Dopravné značenie (DZ)

diskusia o D & RC vo všeobecnej rovine, plány, návrhy a samozrejme flamewars ;)

Moderátor: Moderátori

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod badger-FB » 05. Okt 2022 18:24

No to ťažko, keď vieš, že môžeš celú kolónu pohodlne obísť a na hraniciach budeš pohodlne zrýchlene odbavený. Neviem kam chodíte niektorí (dlho čítam toto vlákno) k tomu, že na všetko v živote sa vzťahujú výhradne štandardné civilné postupy, značenie nevynímajúc. Respektíve sú všeliaké značky aj pre voj. konvoje a poznáš ich? Ale nemusíš ich poznať ... pravdepodobnosť, že by sa ti to hodilo je skoro nulová, lebo sa o všetko postará ešte stále VP. A toto čo sa deje teraz na hraniciach je výnimočné, nie bežné. Takže tí kamionisti, ktorích sa to môže týkať tak pre nich je to zásadná info. Koho sa to netýka tak nemusí riešiť. :D Respektíve nech to považuje za ten billboard, som za.
Takže hrajkať sa tu na nejaké formalitky to môže byť len tu.
Mňa tiež niekedy fascinuje ako je označený obyčajný výkop ... namiesto 2 značiek je ich tam 6 od zúženia cez prácu na ceste, zníženie rýchlosti ... toto je tu raj. Tu občas na 500 metroch vidíme 5x zákaz zastavenia. My sme na cestách hotové značkovo. Potom sa ide na tom baviť čo je a nie je správne. Podstata uniká. Tá podstata, že pri dôležitých križovatkách nám vypadne návesť na pôvodný cieľ alebo je nepresne označený dôležitý uzol, krízové brzdné situácie, cúvačky. Nad tým by sa mal niekto zamyslieť, keď už. Tam niekto vyššie máva TO na jednej situácií, pomerne silné slová. To by tu boli plné väzenia za nič.
badger-FB
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 23
Založený: 27. Dec 2021 23:31

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod Miro » 05. Okt 2022 18:39

Ja si pamätám cez pandémiu GREEN LANE pre očkovaných a prekonaných, skrátka pre tých, čo mali platný covid pas.
Miro
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 5
Založený: 12. Jún 2005 19:47

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod StVO » 06. Okt 2022 18:50

badger-FB napísal:
Vlados napísal:Aj vtedy, aj teraz má tá značka rovnakú regulačnú schopnosť ako bilboard pri ceste.

No to ťažko, keď vieš, že môžeš celú kolónu pohodlne obísť a na hraniciach budeš pohodlne zrýchlene odbavený.

Vlados má pravdu, regulačná hodnota tej značky je presne nula celá nula nič.

Vyhláška takú značku nepozná. Tvári sa to síce ako pruhovka s vloženou reguláciou, ale do pruhovky nesmieš vložiť len tak nejaký obrázok (ten zelený kruh s bielymi symbolmi), iba regulačnú značku (a aj to len bez dodatkovej tabuľky) - viď § 8 ods. 5. A nie je to ani informačná tabuľa podľa § 8 ods. 2, lebo nie sú splnené podmienky § 29 ods. 2 na jej použitie na ceste. A keby to aj bola informačná tabuľa, tak tá z podstaty veci neukladá žiadnu reguláciu. Celé je to dokonale zabité tou dodatkovou tabuľkou 501 Vzdialenosť. Keď už policajt z prezídia nevie, čo táto dodatková tabuľka znamená, tak zbohom rodina (resp. on to možno vie, akurát nevie, čo znamená green lane). No a tá zelená tabuľa s nápisom Green Lane sa už nezmestí ale vôbec do žiadneho výkladu vyhlášky - to už nemôže byť ani len informačná tabuľa, pretože nie je biela. Všetky tieto "značky" sú miestna ľudová tvorivosť a nemajú základ v žiadnej medzinárodnej dohode.

Že kamionista, ktorý preváža mrazené potkanie hlavy teoreticky smie predbehnúť celú kolónu, nie je dané týmito značkami, ale výlučne akousi dobrou vôľou orgánov PZ SR, že ho na tej borderlajne uprednostnia. V skutočnosti však, ak má nad 7,5 tony, aj tak nesmie použiť ľavý pruh, pretože na diaľnici vďaka slovenskému originálnemu vynálezu vo forme ustanoveniu zákona 8/2009 Z.z. § 35 ods. 3 nesmie predchádzať ani len tie stojace kamióny v kolóne. A z tohto ustanovenia nemožno vydať výnimku podľa § 140 zákona.

