Jedna babka (cukrár-ka) povedala

diskusia o D & RC vo všeobecnej rovine, plány, návrhy a samozrejme flamewars ;)

Moderátor: Moderátori

Odoslaťod Adaios » 28. Nov 2005 19:03

čavo napísal:Pán Dzurinda sa nechal pred chvíľou počuť, že odpratávanie snehu na ceste medzi Martinom a Žilinou má na starosti VÚC. Hmm. A ja že na cestách I. triedy to má na starosti SSC. Nuž čo už. Musím sa ešte veľa učiť. (Markíza - volebné štúdio)


Skutocne Vas premier neklamal, okrem ineho ved bol ministrom dopravy a bol zelezniciar. Cesta I. triedy spada pod SSC, ale ta si objednava odpratavanie snehu z ciest prave od VUC. Stat delimitoval samosprave Strediska udrzby, pretoze ho vyjde lacnejsie len platit za urdzbu ciest ako keby musel investovat do sypacov a traktorov, kde stat vytvoril 16 rocny investicny dlh. A ani predtym to nebola ziadna slava ako sa hovori.

Vasi ludia si podla mna vobec neuvedomuju vyznam VUC - 70% statnej agendy tieto urady robia namiesto statu. Volby, kde sa zucastni menej nez 20-25% volicov - to nie je dobry signal. Samozrejme ze na vine nie su ludia, ale skor samotna vlada/parlament a samotne VUC. Ale mozno ze tie realne 3 roky pre VUC to je este stale malo a ludia nevidia vo VUC nejaky velky vyznam. :wink:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod Čavo » 29. Nov 2005 08:25

Adoas napísal:Vasi ludia si podla mna vobec neuvedomuju vyznam VUC - 70% statnej agendy tieto urady robia namiesto statu. Volby, kde sa zucastni menej nez 20-25% volicov - to nie je dobry signal. Samozrejme ze na vine nie su ludia, ale skor samotna vlada/parlament a samotne VUC. Ale mozno ze tie realne 3 roky pre VUC to je este stale malo a ludia nevidia vo VUC nejaky velky vyznam. :wink:

To je pravda, že neuvedomujú. Aj ja napríklad viem len to, že majú na starosti cestnú infraštruktúru ( cesty II. a III. triedy) a stredné školstvo. Bohužial som si nevšimol, že by niečo robili.

Priznám sa, že nie som právnik (tým nechcem na nikoho útočiť, len konštatujem) a teda ma čítanie zákonov nebaví a neživí, aby som sa mohol aspoň odťiaľ dozvedieť, čo by mali robiť.
čavo

To čo píšem, sú moje názory, alebo informácie, ktoré mám. Budem rád, ak si žiadne moje slová nikto nebude brať osobne.
Čavo
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 541
Obrázky: 1
Založený: 07. Feb 2005 14:19
Bydlisko: Nitra

Odoslaťod Adaios » 29. Nov 2005 08:45

čavo napísal:[To je pravda, že neuvedomujú. Aj ja napríklad viem len to, že majú na starosti cestnú infraštruktúru ( cesty II. a III. triedy) a stredné školstvo. Bohužial som si nevšimol, že by niečo robili.

Priznám sa, že nie som právnik (tým nechcem na nikoho útočiť, len konštatujem) a teda ma čítanie zákonov nebaví a neživí, aby som sa mohol aspoň odťiaľ dozvedieť, čo by mali robiť.


čavo,

ja sa nehcem zapajat do nejakej diskusie o vasej politike.

VUC:

- cesty II. a III. triedy a udrzba ciest I. triedy (v ramci tohto fora je to na 1. mieste)
- stredne skolstvo (to je 20-33% rozpoctu VUC)
- zdravotnictvo (okrem statnych nemocnic)
- kultura
- zivotne prostredie
- regionalny rozvoj
...

Je toho dost, ale este to ludia nijako nevidia. :wink:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod Dialniciar » 12. Jan 2006 19:54

Už sa to s našou babkou dobre otriasa, ak sa nemýlim tak 1. krát za celé volebné obdobie. :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=2545
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 12. Jan 2006 22:38

Teraz v tejto chvili minister dopravy SR povedal na Markíze v SITO:

Mestá BA a PO+KE budú spojené diaľnicou na 100% v r. 2010. Na základe Aktualizovaného plánu a podľa ministra je to aj reálne.

