Najlepsia trasa BA-IT (Lignano, Lido di Jesolo)?

diskusia o D & RC vo všeobecnej rovine, plány, návrhy a samozrejme flamewars ;)

Moderátor: Moderátori

Najlepsia trasa BA-IT (Lignano, Lido di Jesolo)?

Odoslaťod IDV » 20. Jan 2022 18:39

Podobne ako s trasou do HR, rozmyslam aj nad dovolenkou v IT (Lido di Jesolo, Lignano Sabbiadoro), pripadne pozriet nieco naokolo Benatky atd. Je lepsie ist cez Madarsko a potom Slovinsko, alebo by ste volili Rakusko a do IT za Villach?
IDV
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 542
Založený: 09. Sep 2021 21:16

Re: Najlepsia trasa BA-IT (Lignano, Lido di Jesolo)?

Odoslaťod metelesku.blesku » 20. Jan 2022 22:17

Napriek mega otravným rakúskym obmedzeniam na 100 už takmer na celej diaľničnej sieti, jednoznačne cestu cez Villach. Ak by boli obmedzenia na A2 medzi Viedenským Novým Mestom a Štýrskym Hradcom, dá sa to elegantne obísť po S6 a S35. Častokrát už túto trasu volia navigácie ako rýchlejšiu ak sa na A2 pracuje.
To nemôže byť, lebo keď v Mýtnej bola dostatočná premávka, tak ja si myslím, že tá istá frekvencia je aj pri Pincinej.“ tvrdí starostka.
metelesku.blesku
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 27. Sep 2019 20:44

Re: Najlepsia trasa BA-IT (Lignano, Lido di Jesolo)?

Odoslaťod IDV » 20. Jan 2022 22:47

Inak ma zmysel ist okolo Viedne alebo je lepsie ist A6/A4, pri Parndorf outlet po 50 na S31, S4? Podla google maps to dokonca vychadza rychlejsie, a da sa vyhnut pripadnej premavke v okoli Viedne
IDV
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 542
Založený: 09. Sep 2021 21:16

Re: Najlepsia trasa BA-IT (Lignano, Lido di Jesolo)?

Odoslaťod metelesku.blesku » 20. Jan 2022 22:57

Podľa času a premávky. Na A4 môže byť zádrhel prerábka na 3-pruh, ak ešte nebude dokončená. Inak tá úspora času po B50 a S31 nie je nejako výrazná ak je premávka okolo Viedne plynulá.
To nemôže byť, lebo keď v Mýtnej bola dostatočná premávka, tak ja si myslím, že tá istá frekvencia je aj pri Pincinej.“ tvrdí starostka.
metelesku.blesku
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 27. Sep 2019 20:44

Re: Najlepsia trasa BA-IT (Lignano, Lido di Jesolo)?

Odoslaťod aquila » 21. Jan 2022 12:15

casova uspora a najma stressfaktor na S31 a B50 za to nestoja. A4 je uz aj tak skoro cela dokoncena, na jar rozrypu posledny kusok pri brucku, ale tam byva aj tak vacsina vzdy pohoda.

no a cez graz a klagenfurt sa to tiez neoplati uz dlhodobo. mozno minuly rok, ked bol pandemia, tak boli prazdnejsie dialnice a nebolo tolko zapch, kvoli pracam, ale inak este 2019 sa cez A2 od grazu proste neoplatilo ist

raz mi inak do severneho talianska vyhodnotilo rychlejsi trasu cez madarsko a slovinsko z viedne :)) cize ked dokoncia madari E65tku resp M86 a prepojenia, tak pre ludo co nemaju rakusku znamku a maju madarsku bude velim porovnatelny cas.

najma dialnice v slovinsku su uplne prazdne (okrem okruhu ljublany)
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Re: Najlepsia trasa BA-IT (Lignano, Lido di Jesolo)?

Odoslaťod IDV » 21. Jan 2022 13:24

A ako potom cez AT, ked nie cez Klagenfurt?
IDV
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 542
Založený: 09. Sep 2021 21:16

Re: Najlepsia trasa BA-IT (Lignano, Lido di Jesolo)?

Odoslaťod metelesku.blesku » 21. Jan 2022 14:10

Skrz AT po S36 a S37 cez Judenburg a Friesach (za Klágenfurtom do Villachu je to už OK), alebo z Grazu to švihnúť juhom cez Slovinsko (Maribor, Ľubľana, Terst), aj keď slovinská A1 medzi Lubľanou a Postojnou býva v lete obstojne plná.
To nemôže byť, lebo keď v Mýtnej bola dostatočná premávka, tak ja si myslím, že tá istá frekvencia je aj pri Pincinej.“ tvrdí starostka.
metelesku.blesku
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 27. Sep 2019 20:44

Re: Najlepsia trasa BA-IT (Lignano, Lido di Jesolo)?

Odoslaťod Pacho » 21. Jan 2022 18:48

Pri ceste do IT by som sa určite vyvaroval isť cez tunel Karavanken, pokiaľ nedobudujú druhú ruru. Minulý rok sme tam strávili 2,5hod v zápche, ale to sme mali tranzitné ubytovanie v slovinsku, pri jazere Bled.
Pacho
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 119
Založený: 09. Máj 2006 07:19
Bydlisko: Lipt. Mikulas

Re: Najlepsia trasa BA-IT (Lignano, Lido di Jesolo)?

Odoslaťod metelesku.blesku » 22. Jan 2022 00:54

Cez Karavanken to ani nedáva logiku. Keď už si vo Villachu (treba dotankovať mimo diaľnice pred vstupom do IT), stačí pokračovať na Udine bez zdržaní a obmedzení.
To nemôže byť, lebo keď v Mýtnej bola dostatočná premávka, tak ja si myslím, že tá istá frekvencia je aj pri Pincinej.“ tvrdí starostka.
metelesku.blesku
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 27. Sep 2019 20:44

Re: Najlepsia trasa BA-IT (Lignano, Lido di Jesolo)?

Odoslaťod Pacho » 22. Jan 2022 11:11

asi tak, my sme isli cez tunel, lebo sme mali ubytko v SLO. S tým tankovaním máš pravdu, treba tankovať mimo dialnice.V IT som tankoval naftu za 1,8 a do A som to chcel stihnut s skoro prázdnou, ale na dialnici v A bola cena 1,77 za naftu :-) tak som si pomohol.-)
Pacho
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 119
Založený: 09. Máj 2006 07:19
Bydlisko: Lipt. Mikulas

Re: Najlepsia trasa BA-IT (Lignano, Lido di Jesolo)?

Odoslaťod IDV » 15. Apr 2022 04:32

Inak ti co jazdite do IT, pozeram ze maju krabicku Go by Telepass co len pipne namiesto listkov, ma zmysel kupit si ju? Je mozne ze pri tom myte su rady napr na 30 minut v letnej sezone? Pri vjazde a vyjazde? Funguje ta ista vec aj vo FR, Spanielsku a Portugalsku zevraj
IDV
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 542
Založený: 09. Sep 2021 21:16

Re: Najlepsia trasa BA-IT (Lignano, Lido di Jesolo)?

Odoslaťod aquila » 18. Apr 2022 14:44

teraz maju uz aj appku do mobilu, takze to moze byt dobra alternativa. zvazujem vyskusat tuto sezonu
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)


Naspäť na Diaľnice a RC všeobecne

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 23 hostí.