130 km/h na diaľniciach - zvýšiť, alebo znížiť?

diskusia o D & RC vo všeobecnej rovine, plány, návrhy a samozrejme flamewars ;)

Moderátor: Moderátori

Rýchlostný limit 130 km/h ...

zvýšiť
72
47%
znížiť
2
1%
limit je v poriadku
79
52%
 
Celkový počet hlasov : 153

Odoslaťod joe1024 » 02. Apr 2009 11:23

S OT urcite neprestanem ak som obvinovany z bohapusteho klamstva. Viem za co som platil pokutu, na to nezabudam.
Poriadne auto je u mna nieco co zacina na cene 1.3M SKK. Aj keby som leasing dako zvladol, aj tak je to prilis vela penazi za blbe auto (nie ze by ta 10-rocna Fabia 1.9 SDI 47 kW nebola).
Navyse v case krizy by to bolo nerozumne sa takto zadlzit.

No a po dostavani MUK P-S uz nie je dovod, kedze doba dochadzania sa skratila v pomere 8:1 :-)
joe1024
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 855
Založený: 10. Jan 2008 12:40

Odoslaťod Pacho » 02. Apr 2009 11:33

joe1024 napísal:S OT urcite neprestanem ak som obvinovany z bohapusteho klamstva. Viem za co som platil pokutu, na to nezabudam.
Poriadne auto je u mna nieco co zacina na cene 1.3M SKK. Aj keby som leasing dako zvladol, aj tak je to prilis vela penazi za blbe auto (nie ze by ta 10-rocna Fabia 1.9 SDI 47 kW nebola).
Navyse v case krizy by to bolo nerozumne sa takto zadlzit.

No a po dostavani MUK P-S uz nie je dovod, kedze doba dochadzania sa skratila v pomere 8:1 :-)


Chuda moje, prestan sa uz vytahovat, a skus cosi napisat aj o dialniciach, a hlavne o 130tke. A co je to MUK P-S , kde to je :roll:
Pacho
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 125
Založený: 09. Máj 2006 07:19
Bydlisko: Lipt. Mikulas

Odoslaťod Dialniciar » 02. Apr 2009 11:38

MUK P-S: MimoÚrovňová Križovatka Prešovská - Sečovská v Košiciach, bývala R-ka R4.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod joe1024 » 03. Apr 2009 10:15

Pacho napísal:Chuda moje, prestan sa uz vytahovat, a skus cosi napisat aj o dialniciach, a hlavne o 130tke. A co je to MUK P-S , kde to je :roll:
:lol: Coze ? Vytahovat ? Ze kupim auto na leasing ? :lol: Ty asi prebyvas v hladovej doline s 30% nezamestnanostou, ak je podla teba kupa auta na leasing vytahovanim. Nepoviem, keby ze cash, ale na leasing ?

OK, takze spat k tej 130-tke (ked uz sa to tu ziadnemu modovi nechce ten OT precistit):


Kolko by stalo premenlive dopravne znacenie, ktore by max. rychlost prisposobovalo situacii. Priklad:
- Rano do 9.00 nastavit rychlost na max.120
- po 9.00 (alebo kedy konci spicka na danom useku, hoc aj skor), nastavit max. rychlost na tych 130-160 (tam kde je to mozne a schvalene).
- umoznit aj 140km/h - nie iba extrem 160

Otazka je, kto by zaplatil analyzu max. rychlosti na danych usekoch a predovsetkym, tie elektronicke dopr.znacenia.

Len nie preboha tie, kde sa neda v realnom case menit lubovolne obsah - teda da sa tam pisat aj text.

Skratka to prisposobovat aktualnej situacii.

Lenze dat to povedzme kazdych 10 km, to by uz chcelo inu investiciu. Na nieco take mozme zabudnut kym nebudeme mat vyriesene kriticke useky.
joe1024
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 855
Založený: 10. Jan 2008 12:40

Odoslaťod Pacho » 03. Apr 2009 13:02

joe1024 napísal:
Pacho napísal:Chuda moje, prestan sa uz vytahovat, a skus cosi napisat aj o dialniciach, a hlavne o 130tke. A co je to MUK P-S , kde to je :roll:
:lol: Coze ? Vytahovat ? Ze kupim auto na leasing ? :lol: Ty asi prebyvas v hladovej doline s 30% nezamestnanostou, ak je podla teba kupa auta na leasing vytahovanim. Nepoviem, keby ze cash, ale na leasing ?

