Dopravné značenie (DZ)

diskusia o D & RC vo všeobecnej rovine, plány, návrhy a samozrejme flamewars ;)

Moderátor: Moderátori

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod Outererror » 11. Mar 2019 18:50

Ja viem, že sa to deje aj u nás. Id*oti sú totižto všade.
Outererror
diskutujúci
 
Príspevky: 123
Obrázky: 0
Založený: 27. Feb 2019 18:12
Bydlisko: Orava

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod okorec » 20. Mar 2019 14:20

Máme takúto značku my v legislatíve resp. ak nie, neplánuje sa? U tých turistický zaujímavejších horských prechodov by možno nebola odveci.
foto link
Múdry to pochopí sám a hlúpemu to aj tak nevysvetlíš.
Obrázok používateľa
okorec
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 10
Založený: 13. Jan 2011 19:45
Bydlisko: Martin

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod Miro » 21. Mar 2019 09:42

Podľa mňa je to u nás značka IS23a - Smerová tabuľa ku kultúrnemu alebo turistickému cieľu.
Miro
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 5
Založený: 12. Jún 2005 19:47

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod garip » 18. Apr 2019 13:21

co vas ako prve napadne, ked uvidite tento obrazok? mne ako prve napadlo, kolko € musel niekto zarobit na tomto celom projekte len na vyrobe DZ, to je nieco neskutocne.
http://www.nitralive.sk/images/stories/ ... 019_17.jpg
garip
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 669
Obrázky: 210
Založený: 05. Nov 2012 10:44

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod Vlados » 18. Apr 2019 14:40

tragédia na druhú.

nestihol som spraviť foto. aktuálne v smere od Maďarska/Rakúska je na PDZ pred mostom Lafranconi "obmedzenie" na 120km/h. je to od portálu kde začína mesto Bratislava.
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod Peterman » 18. Apr 2019 16:52

garip napísal:co vas ako prve napadne, ked uvidite tento obrazok? mne ako prve napadlo, kolko € musel niekto zarobit na tomto celom projekte len na vyrobe DZ, to je nieco neskutocne.
http://www.nitralive.sk/images/stories/ ... 019_17.jpg

Tak toto je fakt úplne zbytočný nezmysel, ....ako na detskom dopravnom ihrisku
Z extrému do extrému
Peterman
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 502
Obrázky: 17
Založený: 02. Okt 2013 20:38

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod lostrail » 21. Apr 2019 13:33

Inception
lostrail
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 432
Založený: 19. Aug 2018 14:42

Chaotické dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod KN.SK » 21. Apr 2019 23:45

Čo kraj/okres, to iné označenie obcí (nielen v štátnom jazyku, ale i v menšinovom) na Slovensku, dokonca na tej istej ceste I. triedy (I/63). :roll:

• SK-BL/SC
staré a Rovinka - nový typ a "predpisovo" (ak sa nemýlim: len začiatočné písmeno je veľké):
41707

• SK-TA/DS
len Šamorín (od Bratislavy) po starom; zvyšok okresu mišung (t. j. i Šamorín od Komárna). Slovenské sú po starom, menšinové v novom vyhotovení — buď šetrili alebo majú konečne v maďarčine "rozmernejšie" písmená, než sa použili v štátnom jazyku. Ak sa nepletiem, tak tie nové sú nesprávne. lebo sa použili len "veľké" litery.
41710 41711 41721

• SK-NI/KN
Okrem mestskej časti Komárna-Nová Stráž (po starom) všade inde nešetrili a dali sa "nové", ale nesprávne - použité všade veľké písmená.
41729 41730 41731
Festina lente! Σπεῦδε βραδέως!
Sapienti sat.
Radšej budovať, než niečo ničiť.
Obrázok používateľa
KN.SK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3839
Založený: 08. Máj 2014 11:56

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod StVO » 26. Apr 2019 15:04

Vlados napísal:nestihol som spraviť foto. aktuálne v smere od Maďarska/Rakúska je na PDZ pred mostom Lafranconi "obmedzenie" na 120km/h. je to od portálu kde začína mesto Bratislava.

