Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

diskusia o D & RC vo všeobecnej rovine, plány, návrhy a samozrejme flamewars ;)

Moderátor: Moderátori

Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

cez Zilinu
27
17%
po R1 a cez Donovaly
27
17%
po R1 a cez Certovicu
26
16%
po R1 a dalej na LC a RV
33
20%
cez Madarsko
6
4%
na východ cestujem minimálne/sporadicky a tak nebudem skresľovať hlasovanie :)
41
25%
Ina trasa (uviest v diskusii)
1
1%
 
Celkový počet hlasov : 161

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Yoggy52 » 29. Máj 2018 21:21

Uz davno som hovoril, ze DrX a cely spodny horny gemer ma blizko k madarom, vsak ked sa im tak strasne paci madarsko, vsak nech sa odtrhnu, mne to vadit nebude :roll: Aspon DrX bude spamovat na madarskom SSC :D

Inak mne by stale zaujimalo, ze kto hlasoval, ze sa oplati ist cez madarsko :lol:
Yoggy52
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 9
Založený: 25. Feb 2013 23:02
Bydlisko: Rosenheim

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod DrX » 30. Máj 2018 05:58

Od *** pacho-bojovnikov za D1 ani necakam, ze by boli schopni otvorit si odkaz a precitat si co tam je. Tak vam to napisem: na D1 medzi BA a Trnavou bolo zdrzanie 3 hodiny. Tak asi v takej situacii sa oplati ist o par km viac cez Madarsko. No a 480km to ani zdaleka nemusi byt. Ja ak z Kosic vyrazim po 17:00 tak idem v pohode priamo cez Budapest, a to je 460km, cize skoro rovnako ako po naokolo blizsie (453km).
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod nevo83 » 30. Máj 2018 07:32

DrX. S tym HUN to nie je az tak lahke... jasne ako sukromna osoba si to kludne das cez Budapest.. Ale ako firma to proste nedas tak lahko... Poistenie, Znamka, Cestak, diety... Ber tak ze 80p ciest BA-KE je sluzobnych.

Yoggy52: nikdy som o Vas rusnakoch a ludcoch zo Svidnika nemal vysoku mienku /skusenosti ukazali/. Ty by si sa mal kludne vystahovat na Ukrajinu
nevo83
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 22. Mar 2017 18:00

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod DrX » 30. Máj 2018 07:48

nevo83, uplny suhlas. Ja som si takto parkrat sluzobku dal neoficialne sukromnym autom do Viedne (tj hlasil som cez ZV, siel cez BP). Inak ale na 90% jazdim R1+R2.
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod richie » 30. Máj 2018 13:10

Yoggy52 napísal:... Inak mne by stale zaujimalo, ze kto hlasoval, ze sa oplati ist cez madarsko :lol:

len pre info, ja som tak hlasoval, ale to uz je par rokov ... aktualne cakam, nez dokoncia opravy na M1/M0 (komplente by to vraj mali dokoncit do augusta) a jazdim zatial cez ZV (R2/R1) .. ale ked pride jesen (dazde, napadane listie, zvyseny vyskyt zveriny, hmly,..) tak zas presedlam na M3/M0/M1

inak jazdim tadial sluzobne, znamku mam, poistka je na celu europu, akurat diety si neuctujem zahranicne :( .. ale pocit bezpecia ..
richie
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 304
Obrázky: 0
Založený: 17. Jún 2015 07:32

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod IceFox » 30. Máj 2018 14:11

Takže cpať sa cez hlavné mesto štátu ,kde je obrovská doprava pridáva na bezpečnosti. :roll:
A tie kolóny medzi BA a Trnavou sme si vymysleli aby mal DrX načo nadávať.
Už sa viac ani nedá ukázať ako zaujatý je DrX. D1 fuj, R1+R2 je modla. D1 je vraj úplne zbytočná (preto sú kolóny medzi Bratislavou a Trnavou). Kto si dovolí tvrdiť opak je považovaný za *** ,Slotovca ,Ficoida...
Cogito ergo sum.
Obrázok používateľa
IceFox
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 989
Obrázky: 2
Založený: 09. Máj 2017 15:14
Bydlisko: CA

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod DrX » 30. Máj 2018 14:27

IceFox napísal:Takže cpať sa cez hlavné mesto štátu ,kde je obrovská doprava pridáva na bezpečnosti. :roll:


O 19:30 alebo 20:00 ziadna "obrovska doprava" v BP nie je.

