Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

diskusia o D & RC vo všeobecnej rovine, plány, návrhy a samozrejme flamewars ;)

Moderátor: Moderátori

Re: Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

Odoslaťod DrX » 24. Júl 2022 12:24

No, aspon niekto kto ma rozum:
Peter Pellegrini ostro kritizoval „chlapcov z ÚHP“, teda Útvaru hodnoty za peniaze. „Chlapci, ktorí trepú dve na tri, ešte neboli na východe Slovenska a budú rozprávať, že diaľnica má ísť v polpruhu, lebo štvorprúdová by bola zbytočný luxus,“ povedal v TA3. Boris Kollár sa počas jeho kritiky smial a súhlasne komentoval, že ÚHP vraj hovorí nezmysly.

Líder Hlasu tým reagoval na otázky o nákupoch stíhačiek za vlády Smeru, ktoré Národný kontrolný úrad označil za predražené. Pellegrini protestoval s tým, že NKÚ sa nerozumie do stíhačiek. A dodal, že o Útvare hodnoty za peniaze „by sa dala urobiť samostatná relácia“.
https://e.dennikn.sk/minuta/2945141
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

Odoslaťod cepheus » 24. Júl 2022 12:46

tak pele nech je aky je a ak aj ma minulost s najvacsim mafosom na slovensku, od ktorej sa vzdy snazi distancovat, v tomto mu budiz pocta aspon, no v tomto ma u mna obrovske plus! on by hned po volbach pozametal s nimi najblizsiu podlahu a vytrel si s nimi anal ,pevne tomu verim a tak to ma byt organizacie ako uhp ci jaspers hlavne brzdy projektov u nas nikdy nemali ani existovat! kardinalny omyl celej vystavby preto aj dlhe roky sme tam kde aj sme lebo zivime takychto darmozracov a pijavice ktore nemaju nic na robote existuju len za ucelom blokacie vystavby a vyraznejsieho pokroku dopravy u nas (najma modernizacie zeleznic -vid ako dopadol LH-Paludza, tu verim ze zauraduje este maximalne ako vie ZSR a pretlacia uz vysoko pripraveny projekt s prelozkou na L.Jan do vystavby aj ked mu chyba ta blba desatinka podla uhp.. ) alebo dialnic -najnovsi usmevny fail a vtip storocia polpruhova dialnica loool toto jak ziv svet nevidel to sa musia aj poliaci z nas rehotat..aky sme butatoti! ze taketo dopravne zmyje tu zivime.. polpruhova ked uz tak jedine od MI po hranicu kde nie su intenzity.. .. zeby som nakoniec svoj hlas dal hlasu? len tak dalej aj ked skor som nakloneny progresivcom nakolko maju najlepsi plan dopravy najpokrokovejsi najodvaznejsi program v tejto oblasti, podobne ako poliaci ci cesi , Simecka s Trubanom sa mi velmi lubia ze im neni lahostajny stav dopravy u nas a maju pripraeny paradny plan modernizacie dopravy a vyrazny pokrok v tejto oblasti u nas, najma v katastrofalne zanedbanej zeleznicnej doprave ktora potrebuje akutne doslova miliardove injekcie a investicie u nas..a vsetko sa dalo a najma teraz ked eu maximalne podporuje zelenu dopravu tam bol velky potencial na taketo miliardove investicie nebyt tej krizy ktora to pribrzdila kus, kombinaciou eu fondov, fondu obnovy a sukromnych penazi ,PPP a pod progresivci maju v tomo plany podobne ako poliaci..
cepheus
diskutujúci
 
Príspevky: 163
Obrázky: 7
Založený: 30. Dec 2021 23:31

Re: Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

Odoslaťod jarino » 24. Júl 2022 13:50

Čože? Na východe diaľnica?
Však džefo tvrdil, že tam nič nie je...
Nerozumiem, kto aspoň s trochou vyvinutou nervovou sústavou môže veriť týmto rečiam Pelleho, za ktorého vlády UHP-čkári fungovali a naťahovali sa so Šermiarom :lol:
jarino
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 988
Založený: 12. Sep 2011 12:49

Re: Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

Odoslaťod MuelMI » 24. Júl 2022 16:26

DrX napísal:Peter Pellegrini ostro kritizoval „chlapcov z ÚHP“, teda Útvaru hodnoty za peniaze.

