Andrej Doležal - minister dopravy - (2020 - 2023)

diskusia o D & RC vo všeobecnej rovine, plány, návrhy a samozrejme flamewars ;)

Moderátor: Moderátori

Re: Andrej Doležal - minister dopravy - (2020 - ?)

Odoslaťod Peter_CA » 03. Dec 2020 20:13

Povedzme, že bezdôvodne nie. Aj keď sa pôvodne snažili to zaklamať na núdzový stav, teraz už prasklo, že nie sú prachy.
Dnes z neho vypadlo, čo po vláčkarskych fórach krúžilo už nejakú dobu. Že na budúci rok pôjde na železnice ešte menej ako bývalo zvykom.
viewtopic.php?f=35&t=25219
LKV reduce travel time by Slovakia
Der Güterverkehr verkürzt die Reisezeit der Slowakei
Peter_CA
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 815
Obrázky: 47
Založený: 12. Jún 2017 12:40

Re: Andrej Doležal - minister dopravy - (2020 - ?)

Odoslaťod cableguy » 04. Dec 2020 02:52

ale prdlajz nie su(to sa tyka statneho rozpoctu koli covidu a predoslych devastacnych ficovlad), keby ste pocuvali dnes tu diskusiu verejne tam hovoril ze vacsina financii sa bude dat na modernizaciu zeleznic vyclenit z toho fondu obnovy takze miliardy na efektivne modernizacie su-na to sa pouzije spominany fond, kedze na dialnice a cesty byt pouzity nemoze(tam to zamietla eu komisia kedze to nie su zelene projekty) , MD spolu so ZSR planuju postupne modernizovat usek po useku v zrychlenom konani (po prijati novych zakonov VO+stavebneho) najprv prioritne hlavny tah sever+kysuce,presov potom juh, podobne zelene projekty na ktore tento fond moze byt tiez pouzity su napr cyklotrasy (napr eurovelo11 a ine)
cableguy
diskutujúci
 
Príspevky: 136
Založený: 03. Sep 2020 16:05

Re: Andrej Doležal - minister dopravy - (2020 - ?)

Odoslaťod devil » 04. Dec 2020 09:04

no takze ostavaju eurofondy. na trate mozno aj plan obnovy ak stihnu nieco predlozit do bruselu medzi dvomi tlacovkami. je strasidelne ze velke ocakavania sa menia na to ci aspon dokaze vybojovat nieco na cestne mosty a zel. trate v havarijnom stave. drzme mu palce. neviem ci tie desiatky mil. hraju nejaku rolu pri 12 miliardovom deficite. asi nie. zato nakup stihaciek sa urcite bude realizovat. aby nebolo bububu....
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Andrej Doležal - minister dopravy - (2020 - ?)

Odoslaťod metelesku.blesku » 04. Dec 2020 09:48

Určite vieš, kam treba posielať ďakovné listy za tento stav. Počínajúc tým, kto podpisoval tie stíhačky. Asi bolo bububu, keď kapitáň nakúpil to najdrahšie, čo mali vo výklade.
A aj na doprave každý následok predchádza nejaký počiatok...
To nemôže byť, lebo keď v Mýtnej bola dostatočná premávka, tak ja si myslím, že tá istá frekvencia je aj pri Pincinej.“ tvrdí starostka.
metelesku.blesku
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 27. Sep 2019 20:44

Re: Andrej Doležal - minister dopravy - (2020 - ?)

Odoslaťod devil » 04. Dec 2020 12:26

trosku treba vnimat sirsie suvislosti. aj strany dnesnej vlady, aj progresivci a vlastne vsetci okrem kotlebovej strany mali plnu hubu ako treba plnit nase zavazky voci nato (2 percenta hdp). a k tomu sa bolo treba zapacit tej najvacsej mocnosti a kupit ich stroje. to je klasicke pchanie sa do....myslim ze pred casom merkelka rovno odkazala za ocean ze sice je im luto ale 2% nesplnia.

kazdopadne je vysmech ludom pri koronadeficite robit takuto nakladnu modernizaciu armady.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Andrej Doležal - minister dopravy - (2020 - ?)

