Plány diaľnic a RK do budúcnosti

diskusia o D & RC vo všeobecnej rovine, plány, návrhy a samozrejme flamewars ;)

Moderátor: Moderátori

Odoslaťod B; » 03. Máj 2006 17:07

Ja zacitujem z materialu:

Oproti uvedenému zoznamu prichádzajú do úvahy k začatiu výstavby v roku 2008 (resp. v roku 2009) aj stavby, ktorých investorskú prípravu je potrebné súbežne zabezpečovať.
Jedná sa o projekty stavieb, ako napr.:
- D1 Prešov, západ – Prešov, juh,
- D1 Turany – Hubová,
- D1 Jablonov - Studenec
- D1 Fričovce – Svinia,
- D3 Kysucké Nové Mesto – Čadca, juh,
- R1 Selenec – Beladice,
- R1 Nitra, južný obchvat, I. etapa,
- R2 Ruskovce – Pravotice (Bánovce nad Bebravou – obchvat),
- R2 Dolné Vestenice – obchvat,
- R2 Zvolen – severný obchvat,
- R5 Svrčinovec – štátna hranica SR/ČR,
- R7 Dunajská Streda – Trstice.


Trebo to chapat tak, ze s tymito usekmi este nevedia presne ako to bude?

Najma D1 Prešov, západ – Prešov, juh je pri skusenostiach z inych usekov ( Svinia-Presov pripadne PB) otazne ci sa to podari stihnut do 2010.
V uvaheje aj tunelovy variant a tam je tazke planovat dobu vystavby 2 roky.

Vseobecna poznamka:
Mala jazykova korektura by mohla zlepsit imidz ( HYUNDAY) :roll:
Obrázok používateľa
B;
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 29
Založený: 04. Feb 2005 10:55
Bydlisko: Doma :-) v EU

Odoslaťod kaviarista » 04. Máj 2006 07:14

mel napísal:
Správa o plnení programu výstavby diaľnic a rýchlostných ciest napísal:Prostriedky z fondov EÚ

Pre financovanie programu na programovacie obdobie rokov 2007 – 2013 (+2) sa pripravujú projekty na spolufinancovanie:

- z kohézneho fondu na stavby: D1 Sverepec Vrtižer, D1 Prešov západ – Prešov juh, D3 Žilina, Brodno – Kysucké Nové Mesto, D3 Kysucké Nové Mesto – Čadca juh, D3 Svrčinovec – Skalité a D3 Čadca, Bukov – Svrčinovec,

- zo štrukturálneho fondu na stavby: R1 Selenec – Beladice, R1 Beladice – Tekovské Nemce , R1 Rudno – Žarnovica, R1 Žarnovica – Šášovské Podhradie I. a II. etapa, R1 Bánovce nad Bebravou - obchvat, R2 Ožďany – preložka, R2 Pstruša – Kriváň, R2 Batka – Figa, R4 Košice – Milhosť, R4 Prešov – severný obchvat, R7 Dunajská Streda – Trstice.


Teda ziadne KE-MI do roku 2013 ... ani len naznakom ... Jedina stavba v Kosickom kraji je juzna R4 so zaciatkom 2008 ... niekde by som nasiel vyjadrenie ministra, ze v 2008 bude dostavana. Okrem toho len III. etapa Secovska-Presovska v rezii SSC.

Teda z planov:
D1 KE - MI ... do r. 2013 nic
R2 RV - KE ... do r. 2013 nic
R4 KE - MR ... do r. 2013 polprofil urcite, mozno plny profil

nie je to nejak malo?


mel, teraz treba par rokov uverovat Zilinu, tak drz hubu a krok!
Obrázok používateľa
kaviarista
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 7
Založený: 10. Feb 2005 20:46
Bydlisko: Zem

Odoslaťod Lenny » 04. Máj 2006 10:38

mel napísal:Mna zaujalo, ze sa pise o severnom obchvate Zvolena na R2... ako potencialnom kandidatovi na zacatie v 2008-9. Toto som nikde nevidel doteraz.


To nemají šanci připravit, pokud je to úplně nový návrh.
Lenny - Búrka Thór bude zurit na zemi
Lenny
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 85
Založený: 19. Júl 2005 22:09
Bydlisko: CZ - tam na druhém břehu Moravy

Odoslaťod Lenny » 04. Máj 2006 10:41

kaviarista napísal:mel, teraz treba par rokov uverovat Zilinu, tak drz hubu a krok!


