Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

diskusia o D & RC vo všeobecnej rovine, plány, návrhy a samozrejme flamewars ;)

Moderátor: Moderátori

Nove hlasovanie od 14.12.2010 (Po pade PPP1+PPP3)

2016
2
1%
2017-2018
29
15%
2019-2020
41
21%
po r. 2020
128
64%
 
Celkový počet hlasov : 200

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod PK » 02. Apr 2019 17:00

Presne devil, to ako sa priroda spamatava vidim aj ja. Mne behaju za plotom po poli zajace, bazanty, obcas srnka, liska, tetrov.
Este si vsimni kolko je zelene a ako rastie toto nebyvalo. To je dosledok vyssich teplot a vyssieho obsahu CO2 vo vzduchu. Priroda zboznuje teplo a vela CO2.
To oteplovanie je na uplne inu diskusiu, do 2010 uz mal byt New York pod vodou a pod. Realita je, ze aktualne po poslednom El Nino je teplota Zeme niekde na +0,2 az +0,4C a nikto nevie kolko z toho je sposobenych prirodzenymi dekadalnymi oscilaciami.
Realne ideme do chladneho obdobia, akurat Europa ma to stastie, ze ma dlhotrvajuce lokalne teple pocasie. V severnej ameriky mrznu.
Tie parky co su v tych okresnych mestach to je nieco ine, Bay Area vyzera skor ako Stary Smokovec, mesto v lese a je to super, uplne iny level.
Kalifornia ma inac velmi zle cesty v porovnani s inymi statmi US a najvyssie ceny paliv, pretoze je to najekelogickejsi stat v US.

Inac suhlas, najma s castou, ze tie priamky mali byt nakreslene pred 20-30 rokmi, odvtedy sa nam dediny a mesta rozrastli a skomplikovali situaciu.

S ohladom na stare mesta a podobne mas pravdu, nikto nebude budovat rychlostnu cez historicke centru mesta. Teda komunisti v Ba to spravili....
Ale vzdy sa da spravit dookola okruh, s parkovacimi plochami, kde clovek odstavi auto a peso prejde priamo k cielu, v sucinnosti s hromadnou dopravou.
Ale nie spravit pesi skanzen z komplet celeho mesta ako chcu tu.
Zaroven zabezpecit aby sa tato situacia nezopakovala na miestach smerom von. Rezervovat percento plochy na cesty a parkovanie zakonmi.
PK
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 999
Obrázky: 13
Založený: 10. Mar 2008 09:47

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod lostrail » 02. Apr 2019 17:49

"Presne devil, to ako sa priroda spamatava vidim aj ja. Mne behaju za plotom po poli zajace, bazanty, obcas srnka, liska, tetrov.
Este si vsimni kolko je zelene a ako rastie toto nebyvalo. To je dosledok vyssich teplot a vyssieho obsahu CO2 vo vzduchu. Priroda zboznuje teplo a vela CO2."

Tak toto je tak neskutocne prekrutene, ze ani neviem, co na to napisat. S tou zelenou - ak myslis, ze pribuda druhov, ktore predtym boli typicke pre stredozemne a subtropicke oblasti, potom ano, tej pribuda a aj inak rastie. Ale nie, nie je to velmi dobre zasa z globalneho hladiska. To, ze tu sa divame na zajaciky, tetrovy, srnky, pomaly uz aj cierne vdovy a prerastene osy, rozmahajucu sa novu zelen a tesime sa z toho, ako sme nasimi autami vlastne pomohli chudatku prirode, v podstate znamena, ze tam, kde to takto bolo predtym, sa pomaly tvori pust (su na webe casozberne videa, ako sa v poslednych desatrociach menil povrch Zeme a prijemny pohlad to teda nie je). Cize argumentujeme, ze ked zoberiem nejaku zanedbatelnu vzorku a na tej to funguje, automaticky je to dobre pre celu planetu? Skvele, nejeden populisticky politik by ti zavidel. K tej vete, ze priroda miluje teplo a vela CO2, to uz je cisty klinec, povedal by som, ze az kafkovsky ironicky. Hotove kozliatka na konci sprav TV JOJ po tom, ako ti polhodinu ukazovali smrtelne autonehody, vrazdy, vyhodene deti z 12-teho poschodia a podobne chutovky.

