Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

diskusia o D & RC vo všeobecnej rovine, plány, návrhy a samozrejme flamewars ;)

Moderátor: Moderátori

Nove hlasovanie od 14.12.2010 (Po pade PPP1+PPP3)

2016
2
1%
2017-2018
29
15%
2019-2020
41
21%
po r. 2020
128
64%
 
Celkový počet hlasov : 200

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod DrX » 17. Dec 2021 16:27

lostrail napísal:Mam taku skusenost, ze odhadovany cas na Googli "predbehnem" o 10-15 minut na cca. 230km vtedy, ked idem priemerne o 20km/h viac ako MPR. Ergo, Google na zaklade mojich skusenosti pocita priemerku na urovni MPR podla GPS, cize napr. na dialnici tachometrovych 145 km/h.

Na M30 od hranice po Miskolc ti tento vzorec zjavne nesedi. Na tych 55km pri 145km by mal odhadovat 22-23min, nie 32. Ak si nezachytil, tu mas aj konkretne video toho, ako sa to v ophode za 3h45 da viewtopic.php?f=10&t=5213&start=3250#p244046 :
Madarsko - Hungary
Odoslaťod ondrej100 » 03. Nov 2021 00:00

Timelapse video z diaľnice Košice Bratislava s výsledkom testu na konci :-)

Verzia 28 minút:
https://youtu.be/jnX12--tGkw
Verzia 8 minút
https://youtu.be/XhyICmMaNWc
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod lostrail » 17. Dec 2021 17:02

Aj keby ten cas bol pravdivy (pri sucasnom dodrziavani predpisov, comu neverim), stale to nie je ziadne terno v porovnani s vnutrostatnymi tahmi, ked do nich vrazime pomerne male peniaze. Ten clanok stale dohromady nic nedokazuje. Aj dnes, ak by clovek siel predpisovo aktualnym juznym tahom, stihol by to bez zastavok za tie 4 hodky bez problemov (max. 4:10 - ja som mal zastavku, bez nej by som to v pohode zvladol za tolko, co sa udajne da po tej madarskej dialnici, samozrejme uz nie predpisovo), co je velmi slusne, ked si taky clovek prepocita, ze nemusi platit madarsku dialnicnu znamku. Holt, stale je to zachadzka. Juzny tah je este kratsi ako husenkova draha cez Certovicu (405 vs. 438km), cize tam sa ten rozdiel nafukuje este viac (aj ked Certovicu vyhodnotilo ako najrychlejsi usek kvoli vyssiemu podielu dialnic).
lostrail
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 432
Založený: 19. Aug 2018 14:42

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod DrX » 17. Dec 2021 18:03

MPR+-5kmh je u mna dodrziavanie predpisov. Mozes si z toho videa zobrat akykolvek kus, a skontrolovat za aky cas presiel kolko km, a teda ci dodrziaval MPR. Proste, siel v case ked bola M1 relativne prazdna. A vtedy sa to da za kazdych okolnosti.

A praveze ten clanok nic dokazat nechce. Ak si to precitas, tak su tam aj ludia co chodia severom, aj juhom, aj cez Madarsko. Cize praveze ten clanok zhrna situaciu celkom dobre. To by sa nam ale najprv muselo chciet citat, nie len impulzivne reagovat na zaklade titulku.
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod Kvík » 17. Dec 2021 18:43

lostrail napísal:...zrusit ten nezmysel s obmedzenim 100 km/h pri polovicnych profiloch (hoci ho zvysit aj na 120 km/h, spravidla ti, ktori to obmedzenie dodrziavaju, ostatnych len brzdia) a luxus vybaveny.


