Árpád Érsek - a jeho práca - minister dopravy (2016 - 2020)

diskusia o D & RC vo všeobecnej rovine, plány, návrhy a samozrejme flamewars ;)

Moderátor: Moderátori

Re: Árpád Érsek - a jeho práca - minister dopravy (2016 - ?)

Odoslaťod Vlados » 12. Dec 2018 20:33

devil napísal:vlada schvalila nakup 14 stihaciek za 1,6 mld. eur. na D/RC mimo eurofondov su zatial vyhlasene 4 tendre za 640 mil. eur. dalsie 2 by stali cez 500 mil. eur. stale menej ako za tie stihacky...

je to preto, lebo letecká základňa je na severe :lol:
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: Árpád Érsek - a jeho práca - minister dopravy (2016 - ?)

Odoslaťod devil » 13. Dec 2018 09:08

je to preto aby sme sa mohli nadalej kamaratit s juesej. to je dolezitejsie ako nejaky sever alebo juh.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľšany)

Odoslaťod plš » 27. Dec 2018 10:34

orator napísal:skor to vyzera na nejaku poistku :D

Predpokladám, že tá poistka resp. to, kde sa Érsekovi zacvikli nohavice je toto viewtopic.php?f=35&t=23880&p=214699#p214699 . Keď toto Jaspers a EK v Bruseli odklepne, bude to precedens k tomu, že Érsek aj Pelegrini budú vedieť možno dosť pirátsky ale podľa predstáv Slovákov prelievať peniaze EÚ na vecne správne investície do dopravnej infraštruktúry. V prvom leveli pri zmeškaných alebo zbabraných projektoch a v druhom leveli na drzovku, bo iba to posilní ich pozíciu pred voľbami. Takže hor sa dochystať projekty a rozbehnúť súťaže v primeranom rozsahu, ktoré môžu byť zaplatené zo zvyškov spadnutých zo stola programového obdobia eurofondov 2014-20 a keď tá naivná predstava nevíde, no čo už, aj zo štátneho rozpočtu SR.
plš
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 04. Sep 2011 22:26
Bydlisko: Košice

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod devil » 27. Dec 2018 10:52

peniaze sa prelievali uz aj za pociatka. tych 150 mil. alebo aj 200 mil bude stacit na jeden projekt alebo mozno 2 projekty so zvysenym spolufinancovanim.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod Viktorius » 29. Dec 2018 15:14

DrX napísal:zas raz "vlados-logika". Viktorius si niekde z prsta vycucal nejaky svoj predpoklad, a ked je to proti tomu JEHO predpokladu posunute, tak uz je to opozdenie??? A Vlados v tom uz vidi hladanie na 10 rokov. Co uz, chlapci, ide sa to stavat. Tak len cakajte na oficialne vyhlasenia sutazi, a zbytocne nefabulujte.


Neni to vycucane z prsta...je to vycucane na zaklade toho, ze Ersek vyhlasuje sutaze s urcitym opozdenim. Ak sa nedavno vyhlasil tender, tak je vysoko pravdepodobne ze skor ako zaciatkom februara sa na 99,99% dalsi tender urcite nevyhlasi. Preto som tipoval cca do 4 mesiacov by mal byt tender na tunel soroska na 99,99% vyhlaseny. Tento moj predpoklad je zaroven aj na zaklade toho, ze ak pocas sviatkov sa vyhlasuje tender, tak Ersek dava stale dlhsie lehoty, aby mali dostatok casu na tender vsetky spolocnosti dalej akceptuje sviatky a tiez mu to aj vyhovuje vramci alib ak bude celit roznym otazkam. Myslel som si ale ze to si kazdy urcite vsimol a aj dovtipil tu moju lehotu...