Odoslaťod metelesku.blesku » 04. Dec 2020 13:33

V širších súvislostiach ti uniká, že strany dnešnej koalície majú plnú hubu, ako treba plniť naše záväzky voči nato, ale ani jeden nehovoril, že ich máme plniť cez nákup zbytočne drahých stíhačiek, ktoré ani nevyužijeme, a ktorých nákup nebol uvedený v žiadnom dokumente o tom, aké záväzky si máme voči nato plniť (pozemné vojsko od nás chceli, nie lietadielka). A takisto ti v širších súvislostiach uniká, že to 1% HDP, čo doteraz do armády malo ísť, do armády nešlo, lebo skoro všetko v utajenom režime rozkradli a okrem výplat nedostávali vojaci nič. Podľa toho aj dnešná vojenská technika vyzerá po desiatkach rokov rozkrádania.

A výsmech ľudom bola kapitáňová promptná úhrada 1 miliadry Eur za tie lietadielka ešte v roku 2019 a nie predĺžený splátkový kalendár terajším ministrom na 5 rokov namiesto druhej úhrady 600 mil. naraz - teraz v roku 2020.

Aby sme sa vrátili k téme, aj vďaka tej zbytočne minutej a zbytočne rýchlo poslanej miliarde teraz musia súčasní "rozpočtári" kde kade škrabať peniaze na opravu havarijných stavov mostov a koľají. Širšie súvislosti :wink:
To nemôže byť, lebo keď v Mýtnej bola dostatočná premávka, tak ja si myslím, že tá istá frekvencia je aj pri Pincinej.“ tvrdí starostka.
metelesku.blesku
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 27. Sep 2019 20:44

Re: Andrej Doležal - minister dopravy - (2020 - ?)

Odoslaťod jarino » 04. Dec 2020 14:02

Tak uniká tu aj to, že na samotnej doprave sa šafárilo. Ale vždy sa dobre hľadá u druhých...

Ten dokument je tu: https://www.mfsr.sk/files/archiv/24/pri ... a_CBA.xlsx
V dolnej lište prepnite na položku "useky_vysledky" a môžete sa kochať nad rokmi možného začiatku výstavby. Aj mne sa zdali na prvý pohľad pesimistické, ale na druhý pohľad už nie...
Ešte doplním, že nutné brať s rezervou. R5 určite nehrozí v roku 2023. Skôr 2043...

Zlé je, že sa ide šetriť na ŽSR a SSC. Vychudnutým na kosť dáme liečbu hladovkou :roll:

Ak Bidovce - Dargov má B/C na úrovni 1,22, tak Zemplínčania by si mali nájsť exministra Érseka aj s bývalými predstaviteľmi NDS a nakopať ich prinajmenšom do prdele za to ničnerobenie v tomto prípade... Od roku 2014 či 2015 máme CBA, už mohlo byť na stole aspoň ÚR a všetko zaplatené z eurofondov, kde máme kopu korekcií a málo vhodných projektov :shock: .
Zato až priveľa energie/peňazí míňali na južnú R2, kde sa vykupovali pozemky bez DSP.

V podstate budúci rok hrozia tak maximálne na cestnej infraštruktúre:
SO PO II. etapa
Sabinov
Holíč (tu neviem aký je stav)
a ešte možno reko betonky pri Trenčíne.
jarino
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 988
Založený: 12. Sep 2011 12:49

Re: Andrej Doležal - minister dopravy - (2020 - ?)

