Andrej Doležal - minister dopravy - (2020 - 2023)

diskusia o D & RC vo všeobecnej rovine, plány, návrhy a samozrejme flamewars ;)

Moderátor: Moderátori

Re: Andrej Doležal - minister dopravy - (2020 - ?)

Odoslaťod metelesku.blesku » 14. Jún 2022 20:58

badger-FB napísal:Spojenie SSC a NDS začal ešte Ersék a nič sa nestalo.

Nem nem soha. či tak nejako si to na juhu vravia.
Tento proces ešte nikto nikdy nezačal. Mleť hubou áno. Prakticky vôbec.
To nemôže byť, lebo keď v Mýtnej bola dostatočná premávka, tak ja si myslím, že tá istá frekvencia je aj pri Pincinej.“ tvrdí starostka.
metelesku.blesku
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 27. Sep 2019 20:44

Re: Andrej Doležal - minister dopravy - (2020 - ?)

Odoslaťod cepheus » 15. Jún 2022 01:28

badger-FB napísal:To, že koľko zakontrahovali peňazí a aké sú vo všetkom problémy, tak to omieľa každý minister. Reči, že lebo pandémia a lebo Ukrajina sú len prázdne reči, lebo peniaze sú zrovna na tieto ciele. (tak ako sú aj na nemocnice, ale tie neuvidíme vo výstavbe)

nemocnice neuvidime vo vystavbe tak potom co uvidime? ci rozkradnu aj tie eurofondy z planu obnovy na styl predoslej mafianskej vlady? ci kde vlastne potom do psej matere (ako jeden bradavicny hnup zvykne vravievat) ich daju? ked to nepojde na nemocnice tak kde potom tie miliardy stopia? nech to potom presunu na zeleznicne projekty vsetko a bude! ked sa nevedia dohodnut na nemocniciach.. stale mame 4 roky do 2026 na ich utratenie.. a zelene projekty je stale mozne riesit ..je tu aj cyklodoprava, nakupy eko vozidiel vlakov, elektriciek trolejbusov a pod
cepheus
diskutujúci
 
Príspevky: 163
Obrázky: 7
Založený: 30. Dec 2021 23:31

Andrej Doležal - minister dopravy - (2020 - ?)

Odoslaťod KN.SK » 15. Jún 2022 13:01

metelesku.blesku napísal:Nem nem soha. či tak nejako si to na juhu vravia.
Tento proces ešte nikto nikdy nezačal. Mleť hubou áno. Prakticky vôbec.
• To NEM! NEM! SOHA! za bácsika admirálisa (už bez mora) nielen vraveli, hlavne vtedajšom(?) Maďarskom kráľovstve (bez kráľa, mali len regenta M. H., lebo nebol rímsko-katolíckeho vyznania), ale i vycapovali veľkorozmerné plagáty s týmto textom na hraniciach, aby to videli všetci ich susedia, nielen RČ-S, — bola i napísaní báseň s týmto názvom (Attila JÓZSEF). Po kratulinkom čase znelo iné heslo: VISSZA PRÁGA, MINDEN DRÁGA!
• Trocha k téme. V iných komôrkach sa vedie beseda o potrebe výstavby D/RC alebo kto ako rýchlo preletí cestu z A do B, či opačne. Teraz sú snahy na spomaľovanie jazdenia (napríklad maximum 110 km/h na D/RC). A aj o ich výstavbe. No začínam byť trochu výraznejšie menej optimistický. Ceny idú hore, nielen PH. Je možné, že nastane pokles intenzít na cestách, a tak sa na to budú "kompetentní" vyhovárať a utlmia ich výstavbu. Ľudia budú radi, že sa aspoň do práce dostanú, a len aby roboty bolo! Nie každí bude mať na elektroautá alebo na s vodíkovým pohonom. 1776
Festina lente! Σπεῦδε βραδέως!
Sapienti sat.
Radšej budovať, než niečo ničiť.
Obrázok používateľa
KN.SK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3841
Založený: 08. Máj 2014 11:56

Re: Andrej Doležal - minister dopravy - (2020 - ?)

Odoslaťod devil » 15. Jún 2022 13:57

ked sa naozaj potrebujes niekam dostat tak pojdes. to co moze klesnut su jazdy za zabavou, kulturou prip. menej navstev a pod. a samozrejme zacina viac platit hlaska najlacnejsie cesty su teraz tie co uz stoja a najdrahsie tie co sa posuvaju do buducnosti. v tomto urobili madari a poliaci skok a teraz si mozu dovolit aj skrtit investicie aspon kym skonsoliduju rozpocty.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Andrej Doležal - minister dopravy - (2020 - ?)

Odoslaťod RudoLM » 16. Jún 2022 12:40

ZÁZNAM STREAMU S MINISTROM DOLEŽALOM | 16.6.22

https://www.youtube.com/watch?v=UCLi8bs ... BDstavbySR
RudoLM
diskutujúci
 
Príspevky: 214
Obrázky: 71
Založený: 09. Máj 2016 07:35

Re: Andrej Doležal - minister dopravy - (2020 - ?)

Odoslaťod jarino » 16. Jún 2022 13:56

badger-FB napísal:Výpovedná hodnota bude koľko km diaľnic zadal do tendra. Koľko odovzdal do užívania. Všetko medzi tým sú omáčky.
To isté cesty či železnice. Omieľa jeden obchvat Šale a stále nič.