Ak je to 6 mesiacov, tak tam je uz iny problem ktory nesuvisi s nicim co som napisal. Predpokladam financne krytie, majetkopravne vysporiadanie, povolenia atd...
Viktorius
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 19
Založený: 20. Nov 2013 18:09

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod Vlados » 29. Dec 2018 19:57

Viktorius, nevidíš že sa nad tým tunelom ukája ako by mu viedol do jeho garáže? Ešte že systém skrýva jeho príspevky.
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod DrX » 29. Dec 2018 20:24

Viktorius napísal:
DrX napísal:zas raz "vlados-logika". Viktorius si niekde z prsta vycucal nejaky svoj predpoklad, a ked je to proti tomu JEHO predpokladu posunute, tak uz je to opozdenie??? A Vlados v tom uz vidi hladanie na 10 rokov. Co uz, chlapci, ide sa to stavat. Tak len cakajte na oficialne vyhlasenia sutazi, a zbytocne nefabulujte.


Neni to vycucane z prsta...je to vycucane na zaklade toho, ze Ersek vyhlasuje sutaze s urcitym opozdenim. Ak sa nedavno vyhlasil tender, tak je vysoko pravdepodobne ze skor ako zaciatkom februara sa na 99,99% dalsi tender urcite nevyhlasi. Preto som tipoval cca do 4 mesiacov by mal byt tender na tunel soroska na 99,99% vyhlaseny. Tento moj predpoklad je zaroven aj na zaklade toho, ze ak pocas sviatkov sa vyhlasuje tender, tak Ersek dava stale dlhsie lehoty, aby mali dostatok casu na tender vsetky spolocnosti dalej akceptuje sviatky a tiez mu to aj vyhovuje vramci alib ak bude celit roznym otazkam. Myslel som si ale ze to si kazdy urcite vsimol a aj dovtipil tu moju lehotu...

Ak je to 6 mesiacov, tak tam je uz iny problem ktory nesuvisi s nicim co som napisal. Predpokladam financne krytie, majetkopravne vysporiadanie, povolenia atd...


hej, Ersek sa snazi drzat rozostupy medzi tendrami, aby sa mohli firmy pripravit. A to je dobre. Ci sa nieco posunie hore dole o 2 mesiace, to je ale u mna uplne pod prahom zaujmu a nic take som si ako pravidlo nevsimol. Cize beriem, ze sa snazis nieco odhadnut. To ale co z tvojho odhadu potom zacne vyvodzovat Vlados je uz len mlatenie prazdnej slamy.
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod Yoggy52 » 30. Dec 2018 00:47

Ersek nasluboval hory doly a nejak to nevychadza :lol: Po drahych usekoch Krivan - Mytna a SO PO 1. Etapa a bude este aj na sorosku zo SR? No nedaj sa vysmiat :roll: Ako sa to taha od roku 2014, tak sa to bude tahat este dalsich 10 rokov ako pise Vlados.

O tolkych usekoch sa momentalna hovori v "mediach", ale zatial som nevidel ani jeden, ktory by sa zacal stavat a to uz mame (skoro) rok 2019.

To ze je ten usek nefinancovatelny z fondov, len nasvedcuje tomu, ze aky zbytocny je tento usek. (prihliadnuc na to v akom stave mame dialnicnu siet (rozostavanost) a tiez casova uspora(par minut) v pomere k nakladom)
Yoggy52
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 9
Založený: 25. Feb 2013 23:02
Bydlisko: Rosenheim

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod nevo83 » 30. Dec 2018 02:51

