Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

diskusia o D & RC vo všeobecnej rovine, plány, návrhy a samozrejme flamewars ;)

Moderátor: Moderátori

Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

cez Zilinu
27
17%
po R1 a cez Donovaly
27
17%
po R1 a cez Certovicu
26
16%
po R1 a dalej na LC a RV
33
20%
cez Madarsko
6
4%
na východ cestujem minimálne/sporadicky a tak nebudem skresľovať hlasovanie :)
41
25%
Ina trasa (uviest v diskusii)
1
1%
 
Celkový počet hlasov : 161

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod DrX » 11. Mar 2023 19:11

No, pokial dobre sledujem vyvoj, tak snezna fujavica je pekne krasne pozdlz D1 v Pacholande a strechy strhava az v Starej lubovni. Na R2 pohoda, klidek...
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod DrX » 11. Mar 2023 19:32

A uz je zas vsetko s kostolnym poriadkom:
Výstrahy pred vetrom platia v noci najmä pre severné okresy Slovenska
https://www.sme.sk/minuta/23145570/vyst ... -slovenska
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Mawerick81 » 11. Mar 2023 19:34

zaujimave,, tak ohlasena vichrica je s kostolnym poriadkom,, hlavne ak fuka na severe,, to je DRX najspokojnejsi :D
Mawerick81
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 756
Založený: 02. Júl 2015 14:19

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod DrX » 11. Mar 2023 19:58

Presne tak - je to s kostolnym poriadkom, presnejsie s dlhodobymi meteorologickymi pozorovaniami, ze na severe fuka a snezi a prsi viac.
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Mawerick81 » 11. Mar 2023 20:58

zeby to bolo tym, ze proste v Gdansku bude zimsie ako v Rime?
Mawerick81
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 756
Založený: 02. Júl 2015 14:19

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod pa3ck » 11. Mar 2023 21:32

DrX, poprosil by som zdroj k informácii, že na severe je veternejšie

Inak čosi podobné sa stalo aj na maďarskej M1 - akurát s podstatne horšími následkami ako na D2 (6 ľudí je v kritickom stave a zhorelo 19 áut)
https://twitter.com/KoskovicsZ/status/1 ... 8331559943
https://spravy.rtvs.sk/2023/03/pri-hrom ... o-26-osob/
pa3ck
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 947
Obrázky: 18
Založený: 30. Máj 2018 09:34
Bydlisko: VT/BA

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Pacho » 11. Mar 2023 22:35

no mne vychádza len to, že ten pacholand, dnes vyhrával na celej čiare. Proste raz je tak a inokedy ináč. Čiže tie správy o zjazdnosti drx sa vlastne o ničom, :D :-
Pacho
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 125
Založený: 09. Máj 2006 07:19
Bydlisko: Lipt. Mikulas

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Mawerick81 » 11. Mar 2023 23:34

iba zlomyselnost a rypanie. nic ine v tom nieje
Mawerick81
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 756
Založený: 02. Júl 2015 14:19

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod devil » 12. Mar 2023 09:13

Inak čosi podobné sa stalo aj na maďarskej M1 - akurát s podstatne horšími následkami ako na D2 (6 ľudí je v kritickom stave a zhorelo 19 áut)
ale vies tam su trosku inaksie intenzity cize vacsie rizko...
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod DrX » 12. Mar 2023 14:12

Pacho napísal:no mne vychádza len to, že ten pacholand, dnes vyhrával na celej čiare. Proste raz je tak a inokedy ináč. Čiže tie správy o zjazdnosti drx sa vlastne o ničom, :D :-


No ked to tebe tak vychadza, tak to presne tak musi byt :-). Ak by si nahodou chcel poznat aj realitu, tak tu mas par zdrojov:
ZASTÚPENIE KLIMATICKÝCH REGIÓNOV (mapa na konci stranky):
http://www.podnemapy.sk/portal/reg_pod_ ... aspx#mapka

Priemerna teplota (za 2017):
https://discountsales.2023shopsonline.c ... ensko&id=3

Rocny uhrn zrazok:
https://app.sazp.sk/atlassr/ (polozka 4.3.7)

Veterna mapa (preklikni si dole na "Windscore"):
https://www.windguru.cz/map/stats/?lat= ... 3204180425

Vyjde ti, ze co sa tyka teplot a zrazok je sever Slovenska jasne najhorsi (najchladnejsi a najdazdivejsi). A co sa tyka vetra, tak s vynimkou okolia Bratislavy a Zemplina po KE je vsetko rovnako slabe - zvlast v porovnani so zvyskom europy na Slovensku skoro nefuka. Ked fuka, tak akurat na vrcholoch hor, cize zas na severe.