To, že NDS, a.s. uvádza už r. 2014 tak to už asi pána ministra nezaujíma. :lol:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod B; » 13. Jan 2006 11:57

Skoda, ze tak malo casu sa venovalo dialniciam, minister prisiel pripraveny a chcel sa venovat aj vystavbe.
Veteska ( partner v diskusii v site) sa pytal ci nie v 2010 az po Stropkov ;-)
Obrázok používateľa
B;
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 29
Založený: 04. Feb 2005 10:55
Bydlisko: Doma :-) v EU

Odoslaťod Adaios » 19. Jan 2006 21:59

Je toho na babku vela:

Letiska v BA a v KE.
Zeleznice ZSSK Cargo.
Telekomunikacie - 3. operator.
Posta - transformacia na a.s.

Takze nemoze byt stale dialnicna siet prioritou ked sa planuju ziskat nejake miliardy SKK teraz z predaja majetku a pridelenia licenci atd.
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod Adaios » 24. Jan 2006 20:37

Prezident spochybnil odbornosť Prokopoviča :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=2657
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod jano.z » 24. Jan 2006 20:46

A má pravdu ... je to nemehlo neschopné ... sa ku mne donieslo, že v PB ho argumentačne roznieslo zopár gymnazistov ...
jano.z
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3
Založený: 12. Dec 2005 19:03
Bydlisko: ďaaaaaleko ...

Odoslaťod Čumil » 25. Jan 2006 15:42

Adoas napísal:Prezident spochybnil odbornosť Prokopoviča :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=2657


V kauze letisk predsa babka postupovala podla rady privatizacneho poradcu, takze ak prezident spochybnuje jeho postup v tomto pripade, spochybnuje vlastne v skutocnosti poradcu.
Čumil
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 806
Založený: 01. Okt 2005 15:41

Odoslaťod Adaios » 09. Feb 2006 18:29

Čumil napísal:
Adoas napísal:Prezident spochybnil odbornosť Prokopoviča :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=2657


V kauze letisk predsa babka postupovala podla rady privatizacneho poradcu, takze ak prezident spochybnuje jeho postup v tomto pripade, spochybnuje vlastne v skutocnosti poradcu.


A tvrdim snad ja ze poradca je vzdy to najlepsie riesenie :?: - a v tomto pripade Julius Meinl - nie je to Rakusko :?:

Ale cena je najvacsia. :wink:

A na druhu stranu prezident bol podporeny vo volbach stranou Smer-SD, takze treba chapat viac suvislosti. :wink:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod Adaios » 27. Feb 2006 18:07

Prokopovič: Prioritou číslo jeden je výstavba D1 severnou vetvou :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=3009

Mala by sa babka zobudit zo svojho spanku ... co bolo v r. 1998-2002 :?: A ze r. 2003 ani nezodpovedal r. 1997 :?: ... D1 sa bude stavat este urcite dlhsie nez 6 rokov, pretoze kde ma pan minister D1 KE-MI-UA :?:

A dalej mat peniaze z EU je zbytocne ked su problemy este pri pripravnych pracach (pozemky) alebo pri tendri ... Mengusovce-Janovce sa posuvaju min. o 1 rok na r. 2009.

A je toho este aj viac - co pan minister povie, to nejako nesedi. :wink:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod Flintstone » 27. Feb 2006 20:49

Tak som niekde počul, že:

BABKA = BÁBKA :D
Fred
Flintstone
diskutujúci
 
Príspevky: 131
Obrázky: 1
Založený: 17. Jan 2006 20:25

Odoslaťod myfseci » 28. Feb 2006 23:57

Adoas napísal:Prokopovič: Prioritou číslo jeden je výstavba D1 severnou vetvou :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=3009

Mala by sa babka zobudit zo svojho spanku ... co bolo v r. 1998-2002 :?: A ze r. 2003 ani nezodpovedal r. 1997 :?: ... D1 sa bude stavat este urcite dlhsie nez 6 rokov, pretoze kde ma pan minister D1 KE-MI-UA :?:

A dalej mat peniaze z EU je zbytocne ked su problemy este pri pripravnych pracach (pozemky) alebo pri tendri ... Mengusovce-Janovce sa posuvaju min. o 1 rok na r. 2009.