Tu budem suhlasit s Yoggym resp upravim ze VSETCI naslubovali hory doly kde sa ma stavat... to je ako to ,,vyjazdove rokovanie vlady... dostanete to a to a to, len niekto zabudol dat peniaze..)
Plus doplnim, pouceny z minulosti nie ze kym sa nezacne sutazit ale dokial sa realne nezacne pracovat na stavbe tak clovek uz nicomu neveri... kolko zakl kamenov sa kde tade poklepalo a nic..
To ci je Soroska bezvyznamna to by som az tak netvrdil.. je mozno bezvyznamna a neproblemova pre niekoho z Oravy tak ako D3 je bezvyznamna pre niekoho z RV alebo MI..tiez dodam ze tunely by sa fakt mali stavat naraz ako dvojrurove.
Yoggy ale casova uspora z kazdeho useku kt je par minut.. ale ked je to uz suvisla cesta tak to mozno spravi aj hodinu (pri komplet R2 urcite)
A to v akom stave je rozostavanost neovplyvnis ani Ty ani nikto z nas a dovolim si tvrdit ze je to zle manazovanie NDS (politicky)po cele roky ... jedine ze sme tu mali v tichosti chystaneho min dopravy alebo nebodaj predsedu vlady.
nevo83
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 22. Mar 2017 18:00

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod DrX » 30. Dec 2018 05:06

Yoggy52 napísal:Ersek nasluboval hory doly a nejak to nevychadza :lol: Po drahych usekoch Krivan - Mytna a SO PO 1. Etapa a bude este aj na sorosku zo SR? No nedaj sa vysmiat :roll: Ako sa to taha od roku 2014, tak sa to bude tahat este dalsich 10 rokov ako pise Vlados.

O tolkych usekoch sa momentalna hovori v "mediach", ale zatial som nevidel ani jeden, ktory by sa zacal stavat a to uz mame (skoro) rok 2019.

To ze je ten usek nefinancovatelny z fondov, len nasvedcuje tomu, ze aky zbytocny je tento usek. (prihliadnuc na to v akom stave mame dialnicnu siet (rozostavanost) a tiez casova uspora(par minut) v pomere k nakladom)


Je to vsetko presne tak, alebo aj naopak:
NDS: Rekordný rok 2018, zazmluvnili sme doposiaľ najviac projektov z eurofondov
viewtopic.php?f=47&t=13301&p=214800#p214800

A drviva vacsina penazi samozrejme na predrazene projekty na severne naokolo blizsie. Tak si este trocha poknucte, ze okrem najvacsieho mnozstva penazi z eurofondov sa este chysta aj hromada penazi z rozpoctu. Ale jedno je pravda: ak by sa nanovo poriadne vysutazil Presov a Cadca - Svrcinovec, dalo sa vela usetrit, a bolo by aj na dalsie useky.
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod mb1000 » 30. Dec 2018 08:08

Yoggy52 napísal:Po drahych usekoch Krivan - Mytna a SO PO 1. Etapa a bude este aj na sorosku zo SR?


Zabudli sme pouzivat SR spolu s inymi formami financovania na investicie vo vlastnej krajine, jedine co dokazeme je dojit EU. Ak sa podaria tieto projekty zo SR, budem rad ze opat dokazeme investovat aj sami.

To ci su tieto useky dobra investicia je uz ina vec.
mb1000
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 406
Obrázky: 283
Založený: 23. Feb 2010 11:59

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod Vlados » 30. Dec 2018 08:55

ŠR slúži aj na financovanie EU, čo sa v manipulačných reklamách neuvádza. Tým to nechcem hovoriť, že v dobrých časoch nepridať aj zo ŠR, len 3% nedávať na iné manipulačné reklamy.
nevo83 napísal:To ci je Soroska bezvyznamna to by som az tak netvrdil.. je mozno bezvyznamna a neproblemova pre niekoho z Oravy tak ako D3 je bezvyznamna pre niekoho z RV alebo MI..

Nie je problémová. Problémová bola pred 30 rokmi v čase vozidiel škoda 105, 1203, karosa.
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: Árpád Érsek - a jeho práca - minister dopravy (2016 - ?)

Odoslaťod devil » 30. Dec 2018 10:04

To ze je ten usek nefinancovatelny z fondov, len nasvedcuje tomu, ze aky zbytocny je tento usek. (prihliadnuc na to v akom stave mame dialnicnu siet (rozostavanost) a tiez casova uspora(par minut) v pomere k nakladom)


ked svrcinovec-skalite alebo strazov-brodno je financovatelne tak hocico je financovatelne a soroska urcite.