Inak ten Atlas krajiny SR je fajn. To by ste si mali pekne nastudovat.
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Mawerick81 » 12. Mar 2023 14:24

Zaujala ma veta :Ked fuka, tak akurat na vrcholoch hor, cize zas na severe.,, takze podla toho dialnica ide len vrcholami hor :D Byval som v okrese Levice rok,, rovina jak blazen a ked zacalo fukat, tak tie doliny tu na severe su podla toho v bezvetri
Mawerick81
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 756
Založený: 02. Júl 2015 14:19

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Pacho » 12. Mar 2023 18:46

zasa sa drx nezaprel. Otázka znela, , čo je lepšie, predvídateľná snehová metelica, alebo nepredvidateľná piesočná búrka? Druhá časť, čo sa týka zjazdosti, som konštatoval lepšiu alternatívu pacholand, v konkrétny deň na konkrétnu situácie, a na tom nič nezmenia ani širokosiahle odkazy a tabuľky drx.
Pacho
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 125
Založený: 09. Máj 2006 07:19
Bydlisko: Lipt. Mikulas

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod devil » 13. Mar 2023 09:54

Byval som v okrese Levice rok,, rovina jak blazen a ked zacalo fukat, tak tie doliny tu na severe su podla toho v bezvetri
ano,na nizine fuka,vid zahorie aj podunajska nizina. lenze vy tu miesate jablka/hrusky. ZV-KE hlavne v BB kraji je daleko pokojnejsie ako podunajska nizina. by som povedal ze niekedy az moc. tak trochu az zavetrie. a pod tatrami je tiez veterno, vid nedavnu snehovu metelicu.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod DrX » 08. Máj 2023 11:52

Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Pacho » 08. Máj 2023 12:27

ako málo stačí pre štastie. Stačí zatvoriť branisko, alebo nasnežiť v pacholande, a už vrcholí nekonečná radosť.
Pacho
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 125
Založený: 09. Máj 2006 07:19
Bydlisko: Lipt. Mikulas

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod devil » 08. Máj 2023 12:52

cez tyzden som isiel cez certovicu 2x, cze tyzden v pohode zato v piatok by som povedal ze dobre nebolo ani nahodou, same "vlaciky" a prakticky nemozne predbiehat. spolu s castou I/66 je to dost dlhy kus suvislej zlej cesty.

okrem toho v piatok kolona na konci BB smer vychod, kolona donovaly tam kde bezi oprava a kolona aj vo ZV tam kde konci 2+2.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Pacho » 08. Máj 2023 13:02

bohu žiaľ, dnes nie je žiadná rozumná alternatíva východ -BA. všade sa stavia.
Pacho
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 125
Založený: 09. Máj 2006 07:19
Bydlisko: Lipt. Mikulas

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod DrX » 08. Máj 2023 16:18

Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Pacho » 08. Máj 2023 17:17

drx 1001 x východ slovenska nie su len košice. Všetko severnejšie od Ličartoviec a Vranova n Top. google dava cez čertovicu a rodisko PAcha , alebo žilina. Pritom branisko, neviem prečo sa obchádza cez Krompachy. :-)
Pacho
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 125
Založený: 09. Máj 2006 07:19
Bydlisko: Lipt. Mikulas

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod jozin z bazin » 08. Máj 2023 21:34

Lebo Branisko bolo uzavrete (pravidelna udrzba), tak googel musel vymysliet alternativu a asi najlepsie vysli Krompachy ;-)