Čo znamená iba toľko, že tam môžeš ísť 120 km/h až po "vzdialenejšiu hranicu najbližšej križovatky" (§ 5 ods. 13), čiže potiaľ, kde končia pripájacie pruhy od Incheby. A hlavne, detectors approve that. Čiže keď svieti 120, je primerané ísť 120. A keď svieti 60, oplatí sa ísť z plynu dole. Vzniká tam ale paradoxná situácia, že keď detektory zaznamenajú úplnú pohodu na 130-ku, tak to ide do tmy a môžeš ísť len 90 - dôsledok platného dopravného určenia kombinovaného s tou IS 36a. Aktuálne sa projektuje realizačka na pokračovanie líniovky cez most k tunelu a obec sa tam má zrušiť úplne, potom to už bude korektné.
Obrázok používateľa
StVO
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 670
Obrázky: 8
Založený: 12. Jan 2017 22:30
Bydlisko: Karlsdorf

Re: Chaotické dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod StVO » 26. Apr 2019 15:33

KN.SK napísal:• SK-BL/SC
staré a Rovinka - nový typ a "predpisovo" (ak sa nemýlim: len začiatočné písmeno je veľké):

Začiatočné písmeno je veľké, lebo to tak požadujú pravidlá slovenského pravopisu (ide o "vlastné meno").

Horšie je, že ma šľak triafa, keď vidím, ako sa to veľké začiatočné písmeno objavuje tam, kde nepatrí (napríklad "Okrem ...."). Zato tam, kde patrí, sa pre istotu neobjaví (napríklad "Senec-východ"). A ešte sa budú fešáci oháňať PSP, o ktorých vedia zhruba toľko, čo ja o metalurgii.

KN.SK napísal:• SK-TA/DS
len Šamorín (od Bratislavy) po starom; zvyšok okresu mišung (t. j. i Šamorín od Komárna). Slovenské sú po starom, menšinové v novom vyhotovení — buď šetrili alebo majú konečne v maďarčine "rozmernejšie" písmená, než sa použili v štátnom jazyku. Ak sa nepletiem, tak tie nové sú nesprávne. lebo sa použili len "veľké" litery.

Tak ono je to nesprávne už len preto, že norma požaduje rovnaké retroreflexné vyhotovenie značiek. Ak meníš nejakú značku na stĺpiku, musíš zaručiť, že všetky ostatné značky majú rovnaké retroreflexné vlastnosti. Ak nemajú, musíš ich vymeniť, čo sa v tomto prípade nestalo. A keď tade ideš v noci, tak výsledok je, že vidíš tú národnostnú tabuľu, kým obecná tabuľa je v tme a máš problém ju vôbec vidieť, nieto ešte prečítať.

Čo sa týka písania vezálkami, tak problém je v tom, že niektorí (či skôr mnohí) ľudia vedia čítať len obrázky, nie text. Keby sa v I. dieli Prílohy 1 vyhlášky pozreli nielen na časti I. až IV. s obrázkami, ale aj na časť V. s textom, tak by sa dočítali, že sa tie názvy nemajú písať verzálkami, ako je to nakreslené v časti I., keďže "Podrobnosti o rozmeroch, farbách a presnom vyhotovení dopravných značiek a dopravných zariadení upravujú technické normy" (s odkazom na STN 01 8020).

Najväčší prúser ale je, že celá tá IS 37a/b je od podlahy zle a v rozpore s Viedenským dohovorom. Buď to má byť spolu na jednej tabuli alebo, ak sú to samostatné značky, tak tá národnostná musí mať tmavú farbu. Takto ani nerozoznáš, čo je čo (a ten modrý lem tiež nie je vidieť). To máš tak, keď niečo upečie telocvikár s policajtom bez toho, aby bol pri tom prítomný aj niekto vybavený šedou kôrou.