Nebola náhodou UHP založená za vlády Smeru (resp. Hlasu :) )?
DrX napísal: že diaľnica má ísť v polpruhu

V polpruhu? Pelle sa fakt vyzná :)
MuelMI
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 262
Obrázky: 6
Založený: 17. Dec 2019 19:21

Re: Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

Odoslaťod Pacho » 24. Júl 2022 17:39

no neviem, na tej rovine ropzdiel mezi 1/2 a 1/1, si myslím, že je minimálny. S ohľadom na neustály rast cien materiálov a práce, mali by to stavať v celom profile. MAx. tak dargov, dak na 1/2 profil. Tých par km by sa dalo v pohode prežiť, keď predtý a za tým bude 1/1
Pacho
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 125
Založený: 09. Máj 2006 07:19
Bydlisko: Lipt. Mikulas

Re: Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

Odoslaťod jarino » 25. Júl 2022 14:59

1) Akurát že aj za vlády Pelleho príprava tejto časti D1 nijako nepokročila, takže žiadna debata polprofil vs. plný profil ani nebola...
2) Východ nie je len rovina. Však že.
jarino
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 988
Založený: 12. Sep 2011 12:49

Re: Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

Odoslaťod cepheus » 25. Júl 2022 16:08

ale vacsinou ano cez vihorlat dialnica nepojde cez slanske akurat dargov 1km tunel cca inak nic.. sama rovina defacto v trase dialnice a takmer bez mostov to vyjde lacno a pomerne rychlo sa da postavit to je obrovska vyhoda ,skor v trase R4 Via Carpathia na ktoru sa viac tlaci vramci eu je viac kopcov najma od Lipnikov na sever defacto az po svidnik ale tiez to nie je nic strasneho oproti severnej D1 ZA-RK , na juhu vramci R2 tiez sama rovina tiez lahko rychlo a lacno by sa dalo postavit okrem sorosky vsetko rovina len furt ma dakto problem a preto sa na rozdiel od polska madarska ceska u nas postavil doteraz jeden velky holy prd. v prvom rade sa uz davno mali zrusit brdy a hajzlici typu uhp a jaspers a podobne skodne u nas tym trebalo zacat. ked chceli odstranovat byrokraciu a az potom zmeny noviel a zakonov
cepheus
diskutujúci
 
Príspevky: 163
Obrázky: 7
Založený: 30. Dec 2021 23:31

Re: Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

Odoslaťod Vlados » 25. Júl 2022 22:01

Pacho napísal:no neviem, na tej rovine ropzdiel mezi 1/2 a 1/1, si myslím, že je minimálny.

Práve na rovine sa ten rozdiel medzi 1+1 a 2+2 môže vyšplhať na 1:2.

Pacho napísal:S ohľadom na neustály rast cien materiálov a práce, mali by to stavať v celom profile.

To štátu nič nehovorí. S rastom cien rastú aj príjmy štátu.

cepheus napísal:akurat dargov 1km tunel

Ten tunel môže mať až 4 km.
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

Odoslaťod devil » 26. Júl 2022 08:56

1) Akurát že aj za vlády Pelleho príprava tejto časti D1 nijako nepokročila, takže žiadna debata polprofil vs. plný profil ani nebola...
2) Východ nie je len rovina. Však že.
za nikoho nepokrocila. dialnica na vychod znamena po KE/PO. dialnica na severe znamena do skoro kazdeho okresneho mesta.