:lol: :lol: :lol:
To mi pripomína hodnotenie príslušníkov, koľko vybrali za noc pokút.
Nič viac, nič menej.
Mizerné kritériá.

cepheus napísal:
badger-FB napísal:To, že koľko zakontrahovali peňazí a aké sú vo všetkom problémy, tak to omieľa každý minister. Reči, že lebo pandémia a lebo Ukrajina sú len prázdne reči, lebo peniaze sú zrovna na tieto ciele. (tak ako sú aj na nemocnice, ale tie neuvidíme vo výstavbe)

nemocnice neuvidime vo vystavbe tak potom co uvidime? ci rozkradnu aj tie eurofondy z planu obnovy na styl predoslej mafianskej vlady?

Vráť sa konečne do reality a naštuduj si procesy príprav infraštruktúrnych projektov...
Slovensko nemá na to minúť toľko miliárd eur.
Dupľom nie v oblastiach ako zdravotníctvo alebo veda a výskum, kde nemáme nič zabehnuté.
V zdravotníctve nič dokopy nie je pripravené...
Rázsochy majú projekt? Nie.
Má Martin stavebné povolenie? Nie.
A to je Martin najviac pripravený.
Lehoty sú jasné, jednak dokedy majú byť podpísané Zmluvy so Zhotoviteľmi (6/2024), dvojak kedy majú byť nemocnice hotové (6/2026). Za 4 roky by to bolo LTT splniteľné ak by sa už riešilo VO na výstavbu, nie projekčná príprava.
jarino
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 988
Založený: 12. Sep 2011 12:49

Re: Andrej Doležal - minister dopravy - (2020 - ?)

Odoslaťod badger-FB » 16. Jún 2022 15:50

Jednoduché kritériá. Je to výstavba, teda kilometre sú to najjednoduchšie čo existuje. Som skromný, tieto mizerné výsledky ma zaujímajú najviac. Nie prázdne hodnotenia, že stále viac ciest je prepchatých, rozbitých, k tomu mosty. Minister to reprezentuje. Človek z ÚVO, ÚHP to tak možno nevidí, človek z NKÚ to tak už možno vidí. Človek z NDS je znechutený, lebo vidí o čom to je, človek zo ŽSR/ZSSK je rovnako znechutený. Človek z NAKA so spätným pohľadom rieši prečo niečo? Bežný človek je stratený a povedzme PMJ/PPÚ ho vráti do reality, ak sa nespráva ako je potrebné. Život ide ďalej.
To, čo si napísal nepotrebuje ďalší múdry komentár, tak sa obmedzím na konštatovanie, pretože táto krajina má šuflíky preplnené projektami a štúdiami. Ktoré ale zostarnú a robia sa odznova, pravda? (nová EIA na D3 ako bonus atď.) Takže áno, presne tak, zaujímajú ma hotové stavby a nie sny na papieroch. Ani ma nezaujímajú vysvetlenie či skôr prekážky, pre ktoré nie je možné normálne tendrovať. Inde za rok max dva, u nás ani za tri to nejde. Ty toto reprezentuješ, keď to tak obhajuješ? Ak teda krajina nemá na to minúť tie peniaze, tak je niekde obrovská chyba. Zrejme začína práve v tých neskutočných zdĺhavých procesoch. No za to tiež môžu vlády dozadu, lebo vytvárali nekonečné množstvo úradov, gescí, sekcí a vytvorené miestečká, ktoré neprinášajú prakticky nič. Iba tie sny. A ešte aj súperia medzi sebou, aby vykazovali zmysel pre svoju prácu. Je to pomaly štátny teror na zakázky. Pritom je to celé proti štátu. Je na čase s tým urobiť poriadok a polovicu tých úradov pretriediť. Prinesie to určite viac, než tie pokuty. Lebo evidentne som zasiahol čo som nemal. Takže vďaka za také pekné priznanie ... chváliť tieto výsledky naozaj nebudem ani sabotážne postupy polovice štátnych úradov chváliť nebudem a to ani v akože duchu že chránia poctivosť a štátnu kasu, lebo každý vie, že to tak nie je. Ešte aj ten zdrap akože indexácie, ktorá sa bude robiť to sa ani nedá nazvať inak než zdrapom ten výklad toho aj s tým vzorcom. Celé MDV aj s ÚVO žije storočie dozadu, ale škoda pokračovať. Lebo vlastne Slovensko ako si napísal nemôže postaviť ani opraviť nič. Raz príde doba, v ktorej budeme "súdiť" každého, kto torpéduje výsledky súťaží, ktoré aj tak aj bez toho trvajú veky. Ešte aj parlament nech je aký chce, myslím si, že volení zástupcovia ľudi sú viac než akýkoľvek úrad, nech rozhodne ako chce, tak sa musí v tichučku podriadiť ktorémukoľvek pridelenému výboru, pod ktorý patrí. A stačí len monitoring toho kto sa naozaj podriaďuje a kto potom píše niekam, aby Slovensko bolo preverované za nejaké postupy, lebo nejaký úradníček si dokazuje svoju dôležitosť. Ostatne správy SIS sú. Tam je všetko očo sa týka vnútornej bezpečnosti a tam patrí aj jednanie úradov a prehmaty. Krajina sa pomerne rýchlo radikalizuje viacerými prúdmi a tieto "postupy", budú minulosťou. Bude bez problémov možné tak ako aj inde od Maďarska po Balkán od Poľska cez Španielsko postaviť a opraviť čo bude potrebné. Keďže na to sú peniaze. Poliaci zjednodušili svoje zákony, aby to išlo. A ty tu napíšeš, že to nie je možné a ja (a možno všetci) sa máme prebudiť do nejakej reality. Ja mám tú česť spolupracovať s cestnými aj tendrovacím úradom, takže viem o čom to často je. Ibaže v rámci bezpečnostných kritérií si nikdo nedovolí po upozorneniach predlžovať svoje nekompetentnosti pomalého jednania a prehadzovania si kto je na rade a prečo niečo ešte nie je. Keďže na to sú potom už konkrétne sadzby za nečinnosť. Už povedzme komunikácia medzi VUCkou a štátnymi úradmi alebo mestami a štátnymi úradmi je o celé levely niekde inde. To je na tom to smutné, že kompetencie sú 3/4 na samosprávach, ale rozhodovanie nie a vonkoncom nie istota zdrojov. Tak sa neznižuj k pokutám ... ktoré si ešte dáva aj štát štátu, aby si ÚVO dokázalo akí tam sú borci. :lol: ÚHP takisto, zoradia priority, z ktorých prvých 20 nie je nič pripravené a tak sa vlastne zníži výstavba, lebo čo sa stavať nemá, to sa v príprave odsunulo a čo sa stavať má, to sa ešte len pripravuje. "v zmysle legislatívy", ktorú ja poznám dosť.
Ak minister klame o nesplniteľnosti toho čo sľubuje, tak platí to isté, nemá tam čo robiť. To je totiž jedno kto klame a kto neplní čo má a kto to zámerne sťažuje a kto ešte robí naprieky. To všetko spolu = úpadok krajiny.
badger-FB
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 23
Založený: 27. Dec 2021 23:31