Inak, toto je Slovensko. Česi a Rakúšania nám zaviedli kontroly pre nezvládnutých utečencov a my to "riešime" billboardmi pri ceste. Keby tu vládol Pat a Mat, nebolo by to horšie.
Obrázok používateľa
StVO
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 671
Obrázky: 8
Založený: 12. Jan 2017 22:30
Bydlisko: Karlsdorf

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod pa3ck » 06. Okt 2022 20:36

StVO napísal:V skutočnosti však, ak má nad 7,5 tony, aj tak nesmie použiť ľavý pruh, pretože na diaľnici vďaka slovenskému originálnemu vynálezu vo forme ustanoveniu zákona 8/2009 Z.z. § 35 ods. 3 nesmie predchádzať ani len tie stojace kamióny v kolóne. A z tohto ustanovenia nemožno vydať výnimku podľa § 140 zákona.

Ak stoja, nie je to už potom náhodou obchádzanie?
pa3ck
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 952
Obrázky: 18
Založený: 30. Máj 2018 09:34
Bydlisko: VT/BA

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod Pacho » 07. Okt 2022 07:09

viem, že naší zákonodarcovia, nemajú vysoké IQ, a tiež nemám preštudovaný tento zákon, ale ja to skôr chápem tak, že keď v prípade zápchy, aby kamiony nezahltili aj ľavý pruh. V prípade ak stojí odstavený kamion, tak by nemal byť problém ho obísť ako prekážku.
Pacho
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 125
Založený: 09. Máj 2006 07:19
Bydlisko: Lipt. Mikulas

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod Miro » 07. Okt 2022 08:19

Ak by toto bolo obchádzanie, tak aj na bežnej ceste by som mohol obchádzať stojacu zápchu, aj cez súvislú čiaru.
Miro
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 5
Založený: 12. Jún 2005 19:47

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod Pacho » 07. Okt 2022 12:12

pokiaľ si dobre pamätám, tak vyhláška rozlišuje zastavenie a zastavenie vozidla, a to práve rozlišuje, to či človek zastavil len tak ale pre poruchu a podobne a keĎ zastane lebo musí, napr pre červenú na semafore, alebo konkrétne pre zápchu. a vtedy je úplne imý režim, napr aj ten že nesmieš obchádzať stojacu kolónu. ...
Pacho
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 125
Založený: 09. Máj 2006 07:19
Bydlisko: Lipt. Mikulas

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod StVO » 07. Okt 2022 23:02

pa3ck napísal:
StVO napísal:V skutočnosti však, ak má nad 7,5 tony, aj tak nesmie použiť ľavý pruh, pretože na diaľnici vďaka slovenskému originálnemu vynálezu vo forme ustanoveniu zákona 8/2009 Z.z. § 35 ods. 3 nesmie predchádzať ani len tie stojace kamióny v kolóne. A z tohto ustanovenia nemožno vydať výnimku podľa § 140 zákona.

Ak stoja, nie je to už potom náhodou obchádzanie?

Kolóna vozidiel nie je prekážkou cestnej premávky, takže žiadne obchádzanie, ale predchádzanie. Tie kamióny tam neparkujú ani nestoja pre poruchu, oni pomaly idú, aj keď len prískokmi vpred. Ako správne podotkol Pacho, je to “zastavenie vozidla”, nie “zastavenie” alebo “ státie” (máme dosť hroznú terminológiu - originál je stopped, standing & parked vehicle). Je to úplne analogická situácia, ako keď vozidlá na vedľajšej ceste čakajú vo fronte pri dávaní prednosti a pomaly jedno za druhým prechádzajú križovatkou.

Základná zrada je paušálny zákaz predchádzania nad 7,5 t, ktorý sa vlastne ani nedá zrušiť značkou alebo udeliť výninka z tohto zákazu. To sa takto nemá robiť, zákaz sa v príčetných krajinách vyznačuje značkou, kde je potrebný. Máme v zákone viac takýchto nezmyselných paušálov - napr. otáčanie v riadenej križovatke alebo tranzit cez III. triedy (čo je teda fakt dno, viazať pravidlá na číslo cesty).
Obrázok používateľa
StVO
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 671
Obrázky: 8
Založený: 12. Jan 2017 22:30
Bydlisko: Karlsdorf

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod StVO » 07. Okt 2022 23:05

Miro napísal:Ak by toto bolo obchádzanie, tak aj na bežnej ceste by som mohol obchádzať stojacu zápchu, aj cez súvislú čiaru.