Ersek nasluboval hory doly a nejak to nevychadza :lol: Po drahych usekoch Krivan - Mytna a SO PO 1. Etapa a bude este aj na sorosku zo SR? No nedaj sa vysmiat :roll: Ako sa to taha od roku 2014, tak sa to bude tahat este dalsich 10 rokov ako pise Vlados.


este je priskoro hodnotit. maju 3 zeliezka v ohni, statny rozpocet, presun fondov v ramci 2014-20 a ak si si nevsimol pre SO PO fondy 2021-27.

Plány na operačné obdobie 2021 - 2027.....Ide predovšetkým o projekty D1 Turany – Hubová, D3 Žilina, Brodno - Kysucké Nové Mesto a R4 Prešov, severný obchvat.

Nie je problémová. Problémová bola pred 30 rokmi v čase vozidiel škoda 105, 1203, karosa.


OK, tak potom co je problemove ?
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod nevo83 » 30. Dec 2018 13:12

ale prosim aby sa firmy mohli pripravit to je aky blabol... to mozes napisat o oprave skoly, ked nevies kt skola bude vo vacsom havarijnom stave alebo o ceste 2tr. ale nie o dialnici o kt sa vie ze ide do sutaze urcite 2r.. To by museli sutazit len firmy mimo EU mimo konzorcii.. ale nie Domaci hraci + cz...
Mozno este pri Visnovom ak by sli sutazit nanovo tak priprava je na mieste: co je urobene v akom stave a co chyba...
podklady k stavbach kt idu uz ma kazdy v predstihu, netvarme sa ze ich ma NDS strazene ako v NBS v trezoroch, kazdy clanok z pripravy do nich vidi, a stari harcovnici ich posunu dalej podla potreby...

Dalsia vec, to ze ci bude +-2mesiace niekde rozdiel medzi sutazami, nehra ulohu aj keby vsetky nachystane sutaze by sli naraz tak kazdy z hracov vie na co ma a ,,ninikartely,, su stale, kto kde ide o co ma zaujem, a kde su len do poctu..
A nerobme z Erseka modlu.. Hviezda by bol ak napr D1 vychod alebo nieco z D3 z useku kde je len EIA za 3roky by sa posnul niekde do zaciatku VO..vtedy poviem ze slapu ako divy... Ale toto je natahovanie sopla...
nevo83
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 22. Mar 2017 18:00

Re: Árpád Érsek - a jeho práca - minister dopravy (2016 - ?)

Odoslaťod Yoggy52 » 30. Dec 2018 15:02

devil napísal:ked svrcinovec-skalite alebo strazov-brodno je financovatelne tak hocico je financovatelne a soroska urcite.

Tu treba povedat slova POTENCIONAL a PRAVDEPODOBNOST... Ako som ti uz asi 5x hovoril pri SO PO. Pokial mas na vychodnom vstupe do mesta 30K, je velmi pravdepodobne, ze na obchvate bude 10K, pretoze uz z terajsej dopravy je to len 33%... Nehovoriac o tom, ze ked sa cesty ciastocne uvolnia, tak je tiez potencial rastu, kedze sa bavime o meste s takmer 100K obyvatelmi, kde momentalne ludia vyuzivaju inu formu dopravy.

To ze tieto useky nemali ist ako prve do vystavby je jasna vec.