"To oteplovanie je na uplne inu diskusiu, do 2010 uz mal byt New York pod vodou a pod. Realita je, ze aktualne po poslednom El Nino je teplota Zeme niekde na +0,2 az +0,4C a nikto nevie kolko z toho je sposobenych prirodzenymi dekadalnymi oscilaciami."

Toto zasa kde pisali? V prvom rade, ci uz mal alebo nemal byt New York pod vodou, to je na inu debatu (hlavne aj statisticky model sa postupne upresnuje s novymi udajmi), no faktom je, ze vedci vedia, preco oteplovanie nie je take rychle. Podstatnu cast toho tepla totiz absorbuju oceany. Lenze ani tie nemaju nevycerpatelnu kapacitu a mnohe druhy, ktore v nich ziju, take oteplenie nie su schopne prezit. Cize ano, planeta ma urcitu kompenzacnu schopnost, ale je obmedzenejsia, ako si popieraci globalneho oteplovania pripustaju. Ale iste, v duchu tvojej argumentacie, aku si predviedol vyssie by sme mohli napisat, ze je to vlastne uplne super, aspon sa budeme moct kupat v mori aj vo vyssich oblastiach. Nove plaze vzniknu v Nemecku, ci Holandsku. V podstate je to este lepsie ako predtym. Sic.

"Kalifornia ma inac velmi zle cesty v porovnani s inymi statmi US a najvyssie ceny paliv, pretoze je to najekelogickejsi stat v US."

Tu napisem, ze ide o jednoducho nespravne zdovodnenie (logicky klam). Cesty je treba pre nakladnu dopravu, pre autobusy a napokon aj pre cyklistov, takze jednoducho neverim, ze niekto realne ospravedlnuje zlu kvalitu ciest tym, ze "treba byt ekologicky". Hlupost. Ceny paliv, to beriem, ale to pride aj do zvysku statov, maju iba odklad.

Celkovo tieto argumenty strasne zavanaju roznymi konspiracnymi platkami. Rad by som sa mylil, ale taketo bludy som naozaj necital nikde inde, ako na strankach s pochybnym obsahom.
lostrail
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 432
Založený: 19. Aug 2018 14:42

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod okorec » 02. Apr 2019 19:58

PK napísal:KN: spojenie BA - KE neber ako z bodu do bodu, ale vytvorenie spojenia do Hubu Kosice. Okolo Kosic si predstav kruznicu 100km ktoru pripojis tou dialnicou. Cierna nad Tisou vzdusna ciara 72km, Uzhorod 70km, Ubla 85km, Medzilaborce 84km, Svidnik 71km, Bardejov 65km, Stara Lubovna 79km, Spisska Nova Ves 60km.
Mas pokryte cele vychodne slovensko aj s presahom do zahranicia.


Veru, nie je dôležité iba spojiť BA s KE pre tých 15 ľudí, ktorí každú hodinu vyrazia na túto trasu. Dôležité je aj to, aby ľudia zo Starej Ľubovne mohli chodiť cez Košice do Bratislavy!
Múdry to pochopí sám a hlúpemu to aj tak nevysvetlíš.
Obrázok používateľa
okorec
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 10
Založený: 13. Jan 2011 19:45
Bydlisko: Martin