Toto bude dobre fungovať v kombinácii s kamiónmi? Koľkokrát idem okolo Tornale, zvládam 100-105 po prvý kamión a potom ho už obvykle obísť v rámci úseku nestihnem. Ak by protiidúce autá išli ešte o 20 km/h rýchlejšie, bude to ešte o niečo horšie.
Να εύχεσαι νάναι μακρύς ο δρόμος, γεμάτος περιπέτειες, γεμάτος γνώσεις.
Kvík
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 264
Obrázky: 3
Založený: 20. Sep 2017 18:16
Bydlisko: BA

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod lostrail » 17. Dec 2021 19:01

Tak to pravdaze zavisi od toho, aky mas vykon motora a ako rychlo dokaze nadobudnut rychlost potrebnu na bezpecne predchadzanie. Navyse, ak by si mal dodrzat MPR pri predbiehani, potom je to podla mna dost jedno, lebo cisto z teroetickeho hladiska, ak auta oproti tebe idu 100 km/h a ty predbiehas 100 km/h, resp. ked idu 120 km/h a ty predbiehas 120 km/h, ten efekt sa vzajomne vyrusi - oni sa sice priblizuju rychlejsie, ale aj ty sa stihnes rychlejsie zaradit naspat. Staci vediet odhadovat vzdialenosti vo vztahu k rychlosti. Uhol pohladu.
Naposledy upravil lostrail dňa 17. Dec 2021 19:04, celkovo upravené 1 krát.
lostrail
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 432
Založený: 19. Aug 2018 14:42

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod lostrail » 17. Dec 2021 19:03

DrX napísal:MPR+-5kmh je u mna dodrziavanie predpisov. Mozes si z toho videa zobrat akykolvek kus, a skontrolovat za aky cas presiel kolko km, a teda ci dodrziaval MPR. Proste, siel v case ked bola M1 relativne prazdna. A vtedy sa to da za kazdych okolnosti.

A praveze ten clanok nic dokazat nechce. Ak si to precitas, tak su tam aj ludia co chodia severom, aj juhom, aj cez Madarsko. Cize praveze ten clanok zhrna situaciu celkom dobre. To by sa nam ale najprv muselo chciet citat, nie len impulzivne reagovat na zaklade titulku.


No tak citajte a nereagujte na zaklade titulku, len neviem, na co to pises mne (co sa vam chce alebo nechce).
Ja reagujem na titulok hlavne z toho dovodu, ze ten je napisany ako taky klasicky clickbait a uz obsahuje negativny predsudok, ze "oni to stihli a my nie". A aj ked je to naozaj trochu blbe, neznamena to, ze u nas je zrazu nemozne sa za normalny cas prepravit zo zapadu na vychod.
lostrail
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 432
Založený: 19. Aug 2018 14:42

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod Vlados » 18. Dec 2021 17:38

lostrail napísal:Tak to pravdaze zavisi od toho, aky mas vykon motora a ako rychlo dokaze nadobudnut rychlost potrebnu na bezpecne predchadzanie. Navyse, ak by si mal dodrzat MPR pri predbiehani, potom je to podla mna dost jedno, lebo cisto z teroetickeho hladiska, ak auta oproti tebe idu 100 km/h a ty predbiehas 100 km/h, resp. ked idu 120 km/h a ty predbiehas 120 km/h, ten efekt sa vzajomne vyrusi - oni sa sice priblizuju rychlejsie, ale aj ty sa stihnes rychlejsie zaradit naspat. Staci vediet odhadovat vzdialenosti vo vztahu k rychlosti. Uhol pohladu.