Není problém si vzít další úvěry od EIB. 8)
Lenny - Búrka Thór bude zurit na zemi
Lenny
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 85
Založený: 19. Júl 2005 22:09
Bydlisko: CZ - tam na druhém břehu Moravy

Odoslaťod aquila » 04. Máj 2006 11:06

A nemal zvolen naplanovany juzny obchvat, ktory uz aj v polprofile stoji?

Aj tak som zvedavy co sa zacne stavat z D3, ale od brodna po cadca juh by to mohli potiahnut v plnom profile.

Inak skoda ze sa na vychode aspon vyhladovo nepocita s ochvatmi ako na R2
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod Lenny » 04. Máj 2006 11:13

aquila napísal:A nemal zvolen naplanovany juzny obchvat, ktory uz aj v polprofile stoji?

Aj tak som zvedavy co sa zacne stavat z D3, ale od brodna po cadca juh by to mohli potiahnut v plnom profile.

Inak skoda ze sa na vychode aspon vyhladovo nepocita s ochvatmi ako na R2


Ve Zvoleně byla plánována stavba "Zvolen, Pustý Hrad - Neresnica, III. etapa" délky 2,8 km. O severním obchvatě nebyla nikde řeč.

Jinak osobně si myslím, že na Slovensku je příliš mnoho naplánovaných rychlostních cest, které se budou stavět v polovičním profilu, tedy jako silnice 1. třídy a v tomto materiálu k nim má přibýt další v podobě R8. Tyto rychlostní silnice pak odčerpávají peníze na "skutečné R". Vždyť část R2, R3, R7 se bude stavět v polovičním profilu a na plný profil budou dostavěny po roce 2030 či 2040. To je trochu moc. 8)
Lenny - Búrka Thór bude zurit na zemi
Lenny
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 85
Založený: 19. Júl 2005 22:09
Bydlisko: CZ - tam na druhém břehu Moravy

Odoslaťod kaviarista » 04. Máj 2006 16:28

Lenny napísal:
aquila napísal:A nemal zvolen naplanovany juzny obchvat, ktory uz aj v polprofile stoji?

Aj tak som zvedavy co sa zacne stavat z D3, ale od brodna po cadca juh by to mohli potiahnut v plnom profile.

Inak skoda ze sa na vychode aspon vyhladovo nepocita s ochvatmi ako na R2


Ve Zvoleně byla plánována stavba "Zvolen, Pustý Hrad - Neresnica, III. etapa" délky 2,8 km. O severním obchvatě nebyla nikde řeč.

Jinak osobně si myslím, že na Slovensku je příliš mnoho naplánovaných rychlostních cest, které se budou stavět v polovičním profilu, tedy jako silnice 1. třídy a v tomto materiálu k nim má přibýt další v podobě R8. Tyto rychlostní silnice pak odčerpávají peníze na "skutečné R". Vždyť část R2, R3, R7 se bude stavět v polovičním profilu a na plný profil budou dostavěny po roce 2030 či 2040. To je trochu moc. 8)


Lenny, okrem horskych priechodov by mne osobne stacili na juhu aj obchvaty, len nech preboha prestanu konecne tlacit na sever stvornasobok zdrojov oproti juhu.

Kto ma akoze od EIB zobrat uver? Ja? Zupan? Mesto? Kraj? Ved je to medzinarodna hanba, ze namiesto domacej vlady musi riesit disproporcie v infrastrukture EU. To ako keby v tvojej domacnosti zacal riesit nejake nepravosti namiesto teba sused.
Obrázok používateľa
kaviarista
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 7
Založený: 10. Feb 2005 20:46
Bydlisko: Zem

Odoslaťod kaviarista » 04. Máj 2006 16:31

aquila, taku kvalitnu cestu 1.triedy ako medzi brodnom a cadcou by si musel hladat na vychode poriadnou lupou
Obrázok používateľa
kaviarista
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 7
Založený: 10. Feb 2005 20:46
Bydlisko: Zem

Odoslaťod B; » 04. Máj 2006 17:16

Podla mapy je taka pri pri Michalovciach, ale osobne som tam v zivote nebol :oops:
Obrázok používateľa
B;
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 29
Založený: 04. Feb 2005 10:55
Bydlisko: Doma :-) v EU

Odoslaťod Lenny » 04. Máj 2006 17:29

kaviarista napísal:Lenny, okrem horskych priechodov by mne osobne stacili na juhu aj obchvaty, len nech preboha prestanu konecne tlacit na sever stvornasobok zdrojov oproti juhu.