KN.SK napísal:• SK-NI/KN
Okrem mestskej časti Komárna-Nová Stráž (po starom) všade inde nešetrili a dali sa "nové", ale nesprávne - použité všade veľké písmená.

Tá Nová Stráž je v poriadku. Národnostnými tabuľami sa môžu označovať len obce, nie miestne časti, tak zákon káže. K IS 36c/d preto ani neexistuje príslušná národnostná dvojička. Ono to je dané aj tým, že sčítanie obyvateľstva sa tiež vyhodnocuje len za obec ako celok.
Obrázok používateľa
StVO
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 670
Obrázky: 8
Založený: 12. Jan 2017 22:30
Bydlisko: Karlsdorf

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod StVO » 26. Apr 2019 15:43

Miro napísal:
okorec napísal:Máme takúto značku my v legislatíve resp. ak nie, neplánuje sa? U tých turistický zaujímavejších horských prechodov by možno nebola odveci.
foto link

Podľa mňa je to u nás značka IS23a - Smerová tabuľa ku kultúrnemu alebo turistickému cieľu.

Presne tak.

P.S. Ten názov vo vyhláške "kultúrny alebo turistický cieľ" znie podobne ako "jazvečík alebo pes". Kultúrny cieľ je vždy takpovediac atraktivitou cestovného ruchu (fuj, to je pojem!), teda je zároveň turistický.
Obrázok používateľa
StVO
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 670
Obrázky: 8
Založený: 12. Jan 2017 22:30
Bydlisko: Karlsdorf

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod StVO » 26. Apr 2019 16:21

Hank napísal:Podla "kompetentnych" zo ZSR su celkovo vystrazne znacky pred priecestim zbytocne, lebo povinnost vodica bezpecne prejst priecestie zacina a konci dodrzanim rychlosti 30/50 km/h 30/50 m pred nim, takze mozeme tieto znacky rovno zrusit.

U ŽSR ma neprekvapí už nič, to je ešte horšie ako žendarméria, teda s výnimkou majora, ten je neprekonateľný. Ale keď spomínaš tie priecestia, tak naposledy ma priviedli do úžasu svojou geniálnou teóriou, že priecestie pri traťovej rýchlosti 140 km/h je pohoda klídek tabáček, ale pri 160 km/h je už z bezpečnostných dôvodov absolútne neprijateľné. Fakt neviem, aký je rozdiel v tom, či ma vlak uprace z trate 140-kou alebo 160-kou, naozaj mi môže byť jedno, či budem mať pravé vajce 50 alebo 70 metrov od ľavého. Bavíme sa samozrejme o priecestí so signalizáciou a závorami, pričom ak je zabzar v poruche, má vlak automaticky pomalú jazdu.
Obrázok používateľa
StVO
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 670
Obrázky: 8
Založený: 12. Jan 2017 22:30
Bydlisko: Karlsdorf

VL 6.1

Odoslaťod StVO » 26. Apr 2019 16:32

Keby to náhodou niekoho ešte zaujímalo, tak tento link je platný do 11. mája:

https://uloz.to/tam/_0UodEZvbCWWN

Ťažko povedať, či to v tejto podobe pôjde von, minimálne o 6 značkách viem už teraz, že tam nebudú. Ale šľak to traf, beztak je to už riadne vykastrované. A nová vyhláška furt nikde.
Obrázok používateľa
StVO
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 670
Obrázky: 8
Založený: 12. Jan 2017 22:30
Bydlisko: Karlsdorf

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod StVO » 26. Apr 2019 16:42

racto napísal:
expwy napísal:Som zásadne proti tomu, aby zásady umiestňovania a používania dopravných značiek boli predmetom akéhokoľvek predpisu pod kuratelou MV SR PPZ. Má to byť predpis Minsterstva dopravy a nie policajných diletantov, ktorí nerozumejú elementárnym pravidlám cestnej premávky a dopravné značky si zamieňajú s nástrojom ich činnosti.

