Dopravné značenie (DZ)

diskusia o D & RC vo všeobecnej rovine, plány, návrhy a samozrejme flamewars ;)

Moderátor: Moderátori

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod StVO » 18. Apr 2018 21:47

No pekne, tak aj Maďari;) Akurát, že oni to majú len podobné (spoločný slovný základ), kým Poliaci majú úplne rovnaký výraz pre polnoc/sever, poludnie/juh atď. (v slovenčine to platí len pre slová východ a západ). By ma zaujímalo, ako to používajú na južnej pologuli :D

“Kruhový objazd” (z nem. Kreisverkehr) ako pojem je tu s nami oficiáne už pomaly 60 rokov. Je to už vžité, s tým nič nenarobíš. Mne sa napríklad nepáči pojem diaľnica, je to poslovenčený bohemizmus, ktorý však po poslovenčení už nedáva zmysel ako v češtine. Ale čo s tým, keď už je zažitý.

Frantíci sú Frantíci. Pre spravodlivosť však treba povedať, že aj u nás sú takí, čo by chceli na značky písať Viedeň, Budapešť, Ráb, Štajerský Hradec, Užhorod... Maďari to tak síce robia tiež, ale aspoň uvedú aj originálny názov (napr. Bécs / Wien).
Obrázok používateľa
StVO
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 670
Obrázky: 8
Založený: 12. Jan 2017 22:30
Bydlisko: Karlsdorf

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod Hank » 19. Apr 2018 13:56

StVO napísal:
Hank napísal:Tak co sa tyka detailov tvojho nicku, v tej znacke je chyba, nie?

A aká? Chýba tam akurát kontrastný prúžok, v tomto rozlíšení sa nevošiel...a na svetlom podklade nechýba :D


Nie je odsadena sipka smerom dole.

StVO napísal:Streckenverbote: v minulosti boli samostatnou podskupinou značiek v StVO, dnes sa im tak už len hovorí. Každopádne tam platí to, čo cituješ z bodu 55 – s výnimkou dvoch špeciálnych prípadov je koniec platnosti takéhoto zákazu explicitne vyznačený dopravnou značkou, z čoho logicky vyplýva, že až do momentu, kým vyznačený nie je, tak zákaz platí; najďalej samozrejme do konca štreky. Myslím, že je to vcelku zrejmé a napokon to konštatujú aj tie odkazy, čo uvádzaš. Že sa značky tak ako tak za križovatkou opakujú, ak má zákaz platiť ďalej, to je zásada podľa VwV logicky vyplývajúca z toho, že informáciu o obmedzení treba dať vodičom, ktorí na cestu vchádzajú (ten istý správny predpis tiež hovorí, že sa tieto značky musia opakovať v určitých vzdialenostiach medzi križovatkami – aby vodič nezabudol, že zákaz stále platí). Určite je toto jednoduchšie ako špekulovať, čo je križovatka a čo nie a kde je teda tá posratá hranica križovatky. Prípadne ako sa mne svojho času stalo, že bola v meste zvýšená rýchlosť na 70, zopakovaná za križovatkou, ale až cca 10-15 metrov za jej hranicou a policajti tam na tých pár metroch merali rýchlosť.

Chýbajúce ukončenie obmedzenia za križovatkou je isteže problém. Ak však následne chýba Wiederholung na dlhej vzdialenosti, tak síce teoreticky obmedzenie naďalej platí, ale za jeho porušenie nemôžeš byť reálne postihnutý, lebo „procesná chyba“ (nezopakovaním obmedzenia bol porušený zákon). Preto to ani žiadny policajt v Nemecku nebude na Teba skúšať.

A pokiaľ ide o súlad s dohovorom, sám si skopíroval aj tú druhú vetu: "If the prohibition or restriction should continue to be applied after the intersection the sign shall be repeated in accordance with provisions in domestic legislation." Ver alebo never, ale práve na základe tohto ustanovenia sú za vodou (a nikto to nerieši).