Svrcinovec - skalite - obsolutne zbytocny najblizsich 15 rokov
Strazov - Brodno - zmysel bude mat vtedy, ak sa z mesta vyluci tranzit a a budu ho posielat cez HP a Visnove. Pokial sa pozriem na vstup od HP, tak je tam 25K vozidiel, kde velka pravdepodobnost, ze auta sa tam presunu, kedze doprava tam uz existuje (nechceme ju vytvarat ako v pripade sorosky)

Soroska - na vstupe mame momentalne okolo 7K, aby sme dosiahli 10K mantru, tak by sa musela vsetka doprava presunut a este by musela vzrast o viac ako 40%, z mojho pohladu je to nerealne... Momentalne sa pouziva len nejaky smiesny argument o protipole braniska a o nejakom spojeni BA-KE atd.

Za takmer rovnaky peniaz by sme mohli mat na R2 vybodovane Ozdany - Figa co je rozdiel 25km vs 14km, cize casova uspora by tm bola vacsia pri rovnakych nakladoch. Nasledne po dostavbe, by sme mohli zostovat, ci treba sorosku na plny alebo polovicny profil... atd.

devil napísal:este je priskoro hodnotit. maju 3 zeliezka v ohni, statny rozpocet, presun fondov v ramci 2014-20 a ak si si nevsimol pre SO PO fondy 2021-27.


Prva etapa SO PO sa bude financovat zo SR, druha etapa SO PO sa bude financovat z fondov. To sme na urovni 1.5mld, v obdobi 2014-20 sme mali k dispozicii skoro 2mld. Pokial by sme mali rovnaky balik k dispozicii a vedeli by sme vysutazit o trochu lepsie ceny, tak realne by sa tam este zmestili Zacharovce - Figa, Obchvat Zvolena, Kapusany - Lipniky a este by zostalo 100mio na severnu R3 a dalsich 100mio na zapadnu R2 a to sa bavime zatial este len o fondoch. atd.
Yoggy52
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 9
Založený: 25. Feb 2013 23:02
Bydlisko: Rosenheim

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod Yoggy52 » 30. Dec 2018 15:25

DrX napísal:NDS: Rekordný rok 2018, zazmluvnili sme doposiaľ najviac projektov z eurofondov

Tomu sa hovori demagogia :wink:

nevo83 napísal:Yoggy ale casova uspora z kazdeho useku kt je par minut.. ale ked je to uz suvisla cesta tak to mozno spravi aj hodinu (pri komplet R2 urcite)

Pri planovanej vystavbe trebo zohladnovat 2 hlavne parametre a to je odstranit tranzit od poddimenzovanej infrastruktury a tiez prihliadat aj na to, kolko dany usek usetri minut.
Tak sa dostaneme k tomu, ze tu mame useky, ktore su pre niekoho predrazene, ale maju vacsi prospech ako ostatne planovane useky. (s prihliadnutim na intenzitu a casovu usporu)
Aplikovanim toho vzorca na planovane useky zistime, ze takmer ziadny usek na R2 nie je na tom tak, ze by bol na poprednych miestach. Pokial pridame dalsie parametre ako nehodovost atd. Tak soroska sa v rebricku posunie urcite vyssie, ale stale to nie je top problem, ktory mame.

Staci sa pozriet na cesty.ineko.sk, kde mas dokonca percentualnu rentabilitu podla NDS. Z ekonomickeho hladiska je lepsie stavat od najviac rentabilnych ako naopak alebo inym sposobom. atd.
Yoggy52
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 9
Založený: 25. Feb 2013 23:02
Bydlisko: Rosenheim

Re: Árpád Érsek - a jeho práca - minister dopravy (2016 - ?)

Odoslaťod Vceliak » 30. Dec 2018 15:29

Yoggy52 napísal:Soroska - na vstupe mame momentalne okolo 7K, aby sme dosiahli 10K mantru, tak by sa musela vsetka doprava presunut a este by musela vzrast o viac ako 40%, z mojho pohladu je to nerealne...