Ani zvýšenie rýchlosti Ti nemusí stačiť. Sú tam miesta kde veľmi ďaleko nedovidíš čiže na tých miestach to môže byť pri MPR 120 ešte horšie ako pri 100. Jednoducho je to tam o šťastí a správnom odhade.
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod mcmillan2 » 18. Dec 2021 23:36

mcmillan napísal:
i15 napísal:http://www.dialnice.info/viewtopic.php?f=35&t=16949

opat prevarena voda o terminoch dokoncenia D1, ale aspon ze sa konecne nezabudlo na Presov


prevarená voda sa varí ďalej http://www.dialnice.info/viewtopic.php?f=35&t=17040

v roku 2010 som napísal v inej téme : "dnešné posadenie na "zadok" je do istej miery úľavou i s hrozivým 2020. A kto vie, 2020 bude možno i s Višňovým"...


bisťu, veľa vody pretieklo od doby čo som tu špekuloval kedy teda to spojenie Bratislava-Košice bude - moj príspevok z roku 2012. Som myslel aký som vizionár a že moja "prognóza" roku 2020 je dostatočne futuristická...hopla, nepodarilo sa... prehral som :) tento moj nový príspevok vyprovokovala zpráva, na ktorú som náhodou narazil, tam tie problémy s tunelom Višňové. A boli i iné problémy...na ja, človek plánuje a príroda je proti resp. častejšie to rozvrtajú politici... :)
mcmillan2
nováčik
 
Príspevky: 1
Založený: 13. Mar 2020 22:06

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod Tomas PO » 02. Jan 2022 01:52

Vlados napísal:Na viacerých miestach mohli zvoliť kúsok lepšie riešenie. Tu je najhoršie miesto z celého projektu. Starú cestu mali viesť podnad železnicu a diaľnicu. Bolo by to bezpečnejšie mimo M30, M30 by nemusela zbytočne kľučkovať a vôbec by to nebolo drahšie.

a to sa madari chystaju modernizovat zel. trat, tak asi tiez budu musiet rusit urovnove priecestia...
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod ondrej100 » 03. Jan 2022 07:32

DrX napísal:MPR+-5kmh je u mna dodrziavanie predpisov. Mozes si z toho videa zobrat akykolvek kus, a skontrolovat za aky cas presiel kolko km, a teda ci dodrziaval MPR. Proste, siel v case ked bola M1 relativne prazdna. A vtedy sa to da za kazdych okolnosti.

A praveze ten clanok nic dokazat nechce. Ak si to precitas, tak su tam aj ludia co chodia severom, aj juhom, aj cez Madarsko. Cize praveze ten clanok zhrna situaciu celkom dobre. To by sa nam ale najprv muselo chciet citat, nie len impulzivne reagovat na zaklade titulku.


Ano, myslim ze som to uz niekde aj pisal, ale siel som podla GPS merania 3 - 5 kmh rychlejsie ako bolo povolene a to vsade. Podla tempomatu to bolo myslim 138 ked bolo povolenych 130 ale pri mojom aute a asi aj pri vacsine ostatnych je to cca o 5kmh viac ako realita.

Ak si zoberiete niektore useky tak vam mozno vide aj cez 140 z toho dovodu ze neviem presne kde a kedy som mal uplne presne aky cas. Obcas som si urobil screen z mobilu a viem ze napriklad na kilometri X som bol v case Y ale dalsi udaj mam napriklad az o 70km dalej, takze tych 70km som spriemeroval. Cize moze sa stat ze niekde kde je 100kmh maximalka a prepocitate si to z videa, tak vam vide ze som siel 125. Ale je to len z tohto dovodu co pisem, nie preto ze by som prekracoval rychlost. Naschval som sa snazil ist predpisovo jednak kvoli pokute ale aj preto aby ten vystup mal aspon nejaku hodnotu. Jasne ze keby idem 145 co som niekde cital ze madari este nepokutuju, tak by to bolo este o par minut rychlejsie :-)
ondrej100
diskutujúci
 
Príspevky: 76
Založený: 14. Okt 2015 21:10

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod IDV » 03. Jan 2022 10:18

https://finweb.hnonline.sk/ekonomika/12 ... o-reportaz

Tuto im vyslo 40 min rychlejsie cez H nez cez severnu D1, clanok sice zamknuty ale v nadpise je odpoved :)
IDV
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 542
Založený: 09. Sep 2021 21:16

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod IDV » 03. Jan 2022 10:21

ondrej100 napísal:
DrX napísal:MPR+-5kmh je u mna dodrziavanie predpisov. Mozes si z toho videa zobrat akykolvek kus, a skontrolovat za aky cas presiel kolko km, a teda ci dodrziaval MPR. Proste, siel v case ked bola M1 relativne prazdna. A vtedy sa to da za kazdych okolnosti.