No a tu sa priznam, ze nerozumiem vasmu obhajovaniu tohto stavu. Lebo vlastne pises, ze pravne ta rychlost plati aj za krizovatkou, ale ked nie je zopakovana znacka, tak ma nemozu pokutovat. Koho mi asi tak pripomina splietanie pokutovania s platnostou znaciek? A pritom problem nie je predsa v pravidle o ukonceni regulacie krizovatkou, ale v tom, ze vodic nevie rozoznat krizovatku. Co je samozrejme pravda, len otazka je, ze preco.
A ta druha veta z dohovoru im to praveze cele rozbija (vyznacil som klucovu cast), takze za vodou na zaklade nejakeho metodickeho usmernenia vo forme VwV mozu byt asi tazko. Som zvedavy ako by sa ten sud v Dusseldorfe postavil k pripadu turistu, ktory nedodrzal obmedzenie rychlosti za krizovatkou, ak nebolo zopakovane.

StVO napísal:Líniové obmedzenie neplatí po odbočení, iba v priamom priebehu štreky. Keďže z kruháča vždy odbočuješ (a dávaš blinker), tak je zrejmé, že za kruháčom obmedzenie už neplatí.


Na zaklade coho? Ake pravidlo (pravne) sa pri tom uplatnuje? Aj pri stykovej/priesecnej krizovatke so zakrivenou hlavnou cestou odbocujem a davam smerovku. Aj vtedy konci? A "streka" je vlastne iba hlavna cesta ci je to proste len akakolvek cesta v smere rovno? Ved aj taketo veci sa ako problematicke uvadzali v tych linkoch, co som postol.
Poloodborný portál najmä o dopravnom značení
http://www.ocestnejpremavke.sk
Obrázok používateľa
Hank
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 418
Obrázky: 20
Založený: 10. Nov 2016 19:18

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod Hank » 19. Apr 2018 14:27

StVO napísal:
Hank napísal:
StVO napísal: Podstatné mená sa prakticky všade píšu malými písmenami, v tomto je nemčina osamotenou výnimkou - napriek tomu sa ale západy či juhy používajú na DZ prevažne s veľkým písmenom – dôvody som už písal, sú iného ako pravopisného pôvodu.

Uz som k tejto hovadsky podstatnej problematike nechcel nic pisat, len stale nieco uvedies, co ma podpichne :)
Takze kde sa prevazne pisu svetove strany s velkym pismenom, hoci v beznej reci s malym??


Ježišmária, dúfam, že po mne nechceš, aby som teraz všetko skúmal do detailu, kde to ako majú...veď som písal, že ide o to, že by sme zďaleka neboli jediní. Takže aspoň stručne...

Ak sa teda nebudeme baviť o čisto verzálkových krajinách a o krajinách, kde to nevypisujú a používajú písmenká, tak malé písmená sa používajú asi len na širšom Balkáne (kam trochu už patrí aj Maďarsko).


Nie, pisal si, ze sa to tak pise prevazne :) Teraz uz len, ze by sme neboli jedini. Trosku rozdiel :)
A hoci uznavam tvoje vedomosti, predsa len - ak si dam ja namahu, aby som svoje nazory podoprel aj nejakymi prikladmi, neskromne ocakavam to iste aj od druhej strany.

Cize na zaklade toho vsetkeho, co tu bolo napisane a ukazane mozem kludne parafrazovat tvoju poslednu vetu:
Ak sa teda nebudeme baviť o čisto verzálkových krajinách, o krajinách, kde to nevypisujú a používajú písmenká a o krajinách, kde to píšu bežne veľkým písmenom, tak veľké písmená sa používajú asi len v západnej Európe (a trochu aj v Poľsku).
A to este mozme rozoberat, ze holandcina je polovicna nemcina a Svajciari to robia kvoli jednotnosti vizualu v niekolkych jazykoch a ze napr. Spanieli sice pisu s velkym pismenom, ale mensim pismom, aby sa to odlisilo od realnej mestskej casti a pod.