Presne tak. Obchádzať smieš aj cez súvislú čiaru. Dobrý príklad.
Obrázok používateľa
StVO
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 671
Obrázky: 8
Založený: 12. Jan 2017 22:30
Bydlisko: Karlsdorf

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod pa3ck » 08. Okt 2022 13:59

StVO napísal:Základná zrada je paušálny zákaz predchádzania nad 7,5 t, ktorý sa vlastne ani nedá zrušiť značkou alebo udeliť výninka z tohto zákazu.

Výnimka je možná podľa paragrafu 69, odsek 4
pa3ck
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 952
Obrázky: 18
Založený: 30. Máj 2018 09:34
Bydlisko: VT/BA

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod badger-FB » 08. Okt 2022 14:05

StVO napísal:... nie je dané týmito značkami, ale výlučne akousi dobrou vôľou orgánov PZ SR, že ho na tej borderlajne uprednostnia. ...
To je tá podstata. A informuje ich o tom za pomoci tej DZ. (mimochodom je to rovnaké ako keď je udelená výnimka pri sviatku na možný dojazd etc. a tiež to je len "dobrá vôľa" ministerstiev a orgánov", rovnako ako je dobrá vôľa prísne nepotrestať starého deda za to že má prešlú autolekárničku, ale má v nej tie lieky oproti "inému", ktorý je ešte aj drzý a vnútri má namiesto liekov hrdzavé klince)

Je možné, že to tak "nie je niekde uvedené" ako tu rozpisujete, ale v praktickom svete PZ to je takto. Hoci aj s tým uvedením sa mi to nezdá, ale nechce sa mi to študovať.

Čo sa týka toho, že nemáme chránené hranice ... nemáme dosť ľudí. Asi by sa vám nepáčilo rozšíriť rady PZ o ďalších 2000, aby sme lepšie chránili hranice s Maďarskom, ktoré má problém chrániť svoje hranice. To, čo kedysi fungovalo so vzájomnou ochranou hraníc už nefunguje, lebo nie je taká politická kontinuita a dohody. Za to môže terajšie vedenie MV, MZV. To jednoznačne. Keď raz zavediete zmeny a režim, že opustíte infraštruktúru a znížite počty a reálne chránite 100 km, tak nejde zabezpečiť alternatívu zo dňa na deň ani z mesiaca na mesiac. Dokonca nemáme už ani 20 tisíc vojakov, že by sme ich poslali na mesačné cvičenie patrolovať po hraniciach, pretože ich máme polovicu a sotva stačia plniť svoje základné úlohy, nie ešte chrániť hranice. Pomaly nemajú s čím jazdiť po tých hraniciach na také rozmery. Bohužiaľ.

Takže aspoň taká dopravná úľava. A tak ako tu niektorí dehonestujete niektoré povolania a ich zmysluplnosť, aby ste sa ponorili do značiek, tak našťastie sa PZ musí riadiť tým, aby spoločnosť fungovala v praktickom živote, aby ten tovar naozaj mohol prúdiť a dostal sa kam je potrebné v čo možno najkratšom čase, pretože to robíme aj pre seba. Aj keď je tá situácia neutešená, lebo pôvodných 10 dní kontrol bolo o 20 dní predĺžených. :(
badger-FB
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 23
Založený: 27. Dec 2021 23:31

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod Miro » 08. Okt 2022 14:29

Značku na výnimku na dojazd počas sviatku ešte nevymysleli?
Miro
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 5
Založený: 12. Jún 2005 19:47

O. T.: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod KN.SK » 08. Okt 2022 16:11

badger-FB napísal:...rovnako ako je dobrá vôľa prísne nepotrestať starého deda za to že má prešlú autolekárničku, ... (
Ak dobre viem, tak už pri autolekárničkách nie je časové obmedzenie (použiteľnosti). 1809
Festina lente! Σπεῦδε βραδέως!
Sapienti sat.
Radšej budovať, než niečo ničiť.
Obrázok používateľa
KN.SK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3841
Založený: 08. Máj 2014 11:56

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod Miro » 08. Okt 2022 16:27

Pokiaľ je nerozbalená.
Miro
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 5
Založený: 12. Jún 2005 19:47

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod StVO » 08. Okt 2022 20:37

pa3ck napísal:
StVO napísal:Základná zrada je paušálny zákaz predchádzania nad 7,5 t, ktorý sa vlastne ani nedá zrušiť značkou alebo udeliť výninka z tohto zákazu.