IceFox napísal:A tie kolóny medzi BA a Trnavou sme si vymysleli aby mal DrX načo nadávať.

Co splietas? Ja ti praveze vravim, ze tie kolony tam su, a ze ak by bola R1 po Most pri BA al R7 aspon po NZ, boli by mensie. Resp, v pripade, ze su sposobene havariou, tak ziadne (lebo vsetci by to po R1 obisli).

IceFox napísal:Už sa viac ani nedá ukázať ako zaujatý je DrX. D1 fuj, R1+R2 je modla. D1 je vraj úplne zbytočná (preto sú kolóny medzi Bratislavou a Trnavou). Kto si dovolí tvrdiť opak je považovaný za *** ,Slotovca ,Ficoida...


Zas len splietanie niekoho kto nevie (alebo nechce) citat. Ja som vzdy pisal, ze delenie penazi na D1 vs R1+R2 by malo byt 60:40. Cize D1 je o trocha dolezitejsia. Ale pacho-janosikovci si samozrejme potrebuju ukradnut minimalne 90% penazi - v tom je ten problem.
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Vlados » 30. Máj 2018 15:23

O 19:30 alebo 20:00 ziadna "obrovska doprava" nie je ani medzi BA a Trnavou.

Nevadí, že sa neustále zosmiešňuješ?
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod DrX » 30. Máj 2018 15:25

Kde som ja napisal ze medzi 19:30 a 20:00 je obrovska doprava medzi BA a Trnavou? Ukaz mi kde, a potom reaguj svojimi trapnostami.
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Vlados » 30. Máj 2018 15:32

vychvaľuješ trasu cez BP, a tto že je zapchatá reaguješ že v čase X je OK. v tom istom čase je aj BA-TT OK. nechceš priznať že trasa cez DB a po D1 má +- v rovnaké problémy. hlavne, že pravidelne chodíš vlakom do práce a hodnotíš jazdu pre OA.
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod DrX » 30. Máj 2018 15:35

Vravim, nevies citat. Ja som napisal, ze v konkretnom case, ked bola D1 zavreta kvoli nehode a boli tam 3-hodinove kolony, je lepsie ist cez BP, lebo cele Slovensko je odrezane od Bratislavy. Nic viac nic menej. Tak netrieskaj, alebo mi ukaz kde som napisal nieco ine.
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Vlados » 30. Máj 2018 15:39

ak by si bol objektívny, tak tu uvádzaš aj takéto výnimočné stavy na strase cez DB. žiadna krajina nie je taká bohatá aby si dovolila mať plnohnotnu alternatívnu pre výminočné situácie.
a ak to nepoznáš, tak nevieš že šikovní napr. z TT išli do práce v BA cez babu... s tebou sa nedá diskutovať, treba len pritakávať. áno pán doktor, áno pán doktor, áno pán doktor...
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod DrX » 30. Máj 2018 15:43

So mnou sa da diskutovat, ale musis vediet citat a netrieskat somariny. Reagovat na nieco, co ja som nikdy nenapisal, a prekrucat to a potom s tym argumentovat, to je akurat tak "diskusia" na pieskovisko.

No a ked uz hovoris, ze co ziadna krajina nema, tak praveze co ziadna ina krajina nema je jediny dialnicny vstup do hlavneho mesta, ktory by pokryval 95% obyvatelov danej krajiny (tych zvysnych 5% je u nas na D2). Ukaz mi este jednu taku "mudru" krajinu.
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod devil » 30. Máj 2018 16:00

a ak to nepoznáš, tak nevieš že šikovní napr. z TT išli do práce v BA cez babu... s tebou sa nedá diskutovať, treba len pritakávať. áno pán doktor, áno pán doktor, áno pán doktor...


tak to je teda alternativa. :lol: princezna zase nechapes (ale tentox nie si sam), ked ides cez madarsko mozes ist cez mesto npr. cez vikend alebo vecer a mozes ist po M0 ciastocne uz na 6 pruhovej. na D1 je alternativa stara senecka ktora skolabuje hned po kolapse dialnice alebo cez PK co je asi z blata do kaluze. BA-TT je bez odstavneho pruhu uz pomaly 10 rokov, kazdy koho poznam ju viac-menej neznasa. pardon pri blatnom je uz OK. a na tom sa nic nezmeni ani ked budu hotove vsetky megatunely pri ZA.