Nerozumiem, kto aspoň s trochou vyvinutou nervovou sústavou môže veriť týmto rečiam Pelleho, za ktorého vlády UHP-čkári fungovali a naťahovali sa so Šermiarom :lol:
urcite lepsie sa natahovat nez vsetko nechat na nich. napokon vidime kto kolko km rozostaval...

no neviem, na tej rovine ropzdiel mezi 1/2 a 1/1, si myslím, že je minimálny. S ohľadom na neustály rast cien materiálov a práce, mali by to stavať v celom profile. MAx. tak dargov, dak na 1/2 profil. Tých par km by sa dalo v pohode prežiť, keď predtý a za tým bude 1/1
presne tak. ale tu sa rozmysla naopak, tunely okolo presova vraj nestaci jedna rura hoci vacsina aut nikdy nepojde po obchvate a je otazne ci aj v dalekej buducnosti budu intenzity na obe rury zato na rovine okolo secoviec kde dialnica usetri kopu casu pre vsetkych rozmyslame ako usetrit par supov za cenu znizenia atraktivity dialnice pre vacsinu aut.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

Odoslaťod MuelMI » 26. Júl 2022 09:22

Vlados napísal:Práve na rovine sa ten rozdiel medzi 1+1 a 2+2 môže vyšplhať na 1:2.

Na to si ako prišiel? Pozri napríklad sem https://dialnice.info/viewtopic.php?f=42&t=2840&p=203382&hilit=to+je+%C5%A1etrenie#p203382. Na rovine je práve význam polprofilu najmenší, lebo to je v podstate taká jednotková preložka. Na zvlnenom území je medzi jednotkou a RC väčší rozdiel, všakže :wink:
devil napísal:za nikoho nepokrocila. dialnica na vychod znamena po KE/PO. dialnica na severe znamena do skoro kazdeho okresneho mesta.

Presne tak. A práve tam (zvlnené až hornaté územie) je ten polprofil omnoho lepší ako jednotka (napr. R3 Orava),čiže tu je veľká výhra mať polprofil RC, lenže tam zas staviame za každú cenu plný profil (D1, D3, R3 Turiec).
MuelMI
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 262
Obrázky: 6
Založený: 17. Dec 2019 19:21

Re: Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

Odoslaťod Driver » 26. Júl 2022 15:44

Devil, dávať mesto s osem tisíc obyvateľmi pred úroveň krajského mesta svedčí o tvojej mentálnej úrovni, zbytočne sa tu len strapnujes svojimi prispevkami
Obrázok používateľa
Driver
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 497
Obrázky: 1287
Založený: 22. Dec 2009 21:01
Bydlisko: Desolate valley

Re: Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

Odoslaťod devil » 27. Júl 2022 08:20

neviem o com tocis kamarat. mozno si si zle vysvetlil co som napisal ale aj to sa stava. akurat to je obraz tvojej mentalnej urovne.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

Odoslaťod Vlados » 27. Júl 2022 10:15

namiesto vysvetlenia typické osočovanie. (a to ešte od moderátora tohto fóra, ktorý by mal ísť ostatným príkladom ;) )
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

Odoslaťod devil » 27. Júl 2022 10:56

si opat mimo a to uz x-ty krat po sebe. hluposti do nemoty, mnokrat opakovane a vyvratene. ale teda nieco k veci nech je krajske mesto na obchvate bude len mala cast aut, lebo prevalda zdroj-ciel. a z troch casti obchvatu presove bude najmenej vytazena druha etapa SO. perspektivne povazujem (a to to bez ohladu co bude s ukrajinou) dialnicu na MI vytazenejsiu a tiez aj potrebnejsiu pre region.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

Odoslaťod badger-FB » 27. Júl 2022 19:20

Vlados: Ale on nie je moderátor, teda ak to je/bolo na devila. (hoci vnímam aj tvoj podpis "slovník moderátora tohto fóra: "Keď sa pozries do zrkadla a vidíš k.ta tak zrkadlo za to nemôže."
neželám si devila ako moderátora tohto fóra, rovnako ako 74% hlasujúcich viewtopic.php?f=6&t=23321 ")
Keď sa to takto prezentuje, vyznieva to ako keby - kebyže aj je moderátor, ako keby nemohol zverejniť svoj názor. Máte ich hold v mnohom odlišné a občas ale ten slovník ujde všetkým. Pri tej biede ktorá na SK je v tejto sfére to ani nie je nič zvláštne. Chorváti včera s veľkou pompou a hrdosťou otvorili obyčajný cestný most, žiadna diaľnica to nie je a bola tam opozícia, koalícia, prezident rusofil, premiér mysliaci západne a zase majú ďalšiu fajn stavbu, navheje zadarmo, žiadne mýto. Frustrácia z tejto krajiny z ciest a z toho, že všetko ide na nekonečný sever je vysoká. A je úplne jedno kadiaľ ideš v tejto krajine, všade sú kolóny a rozbitý asfalt, aby som to vyjadril slušne. To nie je normálne.