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod PK » 03. Apr 2019 08:54

Lostrail:
az sa cudujem, ale vo vsetkom s tebou suhlasim. Az asi na toho mna autobarona. A oteplovanie :)
Co sa tyka ekoterorizmu, pozri napriklad sem:
http://staseve.eu/?p=97381
EU zvazuje zakaz CO2 hasiacich pristrojov. Mam sa smiat, alebo plakat? :)
Ta idylka, parciky usmievave deti v mieste kde som bol jednoducho je. Nasincovi sa to moze zdat nerealne, ale je to tak.
Cyklochodniky, zelen, ziaden neporiadok. Vela aut, ale su rozptylene. Ak ides od hocikial hocikam, najdes parkovanie bez problemov a neriesis to.
Vobec nie som proti elektroautam. Ale co by sa zmenilo ak by si vymenil vsetky osobne v BA za elektroauta? Bol by cistejsi vzduch, ale zapchy by boli rovnake.
Ludsky cuch je takmer dokonaly nastroj na detekciu kvality vzduchu. A oci ked sa pozru hore a vidia modrost oblohy = mnozstvo smogu.
Co som v podstate chcel povedat, je ze nepriamovstrekovy benzin na urovni Euro 4 uz v akomkolvek mnozstve aut nedokaze citelne a viditelne znecistit vzduch. Narozdiel od dieselov, kde stare dymia a nove smrdia cpavkom.
Europa s dieslami bol experiment ktory nevysiel. Diesel mania bola kompletne sposobena pokrivenim trhu a statnym dotovanim nafty, ktora ma zhruba o 40% nizsie zdanenie na kWh oproti benzinu. Zrealni ceny, daj benzin za 0,60E/l a naftu za 0,67E/l co su realne vyrobne naklady a ostane na cestach par dieselov u ludi co robia casto dialkove trasy. A nemame smrad v mestach.
Tuto plne zlyhal rozvoj a planovanie, videl si co bolo vcera rano v Bratislave? Skoncila MHD zadarmo rano skolabovalo cele mesto. Nie dochadzajucimi, ale lokalnou premavkou. Podunajske Biskupice, Vrakuna zapchate, MHD uviaznute v uzkych ulickach v kolonach. Figu im pomohol bus pruh na Gagarinovej, zapchalo to mesto az po koniec Biskupic a Vrakune a MHD uviazla uz tam. Ten bus pruh to priamo sposobil.
Cely Prievoz upchaty z rovnakeho dovodu. Na spajani Mierovej a Gagarinovej totalny kolaps o 9:10, v kolapse dlhy trolejbus MHD 212 a v nom v spicke 6! ludi.
Toto tu chceme?
PK
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 999
Obrázky: 13
Založený: 10. Mar 2008 09:47

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod Sentilj » 03. Apr 2019 09:35

PK - včera skolabovala doprava kvôli nehode na zjazde z Prístavného m. do Petržalky, a to postupne upchávalo všetky ulice vo vých. časti BA. Do práce jazdím z Dúbravky do Prievozu po obchvate a sledoval som z protismeru zapchaté ulice, ktoré ani po spustení obmedzení zapchaté nebývajú. Včera to bola výnimka.
Sentilj
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 492
Obrázky: 165
Založený: 06. Jún 2010 10:38

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod PK » 03. Apr 2019 10:09

Ok to som nemal moznost vidiet.
Aj ked hned ma napada, ze premavku mal prevziat Apollo, ale kvoli obmedzeniam plne nemohol.
PK
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 999
Obrázky: 13
Založený: 10. Mar 2008 09:47

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod devil » 03. Apr 2019 10:15

Veru, nie je dôležité iba spojiť BA s KE pre tých 15 ľudí, ktorí každú hodinu vyrazia na túto trasu. Dôležité je aj to, aby ľudia zo Starej Ľubovne mohli chodiť cez Košice do Bratislavy!


OK, "vyznamny" okres SL je mimo....a neviem o tom ze by bola suvisla dialnica za ZA takze ZIADNE lubovne ani poprady nemaju suvislu dialnicu na zapad ani po desatrociach budovania D1.....

ale podme pocitat mensie kruznice okolo BA a KE ktore by su/boli by dostupne juznou trasou

BA kraj 650k to je bez debaty, TT kraj cize TT, HC, DS, GA, SE a SI ale bez PN 600k....v KE kraji KE, KS, MI, TV plus PO a VT 250k. cize to BA-KE su realne okolo 2 miliony obyvatelov. a to je len minimalisticka kruznica...k tomu idu dalsie okresy priamo na trase a do istej miery mimo nej vratane NR, ZV, BB...dokopy vacsina ludi bez debaty...to je najdolezitejsie, vacsina priemyslu urcite tiez bez debaty....
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod PK » 03. Apr 2019 10:22

A ako som vypocital Poprad - Bratislava po ceste 67 a dalej od Roznavy po dialnici do Ba. 3h7min oproti sucasnym 3,5h.
Kludne mozes ten 50km kruh spravit aj okolo Popradu.
PK
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 999
Obrázky: 13
Založený: 10. Mar 2008 09:47

Re: k akej téme???

Odoslaťod KN.SK » 03. Apr 2019 10:31

Nejako sme sa poniektorí vzdialili od Bratislavy ba aj od Košíc! :|
Aj ja niečo:
lostrail napísal:Cize ano, planeta ma urcitu kompenzacnu schopnost, ale je obmedzenejsia, ako si popieraci globalneho oteplovania pripustaju. Ale iste, v duchu tvojej argumentacie, aku si predviedol vyssie by sme mohli napisat, ze je to vlastne uplne super, aspon sa budeme moct kupat v mori aj vo vyssich oblastiach. Nove plaze vzniknu v Nemecku, ci Holandsku. V podstate je to este lepsie ako predtym. Sic.
Keď už "kapacita" planéty Zem nebude schopná ako-tak "regulovať", tak to praskne.