Alebo to uz mozeme uzavriet, lebo v zasade je to aj tak jedno - aj v sucasnosti vyhlaska ako priklad uvadza svetove strany s velkym pismenom, takze nejaka polemika okolo toho je vlastne zbytocna.
Poloodborný portál najmä o dopravnom značení
http://www.ocestnejpremavke.sk
Obrázok používateľa
Hank
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 418
Obrázky: 20
Založený: 10. Nov 2016 19:18

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod Miro » 02. Máj 2018 07:55

Včera som si všimol, že železničné priecestie v Čadci na I/11 musím doslova hľadať, a to o ňom viem. Na Google street view je snímka spred šiestich rokov, dnes je to už samá reklamná tabuľa. A to o tom priecestí viem, niekto cudzí si ho ani nemusí všimnúť.

https://goo.gl/maps/bNtLv6arF2U2
Miro
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 5
Založený: 12. Jún 2005 19:47

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod IceFox » 03. Máj 2018 17:15

Pravda. Už mi to pripomína Košickú v Žiline :D
Cogito ergo sum.
Obrázok používateľa
IceFox
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 989
Obrázky: 2
Založený: 09. Máj 2017 15:14
Bydlisko: CA

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod Ike » 04. Máj 2018 15:27

Ike
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 815
Obrázky: 66
Založený: 15. Mar 2006 22:01
Bydlisko: Bratislava

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod racto » 04. Máj 2018 18:58

Čo chcete od štátu kde každý si vytvára značky ako chce, z písma sa urobil biznis, veľkoplošné značky sú nečitateľné, každá je iná, všade ich máme ako na poli kukurice,,,,
ach jaj
Obrázok používateľa
racto
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 28
Založený: 22. Okt 2007 11:33
Bydlisko: Detva

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod Rio13.zm » 07. Máj 2018 20:37

https://www.dialnice.info/gallery/image ... e_id=39462

zda sa mi to, alebo ta Bratislava je mensim fontom ako ta vedlajsia tabula s Blatnym.
od rovnomernej vysky vsetkych tabul sa asi upustilo, co?
nemate niekto foto z celeho useku preznacenia?
Obrázok používateľa
Rio13.zm
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 908
Obrázky: 197
Založený: 27. Jan 2007 17:42
Bydlisko: Zlaté Moravce

Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod KN.SK » 07. Máj 2018 22:09

Rio13.zm napísal: https://www.dialnice.info/gallery/image ... e_id=39462
zda sa mi to, alebo ta Bratislava je mensim fontom ako ta vedlajsia tabula s Blatnym.
od rovnomernej vysky vsetkych tabul sa asi upustilo, co?
nemate niekto foto z celeho useku preznacenia?
Vyzerá to na optický klam (podľa mňa je to na 100 %), ktorý zapríčinili dve vedľa seba osadené tabule s výrazne rozdielnou plochou (ich výšky a šírky sú veľmi disproporčné a tým i nesúrodé). :roll:
Festina lente! Σπεῦδε βραδέως!
Sapienti sat.
Radšej budovať, než niečo ničiť.
Obrázok používateľa
KN.SK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3839
Založený: 08. Máj 2014 11:56

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod Sentilj » 07. Máj 2018 22:41

KN.SK specialne pre teba (za neunavnu snahu informovat nas o vyvoji na “juznom fronte”) :wink: nahram aj zvysne, tie ale nepribudli - su tam od otvorenia MUK Blatne. V sobotu som sa zucastnil kolapsu v Senci a okolo, preto som bol v nedelu zvedavy ze pre aky vysledok bola potrebna tak masivna uzavera, a len som nemo cumel na to zelene peklo :twisted:
Sentilj
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 492
Obrázky: 165
Založený: 06. Jún 2010 10:38

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod expwy » 08. Máj 2018 09:26

racto napísal:Čo chcete od štátu kde každý si vytvára značky ako chce,

s týmto súhlasím - chýbajú predpisy - bohužiaľ dopracovať sa k nim je tŕnistá cesta. Ukázalo sa, že niektorým subjektom tento bordel vyhovuje, lebo sú v ňom pánmi - lebo bez SÚHLASu určenie nebude...

racto napísal:z písma sa urobil biznis,

Tomuto nerozumiem - aký biznis? Font je dostupný pre každého
http://iiidre.weebly.com/store/c17/for_ ... or%29.html
po 82 € - nemyslím si, že 250 € je položka pre projektantov a výrobcov, ktorá by ich mala zrujnovať...