Odoslaťod devil » 04. Dec 2020 15:03

mna vobec nezaujima ze ci sa kupia stihacky alebo sa modernizuje pozemne vojsko. mne vadi velky balik na armadu.

mal riesit aj dargov-pozdisovce tam je 1,22....bidovce-dargov s dlhym tunelom ma 0,44. a dobre ze vykupovali tie pozemky, tam ani nebol predpoklad zeby dsp radikalne nieco zmenilo

vdaka za ten xls., mozny zaciatok vystavby je v polozke "useky_naklady". a ked sme v tej polozke tak si ich rovno spocitajme...je to 14,6 MILIARDY eur. eurofondov na cesty bolo 1,5-2 mld. za 7 rokov a ma ich byt este menej ako si aj sam pisal.....tak si rovno povedzme ze vacsinu z tych asi 100 poloziek nema ziadny zmysel pripravovat.

ze vlada s premierom a minfin olano ide setrit na zsr a ssc uz snad nie je chyba erseka....esteze stihol rozbehnut velkoplosne opravy a 3-4 useky RC mimo eurofondov. ved minister nech konecne predlozi plan vystavby a pripravy, predtym sa fico vyhovaral na mikiho a radicovu a oni sa stale vyhovaraju na fica.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Andrej Doležal - minister dopravy - (2020 - ?)

Odoslaťod okorec » 05. Dec 2020 11:01

jarino napísal:Ten dokument je tu: https://www.mfsr.sk/files/archiv/24/pri ... a_CBA.xlsx
V dolnej lište prepnite na položku "useky_vysledky" a môžete sa kochať nad rokmi možného začiatku výstavby.

Prečo tam nie je stredná R3?
Múdry to pochopí sám a hlúpemu to aj tak nevysvetlíš.
Obrázok používateľa
okorec
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 10
Založený: 13. Jan 2011 19:45
Bydlisko: Martin

Re: Andrej Doležal - minister dopravy - (2020 - ?)

Odoslaťod jarino » 08. Dec 2020 12:47

Asi sa počká na CBA porovnanie R1 a R3.

Samozrejme myslel som Dargov - Pozdišovce.
jarino
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 988
Založený: 12. Sep 2011 12:49

Re: Andrej Doležal - minister dopravy - (2020 - ?)

Odoslaťod okorec » 08. Dec 2020 13:17

Mali by dať CBA pre obe
Múdry to pochopí sám a hlúpemu to aj tak nevysvetlíš.
Obrázok používateľa
okorec
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 10
Založený: 13. Jan 2011 19:45
Bydlisko: Martin

Re: Andrej Doležal - minister dopravy - (2020 - ?)

Odoslaťod Loe » 01. Jan 2021 15:22

Prajem všetkým diskutujúcim aj návštevníkom šťastný nový rok :)

Čo nás v novom roku čaká podľa Vašeho názoru?

Osobne to vidím takto (okrem projektu D4/R7):

Sprejazdnenie:
1. D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka, I. kvartál 2021
2. D1 Prešov, západ - Prešov, juh, III. kvartál 2021
3. R2 Mýtna - Lovinobaňa, III / IV. kvartál 2021
Celkom 32,7km

Podpis zmluvy so zhotoviteľom:
1. D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala, III. / IV. kvartál 2021
2. R2 Košice 2.úsek, III. / IV. kvartál 2021
2. R3 Tvrdošín - Nižná, I. / II. kvartál 2021
Celkom: 32,2km, z toho 4,4km polprofil

Vyhlásenie súťaže:
1. R2 Košice 1.úsek III. / IV. kvartál 2021
2. R4 Prešov 2.etapa III. / IV. kvartál 2021
Celkom: 17km

Do súťaže by podľa mňa bolo dobré dostať ešte cca. 15 - 20km, s ohľadom na aktuálny stav prípravy ale veľmi nie je kde brať, veľmi teoreticky by mohlo ísť niečo z výberu R1 BB - Slovenská Ľupča, R2 Bátka - Figa, R2 Zacharovce - Bátka či R4 Ladomirová - Hunkovce. Obávam sa ale, že vo výsledku v budúcom roku do súťaže z týchto úsekov nedajú ani jeden.
Loe
diskutujúci
 
Príspevky: 233
Založený: 24. Apr 2018 21:20

Re: Andrej Doležal - minister dopravy - (2020 - ?)