P. S. Nám chodila/chodili kuny na kačice, potom to musel Max (NO) zatrhnúť. Neteri v Rači pod "kopcami" chodila diviačica s mladými...
Jeden "úlovok" u nás v "meste", trocha narýchlo robený a z diaľky:
41546 Nielen srnky, ale i líšky behajú po valoch (predminulú zimu fujazdila s bažantom v zuboch); vydry a bobry v neďalekom ramene...
Festina lente! Σπεῦδε βραδέως!
Sapienti sat.
Radšej budovať, než niečo ničiť.
Obrázok používateľa
KN.SK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3841
Založený: 08. Máj 2014 11:56

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod Vlados » 03. Apr 2019 10:37

devil napísal:
Veru, nie je dôležité iba spojiť BA s KE pre tých 15 ľudí, ktorí každú hodinu vyrazia na túto trasu. Dôležité je aj to, aby ľudia zo Starej Ľubovne mohli chodiť cez Košice do Bratislavy!


OK, "vyznamny" okres SL je mimo....a neviem o tom ze by bola suvisla dialnica za ZA takze ZIADNE lubovne ani poprady nemaju suvislu dialnicu na zapad ani po desatrociach budovania D1.....

ale podme pocitat mensie kruznice okolo BA a KE ktore by su/boli by dostupne juznou trasou

BA kraj 650k to je bez debaty, TT kraj cize TT, HC, DS, GA, SE a SI ale bez PN 600k....v KE kraji KE, KS, MI, TV plus PO a VT 250k. cize to BA-KE su realne okolo 2 miliony obyvatelov. a to je len minimalisticka kruznica...k tomu idu dalsie okresy priamo na trase a do istej miery mimo nej vratane NR, ZV, BB...dokopy vacsina ludi bez debaty...to je najdolezitejsie, vacsina priemyslu urcite tiez bez debaty....

Presne týmto spôsobom, len v trase D1, bude výsledok, že D1 obslúži viac obyvateľov a viac priemyslu ako R1+R2.
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod devil » 03. Apr 2019 10:57

Kludne mozes ten 50km kruh spravit aj okolo Popradu.


skusme hadat ze kolko stotisic/milion obyvatelov bude na tych 50 km okolo PP :lol:

Presne týmto spôsobom, len v trase D1, bude výsledok, že D1 obslúži viac obyvateľov a viac priemyslu ako R1+R2.


ake bude....ty si uz zase uplne mimo...tu sa bavime co uz malo byt a nie co bude tak o dalsich o 10 rokov. uz vcera sme mali byt tam kde nebudeme ani zajtra....mozes si spocitat pocet obyvatelov od BA po ZA a to porovnaj s BA-ZV-KE.....kludne v oboch pripadoch +50 km :lol:
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod Vlados » 03. Apr 2019 11:03

Ak si náhodou nevedel tak aj medzi ZA a PO/KE zijú obyvatelia. Chápem to tak, že presne tým obyvateľom sa :lol:
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod IceFox » 03. Apr 2019 11:30

Vlados napísal:aj medzi ZA a PO/KE zijú obyvatelia

To oni neriešia.
Cogito ergo sum.
Obrázok používateľa
IceFox
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 989
Obrázky: 2
Založený: 09. Máj 2017 15:14
Bydlisko: CA

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod devil » 03. Apr 2019 11:37

ale nie dostatocny pocet...ale pre niektorych su to asi nadludia kt. si zasluzia osobitnu pozornost. dostupnost starej lubovne a popradu je pomaly dolezitejsia ako KE....chore

zle postavene priority sa nakoniec prejavia v neuspokojivych vysledkoch...len odkial ta drzost obhajovat neobhajitelne...asi odtial ze neexistuje autorita ktora tie zle postavene priority zmeni....
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod DrX » 03. Apr 2019 13:25

Presne tak, ako bolo vela krat povedane, juh (KE+BB+NR kraje) ma viac obyvatelov nez sever (Trencin+ZA+PO kraje). A ze BA a Trnava su na juhu, to dufam ani netreba riesit.