Mimochodom aj UniGrotesk má licenciu a je spoplatnený (cca 90 €). To, že ste ho tu používali bez licencie mirnix-dirnix tiež nebolo s kostolným poriadkom.
https://ilovetypography.com/2016/02/01/ ... l-grotesk/
https://www.typotheque.com/fonts/uni_grotesk/about

racto napísal:veľkoplošné značky sú nečitateľné, každá je iná, všade ich máme ako na poli kukurice,,,,

Áno niektoré majú zlé prevedenie, lebo sa nepostupuje v súlade s normou (výšky písma závislé od rýchlosti) a chýbajú predpisy, ktoré by vysvetľovali postup tvorby značiek s variabilnými rozmermi.
Predpis pre diaľnice tu bol už na 99% hotový, to isté aj VL6, no aj tieto naši Orgáni odsabotovali. Keby projektantom a výrobcom záležalo na prevedení, dizajne a čitateľnosti značiek, išli by podľa týchto neplatných predpisov.

Podľa čoho ste projektovali a robili výrobné výkresy po roku 2009??? To tu nikomu nevadilo? Pretože od roku 2009 tu nie je podľa čoho navrhovať značky. Podľa obrázkov vo vyhláške? Ale nebol Tern, tak to nikomu nevadilo?

Rado, stále tu len útočíš na písmo a nové značky, ale doteraz si nepovedal ani JEDEN jediný argument, čo Ti na tom vadí a prečo si myslíš, že to je zlé. Pre Nemcov, Rakúšanov a Čechov to je dobré, ale pre Slováka to je zlé. Videl si nové české TP100?
http://www.pjpk.cz/viewFile.asp?file=5488
http://www.pjpk.cz/viewFile.asp?file=5506

Takisto sa inšpirovali v D a AT a dokonca aj nami (neplatné TP pre diaľnice) - takisto majú výšku písma založenú na rýchlosti. Takisto usporadúvajú ciele podľa vzdialenosti k odbočeniu a nie podľa reálnych vzdialeností, čo ste nevedeli nikdy pochopiť a hádzali sa o zem, že to je najväčšia blbosť na svete.
http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic. ... 62#p163562
http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic. ... 04#p163704
http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic. ... 58#p164058

Česi na rozdiel od nás majú od roku 2016 novú vyhlášku a čuduj sa svete aj VL6 aj Technické predpisy. Prečo asi? Lebo tam to má všetko na starosti 1 rezort a policajti v tomto procese nemajú skoro žiadne slovo.

Aj normu si opindal, keď sa Ťa spracovateľ spýtal čo konkrétne tam je zle z pohľadu cyklistickej dopravy, tak si ako vždy na konkrétne otázky neodpovedal, len všeobecné frázy a keci. Keď je možnosť niečo pripomienkovať, tak na to vždy kašlete a vylezete z nôr až keď je niečo schválené a pindáte a pindáte. Žiadna konštruktívna kritika, len nenávisť, zloba a truc-podnik. Presne ako policajti, už ste sa prispôsobili ich taktike a rétorike.

Robte si to ako viete a uznáte za vhodné, pre mňa za mňa aj v Grotesku vo verzálkach, keď sa vám to tak páči...
Obrázok používateľa
expwy
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 183
Založený: 08. Apr 2005 09:30

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod Ike » 08. Máj 2018 09:55

Rio13.zm napísal:https://www.dialnice.info/gallery/image_page.php?album_id=65&image_id=39462

zda sa mi to, alebo ta Bratislava je mensim fontom ako ta vedlajsia tabula s Blatnym.
od rovnomernej vysky vsetkych tabul sa asi upustilo, co?
nemate niekto foto z celeho useku preznacenia?


Fakt by som chcel vediet meno, kto toto spachal. To musel byt nebetycny idiot.
Ike
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 815
Obrázky: 66
Založený: 15. Mar 2006 22:01
Bydlisko: Bratislava

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod Ike » 08. Máj 2018 09:57

expwy napísal:
racto napísal:Čo chcete od štátu kde každý si vytvára značky ako chce,

s týmto súhlasím - chýbajú predpisy - bohužiaľ dopracovať sa k nim je tŕnistá cesta. Ukázalo sa, že niektorým subjektom tento bordel vyhovuje, lebo sú v ňom pánmi - lebo bez SÚHLASu určenie nebude...

