Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

diskusia o D & RC vo všeobecnej rovine, plány, návrhy a samozrejme flamewars ;)

Moderátor: Moderátori

Nove hlasovanie od 14.12.2010 (Po pade PPP1+PPP3)

2016
2
1%
2017-2018
29
15%
2019-2020
41
21%
po r. 2020
128
64%
 
Celkový počet hlasov : 200

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod MuelMI » 13. Feb 2021 22:57

DrX napísal::-) len sa dalej krut a prekrucaj. Kolko a v akej forme by dnes bolo z D3, ak by sa delili peniaze 60:40, si mozes akurat vycucat z prsta. Nemas ani paru. Takze len dalej mozes "dedukovat" a svojimi dedukciami "dokazovat, ze mas pravdu". Uz si ukazal, ze to je jedine co vies. Ale mozes pokracovat.

Ešte raz, ja nehovorím o žiadnych hypotetickych scenároch. Ja sa ťa pýtam, ako by si riešil D3 teraz. Z tvojho príspevku vyplýva, že nijak. To som v podstate ja napísal a za to si ma označil klamárom. Inak ako konkrétne prekrucam? Vyjadrujem sa k veci, ty máš len potrebu v každom príspevku urážať. BTW Ževraj som exemplárny príklad vkladania ti do úst slov, čo si nepovedal. Môžeš uviesť konkrétne príklady?
Naposledy upravil MuelMI dňa 13. Feb 2021 23:05, celkovo upravené 1 krát.
MuelMI
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 262
Obrázky: 6
Založený: 17. Dec 2019 19:21

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod devil » 13. Feb 2021 23:00

jolu, nemusis mat rocnu znamku alebo tam mozes mat aj regionalnu. btw tych 129 eur je akoze vela pre niekoho kto dialnice vyuziva, co mina stovky eur na PHM a dalsie stovky na udrzbu auta ? co by si povedal keby bolo myto za prejazdene kilometre ? 50 eur bude do buducnosti neudrzatelne nizka suma. za co budu prevadzkovat desiatky km tunelov, opravu starsich usekov atd... ?

Tieto príspevky "keby bolo keby" sú skvelé.
mozno zaujimavejsie ako klise o "kvalitnych tendroch", o "realnych" cenach na urovni 40 percent z expertizy a realnejsie ako rozpravky o dialnici do 2005, 2010 a 2015.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod DrX » 13. Feb 2021 23:12

MuelMI napísal:Ešte raz, ja nehovorím o žiadnych hypotetickych scenároch. Ja sa ťa pýtam, ako by si riešil D3 teraz. Z tvojho príspevku vyplýva, že nijak. To som v podstate ja napísal a za to si ma označil klamárom. Inak ako konkrétne prekrucam? Vyjadrujem sa k veci, ty máš len potrebu v každom príspevku urážať. BTW Ževraj som exemplárny príklad vkladania ti do úst slov, čo si nepovedal. Môžeš uviesť konkrétne príklady?


Este raz, napisal si "DrX má striktny nazor, ze D3 sa ma stavat ako druhy profil I/11, mysli si, ze D3 je megalomanska." Druha polka je pravda (nemam problem ti to uznat), prva je klamstvo. A odvtedy sa len krutis jak had, nie si schopny si klamstvo uznat, ale zaroven nevies najst ziaden dokaz, ze som ja niekde nieco take napisal. To, ze sa ma teraz nieco pytas, je sice pekne. Ale pytat sa treba predtym, nez vyhlasis sprostost, ze "DrX má striktny nazor, ze ..."
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod Vlados » 13. Feb 2021 23:14

MuelMI napísal:
Vidim, ze *** ceznori su nejaki nedosledni: prispevok mi vymazali, ale nejakym omylom ho nechali ocitovany v reakcii usvedceneho klamara MuelMI. Treba ich poslat na doucovanie k Putinovi, u Slotu s Kotlebom nemaju dost dobrych cisticov :-).