Kto ma akoze od EIB zobrat uver? Ja? Zupan? Mesto? Kraj? Ved je to medzinarodna hanba, ze namiesto domacej vlady musi riesit disproporcie v infrastrukture EU. To ako keby v tvojej domacnosti zacal riesit nejake nepravosti namiesto teba sused.


Až se bude D1 do Košic hotová, bude dost prostředků na ostatní stavby. Ale pokud vím tak D1 od Košic je priorita vlády SK.

Stát, NDS si může vzít úvěr na výstavbu od EIB na tom není nic za co by se měli stydět, stejně tak si může vzít kraj úvěr na obnovu či výstavbu silnic. Nevidím na tom nic špatného. 8)
Lenny - Búrka Thór bude zurit na zemi
Lenny
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 85
Založený: 19. Júl 2005 22:09
Bydlisko: CZ - tam na druhém břehu Moravy

Odoslaťod mel » 04. Máj 2006 17:29

kaviarista napísal:mel, teraz treba par rokov uverovat Zilinu, tak drz hubu a krok!


Ja to az tak "protipolovo" neberiem, ale boli aj tu debaty (Adoasova tema o KE-MI napr.) ze by sa malo pritlacit na tieto veci a kde nic tu nic ...

Mne je jasne ze D1 je priorita a suhlasim s tym ... ale KE region je na do roku 2013 v podstate odkazany na to, ze bude D1 do KE a to je vsetko ... R4 na Madarsko asi nebude plny profil a nevieme, ci v tom case budu mat madari potiahnutu M30 az po hranice, cize je to dost malo.

Minimalne KE-MI malo byt aspon spomenute v tom zozname stavieb, ktore prichadzaju do uvahy.
mel
Obrázok používateľa
mel
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 10
Založený: 07. Feb 2005 12:41

Odoslaťod mel » 04. Máj 2006 17:30

doplnim este: som chcel tym povedat, ze KE region sa musi spoliehat na to, ze D1 bude v r 2013 a aj to je otazne...
mel
Obrázok používateľa
mel
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 10
Založený: 07. Feb 2005 12:41

Odoslaťod Dialniciar » 04. Máj 2006 17:38

mel napísal:doplnim este: som chcel tym povedat, ze KE region sa musi spoliehat na to, ze D1 bude v r 2013 a aj to je otazne...


D1 súvisle v KE nebude, sú to vyhlásenia stavbárov, ktorí o tom niečo vedia a aj keď idú voľby a tieto vyhlásenia sa stále menia a upravujú, tak napríklad NDS predpokladá niektoré úseky medzi BA a KE, že ich otvorí v r. 2014. A to je stredne optimistická inštitúcia.

Vôbec nie je potrebné, aby národ bral súčasné vedenie MDPT vážne:

1. Elektronické mýto v r. 2007 zavedené nebude - prvotná priorita Prokopa.
2. D1 v r. 2006 v ZA a v r. 2010 v KE nebude, pretože je otázne, či vôbec bude D1 v ZA v r. 2007. A ohľadom roku 2010 - Prokop tomu verí, ale staviť sa nechce o nič, ... ja zjem osolenú kefu, keď to bude rok 2010. Keď bude PB veľmi chcieť a keď to bude chcieť aj svet rôznych záujmových skupín, tak sa zase "preinvestuje" 100 mil. EUR na zdržania a tento úsek ani v r. 2010 nebude ani len otvorený. Viem, o čom hovorím, pretože sa tam stavať už od roku 1996 a to je už 10 rokov a stále sa stavať nezačalo ...
3. Poriadok na železniciach - nie je. Dlhy, slabé investície, pomalá modernizácia koridoru atď.
4. Opravy ciest I. triedy - neustále zhoršovanie situácie.

Podarilo sa zaviesť NDS, a.s. a to je tak všetko ohľadom Prokopa. Aj to nemajú dobré vzťahy medzi prokopom a faktorom.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod expwy » 05. Máj 2006 08:34

Zvolen - severný obchvat

Mesto Zvolen nesúhlasilo s vedením rýchlostnej cesty v trase dnešnej I/50 a tak sa bude vo ZV stavat severny obchvat, uz s nim suhlasilo aj MDPT.