Nie súhlas, ale od 20.5. ZÁVÄZNÉ STANOVISKO... pekne bez MPK... potichučky, potajomky... Pamätáš si vnútorné listy, ktoré k Vám od nás chodili v tejto veci. Stal sa presný opak.
Ike
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 815
Obrázky: 66
Založený: 15. Mar 2006 22:01
Bydlisko: Bratislava

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod expwy » 08. Máj 2018 09:59

KN.SK napísal:
Rio13.zm napísal: https://www.dialnice.info/gallery/image ... e_id=39462
zda sa mi to, alebo ta Bratislava je mensim fontom ako ta vedlajsia tabula s Blatnym.
od rovnomernej vysky vsetkych tabul sa asi upustilo, co?
nemate niekto foto z celeho useku preznacenia?
Vyzerá to na optický klam (podľa mňa je to na 100 %), ktorý zapríčinili dve vedľa seba osadené tabule s výrazne rozdielnou plochou (ich výšky a šírky sú veľmi disproporčné a tým i nesúrodé). :roll:

39462
Presne tak to je a navyše cieľ Senec ako najbližšia križovatka je písaný úzkym písmom (nechápem prečo) a ešte k tomu aj zmenšeným, aj keď bolo dohodnuté, že najbližšia križovatka bude rovnakou výškou písma ako ostatné ciele (7E - 420 mm). Podľa mňa to vzniklo tak, že pôvodne mali byť na značke aj E-ťahy s oválmi, ktoré sú v takýchto križovatkách postrádateľné a proste len vymazali jeden riadok bez toho aby preskupili jednotlivé prvky na značke.

39470
Blatné a Voderady úzkym písmom - nechápem prečo; v priamom smere chýba NItra, ktorá je uvádzaná už v Bratislave - porušenie pravidla kontinuity.

Proste nikomu sa v tejto krajine nechce nad tým uvažovať a riešiť to v súvislostiach, im na tom nezáleží, čo na tých tabuliach bude a či to bude čitateľné. Človek podal pomocnú ruku, že im to ZADARMO bude navrhovať, oni že netreba = tak tu máte výsledok...
Obrázok používateľa
expwy
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 183
Založený: 08. Apr 2005 09:30

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod expwy » 08. Máj 2018 11:14

Ike napísal:Nie súhlas, ale od 20.5. ZÁVÄZNÉ STANOVISKO... pekne bez MPK... potichučky, potajomky... Pamätáš si vnútorné listy, ktoré k Vám od nás chodili v tejto veci. Stal sa presný opak.

Bolo to v normálnom legislatívnom procese a aj v MPK, ale ako nepriama novela cestného zákona v rámci II. dielu nového zákona o prevádzke vozidiel v cestnej premávke 106/2018 Z.z.
Paradoxne zmenu chcelo samotné MDV SR a bolo tam pôvodne po prerokovaní. Policajti v tomto nič neiniciovali, iba dali zásadnú pripomienku, že s tým nesúhlasia a vznikol z toho tento paškvil. V princípe či je to súhlas alebo záväzné stanovisko je úplne jedno, na veci to nič nemení, bez policajného posvätenia a rozhodovania o veciach, do ktorých v civilizovaných krajinách nemajú čo hovoriť, nebude žiadne určenie. My sme aj naďalej jediný skanzen v Európe kde zákon o cestnej premávke resp. časť o pravidlách cestnej premávky a evidencii vozidiel je v kompetencii MV SR delegovaný na PPZ SR. A keďže polícia je silová zložka a polovojenská organizácia fungujúca na rozkazoch, tak tam sa iniciatíva a pokrok nenosia, ba naopak sú trestané. Robiť môžeš len to na čo máš príkaz.
Obrázok používateľa
expwy
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 183
Založený: 08. Apr 2005 09:30

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod racto » 08. Máj 2018 12:17

Ake čo stanovisko, môžete dať viacej informácií?
Ja osobne o ničom neviem, a nevedia o tom ani iný takže to išlo určite potajomky ako STN ako vymysel týchto značiek....
ach jaj
Obrázok používateľa
racto
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 28
Založený: 22. Okt 2007 11:33
Bydlisko: Detva

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod aquila » 08. Máj 2018 12:26

co sa tyka MV tak to je skoda reci, to je neprebudene od komunizmu .. od "detailov" typu trvaly pobyt, cez zasahovanie cez KDI do projektovania stavieb az po uplnu hlupost, ze aj ludia co vydavaju znacky su oficialne policajti .. co je fakt chore ..
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Dopravné značenie (DZ) ľahké odbočenie