Re: Andrej Doležal - minister dopravy - (2020 - ?)

Odoslaťod nevo83 » 16. Jún 2022 17:04

Jarino: z vlastnej skusenosti Ti poviem ze nemas celkom pravdu...

Robili sme projekty na suflik, lebo A) Bude EU vyzva B) Budu peniaze ŠR...C) Budu rozne norske fondy, cezhranicne atd atd... MAJTE MAJTE MAJTE
Ale chystajte velke take za par milionov...

Vysledok:- nevydalo... resp skusite nabuduce... ale medzitym sa chystali dalsie a dalsie projekty a pribudali nove a nove priority a zrazu prepadli povolovacky a mohlo sa ist na novo... VO+stavebko atd atd..

Ale sam vies ze ludi zaujima vysledok KOLKO KM pribudlo alebo aspon kde prebieha VO... Lebo uprimne mna tiez uz nebavi vidiet na stranke NDS D1 vychod uz 8r svietiacu EIA..ktoru robime na 3x...
nevo83
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 22. Mar 2017 18:00

Re: Andrej Doležal - minister dopravy - (2020 - ?)

Odoslaťod cepheus » 16. Jún 2022 20:47

cepheus napísal:
Vráť sa konečne do reality a naštuduj si procesy príprav infraštruktúrnych projektov...
Slovensko nemá na to minúť toľko miliárd eur.
Dupľom nie v oblastiach ako zdravotníctvo alebo veda a výskum, kde nemáme nič zabehnuté.
V zdravotníctve nič dokopy nie je pripravené...
Rázsochy majú projekt? Nie.
Má Martin stavebné povolenie? Nie.
A to je Martin najviac pripravený.
Lehoty sú jasné, jednak dokedy majú byť podpísané Zmluvy so Zhotoviteľmi (6/2024), dvojak kedy majú byť nemocnice hotové (6/2026). Za 4 roky by to bolo LTT splniteľné ak by sa už riešilo VO na výstavbu, nie projekčná príprava.


ej, aky si ty mudry jak salamunove gace.. neverim ze nemaju NIC opakujem NIC pripravene ze su az tak fest neschopni.. zeby nic v sucasnosti nachystane alebo aspon v procese chystania nemali.. to by bolo na okamzitu demisiu a odstupenie a totalne zlyhanie vlady od zakladov.. neexistuje a nie je mozne ze vsetky tie miliardy nechame len tak pustit dole vodou pre neschopnost vlady..a nevyuzilo by sa slovom NIC alebo len minimum.. nonsens ako som pisal ked uz nijak inac, nakupia sa pre mesta elektricky trolejbusy a teda podpori sa maximalne mozne zelena doprava v mestach a napr to mozu stopit povedzme aj na vodikovych vlakoch prip ZSSK nakupia dalsie vlakove supravy napr stadlery kiss flirt alebo zo 2 pendolina od alstomu na trasu Ke-Praha, alebo postavia narychlo cyklotrasy na tie netreba zdlhave tendre.. ako eurovelo 11 nam treba dokoncit ci ine cyklochodniky.. vzdy sa da najst vychodisko a riesenie z nudze
cepheus
diskutujúci
 
Príspevky: 163
Obrázky: 7
Založený: 30. Dec 2021 23:31

Re: Andrej Doležal - minister dopravy - (2020 - ?)