smola je pri tak dlhej trase sa neda naplanovat ze co bude o "400 km neskor" :wink:
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Miro » 30. Máj 2018 16:37

To, že BA má jediný diaľničný vstup zo zvyšku krajiny, je bohužiaľ dané aj jej excentrickou polohou. Keby bola R7 by iste dosť pomohlo, ale podľa mňa by oveľa viac ľuďom pomohlo, keby bola potiahnutá R1 niekde od Serede paralelne s D1, alebo aspoň rozšírená stará senecká.
Miro
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 5
Založený: 12. Jún 2005 19:47

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod richie » 01. Jún 2018 14:01

IceFox napísal:..Takže cpať sa cez hlavné mesto štátu ,kde je obrovská doprava pridáva na bezpečnosti. :roll:
.....

tymto si reagoval asi na moj prispevok - evidentne si tadial asi poslednych par rokov nesoferoval, pretoze ANO, je to bezpecnejsie, totiz ak je vysoka premavka (ides v case spicky), tak to das velkym vonkajsim obchvatom - M0 (siroka - na niektorych miestach 6pruhov a typicka doba prejazdu 40~45min, cez mesto to moze byt aj viac ako hodinu) a ked nie je spicka, tak to das niektorym vnutromestskym (je viac moznych tras a da sa to stihnut ~35min)

na zvysok tvojho prispevku sa ani neda rozumne reagovat

ak ma byt diskusia zmysluplna (a nie len krcmove porovnavanie ftakov) tak je potrebne aj rozumne reagovat ci davat protinazor (ja uznavam, ze niekto moze mat ine preferencie, ale zato ocakavam, ze diskutujuci uznat ine preferencie aj ostatnych)

ja tu nepresviedcam nikoho, ze MUSI bezpodmienecne osvojit si moj pohlad na situaciu, len davam do diskusie ze je aj iny mozny pohlad na vec a z toho suvisace rozhodovanie ( a podla toho kolko slovenskych aut stretavam na ceste, je vodicov v podobnej situacii coraz viac)
richie
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 304
Obrázky: 0
Založený: 17. Jún 2015 07:32

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Yoggy52 » 03. Jún 2018 17:43

nevo83 napísal:Yoggy52: nikdy som o Vas rusnakoch a ludcoch zo Svidnika nemal vysoku mienku /skusenosti ukazali/. Ty by si sa mal kludne vystahovat na Ukrajinu


Neviem sice co ma spolocne Ukrajina so mnou, ale budis. To ze bolo uzemie Podkarpatskej Rusi ukradnute v roku 1945 ZSSR, sa uz neda zmenit. Vlastne Benes v roku 1942 priamo ponukol toto uzemie Stalinovi :lol: Nic si z toho nerob, ja tiez o ludoch odtial nemam vysoku mienku. :wink: A pravdou je, ze vsetci Rusnaci su prec a ostali tam len ti co nechceli opustit svoj kraj, vsetka inteligencia je prec, zostali tam uz len priemerni alebo podpriemerni (clovek, ktory pracuie niekde vo VW po praci sa ide ozrat a potom robi hanbu v centre BA). /skusenost z mnuleho tyzdna/ A pokial ta to zaujima, tak ja tam uz tiez dost dlho nezijem a tomu uzemiu sa vyhybam ako cert krizu. :wink:

Nechapem preco sa ta to tak dotklo, kazdy den je tu spam o tom, ze ake je madarsko ppci, v R2 teme sa spomenie madarsko snad kazdy den, tak neviem co Vam brani sa tam prestahovat a kedze ma kazdy pravo na sebaurcenie, tak kludne sa k nemu mozete pripojit, nikde som na nikoho neutocil. :lol:
Yoggy52
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 9
Založený: 25. Feb 2013 23:02
Bydlisko: Rosenheim

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod devil » 03. Jún 2018 21:05

to pravo by si mal vyuzit hlavne ty sam. niekedy mam lepsiu mienku o tych priemernych domacich ako ked niekto stale niekam lezie a hlavne sa chce strasne prisposobovat aby akoze zapadol. poznam take pripady, nie je to bohvieco.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod PK » 05. Jún 2018 12:19

IceFox napísal:Už sa viac ani nedá ukázať ako zaujatý je DrX. D1 fuj, R1+R2 je modla. D1 je vraj úplne zbytočná (preto sú kolóny medzi Bratislavou a Trnavou). Kto si dovolí tvrdiť opak je považovaný za *** ,Slotovca ,Ficoida...


