Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

diskusia o D & RC vo všeobecnej rovine, plány, návrhy a samozrejme flamewars ;)

Moderátor: Moderátori

Nove hlasovanie od 14.12.2010 (Po pade PPP1+PPP3)

2016
2
1%
2017-2018
29
15%
2019-2020
41
21%
po r. 2020
128
64%
 
Celkový počet hlasov : 200

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod IceFox » 03. Apr 2019 15:07

devil napísal:
Icefox toto tu nepatri. Zilina bola dlhe roky bastou SNS ktore bolo spoluzodpovedne s HZDS aj Smerom.


ako aj cele horne povazie a horna nitra. to tak bolo od cias meciara dokonca aj hsls za slovenskeho statu. to ze teraz vyhrala caputova o dve percenta v ramci celeho kraja nema ziadnu vypovednu hodnotu.

a) vytiahol to Doktorko z Košíc, nie ja
b) minimálne to hovorí o padajúcom Smere. To, že si Doktorko vytiahne, že Sefčovič tam mal vyššiu "podporu" je jeho vec.
EDIT:
Ja len tvrdím, že vyhrala - zvolila ju VÄČŠINA kraja.
Cogito ergo sum.
Obrázok používateľa
IceFox
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 989
Obrázky: 2
Založený: 09. Máj 2017 15:14
Bydlisko: CA

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod lostrail » 03. Apr 2019 15:17

PK: Som rad, ze existuju nejake temy, na ktorych sa zhodneme.

Pisal som o elektroautach, ale samostatny odsek som venoval aj problematike aut v meste. Tu samozrejme elektroauta neriesia. Tu riesi len regulacia.

Zvlastne je, ze hovoris o dopravnom kolapse v Bratislave, ale cisto teoreticky, keby vsetci ti ludia, co sli do mesta autom, sli busmi (dajme tomu, ze kapacitne by sa to podchytilo), ziaden kolaps by nebol (zrejme by nedoslo ani k nehode). Beriem, ze to obmedzilo aj MHD, ktora by v Bratislave zjavne mala mat pruhy segregovane aspon dobre vysokym obrubnikom, ale hlavnou pricinou kolapsu nie je ta MHD, ale prave auta.

Co sa tyka "ekoterorizmu", ja netvrdim, ze kazde jedno opatrenie EU alebo EK bolo prave najinteligentnejsie. Podobne, ako tieto CO2 pristroje vnimam aj vysavace (realne sa nic neusetri). Lenze to neznamena, ze je a priori zle hned vsetko a ideme sa tvarit, ze je to vlastne cele vymysel. Oteplovanie je skutocne, nie je to mytus a nie je pravda, ze pricinou nie sme my. Ci sa to uz americanom paci alebo nie, aj oni sa budu musiet prisposobit. Ze maju teraz Trumpa, je jedna vec. Aj keby bol dve obdobia po sebe, tak v najblizsej dekade sa tam moze objavit niekto, kto uplne otoci priority. Pride to aj tam.
lostrail
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 432
Založený: 19. Aug 2018 14:42

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod devil » 03. Apr 2019 15:53

Hmm to pocujem snad prvykrat, ze na juhu byva viac ludi ako na severe. :shock: (pokial pocitas uz aj svojich (madarov) za hranicami, tak potom mas pravdu.)


a ja sa cudujem ze sa cudujes...asi podla teba aj ruzinov je na severe....
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod DrX » 03. Apr 2019 16:21

Yoggy52 napísal:
DrX napísal:Co tu zas motas dake "regiony". Najvyssiu podporu mal Sefcovic v PO kraji, druhu najvyssiu v ZA kraji, tretiu v Trencinskom. Jednoduche fakty, presne ako jednoduche fakty su, ze na juhu zije viac ludi - a preto, ak mala byt niekde Dcka a niekde Rka, tak to malo byt na juhu (ale rovnocenne Rky severom aj juhom by boli akceptovatelne tiez).



Hmm to pocujem snad prvykrat, ze na juhu byva viac ludi ako na severe. :shock: (pokial pocitas uz aj svojich (madarov) za hranicami, tak potom mas pravdu.)