Výnimka je možná podľa paragrafu 69, odsek 4

To je niečo iné. Je to výnimka udelená operatívne na mieste, nie vopred a už vôbec nie paušálne. Je navyše podmienená okamžitou potrebou. To by tam proste na chvoste tej kolóny museli stáť policajti a každému mraziarenskému vozu osobitne povoliť predchádzanie tej kolóny.
Obrázok používateľa
StVO
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 671
Obrázky: 8
Založený: 12. Jan 2017 22:30
Bydlisko: Karlsdorf

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod badger-FB » 08. Okt 2022 20:42

Netreba si mýliť domnienky so skutočným stavom. Ani so skutkovým stavom veci. :D To druhé k tým značkám na dojazd. Aby sa vedelo, tak sa to ohlási, ale môžem to iniciovať, možno by sa nejaká vymyslela, aby tu bolo o čom písať. :D

Myslím že takto koncipovanému textu rozumie aj škôlkar: https://m.facebook.com/story.php?story_ ... ne&paipv=0 A je tam aj osoba zodpovedná za stav. Už len čakať kto mi napíše "to myslíš vážne" . Aj keď chápem, že v krajine opíc (gorila) sa zdá byť na neuverenie už všetko.
Naposledy upravil badger-FB dňa 08. Okt 2022 20:47, celkovo upravené 1 krát.
badger-FB
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 23
Založený: 27. Dec 2021 23:31

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod Vlados » 08. Okt 2022 20:47

badger-FB napísal:A tak ako tu niektorí dehonestujete niektoré povolania a ich zmysluplnosť...

Len či si teraz nedehonestoval povolenie StVO? On patrí k SK špičke v obore... a oproti má aj rady PZ ktoré porušujú čo sa len dá aj keď zákon káže že "štát" môže len to čo má exaktne povolené.
(Chápem čo chceš povedať, ale veci nejdú len tak hala bala. Kompetentní mohli za tie 2 roky, čo korona ukázala že je zlé, opraviť... a nemusel to tu StVO uvádzať že je protichodné. Jednoducho v dobrom úmysle nemôžeš konať v rozpore s predpismi, vyhláškami, zákonmi. (Nemôže to ani Matovič ;) ))
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod badger-FB » 08. Okt 2022 20:58

Chápeme sa, ak dehonestuje jeden niekto, tak je právo iného robiť to isté. Ja sa tak správam ku každému. Správaš sa ja sa správam rovnako. Až bude úcta, potom bude úcta. A je mi úplne jedno kto je aká špička v akom obore. Lebo môžeš byť špička a hulvát v jednom. Poznám takých ľudí moc, osobne chodím k takému zubárovi. :D Aby som dal ten príklad z praxe :D Nemusím k nemu chodiť. Nemusí byť úcta, postačí priemerná slušnosť a bude priemerná slušnosť. V základe vždy slušnosť ale obrátiť viem v sekunde kam len kto chce. Či to brať osobne či nie, je na každom, urážka nie je cieľom ani nástrojom mojej komunikácie.

Samozrejme a to ja ani nejdem ale obhajovať; áno aj PZ občas porušuje ... zrovna ako dopravný inžinier navrhne schému DZ na parkovisku pred obchodom, aby to potom musel prerábať lebo si to odporuje. Zrovna ako lekár odoperuje zdravé oko alebo odreže zdravú nohu. Mimo práce potom ide a odreže nejaký orgán, aby ho predal lebo v nemocnici má málo a je to rovnaké zákon porušovania hodný čin ako keď sa policajt vyzlečie z uniformy a oblečie si inú a slúži mafii. Sám som v častom rozpore s nedodržiavaním legislatívy, vyhlášok etc. z pohľadu štát a bezpečnosť a samosprávy. Takže úprimnú sústrasť tu pre toto značenie. :D

Ja som pochopil, kam ste mierili. Vysvetlili ste mi viacerí, že tá značka nie je nikde o nič opretá. Na Slovensku ... ale medzinárodne opretá je. A aby sme riešili tú prax, že nebudeme stáť na konci každej kolóny (lebo kam by sme došli), tak vodič, ktorý má oprávnenie vojsť do jazdného pruhu ako green lane s tými výnimkami ktoré platia, tak tam vojde a prejde k hraniciam a aj na tých bude vybavený čo možno najrýchlejšie. Nič viac ani menej, prajem všetkým len to najlepšie, bez urážiek. Ani na teba som Vlados nemienil že si opica, preto som tam doplnil ako som to myslel. :D Ja ale naozaj myslím veľmi často veľa vecí veľmi vážne a pritom s humorom, možno niekedy nepochopeným.