A pre tych, co chcu dalej opakovat a reagovat to, co ja tvrdim, to rad este raz zopakujem: DIALNICE NA SK SA MALI STAVAT PODLA PRAVIDLA 60:40 (D1 VS R1+R2) AKO SA DOHODLO ZA DZURINDU A VYCHOD-ZAPAD SK BY BOLI UZ 10 ROKOV SPOJENE, NA R2 BY NIKDE NEBOLI INTENZITY 7000AUT/DEN A SLOVENSKO BY NEBOLO BANANOVOU REPULIKOU S JEDNYMI Z NAJVACSICH REGIONALNYCH ROZDIELOV V EU, KTOREHO DOPRAVNU OBSLUZNOST MUSIA ZABEZPECOVAT SUSEDNE KRAJINY. D3 A INE SPOJENIA DO ZAHRANICIA (D4, D2) V NORMALNEJ KRAJINE NEMOZU BYT PRIORITOU PRED PREPOJENIM REGIONOV VNUTRI KRAJINY.
Ak by mi niekto zmazal príspevok, tak by som sa aspoň ospravedlnil, alebo by som aspoň bol ticho. Určite by som sa k nemu nehlásil verejne. Ale čo už. Ja som rád, že príspevok ostal citovaný, aspoň si ľudia urobia na teba (lepšie) názor. Nazval si ma usvedcenym klamárom. A potom si si išiel svoje, úplne od veci. Ja som nikde nepoprel tieto veci.
V druhom linku v mojom príspevku si napísal,že Kysuce mala poriešiť dávno SSC jednotkou. Možno som to zle pochopil, preto som sa ťa to ešte raz spýtal. Z tvojho posledného príspevku vyplýva, že by si nestaval spojenia s inými štátmi (čiže aj D3), dokedy nebude R2. Takže som to asi pochopil správne. Pre pripomenutie: moj argument stojí na tom, že nechceš stavať D3 (resp. chceš ju stavať v koridore I/11), zlý by bol môj argument, ak by si chcel stavať plnohodnotnú D3. Nemám pocit, že by som tým usvedcenym klamárom bol ja :wink: .

nie je možné, moderátor vymazal nejaký príspevok doktorovi Thumbs Up za jeho hulákanie mal mať dávno účet zmazaný, nech si vytvorí nový. aj frostbite na X-tý krát pochopil a začal písať bez vulgarizmov.

@MuelMI, drž sa alebo si nastav ban na DrX. čím menej vidíš, tým menej reaguješ a tým menej sa tu spomínajú úchylnosti. nemáš šancu "vyhrať".
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod jolu » 13. Feb 2021 23:31

devil napísal:jolu, nemusis mat rocnu znamku alebo tam mozes mat aj regionalnu. btw tych 129 eur je akoze vela pre niekoho kto dialnice vyuziva, co mina stovky eur na PHM a dalsie stovky na udrzbu auta ? co by si povedal keby bolo myto za prejazdene kilometre ? 50 eur bude do buducnosti neudrzatelne nizka suma. za co budu prevadzkovat desiatky km tunelov, opravu starsich usekov atd... ?

Tieto príspevky "keby bolo keby" sú skvelé.
mozno zaujimavejsie ako klise o "kvalitnych tendroch", o "realnych" cenach na urovni 40 percent z expertizy a realnejsie ako rozpravky o dialnici do 2005, 2010 a 2015.

Práve naopak , som spokojný za tých 50€.Presiel som Rakúsko, Taliansko, Rumunsko, Srbsko, Bulharsko a samozrejme,lebo sa nedá preskočiť ,tak i Maďarsko.Nie že by som bol zaujatý ale kvalita služieb na ČS mi prišla lepšia v Srbsku i v Bulharsku ako v blízkej Budapešti. Celý Balkán sme s deťmi prešli bez potreby platenia na WC ale v Budapešti sme aj tankovali a zamračená obsluha si vypýtala poplatok za použitie WC za deti.Iny kraj -iny mrav
jolu
diskutujúci
 
Príspevky: 130
Obrázky: 106
Založený: 21. Sep 2014 19:29

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod Pacho » 14. Feb 2021 08:35

IceFox napísal:DrX-a nemá zmysel nejako riešiť.
Len nerozumiem, prečo tu stále jačí, keď jeho mantra BA - KE už je zrealizovaná cez Maďarsko :lol: . Alebo žeby DC/RC neboli o najkratšom spojení dvoch najväčších miest?