:D čo, nepačia sa ti vyjadrenia k VL6 :D

Čítal som od Teba dve veci. Jednou bol cykloreport z Mníchova, druhou pripomienky k minoloročnému návrhu VL 6. Je to divné, lebo mi to pripadá, ako keby to písali dvaja rôzni ľudia. To prvé zjavne písal príčetný rozhľadený človek s otvorenou mysľou a moderným pohľadom na (nielen cyklo-) dopravu a to druhé... no, ako keby major. Vieš mi to nejako vysvetliť?
Obrázok používateľa
StVO
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 670
Obrázky: 8
Založený: 12. Jan 2017 22:30
Bydlisko: Karlsdorf

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod Vlados » 26. Apr 2019 16:47

StVO napísal:
Vlados napísal:nestihol som spraviť foto. aktuálne v smere od Maďarska/Rakúska je na PDZ pred mostom Lafranconi "obmedzenie" na 120km/h. je to od portálu kde začína mesto Bratislava.

Čo znamená iba toľko, že tam môžeš ísť 120 km/h až po "vzdialenejšiu hranicu najbližšej križovatky" (§ 5 ods. 13), čiže potiaľ, kde končia pripájacie pruhy od Incheby. A hlavne, detectors approve that. Čiže keď svieti 120, je primerané ísť 120. A keď svieti 60, oplatí sa ísť z plynu dole. Vzniká tam ale paradoxná situácia, že keď detektory zaznamenajú úplnú pohodu na 130-ku, tak to ide do tmy a môžeš ísť len 90 - dôsledok platného dopravného určenia kombinovaného s tou IS 36a. Aktuálne sa projektuje realizačka na pokračovanie líniovky cez most k tunelu a obec sa tam má zrušiť úplne, potom to už bude korektné.

Vitaj, po dlhej dobe :)
Pripájacie pruhy končia až po 1km, no pre väčšinu vodičov to nie je križovatka takže majú k "dobru" ešte celý most. Nakoľko sa tu pripájajú vozidlá od Incheby a tie nevedia, že v tom mieste po D2 je povolené ísť 120 /km/h, tak to môže byť zbytočne nebezpečné. Snáď v rámci tej realizačky navrhnú aj výmenu PDZ na portáli od Incheby.
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod StVO » 26. Apr 2019 16:55

Vlados napísal:Vitaj, po dlhej dobe :)

Dík. Nemám moc teraz čas sem chodiť, čo už ;)

Vlados napísal:Pripájacie pruhy končia až po 1km, no pre väčšinu vodičov to nie je križovatka takže majú k "dobru" ešte celý most. Nakoľko sa tu pripájajú vozidlá od Incheby a tie nevedia, že v tom mieste po D2 je povolené ísť 120 /km/h, tak to môže byť zbytočne nebezpečné. Snáď v rámci tej realizačky navrhnú aj výmenu PDZ na portáli od Incheby.

Ono tých 30 km/h rozdielu nie je zas tak veľa a hlavne, 120 svieti len keď je to podľa detektorov s ohľadom na charakter pohybu dopravného prúdu bezpečné. Každopádne, PDZ na D1 sa budú tiež meniť a dopĺňať, hlavne však prejdú na automat. Je to už vysúťažené a zazmluvnené a má to už aj platné dopravné určenie. A vehikle od Incheby sa s vehiklami od Jaroviec stretnú v Pečni na spoločnom návestnom reze.
Obrázok používateľa
StVO
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 670
Obrázky: 8
Založený: 12. Jan 2017 22:30
Bydlisko: Karlsdorf

Re: VL 6.1

Odoslaťod Rio13.zm » 26. Apr 2019 21:20

StVO napísal:Keby to náhodou niekoho ešte zaujímalo, tak tento link je platný do 11. mája:

https://uloz.to/tam/_0UodEZvbCWWN

Ťažko povedať, či to v tejto podobe pôjde von, minimálne o 6 značkách viem už teraz, že tam nebudú. Ale šľak to traf, beztak je to už riadne vykastrované. A nová vyhláška furt nikde.