A praveze ten clanok nic dokazat nechce. Ak si to precitas, tak su tam aj ludia co chodia severom, aj juhom, aj cez Madarsko. Cize praveze ten clanok zhrna situaciu celkom dobre. To by sa nam ale najprv muselo chciet citat, nie len impulzivne reagovat na zaklade titulku.


Ano, myslim ze som to uz niekde aj pisal, ale siel som podla GPS merania 3 - 5 kmh rychlejsie ako bolo povolene a to vsade. Podla tempomatu to bolo myslim 138 ked bolo povolenych 130 ale pri mojom aute a asi aj pri vacsine ostatnych je to cca o 5kmh viac ako realita.

Ak si zoberiete niektore useky tak vam mozno vide aj cez 140 z toho dovodu ze neviem presne kde a kedy som mal uplne presne aky cas. Obcas som si urobil screen z mobilu a viem ze napriklad na kilometri X som bol v case Y ale dalsi udaj mam napriklad az o 70km dalej, takze tych 70km som spriemeroval. Cize moze sa stat ze niekde kde je 100kmh maximalka a prepocitate si to z videa, tak vam vide ze som siel 125. Ale je to len z tohto dovodu co pisem, nie preto ze by som prekracoval rychlost. Naschval som sa snazil ist predpisovo jednak kvoli pokute ale aj preto aby ten vystup mal aspon nejaku hodnotu. Jasne ze keby idem 145 co som niekde cital ze madari este nepokutuju, tak by to bolo este o par minut rychlejsie :-)


Od 150 pokutuju cize 149 gps tam niekto pisal ze je este bez pokuty.. waze ukazuje celkom realne dobru rychlost podla gps, myslim ze rozdiel bol len 1kmh waze a policajny radar v mojom pripade
IDV
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 542
Založený: 09. Sep 2021 21:16

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod ondrej100 » 05. Jan 2022 13:31

No vsak ano, ale pre mna ma vypovednu hodnotu ak mam cas pri maximalke, nie ked idem polovinou rychlostou alebo o 20km vyssou. To mozem potom dat KE - BA aj za 2,5 hodiny ak ma nechytia, ale co nam ten cas povie?
ondrej100
diskutujúci
 
Príspevky: 76
Založený: 14. Okt 2015 21:10

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod IDV » 05. Jan 2022 15:43

Vsak ano, ci ides 140 alebo 149 uz nerobi velky rozdiel, kedze aj tak musis x krat znizit a zase zvysit rychlost takze realny rozdiel bude par minut.. tvoj cas prejazdu je realny, aktualne najrychlejsie spojenie KE BA je cez H
IDV
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 542
Založený: 09. Sep 2021 21:16

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod Pacho » 05. Jan 2022 22:22

a to aktuálne najrýchlejšie spojenie KE -BA je pre koľko ľudí, 200 000? a aktívne koľko ľudí to využíva 5, alebo 6. ?. Kladiem si otázku , aký zmysel majú takéto "preteky"? a hádať sa či idem 145, alebo 149,??
Pacho
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 119
Založený: 09. Máj 2006 07:19
Bydlisko: Lipt. Mikulas

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod IDV » 06. Jan 2022 21:17

Pre 200 tis asi nie ale pre viac ako doteraz, kedze vdaka M30, (aktualne lacnejsiemu benzinu, nafte) a nizsej spotrebe na nizine to nevychadza zle. Ci lepsie by bolo keby ta M30 nebola podla teba? Urcite idealna situacia by bola hotova R2 LC-KE (aj bez Sorosky) ale kedy bude? Pripadne aj cela R7, ale to je z rise snov aktualne..
IDV
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 542
Založený: 09. Sep 2021 21:16