Presne tak treba ho brať ako "folklor" tochto fóra a bude všetko v poriadku.
Pacho
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 125
Založený: 09. Máj 2006 07:19
Bydlisko: Lipt. Mikulas

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod MuelMI » 14. Feb 2021 10:49

DrX napísal:
MuelMI napísal:Ešte raz, ja nehovorím o žiadnych hypotetickych scenároch. Ja sa ťa pýtam, ako by si riešil D3 teraz. Z tvojho príspevku vyplýva, že nijak. To som v podstate ja napísal a za to si ma označil klamárom. Inak ako konkrétne prekrucam? Vyjadrujem sa k veci, ty máš len potrebu v každom príspevku urážať. BTW Ževraj som exemplárny príklad vkladania ti do úst slov, čo si nepovedal. Môžeš uviesť konkrétne príklady?


Este raz, napisal si "DrX má striktny nazor, ze D3 sa ma stavat ako druhy profil I/11, mysli si, ze D3 je megalomanska." Druha polka je pravda (nemam problem ti to uznat), prva je klamstvo. A odvtedy sa len krutis jak had, nie si schopny si klamstvo uznat, ale zaroven nevies najst ziaden dokaz, ze som ja niekde nieco take napisal. To, ze sa ma teraz nieco pytas, je sice pekne. Ale pytat sa treba predtym, nez vyhlasis sprostost, ze "DrX má striktny nazor, ze ..."

Pre pripomenutie, takto to celé začalo:
MuelMI napísal:
DrX napísal:Hroza, ze taketo jednoduche useky za babku este nie su postavene, a vydrbavaju sa peniaze na 60mil/km megalomanie.

A co sa tyka tej paralelnej jednotky, nie su naokolo nejake dvojky, co by mohli preklasifikovat miesto stavby novej jednotky? Zda sa mi, ze tam to bude dost zbytocne, a urcite im to znizuje B/C. Alebo by stacilo z tejto jednotky spravit 4-prudovu jednotku so 130kmh a MUKami, a hned by sme boli na 5mil EUR/km a vyjde aj B/C aj by to bolo primeranejsie.

Trocha objektivity by nezaškodilo. V prípade D3 sa stavia paralelne k I/11 pre násobne väčšiu intenzitu, tak vykrikuješ ake je to megalomanstvo. Tu je toto iste len pre nizsiu intenzitu a lacnejšie. To s tou dvojkou si ako myslel? Vies sa pozriet na mapu? Tento usek je jeden z najmenej potrebnych usekov. Skor treba D1 Dargov-Pozdišovce-Michalovce a R2 Šaca-Moldava-Včeláre, Tomášovce-RS-Figa, ktore viac pomozu RR, vyriesia bodove zavady a su tam vacsie intenzity, kym cena je porovnatelna.

Ja som argumentoval rovnakým metrom, že ak nechceš stavať D3 (resp. ju chceš stavať ako prestavbu I/11), lebo I/11 ide mimo obcí, tak by si nemal žiadať stavanie plnoprofilu R2 v úseku, kde ide I/16 tiež mimo obcí.
V mnou linknutom prispevku si jasne napisal, ze D3 mala SSC davno poriesit jednotkou. Z toho vyplyva, ze by sa nemala stavat. Opytal som sa ta, ako si to myslel, ty si doteraz neodpovedal, stale pises, ze ja klamem a nieco prekrucam, no v skutocnosti ty sa len vyhybas odpovedi na moju otazku o D3.
Uznavam, "klamal som", ked som napisal, ze chces stavat D3 prestavbou I/11 (i ked si doteraz vlastne nepovedal, ako ju chces riesit). Spravne by som mal napisat, ze nechces stavat D3 vobec, co by vsak paradoxne este umocnilo moj argument. Cize dakujem za upozornenie, ktorym ides sam proti sebe. Vypisujes, ako klamem, no pravda je v skutocnosti este "horsia".
Ty tu stale fantazirujes o deleni 60:40. S tymto ja nemam problem. Ja som sa nijako nezapajal do tejto hypotetickej diskusie, pisal som len o sucasnom stave. Moj argument je(pre zopakovanie), ak nechces (prioritne) stavat D3, a chces nechat dopravu na I/11 lebo ide mimo obci (alebo preto, ze podla teba "nemozeme stavat spojenia s inymi statmi, dokial nebudemem mat vybudovane vnutrostatne spojenia"), tak by bolo nefer stavat prave dany usek R2, ktory ide mimo obci aje podobne lacny ako ine useky R2, kde je v sucasnosti ovela vacsi dopravny problem.