Priebeh trasy: Križovatka s R1 bude v miestach dnešnej križovatky Sliač, tam kde je dnes obmedzená rýchlosť na 110 kmh. Trasa ďalej pokračuje na východ, mostami prekračuje rieku Hron a žel.trať ZV-BB. Trasa sa stáča na JV a pokračuje dvoma tunelmi Borová hora/Podborová 685m a Bakova Jama 598m. Trasa ďalej pokračuje východným koncom ZV, obchádza obec Lieskovec zo západu a ďalej z juhu. Za obcou Lieskovec sa nachádza MÚK Liskovec so stávajúcou I/50.
30/2020 & VL 6 & TP 117/118 - systémový prístup k pravidlám cestnej premávky a DZ
Obrázok používateľa
expwy
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 183
Založený: 08. Apr 2005 09:30

Odoslaťod B; » 05. Máj 2006 09:14

Patri to skor do inej debaty, ale z toho vyplyva predlzenie R1+R2 na trase (Ba) ZV-KE o odhadom aspon 10 km.

Cim sa zmensi rozdiel dlzky D1 a D1+R1+R2 medzi BA a KE.
Niekto paranoidny by v tom mohol vidiet umysel...

P.S. a tunely = $++
Obrázok používateľa
B;
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 29
Založený: 04. Feb 2005 10:55
Bydlisko: Doma :-) v EU

Odoslaťod mel » 05. Máj 2006 11:14

Ked uz tunely .... nedali sa tunely robit juznou trasou s tym efektom, ze by to bolo o tych 10-15 km kratsie?
mel
Obrázok používateľa
mel
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 10
Založený: 07. Feb 2005 12:41

Odoslaťod Lenny » 05. Máj 2006 11:23

MH napísal:Zvolen - severný obchvat

Mesto Zvolen nesúhlasilo s vedením rýchlostnej cesty v trase dnešnej I/50 a tak sa bude vo ZV stavat severny obchvat, uz s nim suhlasilo aj MDPT.

Priebeh trasy: Križovatka s R1 bude v miestach dnešnej križovatky Sliač, tam kde je dnes obmedzená rýchlosť na 110 kmh. Trasa ďalej pokračuje na východ, mostami prekračuje rieku Hron a žel.trať ZV-BB. Trasa sa stáča na JV a pokračuje dvoma tunelmi Borová hora/Podborová 685m a Bakova Jama 598m. Trasa ďalej pokračuje východným koncom ZV, obchádza obec Lieskovec zo západu a ďalej z juhu. Za obcou Lieskovec sa nachádza MÚK Liskovec so stávajúcou I/50.


MH,

takže stavba Zvolen, Pustý Hrad - Neresnica, III. etapa se realizovat nebude?
Lenny - Búrka Thór bude zurit na zemi
Lenny
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 85
Založený: 19. Júl 2005 22:09
Bydlisko: CZ - tam na druhém břehu Moravy

Odoslaťod Branco » 05. Máj 2006 12:51

Tak toto zas zdvihlo zo stoličky mňa: http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=3692

Okrem iného, R2 Trenčín k hranici SR/ČR sa predpokladá vypustiť. Nechcem byť za každú cenu lokálpatriot, ale je prepánajána, kedy sa horná Nitra dočká aspoň nejakej významnejšej dopravnej investície? Ešte aj napojenie na ČR sa v materáli navrhuje "vyradiť".
Branco
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 06. Feb 2005 01:54

Odoslaťod Lenny » 05. Máj 2006 12:54

Branco napísal:Tak toto zas zdvihlo zo stoličky mňa: http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=3692

Okrem iného, R2 Trenčín k hranici SR/ČR sa predpokladá vypustiť. Nechcem byť za každú cenu lokálpatriot, ale je prepánajána, kedy sa horná Nitra dočká aspoň nejakej významnejšej dopravnej investície? Ešte aj napojenie na ČR sa v materáli navrhuje "vyradiť".


ČR také nepočítá s výstavbou RC na Drietomu. Proto nasledoval logický krok SK vypustit úsek ČR - Trenčín. Současná cesta je postačující. 8)
Lenny - Búrka Thór bude zurit na zemi
Lenny
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 85
Založený: 19. Júl 2005 22:09
Bydlisko: CZ - tam na druhém břehu Moravy

Odoslaťod Branco » 05. Máj 2006 13:13

Lenny napísal:
Branco napísal:Tak toto zas zdvihlo zo stoličky mňa: http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=3692

Okrem iného, R2 Trenčín k hranici SR/ČR sa predpokladá vypustiť. Nechcem byť za každú cenu lokálpatriot, ale je prepánajána, kedy sa horná Nitra dočká aspoň nejakej významnejšej dopravnej investície? Ešte aj napojenie na ČR sa v materáli navrhuje "vyradiť".