A je toho este aj viac - co pan minister povie, to nejako nesedi. :wink:




Mily Adoas,

ty si asi neuvedomujes, ze Slovensko je krajina zazrakov. Tu sa sibne prutikom a za necelych 5 rokov sa postavi tolko kolko pomaly za poslednych 20. Na Slovensku je to tak. :lol: :lol: :lol:
Obrázok používateľa
myfseci
návštevník
 
Príspevky: 25
Obrázky: 19
Založený: 06. Sep 2005 21:19

Odoslaťod Adaios » 01. Mar 2006 15:23

myfseci napísal:Mily Adoas,

ty si asi neuvedomujes, ze Slovensko je krajina zazrakov. Tu sa sibne prutikom a za necelych 5 rokov sa postavi tolko kolko pomaly za poslednych 20. Na Slovensku je to tak. :lol: :lol: :lol:


Uz my to bolo vysvetlovane asi takto z "oficialnych zdrojov" :arrow:

SR sa v r. 1998 nachadzal v uplnej ekonomickej a politickej krize ktoru bolo treba radikalne a razantne riesit a aj ked sa stali nejake chyby, tak v r. 2005 uz realne SR nie je ani v politickej ani v ekonomickej krize. Tym mi chcel ten "zdroj" povedat, ze dolezity je teraz vyvoj od r. 2005 dalej. ... Takze napriklad je jasne ze D1 BA-KE ani D3 v r. 2010 postavene nebudu. :wink:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod romanca » 04. Apr 2006 13:46

pozn. admin: reakcia na http://dialnice.info/viewtopic.php?t=3332

ja viem ze sa nepatri diskutovat k clanom z monitoringu tlace ale kde inde? tento rozhovor je sama perla. moderator je kader, pustil sa do toho naozaj s velkym kalibrom. chytil chudaka ministra nepripraveneho, keby mal cas tak si urcite pripravi standardnu odpoved, ze by to most neuniesol a bolo by po ftakoch. takto chudak len habka a habka. zaujimava je aj technika opalovania starych ciar z ust moderatora, som myslel ze stare ciary premalovavaju. no ale napokon je tu meritum veci a teda ako je to naozaj s tym mostom.
romanca
diskutujúci
 
Príspevky: 93
Založený: 03. Feb 2005 21:54

Odoslaťod aquila » 04. Apr 2006 16:35

romanca, napriklad do tejto temy to vcelku pasuje ;)
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod romanca » 04. Apr 2006 20:11

pasovat to pasuje, uznavam. ale ked k tomu nie je ten prispevok, tak to upadne do zabudnutia. chapem, ze uz si ako admin na mna napaleny, ze som zase dal prispevok do monitoringu tlace ale podla mna by sa mohla povolit diskusia aj v monitoringu. nie vsetci sme profesionali v oblasti stavby dialnic a dobre nam padne podiskutovat nad skvelymi vyjadreniami pana ministra. a teda tento jeho ostatny rozhovor je fakt perla.
romanca
diskutujúci
 
Príspevky: 93
Založený: 03. Feb 2005 21:54

Odoslaťod Jarda » 04. Apr 2006 20:33

Jsou takové nereálné politiků sliby specifické jen pro SR a ČR nebo je to obvyklé i v jiných zemích?
Jak už jsem jinde zmínil, v ČR zase opoziční ODS, která dle průzkumů je favoritem voleb, slibuje ve volebním programu, že do roku 2010 postaví R35 od D11 až k Mohelnici. Přitom se dosud vedou spory o její trasování, takže zatím většina trasy ani není zakotvena v územním plánu.
Jarda
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3
Založený: 24. Mar 2006 11:03
Bydlisko: ČR, Praha

Odoslaťod aquila » 05. Apr 2006 12:56

romanca napísal:pasovat to pasuje, uznavam. ale ked k tomu nie je ten prispevok, tak to upadne do zabudnutia. chapem, ze uz si ako admin na mna napaleny, ze som zase dal prispevok do monitoringu tlace ale podla mna by sa mohla povolit diskusia aj v monitoringu. nie vsetci sme profesionali v oblasti stavby dialnic a dobre nam padne podiskutovat nad skvelymi vyjadreniami pana ministra. a teda tento jeho ostatny rozhovor je fakt perla.


heh, vobec nie som na teba napaleny ;) ja to berem v pohode, a chapem to. ja len chcem aby sa diskutovalo kde sa ma.

ono tunak to nezapadne, v MT to zapadne praveze daleko skor ;)

si zober ze len od zaciatku roku sa tu pridalo 700 clanokov, takze by diskusia hoodne rychlo zapadla ;)

a hentak cez link, je to idealne :)
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod Dialniciar » 10. Máj 2006 11:56

Minister si mýlil mestá na ceste medzi ČR a Sereďou !!! :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=3740

Asi by to chcelo nabudúce mapu z tohto storočia. :lol:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 10. Máj 2006 11:59

Dy napísal:Minister si mýlil mestá na ceste medzi ČR a Sereďou !!! :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=3740

Asi by to chcelo nabudúce mapu z tohto storočia. :lol:


A ešte realita:

Obchvat Senice sa nerobí. Jablonov by mohla byť aj obec na východnom Slovensku, kde je D1.