Je to reálne. Ja som osobne príklad. Ak mi to bude lepšie vyhovovať, tak častejšie zmením severnú trasu za južnú. Takých poznám z okolia viacej, hlavne ženy, ktorím vadí kolóna, a "ich" nekonečné obiehanie.
Yoggy52 napísal:ci treba sorosku na plny alebo polovicny profil

Na Sorošku určite postačí polovičný profil. Len či sme taký bohatý, aby sme si to mohli dovoliť stavať na dvakrát? Ak chceme mať ucelenú infraštruktúru, a týmto vytvárať podmienky pre vyrovnávanie regionálnych rozdielov, mali by sme rýchlostné cesty a diaľnice stavať v plnom profile, alebo vôbec! Je pravdepodobné, že skôr ako dokončíme kostru infraštruktúry (D1, D2, D3, R1, R2, R3, R4), už na všetkých spomínaných úsekoch bude intenzita pre plný profil. Bolo by nerozumné, vracať sa na úsek, keď ešte ostatné úseky kostry nebudú dokončené!
Vceliak
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 487
Založený: 20. Okt 2016 11:50

Re: Árpád Érsek - a jeho práca - minister dopravy (2016 - ?)

Odoslaťod Yoggy52 » 30. Dec 2018 16:08

Vceliak napísal:Je to reálne. Ja som osobne príklad. Ak mi to bude lepšie vyhovovať, tak častejšie zmením severnú trasu za južnú. Takých poznám z okolia viacej, hlavne ženy, ktorím vadí kolóna, a "ich" nekonečné obiehanie.

Kolko bude takych ludi? 200 denne? Nic zavratne. O akych kolonach to hovoris? Obchvat ZA a RK budu dokoncene ovela skor ako Soroska.

Vceliak napísal:Na Sorošku určite postačí polovičný profil. Len či sme taký bohatý, aby sme si to mohli dovoliť stavať na dvakrát? Ak chceme mať ucelenú infraštruktúru, a týmto vytvárať podmienky pre vyrovnávanie regionálnych rozdielov, mali by sme rýchlostné cesty a diaľnice stavať v plnom profile, alebo vôbec! Je pravdepodobné, že skôr ako dokončíme kostru infraštruktúry (D1, D2, D3, R1, R2, R3, R4), už na všetkých spomínaných úsekoch bude intenzita pre plný profil. Bolo by nerozumné, vracať sa na úsek, keď ešte ostatné úseky kostry nebudú dokončené!


Mojim skromnym odhadom by som povedal, ze do roku 2040 je realne dokoncit vsetky spominane tahy. Prognozy aj za rok 2030 neukazuju, ze by bol plny profil opodstatneny, K soroske sa bude dat vratit, ked sa bude budovat novy zeleznicny tunel :)
Yoggy52
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 9
Založený: 25. Feb 2013 23:02
Bydlisko: Rosenheim

Re: Árpád Érsek - a jeho práca - minister dopravy (2016 - ?)

Odoslaťod devil » 30. Dec 2018 18:48

to sa este uvidi co bude. nevo83 ma pravdu...alebo aspon PODPIS ZMLUVY. myslim ze bude tvrdosin a bude mytna-tomasovce. ostatne beriem ako velmi otazne.

Tu treba povedat slova POTENCIONAL a PRAVDEPODOBNOST... Ako som ti uz asi 5x hovoril pri SO PO. Pokial mas na vychodnom vstupe do mesta 30K, je velmi pravdepodobne, ze na obchvate bude 10K, pretoze uz z terajsej dopravy je to len 33%... Nehovoriac o tom, ze ked sa cesty ciastocne uvolnia, tak je tiez potencial rastu, kedze sa bavime o meste s takmer 100K obyvatelmi, kde momentalne ludia vyuzivaju inu formu dopravy.


ale toto nijako nevyvracia ze soroska je financovatelna z fondov....uz treba prestat s tym nezmyslom o 30k, obchvat ma zacat pri kapusanoch a nie pri sebastovej cize 22k je urcujuce cislo. nechapem tu neustupcivost...byt na mieste presovcanov beriem polovicny profil druhej etapy SO s podmienkou ze priorita bude aj kapusany-lipniky, giraltovce aj sarissky stiavnik a trasy E maju v kraji vyriesene.