Mna ano :) vdaka za to.
Aky je rozdiel medzi tymto VLkom a tym z januara? ak neratam ine cislovanie. Ked som porovnaval majove z minuleho roka, je tam uprava obrazkov aj farieb.
Ktore to su, co tam nebudu? Pripadne preco nie su vo VL znacky koniec hlavnej cesty, dialnica a cesta pre motorove vozidla, cesta 3. triedy.
Trochu aj tusim preco, ale necham sa poucit, lebo je to celkom vtipne, co nove VL, to niekolko znaciek dole :)

Vie sa, kedy by to mohlo ist do platnosti? V akom stave je vyhlaska?
Obrázok používateľa
Rio13.zm
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 908
Obrázky: 197
Založený: 27. Jan 2007 17:42
Bydlisko: Zlaté Moravce

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod racto » 27. Apr 2019 10:58

Nakoľko už sem nezvyknem prispievať ale musím :)

Značky ok, Chyby v popisoch ohľadom cyklistov. Budu pripomienky (škoda že sa autor neporadil).
Ja osobne som zvedavý na dôvodovú správu z predchádzajúceho návrhu.
Avšak môj názor ohľadom ternu sa nemení. Aj z praxe aj ako vodič.
ach jaj
Obrázok používateľa
racto
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 28
Založený: 22. Okt 2007 11:33
Bydlisko: Detva

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod Vlados » 27. Apr 2019 15:38

StVO napísal:
Vlados napísal:Pripájacie pruhy končia až po 1km, no pre väčšinu vodičov to nie je križovatka takže majú k "dobru" ešte celý most. Nakoľko sa tu pripájajú vozidlá od Incheby a tie nevedia, že v tom mieste po D2 je povolené ísť 120 /km/h, tak to môže byť zbytočne nebezpečné. Snáď v rámci tej realizačky navrhnú aj výmenu PDZ na portáli od Incheby.

Ono tých 30 km/h rozdielu nie je zas tak veľa a hlavne, 120 svieti len keď je to podľa detektorov s ohľadom na charakter pohybu dopravného prúdu bezpečné. Každopádne, PDZ na D1 sa budú tiež meniť a dopĺňať, hlavne však prejdú na automat. Je to už vysúťažené a zazmluvnené a má to už aj platné dopravné určenie. A vehikle od Incheby sa s vehiklami od Jaroviec stretnú v Pečni na spoločnom návestnom reze.

Bude v rámci realizácie pridaný aj tretí pruh na moste? Kedysi to bola veľká téma.
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: VL 6.1

Odoslaťod StVO » 30. Apr 2019 16:35

Rio13.zm napísal:Aky je rozdiel medzi tymto VLkom a tym z januara? ak neratam ine cislovanie. Ked som porovnaval majove z minuleho roka, je tam uprava obrazkov aj farieb.
Ktore to su, co tam nebudu? Pripadne preco nie su vo VL znacky koniec hlavnej cesty, dialnica a cesta pre motorove vozidla, cesta 3. triedy.
Trochu aj tusim preco, ale necham sa poucit, lebo je to celkom vtipne, co nove VL, to niekolko znaciek dole :)

Vie sa, kedy by to mohlo ist do platnosti? V akom stave je vyhlaska?

Rozdielov moc niet, ak nerátam zase pár desiatok vypustených listov. Okrem toho sú tam nejaké drobné úpravy, z ktorých veľkú časť ani nie je na pohľad vidieť – zmeny sú vo vektoroch a ich účelom je zjednodušenie výroby (posuny na celé polcentimetre apod.). O zmenách v číslovaní od januára neviem, si si istý, že máš januárovú verziu?

