Tak takhle to vidim ja

diskusia o D & RC vo všeobecnej rovine, plány, návrhy a samozrejme flamewars ;)

Moderátor: Moderátori

Odoslaťod fh » 26. Jan 2009 13:19

Rakúšania nechcú mať svoje JE a aktívne aj pôsobia aby ich nemali ani ich susedia. Že kupujú jadrovú energiu z ČR je trhová záležitosť, ale pokrytci to sú. Keď sa cítia ohrození Temelínom a Dukovanmi, mali by kupovať inde, týmto ich vlastne podporujú :wink:
fh
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 06. Máj 2005 11:19

Odoslaťod Dialniciar » 26. Jan 2009 23:45

To je niečo na spôsob Janponska - tvrdo kritizujú tých, čo ťažia nerastné suroviny, vyrábajú a potom produkujú haldy odpadu ... ale sami majú firmy v Indii a v Indonézii a len pre firmy v Japonsku. :-) Pokrytci presne v tom istom ... ale fakt je, že slovenské Bohunice je lepšie odstaviť a dobudovať Mochovce a začať Kečerovce ...
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Re: Tak takhle to vidim ja

Odoslaťod ELZ » 13. Jún 2010 23:56

Co sa tyka vystavby dopravnej infrastruktury, ocakavam podobny scenar ako po roku 1998 - bude treba poriadne poupratovat augiasov chliev a tym padom sa doprava dostane na okraj a zrejme sa podpori R4, lebo je to najlacnejsia cesta, ako aspon priblizit vychod k dialnici a tym padom aj k investiciam na tvorbu pracovnych miest. Zvysne priority si netrufam odhadovat, ale zrejme pojde R7 (mozno sa aj triezvejsie urobi trasovanie v BA). No a na zeleznici bude pokracovat koridorizacia.
Co sa tyka zeleznic, v pripade zaujmu by som ich predal a zaroven pytal naspat aj "pozicku". Zastavit nezmyselnu sirokorozchodnu.
Co sa tyka ropovodov, treba realne predstavit trasu do Schwechatu mimo Zitny ostrov a zaroven pretrasovat aj stary ropovod (ten je podla mna este vacsou hrozbou)
Zachovat ministertsvo zivotneho prostredia a v tejto suvislosti zrusit sucasny variant D1 v useku Turany-Hubova.
ELZ
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 968
Obrázky: 0
Založený: 13. Máj 2005 07:05

Re: Tak takhle to vidim ja

Odoslaťod Dialniciar » 18. Jún 2010 18:28

ELZ :arrow:

1. Na R4 prestaviaš 150 mil. €. Okrem KE-H nič nie je na výstavbu nachystané.
2. Na R7 prestaviaš 100 mil. €. Okrem BA-DL nič nie je na výstavbu nachystané.
3. Keď spravodlivo, tak aj 150 mil. € na D3 v ZA, tam sa dá preinvestovať na Svrčinovec-Skalité ďalších 400 mil. €.
4. Vo výbornom stave sme prevzali 52 km R1, tie teda štát stavať nemusí.
5. D4 sa ešte stavať nedá.
6. Na R2 a R3 nie je žiadny úsek, ktorý by sa dal stavať. Rovnako tak na tom sú R5, R6 a R8.

Takže peniaze pôjdu v rokoch 2010-2011 na D1, na R4 a na R7. D3 kvôli nákladom "počká".

Ak by si zarátal iba R4 a R7, tak stavať 20 km RC za 250 mil. € za 4 roky je smiešne číslo. :lol: Z toho by totiž PPP s 52 km vyšlo ako ideálne riešenie a neviem, neviem ten výsledný efekt v r. 2014. :idea:

Je rozdiel, ak v r. 1998 mal Dzurinda rozostavané aj 10 km úseky, ale dnes také úseky de facto nemá. :idea: O tých 52 km sa finančne nestará. :idea:

A hlavne, zase nestavať D1 znamená, že neminieš 1 mld. € určenú na diaľnice, ak aj odrátame PB, zostáva pekná suma.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Re: Tak takhle to vidim ja

Odoslaťod ELZ » 18. Jún 2010 21:30

Dialniciar: R4 + R7 som samozrejme nemyslel na cele 4 roky vladnutia. Neviem, co je na D1 riesitelne, aby to zvladol konsolidujuci sa rozpocet - bude treba setrit, znizovat zadlzenie, mozno si bude treba pozicat na grecku pozicku, budu erformy, ktore si budu tiez nieco vyzadovat, ...