Určite tu nebudem obhajovať neobhájiteľné. Ale občas je dobré si vysvetliť, že život je rýchlejší než je legislatíva. To učia právnika už na 1. ročníku, že právo sa odvíja od životných situácii. Keďže je Slovensko celkovo ako taký spomalený slimák, tak asi ani tie 2 roky nestačili na nejaké zapracovanie. ;) Mňa zaujalo, že ani nevie niekto k čomu to slúži tak som objasnil k čomu to slúži a až takú diskusiu k tomu som ani nečakal. No faktom je, že PZ netrestá, lebo to sám zaviedol a spoluobnovil. Takže kto to potrestá na tej ceste? Chápeme sa? Keď to je pre ten účel stvorené. To mal niekto tú správnu poznámku, že prečo sme sa k tomu dopracovali, ale je to preto, lebo ako sme počuli, tak "šéf" povedal jasne, všetko je v poriadku na našej strane. Tak asi tak. (že nám občania hlásia pochody čiernych po lesoch a poliach je už vedľajšie a nie som fakt rasista a nemyslím našich spoluobčanov) A hlásia, lebo bezp. situácia sa zhoršuje, príde zima a čo budú kde budú ako žiť, prežívať, otvárať chalupy a podobne. To vie ale tiež asi každý, nie škôlkar ale dospelá zdravo uvažujúca osoba. Rieši sa to mesiace po upozorneniach. Mesiace a takto to nejde. Môžeme aj my iniciovať nejaké kontroly, môžeme zapojiť externé služby nástrojov je mnoho. Inak nás to čaká do novembra. A znepríjemňuje sa tým cestovanie k práci a k iným bodom záujmu v celom tom pohraničí od Záhoria po Kysuce.
badger-FB
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 23
Založený: 27. Dec 2021 23:31

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod Hank » 09. Okt 2022 12:17

Ked si uz teda zacal s tymi prirovnaniami, tak ano - stane sa, ze lekar odreze nespravnu nohu ci odoperuje nespravne oko. Ale stane sa to (obrazne) jednemu z 1000 a aj tomu sa to stane v jednej zo 100000 operacii. A teraz skus povedat, ci rovnaky pomer chybovosti je aj u dopr. inzinierov/policajtov/organov pri stav. rieseniach ci dopr. znaceni.

Alebo inak - skus tu dat aspon 3 priklady dobreho riesenia.
Poloodborný portál najmä o dopravnom značení
http://www.ocestnejpremavke.sk
Obrázok používateľa
Hank
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 419
Obrázky: 20
Založený: 10. Nov 2016 19:18

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod pa3ck » 09. Okt 2022 15:34

Niečo na odľahčenie: Nečudujme sa, že stav dopravného značenia na Slovensku je, aký je, keď už škôlkarov učia, že priechod pre chodcov môže byť na jednej strane ukončený plotom :D
48370
pa3ck
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 952
Obrázky: 18
Založený: 30. Máj 2018 09:34
Bydlisko: VT/BA

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod Miro » 09. Okt 2022 18:24

Na ceste I/11 na stavbe diaľničného privádzača do KNM je cez biele trvalé značenie namaľované dočasné žlté a to je ešte zmenené dočasnejším značením klemfixami a betónovými zvodidlami. A tak tu máme cez seba tri vrstvy dopravného značenia:
https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=63470218
Miro
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 5
Založený: 12. Jún 2005 19:47

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod badger-FB » 10. Okt 2022 19:43

pa3ck napísal:Niečo na odľahčenie: Nečudujme sa, že stav dopravného značenia na Slovensku je, aký je, keď už škôlkarov učia, že priechod pre chodcov môže byť na jednej strane ukončený plotom :D
48370
A ešte súkromnej. :D


Hank napísal:Alebo inak - skus tu dat aspon 3 priklady dobreho riesenia.
Ale toto myslíš čisto len ako provokáciu, že? Lebo inak samozrejme máme na Slovensku všetky križovatky a cesty zle označené aj vymyslené. Asi som sa dotkol moc dušičiek tvrdeniami, ktoré som uviedol. Samozrejme, všetci policajti sú k ničomu. Len všetci ostatní občania sú najsamlepší na svete. Tak nejako, že? :D Tak si to mysli aj ďalej a budem si aj ja to svoje. :wink: Dosiahneme tak všeobecnú spokojnosť a pokoj na tej duši.
badger-FB
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 23
Založený: 27. Dec 2021 23:31

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod Hank » 10. Okt 2022 21:12

No, "tvrdenia" je pomerne prehnany vyraz na to, co si uviedol ku green lane, ale ok. Moc dusiciek sa skor dotkli zmeny vo vyhlaske a TP/VL.

