Dopravné značenie (DZ)

diskusia o D & RC vo všeobecnej rovine, plány, návrhy a samozrejme flamewars ;)

Moderátor: Moderátori

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod Ike » 06. Aug 2018 16:59

sendvo napísal:pozeram ze madari tiez paskviluju to znacenie :P

A to som pritom ako nezainteresovaný cudzinec považoval ich diaľničné značenie za veľmi dobré.
Ike
pokročilý diskutujúci

Obrázky: 20
Založený: 15. Mar 2006 23:01

Odoslaťod Sentilj » 06. Aug 2018 17:49

V BA na Slovnaftskej, paralelna prelozka asi docasne kvoli R7
Sentilj
pokročilý diskutujúci

Obrázky: 91
Založený: 06. Jún 2010 11:38

Odoslaťod Vlados » 06. Aug 2018 21:43

Ike napísal:
Vlados napísal:
Ike napísal:Dopravní inžinieri by na Slovensku mali dostať certifikát chránenej dielne.

jednoznačne. oranžová na ZDZ, oranžové značenie na dočasnej preložke-úplne nová cesta + značka na ľavej strane obojsmernej cesty, aj to čo bolo včera či dnes na moste Lafranconi - VDZ po novej úprave a ZDZ ešte staré, jazdilo sa podľa novej úpravy. myslím, že vodiči sa značkami a značením už neriadia, používajú intuíciu.

Ja hlupák som si myslel, že žlté značenie (ktoré je v princípe horšie viditeľné), sa používa na rozlíšenie priority (oranžové platí, biele nie) a preto na ceste, kde iné značenie nie je, nie je potrebné dávať horšie čitateľné značenie. A ten priechod, to je úplný sen :lol: :lol: :lol: Kde to, prosím Ťa, je? :D

priamo v Bratislave... na Slovnaftskej ul., aby sa mohla spustiť výstavba okružnej križovatky na Slovnaftskej. po postavení križovatky sa obchádzková trasa rozoberie, čiže tá cesta nikdy biele značenie nezažije.
moderátor devil mi zmazal príspevok: "zlý vtip je tunel pod Donovaly... to ale bystričan NIKDY nepochopí."
Vlados
veterán fóra

Obrázky: 126
Založený: 20. Okt 2008 10:06

Odoslaťod Peter_CA » 12. Aug 2018 09:49

https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/ ... na-dalnici

Tu zas niekto premýšľal za stolom u susedov (alebo ako sa v Česku rozhodli zaviesť STOP Ste v protismere) :roll:
Peter_CA
diskutujúci

Obrázky: 2
Založený: 12. Jún 2017 13:40

Predchádzajúca

Naspäť na Diaľnice a RC všeobecne

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.