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod Pacho » 06. Jan 2022 22:24

ale jednoznačne je fajn, že je dostavana M30, ale určite to nie je aktuálne riešenie, pre spojenie KE-BA. Skôr je to výhoda, napojenia na EU dialnicnú sietna juho- západ, v tom vidím väčší potenciál.
Pacho
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 119
Založený: 09. Máj 2006 07:19
Bydlisko: Lipt. Mikulas

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod IDV » 06. Jan 2022 23:23

To je pravda, vacsina to bude vyuzivat na toto juho zapadne napojenie
IDV
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 542
Založený: 09. Sep 2021 21:16

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod Mawerick81 » 11. Okt 2023 22:05

Mawerick81
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 756
Založený: 02. Júl 2015 14:19

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod badger-FB » 15. Okt 2023 19:17

Povedzme, že ani tak skoro jednoducho nebude, čiže téma ešte na desať rokov ale spojenie cez Slovensko nebude možné po diaľnici.

Táto vláda si myslím, že bude riešiť nejakú optimalizáciu na chýbajúcej stavbe. Možno sa k niečomu aj dostane pred voľbami a začne sútaž.

Celkovo, im si myslím bude vyhovovať všetko. Stále budú hovoriť, že neschopáci (čo je pravda) pred nimi všetko pokašlali. A v polovici mandátu odovzdajú krásne dnes vo výstavbe úseky, ktoré vlastne smer začal ešte predtým. :D Ale to je jedno, odovzdajú dúfajme. A aby oni ukázali, že ako sa to robí, asi budú chcieť stavať počet kilometrov a nie že pár kilometrov za miliardu. Ale uvidíme, veď možno prekvapia. Maňka si možno pretlačí tú R2, že to dajú. Ak zasadne na dopravu niektorý z preferovaných nominantov, pohne sa ZA alebo BB v niečom. Ak tam bude Vážny, neposunie sa D1, to by hralo proti nemu. Ak tam bude Choma, posunie sa D1. Ale hlavne D3. Ale veď nech, tam sú nasmerované fondy a je to koridor. Rozprávajú o PPP, som zvedavý kde, možno teda ak bol Doležal predĺžená ruka Smerákov, tak na R4 to k tomu speje. A ak Fico naplní čo hovoril, tak z obrany kde sú peniaze, sa to presunie na mosty. Asfalt sa o polovicu zlepšil. R2 sa neposunie do výstavby, keď ex vlády zmarili prípravy aj tender. Takže tak či tak sa neprevezieme ani v 2030. Ale možno to dajú do PPP ten miliardový úsek. :) Lebo po nich potopa tak čo. Aj dlhy budú problémom až po 2030 keby sa aj nič nerobilo. To ich nemusí trápiť. Pravdepodobne ale ani Choma ani Vážny nezablokujú Branisko, lebo na oboch trasách cez ich severné trasovania to potrebujú. No juh tak alebo tak nehrozí. VOLVO oni napoja na Košice, nepotrebujú ho napájať na Zvolen. V Košiciach je letisko a železničný koridor ide takisto severom. Tak na čo sa trápiť so sto kilometrami keď stačí 20. Ale nebude ani tých 20 tak skoro..
Choma/Vážny, vychádzam len z toho čo som čítal v médiách
PPP majú v hlave aj nemocnice, za štát sa zdvihnú o roky % a tie pôjdu potom na splátky.. ale to som tiež len vyčítal z plánov PPP aj v obrane a bolo tam aj toto
badger-FB
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 23
Založený: 27. Dec 2021 23:31

Predchádzajúca

Naspäť na Diaľnice a RC všeobecne

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 37 hostí.