Cize pre zhrnutie, priznavam si "klamstvo" (aj ked odmietas reagovat na mnou citovany prispevok a napisat aky je tvoj nazor na D3). Mal som napisat, ze "DrX nechce stavat D3, ale chce stavat usek R2 Jablonov-Vcelare.....". Prakticky to len zosilnuje moj argument.
MuelMI
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 262
Obrázky: 6
Založený: 17. Dec 2019 19:21

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod Vlados » 14. Feb 2021 11:19

@MuelMI, niekto pochádza z RV, preto R2 áno a D3 nie :)
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod devil » 14. Feb 2021 12:48

presovcania chcu R4, zilincania a kysucania chcu D1/D3 a turcania chcu strednu R3. roznavcania chcu R2 - neviem co je na tom prekvapive. len otazka je ze ak D1 je pre "cele Slovensko" tak preco chcu radsej R2....
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod Pacho » 14. Feb 2021 13:03

a ružomberčania R1, :-)
Pacho
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 125
Založený: 09. Máj 2006 07:19
Bydlisko: Lipt. Mikulas

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod metelesku.blesku » 14. Feb 2021 15:34

No a keďže každý chce len to svoje, tak by bolo dobré stavať podľa toho, čo je potrebnejšie.
A sme naspäť pri prioritizácii :)
To nemôže byť, lebo keď v Mýtnej bola dostatočná premávka, tak ja si myslím, že tá istá frekvencia je aj pri Pincinej.“ tvrdí starostka.
metelesku.blesku
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 27. Sep 2019 20:44

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod Vlados » 14. Feb 2021 16:49

Lenže potrebnejšieho je toho viac ako máme dostupných prostriedkov. Polici nasľubovali hviezdne zámky... a každý chcem ten "svoj" a až do nebies.
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod devil » 14. Feb 2021 17:53

potom bud kazdy dostane vsetko, kazdy dostane aspon nieco alebo nikto nedostane nic. ale na Sk je este svojska moznost ze dostane ten co si to vie vybavit, bud len tak ad hoc alebo sofistikovanejsie ked sa to prehlasi za najpotrebnejsie.

keby neboli miliardy z eurofondov tak by zrazu bolo menej "potrebnych" usekov a drahe useky by proste neboli.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod ondrejko_t » 15. Feb 2021 09:36

Pacho napísal:a ružomberčania R1, :-)


buď presný. BA má kombináciu D1D2 a skoro D4R7, TT má D1R1, ZA má D1D3, Prešov má (bude mať teda hádam raz) D1R4, tak aj RK chce D1R1 :)
(just for fun :D )
ondrejko_t
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 783
Obrázky: 13
Založený: 29. Jún 2016 07:29

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod metelesku.blesku » 15. Feb 2021 11:45

A Zvolen chce mať kombo R1R2R3 a niekto tu stále pindá do ZA :D
To nemôže byť, lebo keď v Mýtnej bola dostatočná premávka, tak ja si myslím, že tá istá frekvencia je aj pri Pincinej.“ tvrdí starostka.
metelesku.blesku
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 27. Sep 2019 20:44