Odoslaťod cepheus » 17. Jún 2022 16:41

aktualny stream MD Dolezala, vramci Visnoveho vsetko vraj ostava po starom, terminy sa nemenia.. cas 33:10h cca https://www.youtube.com/watch?v=UCLi8bsb3rg
cepheus
diskutujúci
 
Príspevky: 163
Obrázky: 7
Založený: 30. Dec 2021 23:31

Re: Andrej Doležal - minister dopravy - (2020 - ?)

Odoslaťod ondrejko_t » 20. Jún 2022 07:57

nepodporia sa ani električky a pod. lebo sme bananový národ a sami sa o to postaráme. viď. posledný prípad z KE, kde 3x po sebe vybrali zlého výhercu, 3x po sebe bola námietka a 3x po sebe bola uznaná a šlo sa odznova. až nakoniec prišli do stavu, že sa nič robiť nebude, lebo sa to nestihne.
Väčšia blbosť, aj keď za ďaleko nižšie peniaze bola u nás v meste, keď mali pri prerábke ulice dať šikmé státie, aby zvýšili kapacitu parkovania, ale jeden úrad nedal súhlas inému úradu toho istého mesta a tak nakoniec nespravili nič.
nerozumiem a nikdy nepochopím našej mentalite. Niekto "z vonku" nám dáva peniaze "zadarmo" a my ich vraciame nazad, lebo "keď nemôžem mať ja, nebudeš mať ani Ty".
Koľko to máme čerpanie EU? 3percentá? myslím, že to vraví za všetko.
ale hlavne že nám voličom stačia bilborary typu NÁJOMNÉ BYTY SÚ REALITOU, aj keď sa ledva zmenil len zákon a ešte sa ani nezakoplo do jedinej stavby.
ondrejko_t
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 783
Obrázky: 13
Založený: 29. Jún 2016 07:29

Re: Andrej Doležal - minister dopravy - (2020 - ?)

Odoslaťod jarino » 20. Jún 2022 13:38

Tie električky budú. Podstatný fakt ale je, že nebyť pochybení na strane DPMK, tak už mohli byť.
Čerpanie eurofondov je 52%.

cepheus napísal:aktualny stream MD Dolezala, vramci Visnoveho vsetko vraj ostava po starom, terminy sa nemenia.. cas 33:10h cca https://www.youtube.com/watch?v=UCLi8bsb3rg

Aj projekt Mýtna - Lovinobaňa šiel podľa harmonogramu ešte asi mesiac pred odovzdaním... A úspešne ide podľa harmonogramu doteraz.
Takéto vyhlásenia je nutné brať s obrovskou rezervou.


cepheus napísal:
cepheus napísal:Vráť sa konečne do reality a naštuduj si procesy príprav infraštruktúrnych projektov...
Slovensko nemá na to minúť toľko miliárd eur.
Dupľom nie v oblastiach ako zdravotníctvo alebo veda a výskum, kde nemáme nič zabehnuté.
V zdravotníctve nič dokopy nie je pripravené...
Rázsochy majú projekt? Nie.
Má Martin stavebné povolenie? Nie.
A to je Martin najviac pripravený.
Lehoty sú jasné, jednak dokedy majú byť podpísané Zmluvy so Zhotoviteľmi (6/2024), dvojak kedy majú byť nemocnice hotové (6/2026). Za 4 roky by to bolo LTT splniteľné ak by sa už riešilo VO na výstavbu, nie projekčná príprava.


ej, aky si ty mudry jak salamunove gace.. neverim ze nemaju NIC opakujem NIC pripravene ze su az tak fest neschopni.. zeby nic v sucasnosti nachystane alebo aspon v procese chystania nemali.. to by bolo na okamzitu demisiu a odstupenie a totalne zlyhanie vlady od zakladov.. neexistuje a nie je mozne ze vsetky tie miliardy nechame len tak pustit dole vodou pre neschopnost vlady..a nevyuzilo by sa slovom NIC alebo len minimum.. nonsens ako som pisal ked uz nijak inac, nakupia sa pre mesta elektricky trolejbusy a teda podpori sa maximalne mozne zelena doprava v mestach a napr to mozu stopit povedzme aj na vodikovych vlakoch prip ZSSK nakupia dalsie vlakove supravy napr stadlery kiss flirt alebo zo 2 pendolina od alstomu na trasu Ke-Praha, alebo postavia narychlo cyklotrasy na tie netreba zdlhave tendre.. ako eurovelo 11 nam treba dokoncit ci ine cyklochodniky.. vzdy sa da najst vychodisko a riesenie z nudze


Predstav si, že v prípade nemocníc nie je nachystané dokopy nič...
Najpripravenejší je Martin. Už teraz hovoria že Martin nebude lebo nestíhajú a majú údajne iné projekty.
V poriadku.
Lenže oni projekty nemajú... Uvažuje sa s nákupom projektov v zahraničí.
Rázsochy projekt nemajú. Tendruje sa projekčná príprava, boli podané námietky.
Prešov? Prosím pekne ešte len sa pripravuje CBA s tým, že o pár mesiacov začnú proces EIA.
Trnava nebude na tom o nič lepšie.
Rázsochy, Prešov a Trnava majú výhodu, že štát má vysporiadané pozemky. To je celé. Napriek tomu na prípravu, obstarávanie a výstavbu chýba rozumný čas. Netvrdím že je to nemožné, ale dopadne to ako vždy.
Martin je v príprave ďalej, ale nemá pozemky.
Tak si môžu vyberať.
Ako sú na tom súkromníci (napr. Penta) neviem.