OK, takze spat k tej 130-tke (ked uz sa to tu ziadnemu modovi nechce ten OT precistit):


Kolko by stalo premenlive dopravne znacenie, ktore by max. rychlost prisposobovalo situacii. Priklad:
- Rano do 9.00 nastavit rychlost na max.120
- po 9.00 (alebo kedy konci spicka na danom useku, hoc aj skor), nastavit max. rychlost na tych 130-160 (tam kde je to mozne a schvalene).
- umoznit aj 140km/h - nie iba extrem 160

Otazka je, kto by zaplatil analyzu max. rychlosti na danych usekoch a predovsetkym, tie elektronicke dopr.znacenia.

Len nie preboha tie, kde sa neda v realnom case menit lubovolne obsah - teda da sa tam pisat aj text.

Skratka to prisposobovat aktualnej situacii.

Lenze dat to povedzme kazdych 10 km, to by uz chcelo inu investiciu. Na nieco take mozme zabudnut kym nebudeme mat vyriesene kriticke useky.


Uz som sa zlakol, ze sa ne ozves :idea:
Pacho
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 125
Založený: 09. Máj 2006 07:19
Bydlisko: Lipt. Mikulas

Odoslaťod zoom » 03. Apr 2009 13:06

Dialniciar napísal:MUK P-S: MimoÚrovňová Križovatka Prešovská - Sečovská v Košiciach, bývala R-ka R4.
Bývala?
Obrázok používateľa
zoom
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 542
Obrázky: 15
Založený: 21. Sep 2008 16:28

Odoslaťod Dialniciar » 03. Apr 2009 13:21

zoom napísal:
Dialniciar napísal:MUK P-S: MimoÚrovňová Križovatka Prešovská - Sečovská v Košiciach, bývala R-ka R4.
Bývala?


Áno. :arrow:

Oficiálne to nie je R4, ale cesta "I/68 Diaľničný privádzač Košice, križovatka Prešovská –Sečovská" a teda to spadá po novom do kompetencii SSC a tá D/R nespravuje. :wink:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod zoom » 03. Apr 2009 13:48

Dialniciar napísal:
zoom napísal:
Dialniciar napísal:MUK P-S: MimoÚrovňová Križovatka Prešovská - Sečovská v Košiciach, bývala R-ka R4.
Bývala?


Áno. :arrow:

Oficiálne to nie je R4, ale cesta "I/68 Diaľničný privádzač Košice, križovatka Prešovská –Sečovská" a teda to spadá po novom do kompetencii SSC a tá D/R nespravuje. :wink:

Ach ták. No dobre vedieť...
Obrázok používateľa
zoom
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 542
Obrázky: 15
Založený: 21. Sep 2008 16:28

Odoslaťod zakaznik » 10. Apr 2009 18:18

joe1024 napísal:S OT urcite neprestanem ak som obvinovany z bohapusteho klamstva. Viem za co som platil pokutu, na to nezabudam.
Poriadne auto je u mna nieco co zacina na cene 1.3M SKK. Aj keby som leasing dako zvladol, aj tak je to prilis vela penazi za blbe auto (nie ze by ta 10-rocna Fabia 1.9 SDI 47 kW nebola).
Navyse v case krizy by to bolo nerozumne sa takto zadlzit.

Dokázal si, že
a) nevieš jazdiť
b) nepoznáš ani najzákladnejšie pravidlá cestnej premávky
preto v záujme bezpečnosti nás všetkých vyhľadaj najbližšiu autoškolu. A prestaň sa tu konečne strápňovať, veď si na smiech všetkým. :o
zakaznik
diskutujúci
 
Príspevky: 133
Obrázky: 2
Založený: 23. Nov 2008 11:06

Odoslaťod joe1024 » 10. Apr 2009 19:37

Dokázal si, že
a) nevieš jazdiť
b) nepoznáš ani najzákladnejšie pravidlá cestnej premávky
preto v záujme bezpečnosti nás všetkých vyhľadaj najbližšiu autoškolu. A prestaň sa tu konečne strápňovať, veď si na smiech všetkým