Citujem ministra dopravy SR: "„Robíme aj obchvat Holíča, Senice, obchvat obce Jablonov (Jablonica, pozn. predsedu TTSK T. Mikuša) a dnes sme sa práve dohodli, že v rámci komplexnej rekonštrukcie, dá sa povedať výstavby cesty 1. triedy medzi Jablonicou a Sereďou (Senicou, pozn. T. Mikuša), rozšírime posudzovanie z hľadiska životného prostredia. A to aj v konkrétnom úseku k prechodu Biela hora, až po Trstinu (Trstín, pozn. T. Mikuša) z tohto dôvodu, že chceme vyhovieť požiadavkám, aby sme tento prechod poriešili komplexne,“ povedal minister, ktorý sa na výjazdové rokovanie z pohľadu názvov dotknutých obcí v regióne zjavne nepripravil."

A tento človek by chcel mať D1 v KE v r. 2010. Neviem, či mám plakať alebo sa smiať. :twisted:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Jarda » 10. Máj 2006 12:29

Dy napísal:A tento človek by chcel mať D1 v KE v r. 2010. Neviem, či mám plakať alebo sa smiať. :twisted:


No, ono jedna věc je chtít a druhá věc je k tomu činit adekvátní kroky. Ministr ze slibů dálnici nepostaví, ale z houževnaté práce na realizaci záměru ano.
Jarda
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3
Založený: 24. Mar 2006 11:03
Bydlisko: ČR, Praha

Odoslaťod Dialniciar » 10. Máj 2006 22:08

Jaroslav Štemberk napísal:
Dy napísal:A tento človek by chcel mať D1 v KE v r. 2010. Neviem, či mám plakať alebo sa smiať. :twisted:


No, ono jedna věc je chtít a druhá věc je k tomu činit adekvátní kroky. Ministr ze slibů dálnici nepostaví, ale z houževnaté práce na realizaci záměru ano.


O čo ti ide ? To ma chceš v každom príspevku buzerovať ?

Dobre, máš čo si chcel, ja na toto reagovať nebudem, pán múdry. Ale si pamätaj, že to, čo minister chce tak on je politik a predovšetkým to, čo chce, tak to dá robiť = nemysli si, že on robí všetko, ... on chce a ďalších 500 ľudí za neho robí. To je politika, to, čo píšeš ty ako reakciu na môj príspevok, to sú len pekné slová. Ale v poriadku, Cestná sieť a tu to stačilo. :idea:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Jarda » 10. Máj 2006 22:43

Dy napísal:
Jaroslav Štemberk napísal:
Dy napísal:A tento človek by chcel mať D1 v KE v r. 2010. Neviem, či mám plakať alebo sa smiať. :twisted:


No, ono jedna věc je chtít a druhá věc je k tomu činit adekvátní kroky. Ministr ze slibů dálnici nepostaví, ale z houževnaté práce na realizaci záměru ano.


O čo ti ide ? To ma chceš v každom príspevku buzerovať ?

Dobre, máš čo si chcel, ja na toto reagovať nebudem, pán múdry. Ale si pamätaj, že to, čo minister chce tak on je politik a predovšetkým to, čo chce, tak to dá robiť = nemysli si, že on robí všetko, ... on chce a ďalších 500 ľudí za neho robí. To je politika, to, čo píšeš ty ako reakciu na môj príspevok, to sú len pekné slová. Ale v poriadku, Cestná sieť a tu to stačilo. :idea:


Vůbec jsem Tě nechtěl buzerovat (Co Tě to napadlo?), měl jsem na mysli, že dokud si svoje záměry ministr neprosadí ve vládě a v parlamentu, aby na to dostal peníze a ostatní dotčené rezorty stavbu neblokovali (což je jeho práce politika), tak práce těch jeho 500 lidí, kterým může nařizovat, efekt nepřinese.
Jarda
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3
Založený: 24. Mar 2006 11:03
Bydlisko: ČR, Praha

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Diaľnice a RC všeobecne

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 12 hostí.