Poďme k električkám. Električiek potrebujú mestá obmedzené množstvá. Už zo súčasných fondov mestá čerpali kopu peňazí, majú pripravené projekty, ale to pôjde z OP 2021-2027.

Zároveň netvrdím, že žiadne peniaze z Plánu obnovy nebudú minuté (napr. Štrbské Pleso - Štrba ide z Plánu obnovy). Sú však oblasti kde je už teraz jasné, že projekty sú nestihnuteľné alebo len s veľmi veľkými ťažkosťami.
Už vidím ako EU dovolí nákup Pendolín, keď majú problém pomaly s rýchlikmi :lol:
Vodík je pilotný projekt a elektrické jednotky by mali byť nakúpené zo súčasných fondov. Prípadná opcia na východ zrejme pôjde z OP 2021-2027.

nevo83 napísal:Jarino: z vlastnej skusenosti Ti poviem ze nemas celkom pravdu...

Robili sme projekty na suflik, lebo A) Bude EU vyzva B) Budu peniaze ŠR...C) Budu rozne norske fondy, cezhranicne atd atd... MAJTE MAJTE MAJTE
Ale chystajte velke take za par milionov...

Vysledok:- nevydalo... resp skusite nabuduce... ale medzitym sa chystali dalsie a dalsie projekty a pribudali nove a nove priority a zrazu prepadli povolovacky a mohlo sa ist na novo... VO+stavebko atd atd..

Tomu verím. To plne vystihuje naše úrady. Potom sa divíme nízkej efektivite a nízkemu čerpaniu fondov.

Inak ja som skôr narážal na veľké projekty za desiatky miliónov eur, kde je dopredu jasné, čo z EU fondov pôjde.
A to je hrozné, keď štát by mal vedieť identifikovať potrebné projekty, môže ich pripraviť dopredu lebo vie že budú peniaze, ale nič neurobí.
Tento stav s nemocnicami v prípade Plánu obnovy ukazuje, že nič sa s tým hrozným stavom koncových nemocníc nemienilo robiť, lebo inak by projekty sa už v minulosti začali pripravovať a nezačínali by sme štúdiami realizovateľnosti...

nevo83 napísal:Ale sam vies ze ludi zaujima vysledok KOLKO KM pribudlo alebo aspon kde prebieha VO... Lebo uprimne mna tiez uz nebavi vidiet na stranke NDS D1 vychod uz 8r svietiacu EIA..ktoru robime na 3x...

To mi je jasné, aj keď to je na škodu veci.

Ani mňa to nebaví. EIA sa na východnú D1 3x nerobila. Myslím že iba raz. Potom sa na to zvysoka vykašľali, hoci príprava Dargov - Pozdišovce by sa dala financovať cez eurofondy.

badger-FB napísal:Jednoduché kritériá. Je to výstavba, teda kilometre sú to najjednoduchšie čo existuje.

Pri tak komplexnom ministerstve používať jednoduché kritériá?
Zaujímavé...
Tým sa nijako nezastávam súčasného ministra, ale je to naozaj prinajmenšom úsmevné. Čo ja viem, aj by som povedal, že mu niektorí trochu krivdíte. Skytoll, ok. Že nechali R2 Košice vyhniť? Ok. Že akosi dlho trvalo neobstarávanie CBA-čiek? Ok. To je zaslúžená kritika a našli by sa aj ďalšie.
Ale (ne)výstavba diaľnic a RC? Infraštruktúrne projekty sú dlhodobejšia vec ako 4 roky. Súčasný minister ešte stále žne úrodu práce predchodcov...

Preto som nadhodil príslušníkov vyberajúcich pokuty, keďže som mienil Ti naznačiť, že je to fakt veľmi jednoduché hodnotenie a ani nie moc spravodlivé. Myslel som, že tomu nazančeniu porozumieš...
Tak ako mi veľmi vadí, keď sú príslušníci nútení všetky činnosti podriadiť pokutám mi veľmi prekáža, aby sme riešili kilometre. Nejaká systematickosť práce je nám u prdele, len nech sú kilometre! Až sa nájde ***, čo bude počítať aj výmenu zvodidiel ako vo výstavbe a mnohí tomu budú tľapkať...

badger-FB napísal:Som skromný, tieto mizerné výsledky ma zaujímajú najviac.

Každého niečo zaujíma a nemienim Ti to brať.

badger-FB napísal:Človek z ÚVO, ÚHP to tak možno nevidí, človek z NKÚ to tak už možno vidí. Človek z NDS je znechutený, lebo vidí o čom to je, človek zo ŽSR/ZSSK je rovnako znechutený.

Čo majú vidieť? Kus sa v tom strácam.
Každý má nejaké kompetencie.
NKU napr. vidí nehospodárne nakladanie s majetkom, poriadnu kopu porušení zákonov, nekompetentné riadenie atď.
Ako to vidí radový zamestnanec NDS/ZSR/ZSSK? Zrejme znechutenie. Ako to vidia manažéri? Asi ich to moc netrápi...
Ako to vidím ja? Bandu neschopných dementov, ktorú štedro platím z nemalých daní, aby tie peniaze rozhadzovali!

badger-FB napísal:pretože táto krajina má šuflíky preplnené projektami a štúdiami.