Zrataj si ludi v KE+BB+NR krajoch a ludi v PO+ZA+Trencin krajoch, napr. podla wiki (alebo si vyhladaj moj post tu na fore - spravil som to za teba uz mozno pred 2 rokmi). A vyjde ti, ze na juhu je ich viac, a to este aj bez BA+Trnavy, ktore su samozrejme na juhu.
Ale to, ze nemas ani elementarne znalosti, ma fakt neprekvapuje.
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod Peterman » 03. Apr 2019 17:47

Spojenie BA-KE ....už prestaňte riešiť hlasy voličov v prezidentských voľnách...a realizovať sa v tom kto dá lepšie dáta a ich kombinácie z ktorého regiónu ....
1.voľby máme za sebou,
2.prezident/ka nemá v ekonomickej oblasti príliš silne páky
3.riešme tu vecné problémy k výstavbe cestnej infraštruktúry a nie politiku

....začína tu byť veľa balastu
Peterman
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 502
Obrázky: 17
Založený: 02. Okt 2013 20:38

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod DrX » 03. Apr 2019 19:41

Pobavil si ma - vraj vela balastu. Vsak uz z nazvu tejto temy pri pristupe *** vlad vyplyva, ze tu moze byt len balast. Ale, suhlasim, ze tento konkretny balast sa skor hodi do inej mlatit-prazdnu-slamu temy Regionalne rozdiely a infrastruktura vyssieho radu :-)
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod KN.SK » 03. Apr 2019 20:21

Čo majú prezidenti s výstavbou D a RC alebo s inou infraštruktúrou? Prezidentské voľby nie sú to isté ako voľby do NR SR, a ešte keď bola teraz dosť nízka účasť. Teraz akoby poniektorí veštili z krištáľovej gule, čo a ako bude. "Politici" sú "flexibilní". :?
Festina lente! Σπεῦδε βραδέως!
Sapienti sat.
Radšej budovať, než niečo ničiť.
Obrázok používateľa
KN.SK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3839
Založený: 08. Máj 2014 11:56

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod KN.SK » 03. Apr 2019 20:27

40422
Festina lente! Σπεῦδε βραδέως!
Sapienti sat.
Radšej budovať, než niečo ničiť.
Obrázok používateľa
KN.SK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3839
Založený: 08. Máj 2014 11:56

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod Vlados » 03. Apr 2019 21:06

snáď im nechceš nastavovať zrkadlo? :D ak by žili na severe tak by propagovali severnú trasu. ja ani netuším kedy som bol či prechádzal posledne cez Žilinu. južnú trasu som posledne použil v nedelu.
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod devil » 04. Apr 2019 08:39

ta mapka mi je znama ale opat k nej nevidim ziadny koment...
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Spojenie Bratislava-Košice....., kedy asi bude ?

Odoslaťod KN.SK » 04. Apr 2019 10:35

"Hustotné rozloženie obyvaľstva". :wink:
Population density Slovakia/Dňa:31. Aug 2018 21:05/veterán fóra
Festina lente! Σπεῦδε βραδέως!
Sapienti sat.
Radšej budovať, než niečo ničiť.
Obrázok používateľa
KN.SK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3839
Založený: 08. Máj 2014 11:56

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod PK » 04. Apr 2019 10:41

lostrail napísal:PK: Som rad, ze existuju nejake temy, na ktorych sa zhodneme.

Pisal som o elektroautach, ale samostatny odsek som venoval aj problematike aut v meste. Tu samozrejme elektroauta neriesia. Tu riesi len regulacia.

Zvlastne je, ze hovoris o dopravnom kolapse v Bratislave, ale cisto teoreticky, keby vsetci ti ludia, co sli do mesta autom, sli busmi (dajme tomu, ze kapacitne by sa to podchytilo), ziaden kolaps by nebol (zrejme by nedoslo ani k nehode). Beriem, ze to obmedzilo aj MHD, ktora by v Bratislave zjavne mala mat pruhy segregovane aspon dobre vysokym obrubnikom, ale hlavnou pricinou kolapsu nie je ta MHD, ale prave auta.


Vidis ja tvrdim, ze regulacia situaciu nevyriesi, pretoze ked nieco zregulujes to co zostane k dispozicii bude pretazene a vysledkom bude stres, meskania, nehody.
Cesty nemozu trvale fungovat na 100% kapacity. To su denne nehody. To je cista statistika. Ked som toto tu posledne napisal minuly pondelok, tak do mna zozadu v utorok na Zlatych Pieskoch vrazil s dodavkou. Statistika...
Regulovali komunisti a vieme ako to dopadlo. Moje riesenie je rozvoj a ponechanie slobodneho vyberu. Suplovanie neexistencie metra vzatim kapacit osobnej doprave situaciu nevyriesi.