Za takmer rovnaky peniaz by sme mohli mat na R2 vybodovane Ozdany - Figa co je rozdiel 25km vs 14km, cize casova uspora by tm bola vacsia pri rovnakych nakladoch. Nasledne po dostavbe, by sme mohli zostovat, ci treba sorosku na plny alebo polovicny profil... atd.


az na to ze ozdany-zacharovce NETREBA. RS ma kvalitnu cestu na uplnom okraji mesta. ale inac mas pravdu, 15 km zacharovce-batka je cca ten isty efekt ako 14 km soroska ale za polovicnu sumu, priorita mala byt opacna. ale pri poloprofile ziadna mantra 10k neexistuje. hlavny parameter je uspora casu. bezne je to cca tretina lebo to je rozdiel ci ides priemerne 60-70 alebo 90-100. a to splna aj soroska.

Staci sa pozriet na cesty.ineko.sk, kde mas dokonca percentualnu rentabilitu podla NDS. Z ekonomickeho hladiska je lepsie stavat od najviac rentabilnych ako naopak alebo inym sposobom. atd.


prvy stupen ma turany-hubova. siroka cesta pri rieke, bez prevysenia a okraji dedin. opytal by som sa Vladosa ci toto je vacsi problem ako soroska. lebo podla mna nie. ostavaju len "argumenty" lebokóretenté a lebodéjedna. ale pre mna to nie su argumenty....detto KM-oscadnica, toto treba dat prec a vyriesime vsetky problemy na R4 vratane PO, R3 na orave aj na juhu, R2 vratane sorosky, aj D1 pri michalovciach, tieto aj podla INEKO maju zvacsa druhy stupen... a este aj na bezne cesty ostane.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Árpád Érsek - a jeho práca - minister dopravy (2016 - ?)

Odoslaťod Vceliak » 30. Dec 2018 18:56

Yoggy52 napísal:skromnym odhadom by som povedal, ze do roku 2040 je realne dokoncit vsetky spominane tahy

Pri súčasných kvalitách persón na ministerstvách sa o termíne nejakej diaľničnej stavby nemá zmysel baviť! Už roky čakám, že ministerstvo dopravy vypracuje nejaký "panflet", z ktorého by bolo jasné, ktoré úseky majú pre vládu akú prioritu. Nič také nevedia vypracovať, lebo by stratili politické body.
My si môžme len sami predstavovať, ako by to malo vyzerať, napríklad:
1) Dokončovať rozrobené úseky
2) Ďalší otváraný úsek bude už vedľa otvoreného úseku.
3) Bude sa nejakým spôsobom kompenzovať rozdelenie sever vs. juh, Východ vs. západ
4) Prihliadne sa na napojenie zahraničných diaľníc/rýchlostných ciest
5) ..
Vceliak
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 487
Založený: 20. Okt 2016 11:50

Re: Árpád Érsek - a jeho práca - minister dopravy (2016 - ?)

Odoslaťod Yoggy52 » 30. Dec 2018 19:42

devil napísal:uz treba prestat s tym nezmyslom o 30k, obchvat ma zacat pri kapusanoch a nie pri sebastovej cize 22k je urcujuce cislo. nechapem tu neustupcivost...

tak nech je tam 22K, stale je to vysoky potencional a prevdepodobnost v case spustenia, nie o 20 rokov
devil napísal:az na to ze ozdany-zacharovce NETREBA.

chcel som ukazat co by sme za rovnaky peniaz mohli dostat
devil napísal:15 km zacharovce-batka je cca ten isty efekt ako 14 km soroska ale za polovicnu sumu, priorita mala byt opacna.