aquila napísal:od noveho roku mame dve mensie zmeny.

devil sa rozhodol, ze sa bude viac sustredovat na prispievanie ako na moderovanie.
aj ked mal castokrat odlisny nazor, vazim si jeho prispevky ako aj jeho pracu moderatora, ktora je niekedy ozaj nevdacna. takze vdaka

ako ma viaceri poznate za tie roky, nazorovu opoziciu vzdy vitam. skratka som presvedceny, ze je viac ako nutna aj ked s nou akokolvek clovek nesuhlasi. no vsak aj ja dokazem tiez hodne nesuhlasit ;) nicmenej, je cenne mat aj pohlad z ineho brehu bubliny. ano samozrejme, sem tam to bolo mozno mierne za ciarou, ale zase toto je "len" forum, pricom stale ma forum celkovo stale vysoku uroven, za co vdaka nielen devilovi.

zaroven privitajme noveho moderatora EmBe, ktory sa nielen do prispievania pustil s velkym elanom :) drz sa a nech tiez dobre vykonavas moderatora.
badger-FB
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 23
Založený: 27. Dec 2021 23:31

Re: Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

Odoslaťod Vlados » 27. Júl 2022 20:31

badger-FB, áno bolo to na devila. aquilov príspevok som nezachytil, nečítam všetky vlákna.
práve som pozrel do zoznamu moderátorov a vidím že tam nie je. teším sa, dávam thump up a ospravedlňujem sa že mi to ušlo.

PS: už sa mi nemôže vyhrážať
PS2: ruším podpis, už nie je asi 1/2 roka aktuálny
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

Odoslaťod devil » 28. Júl 2022 07:24

tak teda dobre rano, vitaj v realite....nevsimavost. aj preto mam s tebou problem no a potom este nie kvoli nazorom ako takym (je x ludi s kt. nesuhlasim prakticky vobec a predsa si ich vazim) ale kvoli neskutocnemu dvojakemu metru ktory prezentujes a pritom sa hras na slusneho a spravodliveho.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

Odoslaťod Vlados » 28. Júl 2022 07:46

na moderátora som mal vždy iný meter ako na bežných prispievateľov. ten má byť v prvom rade nestranný. u žiadneho iného moderátora som si nevšimol manipuláciu, len u teba.
ďakujem za uvítanie. mojou povinnosťou nie je čítať každé vlákno. pekne ukazuješ svoje očakávania že každý má čítať všetko. odteraz ťa beriem len ako prispievateľa, nebudem vždy reagovať a prípadne nastavím a neuvidím tvoje príspevky. (spravodlivý má byť moderátor!)
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

Odoslaťod MuelMI » 28. Júl 2022 08:36

Vlados napísal:badger-FB, áno bolo to na devila. aquilov príspevok som nezachytil, nečítam všetky vlákna.
práve som pozrel do zoznamu moderátorov a vidím že tam nie je. teším sa, dávam thump up a ospravedlňujem sa že mi to ušlo.

PS: už sa mi nemôže vyhrážať
PS2: ruším podpis, už nie je asi 1/2 roka aktuálny

Neviem, či si farboslepy, ale moderátor má zelený font, bežný prispievateľ má modrý. Fakt nechápem, ako sa toto dalo nevšimnúť 7 mesiacov.
A Devil tu bol odhadujem najaktívnejší (samozrejme neviem presne údaje) v moderovaní (presúvaní) príspevkov. Ja osobne vnímam zmenu k horšiemu čo sa týka týchto veci v tomto roku. A toto je IMHO relevantné pre bežných používateľov fóra (a nie veci typu "nestrannost moderátora", ktore sú dosť subjektívne), či tu nie sú zabalastene temy a dá sa tu v pohode nájsť diskusia ku konkrétnej veci.
MuelMI
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 262
Obrázky: 6
Založený: 17. Dec 2019 19:21

Re: Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

Odoslaťod metelesku.blesku » 28. Júl 2022 10:26

devil napísal:urcite lepsie sa natahovat nez vsetko nechat na nich. napokon vidime kto kolko km rozostaval...