Pisal som to tu prednedavnom, dochadzajuci do Bratislavy su streda, co je najpokojnejsi den tyzdna. Stvrtok a piatok to su Bratislavcania na chaty, vylety, k rodicom, samozrejme tyzdnovkari. Pondelok a utorok to iste do Bratislavy. To su najhorsie casy a dni.
Velka cast problemu su Petrzalcania rano v smere do mesta a poobede naspat. Rovnako ako z Podunajskych Biskupic a Vrakune (tiez maju obmedzeny pocet mostov a kapacitu cez Maly Dunaj)
Utorkova zapcha v Bratislave bola z 80-90% sposobena lokalnou Bratislavskou dopravou plus tranzit na obchvate.
Moj odhad je, ze dochadzajuci su tak 5-15% problemov v Bratislave.
PK
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 999
Obrázky: 13
Založený: 10. Mar 2008 09:47

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod devil » 04. Apr 2019 11:02

"Hustotné rozloženie obyvaľstva". :wink:


ale preco si ju sem postol ?? co si tym chcel naznacit. alebo len tak...
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Spojenie Bratislava-Košice... kedy bude ?

Odoslaťod KN.SK » 04. Apr 2019 12:15

(Lebo sa tu) Operuje s počtami obyvateľstva, ktoré sú nie trocha ovplyvnené dvoma väčšími mestami a neberie sa ohľad na to, čo je medzi nimi a ako je to rozložené. Akoby len ony boli tu.
Festina lente! Σπεῦδε βραδέως!
Sapienti sat.
Radšej budovať, než niečo ničiť.
Obrázok používateľa
KN.SK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3839
Založený: 08. Máj 2014 11:56

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod PK » 04. Apr 2019 14:54

41557
Toto je realne pokrytie D1 a nezmeni sa kym nebude hotove Visnove, cize do neurcita.

41558
Toto by bolo pokrytie dialnice trasovanej juhom.

Realne pocty pokryteho obyvatelstva dialnicou su absolutne neporovnatelne v neprospech D1.
PK
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 999
Obrázky: 13
Založený: 10. Mar 2008 09:47

Re: Spojenie Bratislava-Košice... kedy bude ?

Odoslaťod DrX » 04. Apr 2019 15:08

KN.SK napísal:(Lebo sa tu) Operuje s počtami obyvateľstva, ktoré sú nie trocha ovplyvnené dvoma väčšími mestami a neberie sa ohľad na to, čo je medzi nimi a ako je to rozložené. Akoby len ony boli tu.


A ako si tou mapou vyvratil fakt, ze v KE+BB+NR krajoch zije viac ludi nez v PO+ZA+Trencinskom?
Naviac, trieskas, lebo praveze pri tych poctoch obyvatelov krajov sa BA+Trnavsky kraj vynechava, takze "ovplyvnené dvoma väčšími mestami" nie su. A dufam, ze nechces tvrdit ako tu dalsi vyhonkovia, ze 240tis Kosice zohladnovat netreba, ale Staru lubovnu treba.
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod devil » 04. Apr 2019 15:20

(Lebo sa tu) Operuje s počtami obyvateľstva, ktoré sú nie trocha ovplyvnené dvoma väčšími mestami a neberie sa ohľad na to, čo je medzi nimi a ako je to rozložené. Akoby len ony boli tu.


lenze tie 2 najvacsie mesta a ich min. 50 km okolie su rozhodujuce kedze maju okolo 2 mega obyvatelov.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod Vlados » 05. Apr 2019 05:52

PK napísal:41557
Toto je realne pokrytie D1 a nezmeni sa kym nebude hotove Visnove, cize do neurcita.

41558
Toto by bolo pokrytie dialnice trasovanej juhom.

Realne pocty pokryteho obyvatelstva dialnicou su absolutne neporovnatelne v neprospech D1.

Presne ako ge-ma-góg. D1 je dnes takmer dvojnásobná.
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod Maxx787 » 05. Apr 2019 07:55

ja som si tiez pomyslel, zanedbanie viac ako 100 km funkcnej dialnice len preto ze chyba 20 - 30 km. Akoze preto, ze nie je pripojena tak nikto na nej nic neusetri?
Geography is not a career, is post apocalyptic survival skill
Maxx787
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 727
Obrázky: 77
Založený: 03. Okt 2014 17:33
Bydlisko: NO

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod milosD » 05. Apr 2019 08:08

Realne pocty pokryteho obyvatelstva dialnicou su absolutne neporovnatelne v neprospech D1.