ČR také nepočítá s výstavbou RC na Drietomu. Proto nasledoval logický krok SK vypustit úsek ČR - Trenčín. Současná cesta je postačující. 8)


Návrh zo strany SR ešte nie je definitívny. Je to však škoda, pretože okrem iného Drietoma je jeden z najvyužívanejších hraničných prechodov na ČR, o dôležitosti prepojenia ďalších regiónov na ČR ani nehovoriac.
Ak by to prešlo, ako kompenzácia by sa mala preklasifikovať na RC aspoň I/18 od Bytče na hranice /perspektívne napojenie na R35/.
Branco
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 06. Feb 2005 01:54

Odoslaťod Lermik » 05. Máj 2006 14:13

Branco napísal:
Lenny napísal:
Branco napísal:Tak toto zas zdvihlo zo stoličky mňa: http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=3692

Okrem iného, R2 Trenčín k hranici SR/ČR sa predpokladá vypustiť. Nechcem byť za každú cenu lokálpatriot, ale je prepánajána, kedy sa horná Nitra dočká aspoň nejakej významnejšej dopravnej investície? Ešte aj napojenie na ČR sa v materáli navrhuje "vyradiť".


ČR také nepočítá s výstavbou RC na Drietomu. Proto nasledoval logický krok SK vypustit úsek ČR - Trenčín. Současná cesta je postačující. 8)


Návrh zo strany SR ešte nie je definitívny. Je to však škoda, pretože okrem iného Drietoma je jeden z najvyužívanejších hraničných prechodov na ČR, o dôležitosti prepojenia ďalších regiónov na ČR ani nehovoriac.
Ak by to prešlo, ako kompenzácia by sa mala preklasifikovať na RC aspoň I/18 od Bytče na hranice /perspektívne napojenie na R35/.


Přes Beskydy naštěstí R35 nikdy nepovede a v tom vidím plus :wink:
Lermik
diskutujúci
 
Príspevky: 172
Obrázky: 2
Založený: 23. Sep 2005 18:50
Bydlisko: Praha

Odoslaťod Branco » 05. Máj 2006 14:19

Smerom k D1 materiál ďalej zakladá prioritu - je to prepojenie Braniska so severnou D1 - 2007 má byť vo výstavbe prvý menší úsek Studenec-Behárovce a najmä 2008, 18,5 km Jánovce-Jablonov, čím sa po dokončení prakticky skompletizuje Branisko-sever D1. Chýbať budú úseky Fričovce-Svinia, krátky Jablonov-Studenec a D1 obchvat PO.

Severná D1 sa od 2008 "stavebne" predĺži o úsek Hubová-Ivachnová, na najkomplikovanejší úsek Turany-Hubová /Korbeľka/ si zrejme vláda dáva načas, ako aj na Ovčiarisko.
Višňové a Dubná Skala-Turany sa v materiáli nespomínajú ani alternatívne, sú to zrejme už definitívne PPP úseky.
Branco
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 06. Feb 2005 01:54

Odoslaťod Branco » 05. Máj 2006 14:20

Potešiteľné tiež je, že sa zrejme bude stavať na severnej R2.
Branco
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 06. Feb 2005 01:54

Odoslaťod Branco » 05. Máj 2006 14:34

Lermik napísal:
Přes Beskydy naštěstí R35 nikdy nepovede a v tom vidím plus :wink:


Hmm, ani cez Biele Karpaty D1, ani cez Beskydy R35. Ale vieš ako sa hovorí: "nikdy nehovor nikdy". Akonáhle sa dobudujú prepojenia so susednými štátmi, príde napojenie na SR. Mimochodom, čo D8 cez Krušné hory? :lol:
Branco
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 06. Feb 2005 01:54

Odoslaťod Lermik » 05. Máj 2006 14:38

Branco napísal:
Lermik napísal:
Přes Beskydy naštěstí R35 nikdy nepovede a v tom vidím plus :wink:


Hmm, ani cez Biele Karpaty D1, ani cez Beskydy R35. Ale vieš ako sa hovorí: "nikdy nehovor nikdy". Akonáhle sa dobudujú prepojenia so susednými štátmi, príde napojenie na SR. Mimochodom, čo D8 cez Krušné hory? :lol:


S tou se počítá už dlouho, ale D8 prochází sedlem napříč, nikoli údolím jako I/35.
Lermik
diskutujúci
 
Príspevky: 172
Obrázky: 2
Založený: 23. Sep 2005 18:50
Bydlisko: Praha

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Diaľnice a RC všeobecne

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 55 hostí.