Diaľnica a cesta pre motorové vozidlá zatiaľ nie sú uvedené zámerne, keďže sa v novej vyhláške mení ich vyobrazenie resp. význam (cesta pre motorové vozidlá). Ku koncu hlavnej cesty nemám slov, to by bolo na dlhé rozprávanie... slovom, ľudia. čo nemajú šajn o informačnom dizajne a v živote nepočuli o kontraste alebo dominantných elementoch, majú pocit, že sa musia k všetkému vyjadrovať. Radšej som to vyhodil, ako by som tam dal blbosť.

Značka cesta III. triedy vo VL nebude. Nemá sa totiž používať ako samostatná tabuľka, iba ako vložená značka do IS za účelom upozornenia pre vodičov náklaďákov pri odbočení z cesty I. alebo II. triedy na tranzitnú cestu III. triedy (že tam ako nemajú čo hľadať, ak nie sú dopravná obsluha). To, že to inžinieri dávajú hlava-nehlava všade, je vizitka slovenského dopravného inžinierstva – značka sama o sebe nemá žiadnu informačnú hodnotu, cesty III. triedy netvoria žiadne súvislé trasy a sú viac-menej náhodné stavebné označenia. Lenže u nás sa robia projekty dopravného značenia tak, že chlapec má pred sebou plachtu so všetkými značkami z vyhlášky a špekuluje, ktorú by tam ešte mohol dať. Ani mnohí policajti ešte nepočuli o paragrafe 61 odsek 1 resp. zjavne nechápu, čo znamená slovo „nevyhnutne.“ Tak ale niet divu, keď ten, čo sa tu pasuje za vrchného dopravného inžiniera, tiež takô nepočul a okrem toho nevie čítať. Hlavne, že uzatvorenie pravého jazdného pruhu bez váhania rieši značkou zákaz odbočenia vpravo (to naozaj). Alebo presmerovanie do protismeru na diaľnici namiesto pruhovej tabule žltým smerníkom doľava.

Čo sa týka novej vyhlášky, radšej nemám slov. Expwy mal pravdu.
Obrázok používateľa
StVO
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 670
Obrázky: 8
Založený: 12. Jan 2017 22:30
Bydlisko: Karlsdorf

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod StVO » 30. Apr 2019 16:42

racto napísal:Chyby v popisoch ohľadom cyklistov. Budu pripomienky (škoda že sa autor neporadil).

Konkretizuj. Lebo čo sa týka cyklistov, je tam dohromady 5 a pol značky, všetko jednoduché prípady typu cestička pre cyklistov, tam nemá byť kde chyba.

racto napísal:Ja osobne som zvedavý na dôvodovú správu z predchádzajúceho návrhu.

Na Tvojom mieste by som sa moc netešil 8) Ona sa totiž bude publikovať všetkým.

racto napísal:Avšak môj názor ohľadom ternu sa nemení. Aj z praxe aj ako vodič.

Tvoj názor Ti síce neberiem, ale objektívne je v rozpore s faktami. To zas v typografii ja sa vyznám. Druhá vec je, že v praxi až príliš často vidím Tern použitý s chybou metrikou – čo znamená len toľko, že dotyčný nemá zakúpenú licenciu a používa jednotlivé znaky halabala. Fakt nechápem, prečo má niekto snahu ušetriť pri cene 80 eur na 5 pracovných staníc. Narobí sa s tým jak drevorubač a výsledok žiadna sláva.Treba ale dodať aj to, že aj pri tej chybnej metrike je čitateľnosť, obzvlášť za dažďa, tmy apod. stále neporovnanteľne lepšia ako pri Unigrote (tak ono narrow bold je zhovadilosť sama o sebe). Samozrejme okrem prípadov úplného znehodnotenia brutálnym stlačením či totálne nerovnomerným rozpalom, čo je ale rozpor s normou.