Takze pojde sa PPP - inak sa poskladaju useky a bude novy tender?
Pouziju sa eurofondy?

Od HP po RK nam ostali len useky s tunelmi, Visnove je uz dlho pripravene - pojde za tejto situacie do vystavby (napr. usek LL-Turany) ? Hubova - Ivachnova je uz tiez dlho pripravene - pojde to do vystavby? Presov - opat tunel, obchvat Levoce - tunel, Branisko druha rura ... jediny beztunelovy usek je Fricovce-Svinia (predpokladam, ze pri Turany-Hubova sa bude treba vratit k tunelovemu variantu, tento usek sa stal znamy uz aj pre EU)
ELZ
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 968
Obrázky: 0
Založený: 13. Máj 2005 07:05

Re: Tak takhle to vidim ja

Odoslaťod Dialniciar » 20. Jún 2010 14:55

ELZ: reformuje sa, šetrí a škrtá všade, ale všimol si si: všade sa veselo stavia, iba tu sa z toho robí problém.

Ja samozrejme neviem, či Višňové pôjde do výstavby. Informáciu dal johhan v roku 2008 a dokonca pridal niečo o presunoch raziacich strojov. Nie je ani A ani B.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Re: Tak takhle to vidim ja

Odoslaťod mirkobb » 06. Sep 2011 06:44

Tak takto to vidia americkí ambasádori.. :mrgreen: Zaujímavý článok v každom prípade. :wink:
Obrázok používateľa
mirkobb
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 99
Založený: 18. Máj 2005 13:11
Bydlisko: BB, Praha

Re: Tak takhle to vidim ja

Odoslaťod duro_z_dediny » 21. Máj 2013 09:38

Môže podľa súčasnej legislatívy NDS niekoho vylúčiť z tendra na výstavbu nejakého úseku D/RC ?
Podľa šéfa NDS Gajdoša trejme nie :arrow: viewtopic.php?f=35&t=18228, konkrétne sa jedná o nasledovné: ...Dá Národná diaľničná stop Váhostavu a Böglu a Krýslu pre túto nehodu?
V zmysle platnej legislatívy, nemôžeme dať žiadnu stopku, pokiaľ budú tieto subjekty v súťažiach spĺňať podmienky účasti...

Podľa tohto znenia stavebník môže mať havárie akéhokoľvek druhu, hlavne že splní podmienky (jedná sa tuším o počet realizovaných stavieb istého druhu a istý stupeň kvalifikácie svojich stavbyvedúcich, resp. projektantov... ). Je vôbec niečo, čo by diskvalifikovalo firmu z procesu výberu zhotoviteľa v takýchto prípadoch ?
Obrázok používateľa
duro_z_dediny
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 207
Založený: 18. Jún 2009 10:46

Re: Tak takhle to vidim ja

Odoslaťod simonsson75 » 21. Máj 2013 12:26

referencie, ktoré v tomto prípade môže poskytnúť sama NDS ako zákazník, sú podľa mňa dostatočným dôvodom pre diskvalifikáciu. žiadny konflikt záujmov v tom nevidím, len si neviem predstaviť, kto v tomto štáte by si pri súčasnom "pomere síl" dovolil vylúčiť z tendra Váhostav :-)
Obrázok používateľa
simonsson75
diskutujúci
 
Príspevky: 249
Obrázky: 16
Založený: 16. Máj 2012 07:17

Predchádzajúca

Naspäť na Diaľnice a RC všeobecne

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 19 hostí.