Odoslaťod Pacho » 01. Jan 2021 15:53

ešte by som tam doplnil niečo z D3, a kedže minister na to tlačí ako by povedal jeden diskutujúci, tak to určite aj pretlačí . :-)
Pacho
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 125
Založený: 09. Máj 2006 07:19
Bydlisko: Lipt. Mikulas

Re: Andrej Doležal - minister dopravy - (2020 - ?)

Odoslaťod aquila » 01. Jan 2021 19:03

chybaju mi tam priam tragicky jednicky .. v tomto je to sialena mizeria. oproti CR sme doslova dekady za nimi
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Re: Andrej Doležal - minister dopravy - (2020 - ?)

Odoslaťod Lorenc » 01. Jan 2021 20:32

Loe napísal:Prajem všetkým diskutujúcim aj návštevníkom šťastný nový rok :)


Vyhlásenie súťaže:
1. R2 Košice 1.úsek III. / IV. kvartál 2021
2. R4 Prešov 2.etapa III. / IV. kvartál 2021
Celkom: 17km

Do súťaže by podľa mňa bolo dobré dostať ešte cca. 15 - 20km, s ohľadom na aktuálny stav prípravy ale veľmi nie je kde brať, veľmi teoreticky by mohlo ísť niečo z výberu R1 BB - Slovenská Ľupča, R2 Bátka - Figa, R2 Zacharovce - Bátka či R4 Ladomirová - Hunkovce. Obávam sa ale, že vo výsledku v budúcom roku do súťaže z týchto úsekov nedajú ani jeden.


Teoreticky by sa tam mohol vojst vychodny obchvat Ruzomberka. V 4 kvartali by mohli vyhlasit. Ale to su len 4km.
Lorenc
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 40
Založený: 06. Máj 2005 09:43

Re: Andrej Doležal - minister dopravy - (2020 - ?)

Odoslaťod jarino » 01. Jan 2021 22:34

Určite. Ale 2025...
Bavíme sa o tom, či pôjdu do výstavby projekty, kde už sú pozemky vykúpené alebo prebieha výkup pozemkov.
A ani pri tých to nevyzerá ružovo.

Viac-menej súhlasím s Loe.
Akurát si nemyslím, žeby bol vyhlásený tender na obchvat KE I. etapa tento rok. Teda vidím to otázne.
Čo sa týka tých zvyškových v kolónke možno, tak za mňa tipujem Bátka - Figa. Jednak relatívne nízke náklady, dvojak vykúpené pozemky. Tie tri zvyšné to nemajú.
jarino
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 988
Založený: 12. Sep 2011 12:49

Re: Andrej Doležal - minister dopravy - (2020 - ?)

Odoslaťod metelesku.blesku » 03. Jan 2021 19:18

Okrem toho, že obchvat KE I. etapu tohto roku určite nevyhlásia, tak podľa mňa nedokončia tohto roku ani R2 Mýtna - Tomášovce. Tipujem jar 2022 (mesiace marec - máj).
To nemôže byť, lebo keď v Mýtnej bola dostatočná premávka, tak ja si myslím, že tá istá frekvencia je aj pri Pincinej.“ tvrdí starostka.
metelesku.blesku
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 27. Sep 2019 20:44

Re: Andrej Doležal - minister dopravy - (2020 - ?)

Odoslaťod metelesku.blesku » 04. Jan 2021 12:16

Loe napísal:Malý postreh: S otvorením úseku D4 pri Bratislave v túto nedeľu, máme na Slovensku konečne nad 500 km sprejazdnených diaľnic.


Nadviažem na malý postreh z novembra 2020 ešte menším postrehom ku koncu roka: S otvorením D3 okolo Čadce sme prekročili hranicu 800km D a R. Presnejšie skoro na meter presne 801 km.

Priemer ročného sprejazdňovania D/R je od roku 1973 na úrovni 17 km ročne.