toto naozaj nema zmysel komentovat :shock:
milosD
diskutujúci
 
Príspevky: 200
Obrázky: 11
Založený: 28. Jan 2009 13:15

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod devil » 05. Apr 2019 08:45

20-30 km bude chybat o 5 rokov aj to len pripade najlepsieho scenara....dovtedy bude chybat az 70 km...semafor v RK bude strasit este zopar rokov.....precitajte si zaciatok tejto temy ako sa tam vacsina vytesovala a hadzala roky 2015 a podobne....takze ano, REALNE pocty pokryteho obyvatelstva dialnicou su absolutne neporovnatelne v neprospech D1. REALNE znamena to je pokryte a nie co bude o x rokov.....
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod PK » 05. Apr 2019 09:33

Chyba tam kritickych 30km dialnice, vratane useku Visnove, ktory bol absolutne kritickym na vystavbu od zaciatku.
Co je horsie useky s chybajucou dialnicou su uzke hrdlo sposobujuce katastrofalne zapchy.
Osobne som D1 cez Zilinu pouzival 2001 - 2005, potom sa to nedalo, presiel som na Donovaly, od 2011 som presiel na Certovicu, pretoze uz aj Donovaly boli kvoli hustnucej premavke nepouzitelne (kolony v Ruzomberku).
Termin dokoncenia je nejasny, rovnako vzdialeny ako termin dokoncenia akehokolvek ineho novo zacateho useku.
Takze nie, ani v tejto ani v ziadnej alternativnej realite vychodnu D1 nezaratam do obsluzenia dialnicou BA - vychod, pretoze je to cesta od nikial nikam. Pomoze lokalne, ale nesplna absolutne prve pravidlo dialnice, pripojenie na dialnicnu siet.
PK
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 999
Obrázky: 13
Založený: 10. Mar 2008 09:47

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod Jonathan » 05. Apr 2019 09:40

V tom pripade nemozes zapocitat ani nic vychodne od Zvolena, pretoze obchvat Zvolena je v este vacsom nedohladne ako Visnove.
Rovnako, nakreslil si ciaru priamo cez Bansku Stiavnicu, bez zohladnenia terenu. Bud si posunies ciaru do trasy R1 a potom to bude vyzerat zase inac, alebo si ju daj to trasy R7, ale potom skonci pri Dunajskej Strede.

Rovnake pravidla v oboch pripadoch. Urcite je dostavanie D1 blizsie ku koncu ako obchvat Zvolenam alebo trasa R7.
Jonathan
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 624
Obrázky: 31
Založený: 09. Feb 2005 09:49

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod PK » 05. Apr 2019 09:51

Jonathan, veta - urcite je dostavanie D1 blizsie ku koncu tu zaznela asi pred 5 rokmi. Vtedy som povedal, ano uz to treba dostavat.
Teraz uz ma nikto nepresvedci, bol som klamany 20 rokov a stacilo. Teraz treba poveda pravdu na plnu hubu.
Trasovanie a parametre D1 bol omyl. Pokus za kazdu cenu spajat Slovensko severom bola utopia ktora stala Slovensko roky rozvoja a v niektorych regionoch ma nasledky z ktorych sa nespamataju ani za polstorocie.

Pointa obrazku bola niekde inde ako riesit trasovanie +/- 10km. Ak mas namietky nakresli presnejsi. Pointa je v tom, ze cely vychod v pripade D1 utrel a utrie hubu, kdezto v pripade juh + Presov by uz bol davno pripojeny.
PK
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 999
Obrázky: 13
Založený: 10. Mar 2008 09:47

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod asdfr » 05. Apr 2019 10:48

Ja som tu mapu pochopil tak, ze cierna navrhovana dialnica a to zelene je pokial ta dialnica ma stahovat dopravu. Len nerozumiem, ci v tych svojich planoch rata aj s R1. Ale asi nie, lebo neviem si predstavit preco by som sa mal z Banskej Bystrice trepat dole k Hontiansky Nemcom, co je nejakych 60 km na tu jeho novu dialnicu ak by som mal pod nosom R1

A k tomu pokrytiu tej dialnice. Je zaujimave, ze ta jeho severna varianta nepokryje ani Nitru, ktora je necelych 50 km od Trnavy ale ta jeho nova dialnica pokryje Poprad, ktory je nejakych 70km od jeho dialnici pri Roznave
asdfr
návštevník
 
Príspevky: 38
Obrázky: 3
Založený: 25. Jan 2017 07:12

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Diaľnice a RC všeobecne

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: mapman a 22 hostí.