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod devil » 15. Feb 2021 11:53

lenze zvolenu to staci o niekolko rokov. zilina a kysuce chcu mat vsetko a hned. dialnicu aj prelozky starej cesty. Jano1 tu pravidelne namietal ze visnove malo byt zacate v 2003. poliaci a madari stavaju a pripravuju plnoprofilove cesty, dialnice az po hranice a my riesime nejake tunely na D1 absolutne mimo zaujmu kohokovek v europe.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod ondrejko_t » 15. Feb 2021 11:58

myslim si, ze velka cast "vahy" je aj zaujem ludi, nie len tranzitu. a to, si myslim, ze slovakov, ako sucast EU, zaujima dost.
Poliaci a Madari stavaju, lebo vnutornu kostru siete mauju viac menej hotovu. ci?
ondrejko_t
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 783
Obrázky: 13
Založený: 29. Jún 2016 07:29

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod devil » 15. Feb 2021 12:27

nikoho v europe nezaujima ze my ju hotovu nemame. mali sme ju mat a ked sa to takto nedalo alebo sme si ju mali naplanovat inac. takto je to len hanba.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod ondrejko_t » 15. Feb 2021 12:30

kiez by bola toto jedina nasa hanba :D
ondrejko_t
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 783
Obrázky: 13
Založený: 29. Jún 2016 07:29

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod lostrail » 02. Máj 2021 12:33

ondrejko_t napísal:
Pacho napísal:a ružomberčania R1, :-)


buď presný. BA má kombináciu D1D2 a skoro D4R7, TT má D1R1, ZA má D1D3, Prešov má (bude mať teda hádam raz) D1R4, tak aj RK chce D1R1 :)
(just for fun :D )


hej hej, len RK uz tak trochu nie je krajske mesto. Keby sme sli po vacsich okresnych mestach, taka Prievidza ma ----. :D
lostrail
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 432
Založený: 19. Aug 2018 14:42

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod Pacho » 02. Máj 2021 13:02

devil napísal:lenze zvolenu to staci o niekolko rokov. zilina a kysuce chcu mat vsetko a hned. dialnicu aj prelozky starej cesty. Jano1 tu pravidelne namietal ze visnove malo byt zacate v 2003. poliaci a madari stavaju a pripravuju plnoprofilove cesty, dialnice az po hranice a my riesime nejake tunely na D1 absolutne mimo zaujmu kohokovek v europe.


devil prosím Ťa čo tu trepeš o žiline, veď višnové sa stava 20rokov, dnes sme o žiline ani nemali hovoriť a už dávno malo byť všetko vyriešené. Je veľmi smutné, že ZV stači neskôr, ale žilina keby to male v roku 2010, tak by to bolo neskoro.
Pacho
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 125
Založený: 09. Máj 2006 07:19
Bydlisko: Lipt. Mikulas

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod devil » 04. Máj 2021 15:44

zilina nemala problem ani v 2010 a nema problem ani teraz suvisle 4 prudovky s MUK krizom krazom cez mesto, aj tesco semafor mohol byt prestavany na MUK. strecno sa mohlo vyriesit kratsim tunelom alebo este skor rozsirenim I/18 galeriou.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod pohodak » 05. Máj 2021 07:26

by som si celkom pozrel v realite prestavbu krizovatky pri tescu na MUK za plnej premavky :)
Everything that can be counted does not necessarily count; everything that counts cannot necessarily be counted.
pohodak
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 0
Založený: 20. Apr 2006 13:49
Bydlisko: PK

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod devil » 05. Máj 2021 07:29

vo zvolene sa to tak robilo.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod pohodak » 05. Máj 2021 07:40

kde vo zvolene sa prestavala krizovatka:
1) kde sa stretavaju 4 2+2 cesty v jednej krizovatke
2) za plnej premavky
3) pri porovnatelnych intenzitach ako su v ziline
Everything that can be counted does not necessarily count; everything that counts cannot necessarily be counted.
pohodak
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 0
Založený: 20. Apr 2006 13:49
Bydlisko: PK

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Diaľnice a RC všeobecne

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 21 hostí.