[NON-OT FLAME]

Fuh, zakaznik, pozeram ze si veris, ak si myslis ze ma nazor takeho individua ako ty zaujima, nedajboze sa nejako dotyka :-)

Azda ta polovicka vytocila, tak si citil potrebu sa vyvrsit na niekom, kto s tym nic nemoze urobit ? Idealne na niekom anonymnom, cez internet, na koho si pri neosobnom kontakte trufas ? Tak tomu vravim charakter :-)
Ver tomu, ze nazivo by si si to, pri mojej telesnej konstitutcii, tri krat rozmyslel - pud sebazachovy vie byt svina ;-)
Aj ked, je tu ista (mala) pravdepodobnost, ze vazis vyse 200 kg, co zacina byt pre mna hranicna vaha, kedy si (pre zmenu) este ja trufam (cim pravdaze (pre uplnost) nevylucujem malych, sviznych, 60-70kg chlapikov, ktorym prvu ranu nestihnem ustedrit) :-)
Mozno nosis v aute baseballku ? Absolvoval si (napr. ako sucast vycviku), nacvik ako s nou narabat tak, aby si dokazal zasadit viac ako len 1 uder (ak vobec) ? Teraz neprovokujem, len sa pytam, kedze vacsina ludi robi obrovsku chybu v tom, ze si pri rozmachu posunu tazisko (emocie su svina). Ale to uz sme OT v ramci tohto OT ;-)

Ohladom pravidiel - uz niekolkokrat som potvrdil, ze netusim, ci to v pravidlach cestnej premavky je alebo nie, takze naozaj nerozumiem, co ti to vlastne tak dlho trvalo, kym ti to doslo, ale gratulujem - lepsie neskor ako nikdy 8)

preto v záujme bezpečnosti nás všetkých

Nechapem ale, co sem pleties bezpecnost "nas vsetkych" ? Co s tym mam ja spolocne ? Spominal som azda ja niekedy, ze mam filantropicke chutky ? To mas potom riadne popletene :-)
Na svete je vyse 6 mld ludi - mne je bezpecnost inych ukradnuta. Dolezita je VYHRADNE bezpecnost mna a mojej rodiny. Necitim potrebu hrat sa na mesiasa aby mal moj zivot zmysel.
Ze som arogantne hovado ? No a :lol: ? Ja si to nemam problem priznat 8)

Nemusis to akceptovat, riesenie mas pritom na dosah - prestan chodit do prace a nevychadzaj von z bytu, nakupy si nechaj nosit domov - tu moznost predsa mas ;-)
V opacnom pripade, sa proste MUSIS zmierit s tym, ze zverujes zivot svojich najblizsich v svojom aute do ruk ostatnych ludi na ceste (pravda, so vsetkymi dosledkami, ktore to pre nich v pripade vaznej nehody, a ich sucasneho prezitia, prinasa).


Mimochodom - pojem "vediet jazdit" je prudko subjektivny - zalezi ci porovnavas so Schumacherom, resp. susedom jazdiacim raz rocne, vies ;-) ?
Ale to som tu uz tiez spominal (ze mam najazdene len necelych 200k km).

To si uz zjavne tiez neposminas... Hmmm, nevynechal si TY nahodou davku liekov ? Alebo TI v nedavnej dobe nezmenil lekar liecbu :twisted: ?

[/NON-OT FLAME]

Strasna skoda, ze nie sme v OT sekcii, a ze ten flame nemozem naplno rozvinut, len takto v puhych naznakoch :evil:



Naspat k topicu : Na useku M-J pred PP su nadherne useky, kde som vcera siel kvoli hustote premavky len 160kmh, ale ta cesta ma parametre hadam aj na 240 (pre hnidopichov - niezeby to moje fabia zvladla :-) ).