Chýba Ti prídavné meno -> nekvalitnými.

badger-FB napísal:Ktoré ale zostarnú a robia sa odznova, pravda? (nová EIA na D3 ako bonus atď.)

V prvom rade D3 potrebuje novú CBA.
Tá predošlá v roku 2014 sa urobila aby sa nepovedalo, t.j. má diskutabilnú kvalitu.
NDS potrebuje novú CBA, na ktorej sa už vyšantia JASPERS aj UHP.
"Zostarnutá" EIA je tak trochu len výhovorka kompetentných, že to nie my alebo naši predchodcovia, ale ten blbý zákon o ochrane prírody za to môže...
Nemôžem za to, že jednoduchí ľudia používajú jednoduché kritériá a veria hocičomu čo sa im povie...
Kebyže ľudia sa snažia veci pochopiť do hĺbky, tak sa takýmto argumentom kompetentných vysmejú.
Koniec-koncov D3 je krásna ukážka toho, že ak mám urobiť niečo nepopulárne (optimalizovať náklady), tak radšej to neriešim a odložím, nech si tie sračky vyžerie nástupca.
Je rok 2022 a opäť sme na úplnom začiatku :lol: :lol: :lol:

badger-FB napísal:Ani ma nezaujímajú vysvetlenie či skôr prekážky, pre ktoré nie je možné normálne tendrovať. Inde za rok max dva, u nás ani za tri to nejde.

Bohužiaľ ani zákonodarcov zjavne nezaujímajú, keďže to nezaujíma spoločnosť.
Každý len mindžuje na výsledok.
Pritom bez identifikácie problémov a nedostatkov a ich následného vyriešenia nemožno dostať očakávané výsledky resp. keď viem, že mám nejaké problémy, ktoré mi ovplyvňujú dosiahnutie želaných výsledkov, tak sa snažím tie problémy zistiť a napraviť. Je to podobné ako keby som sa sťažoval, že som prekonal dva infarkty, ale príčina obezita ma nezaujíma.
To že u nás niečo tendrujú 3 roky je spôsobené v drvivej väčšine šlendriánstvom Obstarávateľa. Aj u nás to ide do roka, viď posledné eurofondové tendre ŽSR...

badger-FB napísal:Ty toto reprezentuješ, keď to tak obhajuješ?

Môžem vedieť čo obhajujem?
A čo mám reprezentovať?

badger-FB napísal:Ak teda krajina nemá na to minúť tie peniaze, tak je niekde obrovská chyba.

Dobré ránko :wink:
Asi si zjavne nepostrehol, ako sa (ne)čerpali peniaze v OP Veda a výskum. Potom sa presunuli do dopravy, kde taktiež skoro prepadli, lebo:
A) SSC a NDS nevedia toľko peňazí minúť a zároveň
B) v SSC a špeciálne NDS nevedeli pripraviť verejné obstarávanie bez toho, aby okato a zásadne neporušili zákon...
Do toho teraz prišiel Plán obnovy a ešte viac našponovanými termínmi. Od začiatku sú debaty, koľko peňazí prepadne. Pripomínam, že do toho už beží nové programové obdobie, kde tiež bude nutné čerpať peniaze.

badger-FB napísal:Zrejme začína práve v tých neskutočných zdĺhavých procesoch. No za to tiež môžu vlády dozadu, lebo vytvárali nekonečné množstvo úradov, gescí, sekcí a vytvorené miestečká, ktoré neprinášajú prakticky nič. Iba tie sny.

Keby aspoň sny :lol:
Že prebieha príprava infraštruktúrnych projektov dlho nie je nič strašné, aj keď dala by sa skrátiť.
Zlá je nekoncepčnosť, ktorá je s tým sprevádzaná.
Že úradníkov je ako hadov nerozporujem.

badger-FB napísal:A ešte aj súperia medzi sebou, aby vykazovali zmysel pre svoju prácu.

Možno to je toho účel...

badger-FB napísal: Je na čase s tým urobiť poriadok a polovicu tých úradov pretriediť. Prinesie to určite viac, než tie pokuty.

To si myslíš, že ja som proti? :lol:
Akurát neviem ktoré úrady myslíš.

badger-FB napísal: Lebo evidentne som zasiahol čo som nemal. Takže vďaka za také pekné priznanie ...

Skôr si iba príliš nepekne namýšľaš. :wink:

badger-FB napísal:[b]chváliť tieto výsledky naozaj nebudem ani sabotážne postupy polovice štátnych úradov chváliť nebudem a to ani v akože duchu že chránia poctivosť a štátnu kasu, lebo každý vie, že to tak nie je.

Sabotážne postupy :lol:
Čo si to dovoľujú banda jedna diverzantská, my si našu republiku rozvracať nedáme. NA to si vystačíme aj samy :lol:

Len už teraz fakt nie som si istý, ako to je s tým NKU, či niečo vidia (viď prvé vety), alebo už si ich teraz definitívne zaradil medzi rozvracačov (majú 50% šancu :lol: )

badger-FB napísal: Ešte aj ten zdrap akože indexácie, ktorá sa bude robiť to sa ani nedá nazvať inak než zdrapom ten výklad toho aj s tým vzorcom.