Mas tu 5,5 tis. prispevkov, v ktorych su stovky prikladov zlych rieseni, tak daj prosim aspon 3 spravne. Urcite to nebude problem, ze?
Poloodborný portál najmä o dopravnom značení
http://www.ocestnejpremavke.sk
Obrázok používateľa
Hank
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 419
Obrázky: 20
Založený: 10. Nov 2016 19:18

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod badger-FB » 10. Okt 2022 21:18

Určite bude, lebo ja nebudem čítať na tvoj rozkaz, Hank, celé toto vlákno. Mne stačí sa rozhliadnuť kde žijem a viem, že väčšina je správna. ;) Ty teda asi žiješ niekde, kde nevedia osadiť značky. To ma mrzí potom teda.
Ty máš asi nejaký komplex alebo čo. Za to ja už ale nemôžem.
Green Lane či sa ti páči či nie funguje. Možno bez nejakého ukotvenia, ale funguje. :wink: No aj vďaka tejto debate ti viem povedať, že sa vie, že "ako to je" na niektorých miestach. Či to k niečomu bude..

Zaujala ma tá žiadosť ale po inej stránke. Nájsť medzi 5,5 tis. zlých značení ako si uviedol nejaké dobré. :D Ja píšem o skutočnom meste či obci, kde určite je väčšina fajn. :) Takže si ma nepochopil. V opačnom prípade je to tak, že ak ja viem o 10 na**** doktoroch alebo 100 zlodejoch etc., tak asi nedám niekomu za úlohu aby mi medzi nimi našiel slušného občana. Ale asi bude dotyčný zdravo uvažovať, že väčšina občanov žijúca okolo dotyčného je slušná a väčšina doktorov tiež. Tak presne takto to je. (no možno by stálo za to prejsť si všetky tie doterajšie zlé, či sa nejaké zmenili k lepšiemu - no určite ich nebudem prechádzať ja, na to zabudni)

Samozrejme, rozsah zlého značenia je veľký - nejasný často a aj pribudne. Presne ako nedolapení zlodeji áut, vykrádači nehnuteľností a vrahovia.
Napriek tomu treba myslieť aj trochu optimisticky, inak by to bolo na zbláznenie v každej profesii.
badger-FB
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 23
Založený: 27. Dec 2021 23:31

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod ondrejko_t » 11. Okt 2022 09:24

badger-FB napísal:Chápeme sa, ak dehonestuje jeden niekto, tak je právo iného robiť to isté. Ja sa tak správam ku každému. Správaš sa ja sa správam rovnako. Až bude úcta, potom bude úcta. A je mi úplne jedno kto je aká špička v akom obore. Lebo môžeš byť špička a hulvát v jednom. Poznám takých ľudí moc, osobne chodím k takému zubárovi. :D Aby som dal ten príklad z praxe :D Nemusím k nemu chodiť. Nemusí byť úcta, postačí priemerná slušnosť a bude priemerná slušnosť. V základe vždy slušnosť ale obrátiť viem v sekunde kam len kto chce. Či to brať osobne či nie, je na každom, urážka nie je cieľom ani nástrojom mojej komunikácie.


Takým prístupom nebude úcta nikdy. lebo to si môže povedať každý. čo keby každý z nás začal byť ako prvý úctivý? Nemyslím si, že ak ma niekto dehonestuje, mám právo, dokonca podľa niektorých povinnosť, robiť to isté, častokrát ešte viac. Takto sa ani nič nevyrieši, ani neposunie. Ak to niekto robí, je na úplne rovnakej úrovni (ak nie nižšej) ako jeho náprotivok.

to len taká vsuvka, mimo DZ :D
ondrejko_t
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 783
Obrázky: 13
Založený: 29. Jún 2016 07:29

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Diaľnice a RC všeobecne

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 12 hostí.