Cirou nahodou tento usek nie je v zozname tych, kde sa uvazuje so zavedenim 160tky ? Niekto tusim spominal, ze su tam len 100ky/120tky kvoli nizsej navrhovej rychlosti (vraj uspora nakladov pri stavbe, ak si dobre spominam). Samozrejme, mimo useku, kde su MUK PP-Zapad a spol. ...
joe1024
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 855
Založený: 10. Jan 2008 12:40

Odoslaťod i15 » 10. Apr 2009 19:48

fuh, tak trapnost tohoto prispevku atakuje najvyssie priecky na tomto fore...
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Odoslaťod zakaznik » 10. Apr 2009 21:00

1) No výrobcovia áut asi vedia lepšie než Ty, ako je treba auto sprevodovať, aby sa dalo pohodlne jazdiť 50km rýchlosťou, ktorá platí vo väčšine Európy. Čiže chyba je iba na Tvojej strane a je jedno či máš na konte 200k alebo 1Mkm. Už sa Ti to snažil S499.1023 vysvetliť, ale vidno, že to je len hádzanie hrachu o stenu. Tu už pomôže len pomoc odborníka.

2) Dodržiavanie pravidiel cestnej premávky od Teba nevyžadujú morálne zásady či ľudové tradície, ale zákon.

Tú slovnú vatu si si mohol odpustiť... Za predošlý príspevok sa ospravedlňujem, napísal som to trochu inak ako som to myslel.
zakaznik
diskutujúci
 
Príspevky: 133
Obrázky: 2
Založený: 23. Nov 2008 11:06

Odoslaťod joe1024 » 10. Apr 2009 21:13

fuh, tak trapnost tohoto prispevku atakuje najvyssie priecky na tomto fore...

To obsaznost tvojho prispevku tiez. Samozrejme, ziadne konkretnosti, len neadresny atak, ako je tu v poslednej dobe obvykle. Trufas si na diskusiu ? Odcituj s cim nesuhlasis a vysvetli (ak to dokazes). Ma tvoj nazor aspon nejaku vahu ? Tak ho odprezentuj.
Hint : Neadresny atak sa zan obvykle nepovazuje. Sice, aj to je relativne, zavisi od okruhu ludi, kde sa pohybujes - tam sa to mozno povazuje za legitimny komunikacny nastroj. Ja sa dobrovolne priznam - v mojej sfere nie.

Stale som sa nedozvedel, preco by som mal osobe s nickom "zakaznik" robit fackovacieho panaka. Zatial nedal ziadne argumenty, len prizemne osocoval. Ja si nemam problem priznat chybu, ale ak niekto zacne bez argumentov utocit, tak nemam problem zist o uroven nizsie (na jeho uroven). Amici zvyknut davat taku radu :"To get the message across, you may need to get down to a receipient`s level".

Su tu proste iste skupinky, ktore budu bezdovodne atakovat inych. Je to ubohe si takto otierat papulu o inych, ale niekto zrejme nic ine nedokaze. Uz dlhsie si vsimam, ako mnohi atakuju Dialniciara. Keby dokazali aspon 5% toho, co on, tak nepoviem. Pri kazdom jednom takom ataku clovek akurat tak zakruti hlavou, ze komu vsetkemu tu nevydali obciansky preukaz a vypustili ho na zivych ludi...

A sme pri povodnom probleme - anonymita fora, ktory som mierne expresivne / polopatisticky popisal uz vyssie ...
joe1024
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 855
Založený: 10. Jan 2008 12:40

Odoslaťod i15 » 10. Apr 2009 21:18

Myslim si, ze vo svojich prispevkoch prehanas, vymyslas si, jemne provokujes... tak sa necuduj, ze to niekoho prestalo bavit. Zautocil na teba a ty si odpovedal takou zumpou, aku som ani necakal.
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Odoslaťod Koksolam » 15. Apr 2009 03:13

Nemate niekto informacie ako to nakoniec bude s tou zmenou na "vybranych" usekoch 150 namiesto 130? Dakujem zaakukolvek odpoved .
Obrázok používateľa
Koksolam
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 821
Obrázky: 2
Založený: 05. Dec 2005 01:43

Odoslaťod Tomas PO » 15. Apr 2009 14:07

Koksolam napísal:Nemate niekto informacie ako to nakoniec bude s tou zmenou na "vybranych" usekoch 150 namiesto 130? Dakujem zaakukolvek odpoved .