suhlas
devil napísal:prvy stupen ma turany-hubova. siroka cesta pri rieke, bez prevysenia a okraji dedin. opytal by som sa Vladosa ci toto je vacsi problem ako soroska. lebo podla mna nie. ostavaju len "argumenty" lebokóretenté a lebodéjedna. ale pre mna to nie su argumenty....

suhlas, v mojom osobnom "nezaujatom" ( :D ) rebricku nema prioritu 1, ale minimalne 3, tolke peniaze by sa dali vyuzit inak.
devil napísal:detto KM-oscadnica, toto treba dat prec a vyriesime vsetky problemy na R4 vratane PO, R3 na orave aj na juhu, R2 vratane sorosky, aj D1 pri michalovciach, tieto aj podla INEKO maju zvacsa druhy stupen... a este aj na bezne cesty ostane.

a potom sa mozme pustit do tunela Karpaty :lol: ten dufam, ze bude na "bramki" (extra myto)

Vceliak napísal:Už roky čakám, že ministerstvo dopravy vypracuje nejaký "panflet", z ktorého by bolo jasné, ktoré úseky majú pre vládu akú prioritu.

na http://cesty.ineko.sk/data mas zoradene podla toho co sa zacne stavat v akom poradi podla NDS
Yoggy52
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 9
Založený: 25. Feb 2013 23:02
Bydlisko: Rosenheim

Re: Árpád Érsek - a jeho práca - minister dopravy (2016 - ?)

Odoslaťod devil » 30. Dec 2018 20:18

tak nech je tam 22K, stale je to vysoky potencional a prevdepodobnost v case spustenia, nie o 20 rokov


tak inac. kapusany-v .komarnik je priemerka ledva 70 a tak to ostane aj keby mal SO 8 pruhov. keby sa vyriesili tie 3 zavady tak by to bolo 80-90. za cenu ze na 10 km SO PO II. by nebolo 130 ale 90-100. celkova priepustnost v kraji by sa zvysila viac ako len vdaka plnemu profilu SO.

ale fajn ze nakoniec sa vo vela veciach zhodneme.

Už roky čakám, že ministerstvo dopravy vypracuje nejaký "panflet", z ktorého by bolo jasné, ktoré úseky majú pre vládu akú prioritu.


tiez ma toto napadlo...naposledy take nieco schvalovala vlada za figela v 2011 ako nahradu za PPP. terminy boli posuvane a niektore dodnes nezacali stavat: tur-hub (mali zacat 2012), brodno-KM, tvrdosin (2013), KM-osc, myt-lov, SO PO, kap-lip (2014).
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Árpád Érsek - a jeho práca - minister dopravy (2016 - ?)

Odoslaťod Vceliak » 30. Dec 2018 20:47

Yoggy52 napísal:mas zoradene podla toho co sa zacne stavat v akom poradi podla NDS

Myslím si, že ani autori uvedených stránok tomu neveria, čo je tam uvedené. Možno, že Ty si prvý, čo tomu verí resp. rozumie :-)
Vceliak
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 487
Založený: 20. Okt 2016 11:50

Re: Árpád Érsek - a jeho práca - minister dopravy (2016 - ?)

Odoslaťod Yoggy52 » 30. Dec 2018 20:58

Je to podla NDS? Je. Takze? :wink:
Yoggy52
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 9
Založený: 25. Feb 2013 23:02
Bydlisko: Rosenheim

Re: Árpád Érsek - a jeho práca - minister dopravy (2016 - ?)

Odoslaťod nevo83 » 30. Dec 2018 21:45

49miesto MOLDAVA -SACA... blahozelam im, tak intenzitu uz teraz ma 10,5k..o bezpecnosti sa je skoda sa bavit a chlapci navrhuju 1/2profil, kt absolutne nic neriesi.
Dalsia vec v dobe ked ideme pomaly ale iste prestavovavat dialnice na min 6pruh, niekde hrdo navrhuju 1/2..
nevo83
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 22. Mar 2017 18:00

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Diaľnice a RC všeobecne

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 13 hostí.