Ak tento priemer aj náhodou rok 2021 zvýši, tak tie nasledujúce roky ho naisto zrazia naspäť.
To nemôže byť, lebo keď v Mýtnej bola dostatočná premávka, tak ja si myslím, že tá istá frekvencia je aj pri Pincinej.“ tvrdí starostka.
metelesku.blesku
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 27. Sep 2019 20:44

Re: Andrej Doležal - minister dopravy - (2020 - ?)

Odoslaťod devil » 04. Jan 2021 13:56

aj so zapocitanim poloprofilov. nemam nic proti ked sa zapocita privadzac PU ako buduca R6 alebo obchvat ZH na R2 co su priamo napojene na ine dialnice. ale urcite by som nezapocital ozdany, figa-tornala, banovce, svidnik, trstena, oravsky podzamok a horna stubna. toto vsetko je okolo 50 km.

rozpracovanych je okolo 100 km s udrzanim -velmi nizkej- urovne okolo 20 km rocne nebude problem. otazka je co zanechaju rozostavane zatial nedotiahli ani tendre co zdedili (navyse tych 100km).
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Andrej Doležal - minister dopravy - (2020 - ?)

Odoslaťod metelesku.blesku » 04. Jan 2021 19:16

Jop, je to bohužiaľ aj s tými samostatne stojacimi polprofilmi, čo aj keby boli len preložky ciest I. triedy by sa nikto neurazil. Ale aspoň to číslo vyzerá nádejne :)

Čo konkrétne myslíš tými "tendrami čo zdedili" na cca. 100km? Obchvat KE II. etapa + Tvrdošín je necelých 19km. Rátať k tomu aj oba úseky D1 v rozklade, či veci, čo mali do tendra stále ďaleko (SO PO II., KE obchvat I.,.. smutné že aj po roku sa to nezmenilo) by asi nebolo fér.
Každopádne otázne je naozaj, čo zanechajú, lebo zatiaľ to vyzerá tak, že nielen na ministerstve, ale aj na NDS či ŽSR riešili celý rok iba kompenzácie pre cestovný ruch.
To nemôže byť, lebo keď v Mýtnej bola dostatočná premávka, tak ja si myslím, že tá istá frekvencia je aj pri Pincinej.“ tvrdí starostka.
metelesku.blesku
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 27. Sep 2019 20:44

Re: Andrej Doležal - minister dopravy - (2020 - ?)

Odoslaťod devil » 04. Jan 2021 20:08

aj ked to pocitam z opacnej strany tak je to okolo 750 km co sa da smelo nazvat dialnicou. aj ked mozno oficialne vsetky nie su (privadzac od D1 po KE, banicka dialnica, budca--ZV, R1a NR, R6, R2 ZH).

eee napisal som rozpracovanych je okolo 100km a navyse tych 100 km su tendre. tak teda nezaratajme visnove ale unika mi preco nie je fer zaratat hub-iva, usek ktory ma stavitela s platnou zmluvou + zvysok d4/r7, D1 hp-ll, D1 PO, R4 PO, R2 kri-tom cca 85 km.

2021 to bude slusnych cca 45 km (zvysok d4/r7, hp--ll, PO) 2022 pravdepodobne len meskajuca R2 13,5 km, v 2023 hub-iva a presov R4 I. cast 20 km.

ze co sa bude otvarat od 2024 uz dost zavisy aj od terajskej vlady. budu vediet rozbehnut aspon tych asi 50 km s pokrocilou pripravou ? a budu vediet dostat nejake useky do tej pokrocilej fazy pripravy ?
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Andrej Doležal - minister dopravy - (2020 - ?)

Odoslaťod nevo83 » 04. Jan 2021 20:11

Najpodstatnejsie bude co vobec spustia do VO...resp 2021/22 sa neda ocakavat ziadne zacatie stavby...lebo ukoncenie VO pod 1.5r nehrozi
nevo83
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 22. Mar 2017 18:00

Re: Andrej Doležal - minister dopravy - (2020 - ?)