Ale tu je rozhodujuce, kto voli tych spravnych skorumpovanych hej-SMER/HZDS/SNS politikov. A tu prezidentske volby zas potvrdili zakladne pravidlo Sevcovic=SMER ziskal najviac hlasov v Trencin+ZA+PO krajoch, Caputova=progres v BA+Trnava+KE krajoch, a NR+BB ostali v strede. https://domov.sme.sk/c/22088202/zuzana- ... ml?ref=tab
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod pa3ck » 03. Apr 2019 13:28

PK napísal:A ako som vypocital Poprad - Bratislava po ceste 67 a dalej od Roznavy po dialnici do Ba. 3h7min oproti sucasnym 3,5h.

Toto mi už príde trochu uletené šplhať sa po kopcoch Slovenského raja miesto využita trasy, kde zostávajú bez diaľnice iba úseky na relatívnej rovine v doline Váhu
pa3ck
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 952
Obrázky: 18
Založený: 30. Máj 2018 09:34
Bydlisko: VT/BA

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod DrX » 03. Apr 2019 13:45

Tiez neviem, preco by niekto robil Poprad-BA cez Kosice. Jednoducho pozdlz vahu je vyborna cesta cez Zilinu, ktora by ako jednoducha Rka mala byt. Resp., ked uz, tak od Martina dole po R3 na R1 sa tiez da realizovat bez tunelov. S Popradom predsa nikdy problem nebol. Otazka je, kadial maju jazdit ludia, kvoli ktorym sa stavalo Branisko, teda ti dalej od Braniska na vychod, teda hlavne Presov a dalej. Pre tych je to uz juhom rovnako dobre ako severom. A ak by teda existovala Rka juhom, v pohode tade mohli chodit.

Celkovo, severny aj juzny tah treba. Stacilo delit peniaze 60:40 (co uz je stedrejsie k severu) a stavat lacne Rky, nie megalomansku D. A juh by bol davno hotovy a sever by bol tiez dalej nez dnes. Pachovci ale funguju len podla pravidla "vsetko nam"
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod IceFox » 03. Apr 2019 13:46

DrX napísal:Ale tu je rozhodujuce, kto voli tych spravnych skorumpovanych hej-SMER/HZDS/SNS politikov.

:roll:
DrX napísal:A tu prezidentske volby zas potvrdili zakladne pravidlo Sevcovic=SMER ziskal najviac hlasov v Trencin+ZA+PO krajoch

https://volby.sme.sk/prezidentske-volby ... enu#2-kolo
---
Trenčiansky kraj:
Účasť: 45,8%
Zuzana Čaputová: 51,69%
Maroš Šefčovič: 48,31%
---
Žilinský kraj:
Účasť: 44,4%
Zuzana Čaputová: 50,97%
Maroš Šefčovič: 49,03%
---
DrX napísal:NR+BB ostali v strede

Nitriansky kraj:
Účasť: 37,5%
Zuzana Čaputová: 58,07%
Maroš Šefčovič: 41,93%
---
Banskobystrický kraj:
Účasť: 38,2%
Zuzana Čaputová: 55,52%
Maroš Šefčovič: 44,48%
---
Jediný kraj v ktorom vyhral Šefčovič bol Prešovský. Ja len toľko.
Cogito ergo sum.
Obrázok používateľa
IceFox
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 989
Obrázky: 2
Založený: 09. Máj 2017 15:14
Bydlisko: CA

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod DrX » 03. Apr 2019 13:51

Este raz zopakujem co som napisal: "Sevcovic=SMER ziskal najviac hlasov v Trencin+ZA+PO krajoch". V ZA a Trencine vyhral tiez, ale mensim pomerom hlasov nez v NR a BB, o KE. Cize NAJVACSIU PODPORU MAL SEVCOVIC V PO, TRENCIN A ZA KRAJOCH (aj ked v poslednych dvoch vyhrala Caputova).
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod IceFox » 03. Apr 2019 14:01

a) okrem PO kraja vyhrala všade Čaputová
b) ako regióny volili je irelevantné, bavíme sa na úrovni krajov
c) isteže dostal viac hlasov kdeže bola vyššia účasť ako v ostatných krajoch (Trenčín 2., ZA - 3. - oba nad 40%)
Nechápem, čo chceš týmto výkrikom dosiahnúť
Cogito ergo sum.
Obrázok používateľa
IceFox
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 989
Obrázky: 2
Založený: 09. Máj 2017 15:14
Bydlisko: CA

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod PK » 03. Apr 2019 14:03

pa3ck napísal:
PK napísal:A ako som vypocital Poprad - Bratislava po ceste 67 a dalej od Roznavy po dialnici do Ba. 3h7min oproti sucasnym 3,5h.