Inak dnes (teda sviatok) cez Certovicu smer "zapad" v case okolo 11:00 - vlacik uz z Kralovej Lehoty, videl som pred sebou cca 10 aut. Islo sa povedzme svizne, okolo tachometrovych 90. V Maluzinej bolo odstavene auto na ceste, takze zdrzanie cca 10 minut. V protismere stale nieco islo, takze to mohlo obist jedno auto tak raz za minutu. Potom vsak nejakym zazrakom vznikla vacsia medzera a podarilo sa prejst asi 5 autam, ja stvrty. Neviem, co sa stalo, ale zrazu sme isli uz iba 70-80, opat auta v protismere, takze sa nedalo predbiehat. Hore na Certovici druhe a tretie auto odbocili na parkovisko, takze som sa dostal na "druhe" miesto. Cesta dole bola asi rychlostou 60-70 na rovnejsich usekoch, v zakrutach 40-50. Zrejme neskuseny vodic/vodicka na cele kolony. Mam pochopenie, nelepil som sa mu na zadok. Nastastie na "rovinke" nad Jarabou sa vytvorila moznost na predbehnutie, tak som ho predbehol, ten za mnou uz nestihol. Potom som uz isiel v podstate sam az do Podbrezovej, zrejme ten pomalsi vodic nadalej brzdil premavku.
Ale cesta Podbrezova-BB bola stresova. Niekolko pomerne dlhych usekov, kde bola znizena rychlost na 50 km/h, bez zjavneho dovodu. Spominam si pred Predajnou, polovica useku Medzibrod-odbocka do Lubietovej, od staleho obmedzenia 70 km/h v Slovenskej Lupci az po havarijny most ponad zeleznicu. Nic, ziadna rozkopavka, iba znizenie MPR na 50 a po oboch stranach cesty osadene smerovacie dosky. Nebudem zverejenovat, kolko sa realne islo :-), ale parkrat sa vyskytol "king" na silnom aute, ktory stredom cesty obiehal vsetkych rychlostou odhadom 100 alebo viac :evil:
jozin z bazin
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 470
Obrázky: 30
Založený: 14. Dec 2009 14:57

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Milos » 09. Máj 2023 02:02

Od budúcej MÚK Šalková po Slovenskú Ľupču rozširujú z obidvoch strán teleso cesty, a na tú rozšírenú časť, ktorá bude len zatrávnená, osádzajú nové zvodidlá. Robí sa aj ďalej po Medzibrod, resp. Brusno (neviem, či vrátane rozšírenia telesa cesty), potom pri odbočke na Predajnú/Jasenie/Dubovú prvé práce na budúcej MÚK Predajná. Za Predajnou potom asi tiež nové zvodidlá. Podobné práce som si všimol aj na I/18 za Kráľovou Lehotou, smer Hybe.
Obrázok používateľa
Milos
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 422
Založený: 15. Feb 2005 16:20

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Pacho » 09. Máj 2023 12:55

zrejme neaké eurofondy, taktiež, z Ružomberka smerom na Ľubochu a ďalej prerabajú krajnice a nové zvodidlá. Robia to celkom pekne.
Pacho
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 125
Založený: 09. Máj 2006 07:19
Bydlisko: Lipt. Mikulas

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod IDV » 10. Máj 2023 03:50

Skor temu treba premenovat "ako sa oplati ist BA-KE" resp "BA-juhovychod" kedze pochybujem ze niekto do PO pojde po R2 alebo cez HU. Tam vacsina len po D1.
IDV
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 542
Založený: 09. Sep 2021 21:16

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Pacho » 10. Máj 2023 06:17

ja by som to premenoval, : DRX verzus Pacholand, alebo spravodajstvo o zjazdnosti ciest v pacholande.
Pacho
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 125
Založený: 09. Máj 2006 07:19
Bydlisko: Lipt. Mikulas

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod metelesku.blesku » 10. Máj 2023 07:59

Pacho napísal:zrejme neaké eurofondy, taktiež, z Ružomberka smerom na Ľubochu a ďalej prerabajú krajnice a nové zvodidlá. Robia to celkom pekne.

Pekne to môžu robiť, ale sú to zase len zbytočne vyhodené peniaze. Teraz, ak sa ti pokazí auto, môžeš ho odparkovať ďaleko za krajnicu a nezavadzať. Po novom už budeš "vďaka" zvodidlám trčať na ceste a tvoriť prekážku. Asi tak chorý príspevok k bezpečnosti to je, keďže za tými zvodidlami nie je žiadna priepasť pred pádom do ktorej by mali chrániť.
To nemôže byť, lebo keď v Mýtnej bola dostatočná premávka, tak ja si myslím, že tá istá frekvencia je aj pri Pincinej.“ tvrdí starostka.
metelesku.blesku
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 27. Sep 2019 20:44

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Diaľnice a RC všeobecne

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 12 hostí.