Odoslaťod metelesku.blesku » 05. Jan 2021 00:35

devil napísal:ale unika mi preco nie je fer zaratat hub-iva, usek ktory ma stavitela s platnou zmluvou

To vyplynulo z nepochopenia textu napísaného bez interpunkcie. Keďže sa nedá spätne vymazať časť príspevku, odseku, kde bola spomenutá férovosť sa netreba viac venovať.
Rozostavaných je skoro presne 100km, v zdedených a nedotiahnutých tendroch 19km. Súhlasím a zároveň konštatujem, že je to strašná bieda, keďže z tých 100 už nemalo v štatistikách figurovať 65km a z tých zvyšných 35 km "najnovších úsekov" (zatiaľ) načas odovzdajú iba 21,5km. A zlepšenie v nedohľadne.
Medzitým v Poľsku ku koncu roka 2020 rozostavaných 787km, z ktorých v omeškaní je 135km (podpísané nové zmluvy na už rozrobených úsekoch), podpísané zmluvy na výstavbu čakajúce na stavebko v dĺžke 240km a tendre rozbehnuté na 532km. Ako to robia, keď u nás za jedno 7+3 ročné EU fondové obdobie plánujú postaviť až 3 úseky (ktoré aj tak nebudú stíhať načas) a z rozpočtu možno ďalšie 2 a tam za 2 EU fondové obdobia vystavali cesty krížom krážom cez celú krajinu v dĺžke niekoľko tisíc km?

Nevo, 2021/2022 sa možno začne stavať ten Tvrdošín (ak im neodmietnu všetci doteraz aktívni účastníci podpísať zmluvu o dielo) a obchvat KE.

Snáď sa niekedy dočkáme trochu systematického informovania o príprave jednotlivých úsekov, aspoň sčasti ako letáky ŘSD v ČR, aby sme nemuseli 2-3 roky počúvať o príprave dokumentácie pri "už čoskoro" vyhlásených tendroch (viď druhé polovice obchvatov KE a PO).
To nemôže byť, lebo keď v Mýtnej bola dostatočná premávka, tak ja si myslím, že tá istá frekvencia je aj pri Pincinej.“ tvrdí starostka.
metelesku.blesku
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 27. Sep 2019 20:44

Re: Andrej Doležal - minister dopravy - (2020 - ?)

Odoslaťod nevo83 » 05. Jan 2021 09:58

Metel :) : uprimne KE a Tvrdosin, ocakavam zacatie vystavby niekedy KE september... a tu R3 ak to este vezmu tak april/maj... Ale urcite este tohto roku to zacnu..

( Chce sa mi verit ze NDS ma na tajnasa nachystane projekty, tahala nas za nos akoze nic nema a cakala ako spiaca princezna na novy zakon o VO aby napr. 5 novych projektov zbuchala do 6m ) Boze ako som sa konspiracne opustil :P

No nic vratme sa do krutej reality...
nevo83
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 22. Mar 2017 18:00

Re: Andrej Doležal - minister dopravy - (2020 - ?)

Odoslaťod devil » 05. Jan 2021 10:43

mas dobry prehlad, klobuk dole. vsetky tie polske kilometre vydelene 7 kvoli poctu obyvatelov vychadzaju na 222 km u nas. a netreba zabudat ze dialnice sa stavaju za penaze a som presvedceny ze ich priemerna cena je nizsia ako ta nasa a nase zlozitejsie useky (z menovanych SKORO VSETKY) su nachylnejsie na problemy a teda na meskania. takze stavaju nielen 7x tolko lebo su 7x vacsi PLUS este naviac lebo maju nizsie km naklady.

esteze na arpiho rozbehli mimo planu 27km R2 a R4.

Snáď sa niekedy dočkáme trochu systematického informovania o príprave jednotlivých úsekov, aspoň sčasti ako letáky ŘSD v ČR, aby sme nemuseli 2-3 roky počúvať o príprave dokumentácie pri "už čoskoro" vyhlásených tendroch (viď druhé polovice obchvatov KE a PO).
my si to vieme dohladat a postnut. toto je velka vyhoda fora. a vacsina z toho pochopi co je realne a co nie.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Diaľnice a RC všeobecne

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 56 hostí.