Úprimne, čítal som to, ale nezaujímalo ma to.

badger-FB napísal:Lebo vlastne Slovensko ako si napísal nemôže postaviť ani opraviť nič.

Môžem vedieť kde som toto napísal?

badger-FB napísal:Raz príde doba, v ktorej budeme "súdiť" každého, kto torpéduje výsledky súťaží, ktoré aj tak aj bez toho trvajú veky.

Zaujímavé.
Bez urážky, ale toto som snáď naposledy čítal vo Švejkovi.

badger-FB napísal:Ešte aj parlament nech je aký chce, myslím si, že volení zástupcovia ľudi sú viac než akýkoľvek úrad, nech rozhodne ako chce, tak sa musí v tichučku podriadiť ktorémukoľvek pridelenému výboru, pod ktorý patrí. A stačí len monitoring toho kto sa naozaj podriaďuje a kto potom píše niekam, aby Slovensko bolo preverované za nejaké postupy, lebo nejaký úradníček si dokazuje svoju dôležitosť.

Čože?

badger-FB napísal:Bude bez problémov možné tak ako aj inde od Maďarska po Balkán od Poľska cez Španielsko postaviť a opraviť čo bude potrebné.

Od Maďarska po Balkán? Nemáš nejaký lepší vzor. Si môžete s UHP potriasť rukami. Tí naposledy porovnávali martinskú nemocnicu s nejakou rumunskou...
Najväčšia sranda je, že postaviť a opraviť čo bude potrebné nikto nikomu nebráni. Akurát neschopnosť.

badger-FB napísal:Poliaci zjednodušili svoje zákony, aby to išlo.

NEspomínal si poslancov, teda zákonodarcov pár riadkov vyššie?

badger-FB napísal:A ty tu napíšeš, že to nie je možné a ja (a možno všetci) sa máme prebudiť do nejakej reality.

Ja sa na to dívam z nadhľadu.
Proste viem, že minúť toľko peňazí Slovensko nedokáže.
Môžeš napísať aj celostranový príspevok, proste taký je fakt. Doteraz sme nevedeli minúť peniaze, tak teraz za násobné kratšiu dobu vyčerpáme násobne viac peňazí?
Určite...

badger-FB napísal:Ja mám tú česť spolupracovať s cestnými aj tendrovacím úradom, takže viem o čom to často je. Ibaže v rámci bezpečnostných kritérií si nikdo nedovolí po upozorneniach predlžovať svoje nekompetentnosti pomalého jednania a prehadzovania si kto je na rade a prečo niečo ešte nie je.

Úprimnú sústrasť.

badger-FB napísal:Tak sa neznižuj k pokutám ... ktoré si ešte dáva aj štát štátu, aby si ÚVO dokázalo akí tam sú borci. :lol:

Tie pokuty si ÚVO nevymýšľa.

badger-FB napísal:ÚHP takisto, zoradia priority, z ktorých prvých 20 nie je nič pripravené a tak sa vlastne zníži výstavba, lebo čo sa stavať nemá, to sa v príprave odsunulo a čo sa stavať má, to sa ešte len pripravuje.

Si pozri čo sa pripravovalo...
MDV SR si nasilu pretláčalo projekty, tak už dotlačili... Bohužiaľ.
Tým netvrdím, že na UHP by nemali byť za niektoré veci nakopaní do zadkov.
jarino
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 988
Založený: 12. Sep 2011 12:49

Re: Andrej Doležal - minister dopravy - (2020 - ?)

Odoslaťod devil » 20. Jún 2022 15:11

ÚHP takisto, zoradia priority, z ktorých prvých 20 nie je nič pripravené a tak sa vlastne zníži výstavba, lebo čo sa stavať nemá, to sa v príprave odsunulo a čo sa stavať má, to sa ešte len pripravuje.
aj na to existuje vynimka. R2 KE I. etapa. citujem: Projekty nehodnotené kvôli obmedzeniu metodiky, pre ktoré bude vypracovaná štúdia do začiatku finančne náročnej fázy projektovej prípravy v tomto pripade je MPV ktore tento usek ma v podstate za sebou. cize aka studia ?

Ani mňa to nebaví. EIA sa na východnú D1 3x nerobila. Myslím že iba raz. Potom sa na to zvysoka vykašľali, hoci príprava Dargov - Pozdišovce by sa dala financovať cez eurofondy.
to je pravda ale rozbehla sa priprava obchvatov krupina a sahy ktore sa tiez daju financovat z fondov bez problemov.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Andrej Doležal - minister dopravy - (2020 - ?)

Odoslaťod jarino » 21. Jún 2022 09:57

jarino napísal:Martin je v príprave ďalej, ale nemá pozemky.

Korigujem do istej miery nepravdivé tvrdenie.
Pod samotnú budovu nemocnice pozemky vykúpila Univerzita Komenského.
Viď: https://zbgis.skgeodesy.sk/mkzbgis/sk/k ... .935560,17
jarino
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 988
Založený: 12. Sep 2011 12:49

Re: Andrej Doležal - minister dopravy - (2020 - ?)