Koľko toho rozostaval a aké skvelé nášľapné míny po sebe zanechal, aby nástupcovia nerobili nič iné, len platili za jeho prúsery prachy, ktoré mohli minúť aspoň na údržbu, keď už nie na výstavbu.

A naviac ako bonus, koľko potebných úsekov zanechal bezproblémovo pripravených pre svojich nástupcov...

Neostáva nám nič iné, len mu "pekne" poďakovať, ..urákovi.
To nemôže byť, lebo keď v Mýtnej bola dostatočná premávka, tak ja si myslím, že tá istá frekvencia je aj pri Pincinej.“ tvrdí starostka.
metelesku.blesku
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 27. Sep 2019 20:44

Re: Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

Odoslaťod devil » 28. Júl 2022 12:53

Neviem, či si farboslepy, ale moderátor má zelený font, bežný prispievateľ má modrý. Fakt nechápem, ako sa toto dalo nevšimnúť 7 mesiacov.
bingo. ja som sa prave preto cely cas neozval ze kedy si to vsimne :wink: aj po 7 mesiacoch mu to nakoniec musel povedat niekto iny. a tento prispievatel tu ide rozdavat rozumy mat nejake naroky na poziciu ktoru ale sam nechcel robit. ved to je ubohost. nehovoriac ze nevedel najst ani tabulky intenzit 1995 v galerii a potom zase riesil "manipulacie" ked tie cisla neboli take ake si prial. podla seba sudim teba.

ja som dal dost vlastneho volneho casu do upratovania, nie kvoli balastu ako takemu ale ze to proste parilo do inej temy. ale kedze to uz nerobim tak to beriem tak ze vsak to niekto uprace a ked nie uz to nie je moj problem.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

Odoslaťod devil » 28. Júl 2022 13:00

Koľko toho rozostaval a aké skvelé nášľapné míny po sebe zanechal, aby nástupcovia nerobili nič iné, len platili za jeho prúsery prachy, ktoré mohli minúť aspoň na údržbu, keď už nie na výstavbu.
kto robi robi aj chyby a dokonca aj prusery. stale lepsie ako toto co je teraz. minister co nevie vybavit nic ani len balik na rekonstrukcie mostov. uvidime kolko potrebych usekov dotiahne aspon do stavu DSP a MPV tento minister. ako povedal minister financii...obraciame kazde euro trikrat...az kym uplne nestrati hodnotu.... :lol:
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

Odoslaťod Pacho » 28. Júl 2022 13:15

ja som si tiež nevšimol, že devil, už nie je moderátor :-) , ale zopakujem ešte raz, to , že keď niekto má iný názor ako ja , neznamená, že je nepriateľ.
Pacho
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 125
Založený: 09. Máj 2006 07:19
Bydlisko: Lipt. Mikulas

Re: Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

Odoslaťod metelesku.blesku » 29. Júl 2022 09:06

devil napísal:kto robi robi aj chyby a dokonca aj prusery.


Iste. Ale ak robí len chyby a prúsery, tak to nie je nik, komu by bolo potrebné skladať akúkoľvek poklonu.
To nemôže byť, lebo keď v Mýtnej bola dostatočná premávka, tak ja si myslím, že tá istá frekvencia je aj pri Pincinej.“ tvrdí starostka.
metelesku.blesku
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 27. Sep 2019 20:44

Re: Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

Odoslaťod devil » 01. Aug 2022 12:19

poklonu mu netreba skladat. staci uznat ze bol lepsi ako jeho nastupca.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Diaľnice a RC všeobecne

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 28 hostí.