Toto mi už príde trochu uletené šplhať sa po kopcoch Slovenského raja miesto využita trasy, kde zostávajú bez diaľnice iba úseky na relatívnej rovine v doline Váhu


A to, ze aktualne najkratsie a najvyhodnejsie spojenie severovychodu so zapadom ide cez Certovicu, Donovaly, popripade Strbu sa ti zda normalne?
Poprad by mal na vyber ist aj cez Zilinu, ale severovychod na vyber nema.
Vsetko od Popradu na vychod by radsej vyuzivalo dialnicu juhom cez Kosice.
PK
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 999
Obrázky: 13
Založený: 10. Mar 2008 09:47

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod PK » 03. Apr 2019 14:05

IceFox napísal:a) okrem PO kraja vyhrala všade Čaputová
b) ako regióny volili je irelevantné, bavíme sa na úrovni krajov
c) isteže dostal viac hlasov kdeže bola vyššia účasť ako v ostatných krajoch (Trenčín 2., ZA - 3. - oba nad 40%)
Nechápem, čo chceš týmto výkrikom dosiahnúť


Icefox toto tu nepatri. Zilina bola dlhe roky bastou SNS ktore bolo spoluzodpovedne s HZDS aj Smerom.
PK
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 999
Obrázky: 13
Založený: 10. Mar 2008 09:47

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod DrX » 03. Apr 2019 14:10

IceFox napísal:a) okrem PO kraja vyhrala všade Čaputová
b) ako regióny volili je irelevantné, bavíme sa na úrovni krajov
c) isteže dostal viac hlasov kdeže bola vyššia účasť ako v ostatných krajoch (Trenčín 2., ZA - 3. - oba nad 40%)
Nechápem, čo chceš týmto výkrikom dosiahnúť


Co tu zas motas dake "regiony". Najvyssiu podporu mal Sefcovic v PO kraji, druhu najvyssiu v ZA kraji, tretiu v Trencinskom. Jednoduche fakty, presne ako jednoduche fakty su, ze na juhu zije viac ludi - a preto, ak mala byt niekde Dcka a niekde Rka, tak to malo byt na juhu (ale rovnocenne Rky severom aj juhom by boli akceptovatelne tiez).
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod devil » 03. Apr 2019 14:42

Icefox toto tu nepatri. Zilina bola dlhe roky bastou SNS ktore bolo spoluzodpovedne s HZDS aj Smerom.


ako aj cele horne povazie a horna nitra. to tak bolo od cias meciara dokonca aj hsls za slovenskeho statu. to ze teraz vyhrala caputova o dve percenta v ramci celeho kraja nema ziadnu vypovednu hodnotu.

Toto mi už príde trochu uletené šplhať sa po kopcoch Slovenského raja miesto využita trasy, kde zostávajú bez diaľnice iba úseky na relatívnej rovine v doline Váhu


pozri si mapu, PP-RV 75 km za asi 1:15 cize 60 km/h....niektore "E" maju velmi podobne priemerky a vela ludi to vobec netrapi lebo vsak nie su tam kolony.....isteze ked niekto nerad cez kopce mal by na vyber....
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod Yoggy52 » 03. Apr 2019 15:05

DrX napísal:Co tu zas motas dake "regiony". Najvyssiu podporu mal Sefcovic v PO kraji, druhu najvyssiu v ZA kraji, tretiu v Trencinskom. Jednoduche fakty, presne ako jednoduche fakty su, ze na juhu zije viac ludi - a preto, ak mala byt niekde Dcka a niekde Rka, tak to malo byt na juhu (ale rovnocenne Rky severom aj juhom by boli akceptovatelne tiez).



Hmm to pocujem snad prvykrat, ze na juhu byva viac ludi ako na severe. :shock: (pokial pocitas uz aj svojich (madarov) za hranicami, tak potom mas pravdu.)
Yoggy52
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 9
Založený: 25. Feb 2013 23:02
Bydlisko: Rosenheim

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Diaľnice a RC všeobecne

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Rerpo a 20 hostí.