Odoslaťod badger-FB » 22. Jún 2022 16:38

To je fakt, že slovenská výstavba diaľnic je vlastne celá ako je ako by bola zo Švejka vypadnutá. Na tom sa dá vcelku aj zasmiať. :lol: Sorry, ale neovládam to tak, aby som zreagoval na desiatky vyňatých častí :o :oops: a ani nechcem ak vynechám rozličné narážky a pokračujúci štýl. :wink: V tomto stave by som to nechal a pevne verím, že sa naozaj zasmejem raz aj ja na nejakých ďalších postupoch, ktoré sa budú diať, lebo nič netrvá večne a myslím si, že sa netreba tak obratne rozpisovať, aby bolo jasné, čo som mienil. Určite si si s tým dal námahu, niečo nové sa z tých odpovedí dalo dozvedieť.
Tak si naozaj počkám už len na tie kilometre. :)
badger-FB
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 23
Založený: 27. Dec 2021 23:31

Re: Andrej Doležal - minister dopravy - (2020 - ?)

Odoslaťod jarino » 31. Júl 2022 00:53

Prehľad projektov NDS/SSC/ŽSR a ich progres od začiatku zverejnenia Harmonogramu výstavby:
https://rokovania.gov.sk/RVL/Material/27363/1
jarino
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 988
Založený: 12. Sep 2011 12:49

Re: Andrej Doležal - minister dopravy - (2020 - ?)

Odoslaťod Pacho » 31. Júl 2022 07:19

minister sklamal na celej čiare, ďalšie 4 roky zabité, z hľadiska výstavby dialnic.
Pacho
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 125
Založený: 09. Máj 2006 07:19
Bydlisko: Lipt. Mikulas

Re: Andrej Doležal - minister dopravy - (2020 - ?)

Odoslaťod Vlados » 31. Júl 2022 19:02

minister na začiatku dal vedieť, že diaľnice nebudú jeho prioritou. čakal si že zavádza?
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: Andrej Doležal - minister dopravy - (2020 - ?)

Odoslaťod devil » 01. Aug 2022 07:53

a co je jeho prioritou, ze sedi vo funkcii ? dialnice skrtnute, cesty sa opravuju vdaka minulej vlade, opravu mostov nepresadil, opravy zeleznic tiez skrtnute.

jarino, nemusel si pisat do tolkych tem, stacilo do jednej zoznam vsetkeho kde je "Príprava pozastavená".
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Andrej Doležal - minister dopravy - (2020 - ?)

Odoslaťod Vlados » 01. Aug 2022 10:42

dal vedieť že sa bude venovať železniciam. aj tam pohorel, ale to sa netýka diaľníc.
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: Andrej Doležal - minister dopravy - (2020 - ?)

Odoslaťod jarino » 01. Aug 2022 16:35

Sklamaní sú iba tí, čo mali veľké očakávania.
Zázraky sa robiť nedajú.
Príprava projektov v NDS pripomínala anarchiu. Robenie si dobrého dňa z legislatívy, vyhadzovanie peňazí von oknom, viazanie zdrojov na projekty, ktoré nemali šancu prejsť do realizácie. Neviem v ktorej súkromnej spoločnosti by takýto manažment vydržiavali...
Chudobné ŽSR a SSC nič dokopy nepripravovali, takže sa UHP-čkárom a MF SR lepšie prispôsobili, aby mali garantované peniaze na investície. Z toho dôvodu aj tá príprava lepšie vyzerá resp. pokračuje sa v tom, čo bolo rozrobené kľudne aj 20 rokov...
V prípade NDS chybou je, že už dávno mali byť CBA-čky z R4, D3, D1 a R2 predložené UHP, aby v horšom prípade bolo jasné čo MF SR je ochotné zaplatiť a v tom lepšom aby pokračovala príprava na projektoch, kde je na tom dohoda (a teda aj garancia vyčlenenych financií) s MF SR.
jarino
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 988
Založený: 12. Sep 2011 12:49

Re: Andrej Doležal - minister dopravy - (2020 - ?)

Odoslaťod DrX » 02. Aug 2022 15:41

SkyTollu hrozí, že príde o nové mýto. Zasiahol úrad
viewtopic.php?f=35&t=26257
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: Andrej Doležal - minister dopravy - (2020 - ?)

Odoslaťod jarino » 03. Aug 2022 12:04

jarino
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 988
Založený: 12. Sep 2011 12:49

Re: Andrej Doležal - minister dopravy - (2020 - ?)

Odoslaťod Xisco » 03. Aug 2022 12:25

Ja už neriešim, kto je ministrom. Hlavne nech dorobia Strečno a Ružomberok, keďže som z okolia ZA :)

To, že nás už dobehli a predbehli všetky susediace a ostatné krajiny, je jasné. Kým my postavíme 20km, oni 100km. Kým my 50km, oni 1000km ... Nečakajme zázraky, dívajme sa reálmi slovenskými očami na situáciu.

A že sa prepojenia BA-KE nedožije veľmi veľa ľudí, je hádam tiež každému jasné :)
Xisco
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 341
Obrázky: 21
Založený: 18. Júl 2017 14:34

Re: Andrej Doležal - minister dopravy - (2020 - ?)

Odoslaťod IDV » 03. Aug 2022 22:51

Uz sme sa dozili, ale vdaka Orbanovi
IDV
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 542
Založený: 09. Sep 2021 21:16

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Diaľnice a RC všeobecne

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 9 hostí.