IceFox, ako tu som tu uz velakrat pisal, premavka na R1 za Trnavou smer Nitra je takmer o 50% vyssia ako premavka na D1 za Trnavou. Kolony na D1 BA - TT su preto, ze R1 je nasilu napojena do D1 pri Trnave.
Chyba kus Vahovce - Sladkovicovo - Senec - Bratislava.
Ak by tento kus R1 existoval premavka na D1 by bola menej ako polovicna. Zo 60.000 by to slo na 30.000. Nebolo by treba ani 3 pruhy. Sucasny stav by vyhovoval na desiatky rokov.
PK
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 999
Obrázky: 13
Založený: 10. Mar 2008 09:47

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod pa3ck » 05. Jún 2018 12:34

PK napísal:Chyba kus Vahovce - Sladkovicovo - Senec - Bratislava.
Ak by tento kus R1 existoval premavka na D1 by bola menej ako polovicna. Zo 60.000 by to slo na 30.000. Nebolo by treba ani 3 pruhy. Sucasny stav by vyhovoval na desiatky rokov.

Toto je podľa mňa príliš odvážne tvrdenie. Lokálna doprava BA-TT ostane na D1, taktiež TT-NR, ktorá zvyšuje intenzity na R1, nemá vplyv na D1. Určite by sa presmeroval koridor BA-NR, ale žeby to bola polovica z terajšej dopravy na D1, si nedovolím povedať
pa3ck
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 947
Obrázky: 18
Založený: 30. Máj 2018 09:34
Bydlisko: VT/BA

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod PK » 05. Jún 2018 12:59

Ja si to dovolim povedat bez problemov. 40.000aut/24h na R1 TT-Vlckovce nejde do do Trnavy. Tak 15.000 do TT, zbytok do BA to mas 25.000 aut/24h. K tomu prirataj tych co chodia TT - Hlohovec, ale bude im vyhodnejsie odbocit na R1 a prist do BA z juhu. Zarucene sa dostanes nad 30.000 co je polovica intenzity D1.
PK
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 999
Obrázky: 13
Založený: 10. Mar 2008 09:47

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod devil » 05. Jún 2018 13:26

zase je komplikovane ze kam by ustila R1, na D4 nie je riesenie lebo vacsina ide do BA, cez D4 na R7 je obchadzka. zaustit to na z. piesky je uz uplny nezmysel. najskor na blatne, to usetri asi 5 km cize 25 km novej R1 ale najjednoduchsie je rozsirit 10 km R1 od serede po D1 na 2x3 pruhy.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Jano1 » 05. Jún 2018 14:16

PK napísal:
IceFox, ako tu som tu uz velakrat pisal, premavka na R1 za Trnavou smer Nitra je takmer o 50% vyssia ako premavka na D1 za Trnavou.


Drzis sa hesla, ze tisic-krat opakovana loz sa stava pravdou?
Jano1
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 40
Založený: 17. Máj 2013 10:00

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod PK » 05. Jún 2018 14:27

Jano1, su to oficialne data zo scitania z 2015. Najdi si to. D1 je za TT okolo 26.634aut/24h, R1 za TT okolo 39.058 aut/24. R1 ma presne o 46% viac premavky ako D1 za TT.
To kam by ustila vobec nie je komplikovane. Senec - Most pri BA - Kazanska ul. Ba. R1 by oficialne koncila krizovatkou s R7, dalej by pokracovala na Kazansku ulicu ako cesta 2+2.
Kazansku plus Slovnaftsku mam prejdenu velakrat podrobne som pozeral kde je nieco co by znemoznovalo kompletne rozsirenie na 2+2. Nie je tam nic. R1 by mohla 2+2 ustit az na kruhovy objazd pod Pristavnym Mostom.
PK
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 999
Obrázky: 13
Založený: 10. Mar 2008 09:47

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Vlados » 05. Jún 2018 14:38

Super cez stred sídliska namiesto električky dať RC. Myšlienka roka....
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Diaľnice a RC všeobecne

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 12 hostí.

cron