Odoslaťod KN.SK » 08. Máj 2018 13:43

(Asi) Zbytočná/nadbytočná otázka - neuvažovalo sa niekedy o zmene "piktogramu" lokomotívy vo vyobrazení na dopravnej značke A 26 (https://www.skvelaautoskola.sk/dopravna-znacka/a-26#znacka), a aj inde kde bol používaný ? Prišlo mi to na um, keď som si narýchlo prezeral nové české TP100 (http://www.pjpk.cz/viewFile.asp?file=5488). Mne to nevadí, ja som cestoval vlakmi ťahanými parnými rušňami.
Festina lente! Σπεῦδε βραδέως!
Sapienti sat.
Radšej budovať, než niečo ničiť.
Obrázok používateľa
KN.SK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3839
Založený: 08. Máj 2014 11:56

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod Peter_CA » 08. Máj 2018 14:45

Tak mi napadá: používa v Európe niekto okrem Nemcov iný piktogram ako parnú lokomotívu?
Naposledy upravil Peter_CA dňa 08. Máj 2018 14:47, celkovo upravené 1 krát.
LKV reduce travel time by Slovakia
Der Güterverkehr verkürzt die Reisezeit der Slowakei
Peter_CA
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 814
Obrázky: 47
Založený: 12. Jún 2017 12:40

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod racto » 08. Máj 2018 14:45

Inak ta TP 100 je fajn. Vidno že to nerobilo par sebanominovaných ľudí ktorý si presadzuje len svoje. Napr tam pekne tam vidno používanie modrej subplochy. Možno preto sú tie ich lepšie čitateľné ako tie naše (s uuuuplne super písmom)
ach jaj
Obrázok používateľa
racto
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 28
Založený: 22. Okt 2007 11:33
Bydlisko: Detva

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod Peter_CA » 08. Máj 2018 16:45

Z nového úseku poľskej S3: https://farm1.static.flickr.com/871/270 ... 7295_b.jpg

No fuj...
LKV reduce travel time by Slovakia
Der Güterverkehr verkürzt die Reisezeit der Slowakei
Peter_CA
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 814
Obrázky: 47
Založený: 12. Jún 2017 12:40

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod IceFox » 08. Máj 2018 17:02

Poliaci majú vo všeobecnosti "veľmi zaujímavé" značenie. Napr. Pozor zver s dodatkovou tabuľkou 50km :roll:
Cogito ergo sum.
Obrázok používateľa
IceFox
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 989
Obrázky: 2
Založený: 09. Máj 2017 15:14
Bydlisko: CA

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod Vlados » 08. Máj 2018 21:33

expwy napísal:v priamom smere chýba NItra...

namiesto Nitry by sme mali používať Zvolen. je to porovnateľný uzol ako Žilina, ktorá na ZDZ je.
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod Rio13.zm » 08. Máj 2018 23:10

racto napísal:Inak ta TP 100 je fajn. Vidno že to nerobilo par sebanominovaných ľudí ktorý si presadzuje len svoje. Napr tam pekne tam vidno používanie modrej subplochy. Možno preto sú tie ich lepšie čitateľné ako tie naše (s uuuuplne super písmom)


vtip dna a v jednej vete hned niekolko: "par sebanominovanych", "modra subplocha" a "lepsie citatelne"

Vlados napísal:
expwy napísal:v priamom smere chýba NItra...

namiesto Nitry by sme mali používať Zvolen. je to porovnateľný uzol ako Žilina, ktorá na ZDZ je.


podla toho ako to porovnavas je Nitra taky isty uzol, ako hociktore trochu vacsie slovenske mesto. Viem sa z nej dostat "vlavo vpravo hore dole"
Obrázok používateľa
Rio13.zm
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 908
Obrázky: 197
Založený: 27. Jan 2007 17:42
Bydlisko: Zlaté Moravce

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod Vlados » 08. Máj 2018 23:22

OK, potom pred Žilinou je Trenčín, aj z neho sa dá dostať "vľavo vpravo hore dole".
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Diaľnice a RC všeobecne

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 19 hostí.