Tento príspevok si ešte prehliadol, bo nevidím Tvoju odpoveď:

viewtopic.php?f=10&t=715&p=219365#p219264
Obrázok používateľa
StVO
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 670
Obrázky: 8
Založený: 12. Jan 2017 22:30
Bydlisko: Karlsdorf

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod StVO » 30. Apr 2019 16:44

Vlados napísal:Bude v rámci realizácie pridaný aj tretí pruh na moste? Kedysi to bola veľká téma.

Áno, je to súčasťou zadania. Trojpruh ako taký je naprojektovaný už dávno, len sa musia vyriešiť portály resp. značky na nich, na tom sa to vtedy zaseklo.
Obrázok používateľa
StVO
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 670
Obrázky: 8
Založený: 12. Jan 2017 22:30
Bydlisko: Karlsdorf

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod racto » 30. Apr 2019 21:19

StVO napísal:Na Tvojom mieste by som sa moc netešil 8) Ona sa totiž bude publikovať všetkým.

Ja sa celkom teším. Nie len na moje, ale aj na ostatné (nakoľko mojich tam bolo pár).

StVO napísal:Tvoj názor Ti síce neberiem, ale objektívne je v rozpore s faktami. To zas v typografii ja sa vyznám. Druhá vec je, že v praxi až príliš často vidím Tern použitý s chybou metrikou – čo znamená len toľko, že dotyčný nemá zakúpenú licenciu a používa jednotlivé znaky halabala. Fakt nechápem, prečo má niekto snahu ušetriť pri cene 80 eur na 5 pracovných staníc. Narobí sa s tým jak drevorubač a výsledok žiadna sláva.Treba ale dodať aj to, že aj pri tej chybnej metrike je čitateľnosť, obzvlášť za dažďa, tmy apod. stále neporovnanteľne lepšia ako pri Unigrote (tak ono narrow bold je zhovadilosť sama o sebe). Samozrejme okrem prípadov úplného znehodnotenia brutálnym stlačením či totálne nerovnomerným rozpalom, čo je ale rozpor s normou.

Tak ja neviem, ale ty chodíš asi po inych cestách, iných stavbách, iných projektoch...
Ale to už je jedno, napísal si si normu, dal si to tam, je to schválené, musí sa to rešpektovať. Avšak môj názor nezmeníš, Vidim to v praxi aj na ceste. Pre mňa je R1 NR oveľa viac prehľadnejšia ako D1 Trenčín a okolie.

Čo sa týka pripomienok k cyklu, určite prídu.
ach jaj
Obrázok používateľa
racto
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 28
Založený: 22. Okt 2007 11:33
Bydlisko: Detva

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod Vlados » 30. Apr 2019 22:41

StVO napísal:
Vlados napísal:Bude v rámci realizácie pridaný aj tretí pruh na moste? Kedysi to bola veľká téma.

Áno, je to súčasťou zadania. Trojpruh ako taký je naprojektovaný už dávno, len sa musia vyriešiť portály resp. značky na nich, na tom sa to vtedy zaseklo.

Bude nahradená táto textová značka za nejakú s piktogramom, čo pochopí aj cudzinec?
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod Hank » 02. Máj 2019 14:57

Myslis tu zmenu organizacie dopravy, ktora tam v tom smere od postavenia dialnice nikdy realne nebola? Alebo v smere od Incheby, kde sa sice uz tie pruhy par krat premalovali, ale za zmenu organizacie dopravy sa to moze oznacovat asi iba v CSSR? Ja by som taky piktogram velmi nechcel vidiet...
Poloodborný portál najmä o dopravnom značení
http://www.ocestnejpremavke.sk
Obrázok používateľa
Hank
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 418
Obrázky: 20
Založený: 10. Nov 2016 19:18

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Diaľnice a RC všeobecne

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 18 hostí.