150? Myslis 160?
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Odoslaťod Koksolam » 15. Apr 2009 22:14

Tomas PO napísal:
Koksolam napísal:Nemate niekto informacie ako to nakoniec bude s tou zmenou na "vybranych" usekoch 150 namiesto 130? Dakujem zaakukolvek odpoved .

150? Myslis 160?


ano, 160, sorry ;-)
Obrázok používateľa
Koksolam
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 821
Obrázky: 2
Založený: 05. Dec 2005 01:43

Odoslaťod Tomas PO » 15. Apr 2009 23:58

Koksolam napísal:
Tomas PO napísal:
Koksolam napísal:Nemate niekto informacie ako to nakoniec bude s tou zmenou na "vybranych" usekoch 150 namiesto 130? Dakujem zaakukolvek odpoved .

150? Myslis 160?


ano, 160, sorry ;-)

Nuz, napriklad na jednom z predpokladanych usekov, konkretne PO-KE, bolo vypocitane, ze by doslo k uspore cca 2 minut. Asi je to zbytocna investicia.
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Odoslaťod Dialniciar » 18. Apr 2009 16:41

Od 1.1.2010 sa to udeje na D2, kde takmer na celej trase bude 160 km/h (s výnimkou úseku blízko a cez BA).
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod zoom » 18. Apr 2009 17:14

Je to podstatné, keď sa stavia dialnica napr na 120? Kdesi som čítal, že nemecké dialnice sú robené na 120.
Obrázok používateľa
zoom
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 542
Obrázky: 15
Založený: 21. Sep 2008 16:28

Odoslaťod Dialniciar » 18. Apr 2009 17:18

Áno, je to podstatné, lebo NR ovplyvní samotnú jazdu a možnosti auta pri jazde. Na D2 je NR najvyššia zo všetkých D/R na Slovensku.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod zoom » 18. Apr 2009 17:24

Dialniciar napísal:Áno, je to podstatné, lebo NR ovplyvní samotnú jazdu a možnosti auta pri jazde. Na D2 je NR najvyššia zo všetkých D/R na Slovensku.
No ale má aj svoje roky, aj keď je väčšina pokrytá novým asfaltom.

Ale aj tak nechápem, ako sa može na dialnici s NR cca 120km/h jazdiť 200 a viac. Máš tam síce 2x3 ale aj tak.

A myslím, že aj pri Trenčíne tá MPR pojde na 160.
Obrázok používateľa
zoom
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 542
Obrázky: 15
Založený: 21. Sep 2008 16:28

Odoslaťod Dialniciar » 18. Apr 2009 17:35

Väčšina je pokrytá novým AB krytom, to je pravda, ale má po životnosti teleso diaľnice, z čoho vyplýva, že aj nové časti vozovky nie sú 100% rovné, ale skutočne nevidím dôvod, že by to ohrozovalo jazdu pri 160 km/h. Nemecké diaľnice majú len NR 120 km/h, ale to, že sa tam jazdí rýchlo, to je spôsobené tým, že ako podklad dávajú 1m cementu a betónu a ďalších 40-50 cm AB krytu, čo vytvára totálne rovnú vozovku.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 18. Apr 2009 17:36

A samozrejme, je možné že aj medzi TT a TN bude 160, ja komentujem len to, čo viem, toto 100% neviem.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod zoom » 18. Apr 2009 17:40

Dialniciar napísal:Väčšina je pokrytá novým AB krytom, to je pravda, ale má po životnosti teleso diaľnice, z čoho vyplýva, že aj nové časti vozovky nie sú 100% rovné, ale skutočne nevidím dôvod, že by to ohrozovalo jazdu pri 160 km/h. Nemecké diaľnice majú len NR 120 km/h, ale to, že sa tam jazdí rýchlo, to je spôsobené tým, že ako podklad dávajú 1m cementu a betónu a ďalších 40-50 cm AB krytu, čo vytvára totálne rovnú vozovku.
Mohli by sme sa aj trochu učiť do tých nemcov. To s tým 1cm cementu a nato 40-50 cm AB kryt určite neni tak drahé, či?
Obrázok používateľa
zoom
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 542
Obrázky: 15
Založený: 21. Sep 2008 16:28

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Diaľnice a RC všeobecne

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 35 hostí.