Úvaha - problémy v diaľničnej výstavbe

diskusia o D & RC vo všeobecnej rovine, plány, návrhy a samozrejme flamewars ;)

Moderátor: Moderátori

Odoslaťod Dialniciar » 22. Mar 2007 23:03

aquila napísal:dialniciar, zase odbacas, ale co s tebou. 400 tisic ciganov na slovensku sa ma ako v bavlnke oproti lokalny v argentine. je tam 2x take vacsia umrtnost deti ako na slovensku, je tam asi 150 tisici ludi nakazenych AIDS, az 3 % populacie su negramotne (na slovensku 0,3%), 35% populacie je pod hranicou chudoby, argentina mala 400% zadlzenie voci HDP .. a ty tu ches este chvalit ? ach jaj, dialniciar, fakt sa nespoliehaj na tvrdu demagogiu ako to robi fico ...


Ale našla peniaze na diaľnice ... v tom je ten vtip. A aj z nových úverov. Demagóg najhrubšieho zrna si tu ty, pretože rád si vyhľadávaš tieto tvoje štatistiky, ale unikáš od života, ja som v Argentíne 3,5 roka pracoval. A ti hovorím, že také getá aké u nás sú, tam nenájdeš. :idea:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 22. Mar 2007 23:05

India, 25% negramotnosť. :idea:
Grécko (člen EÚ) ešte stále 6% negramotnosť. Španielsko tiež nemá 100%. :idea:

HIV. Všimol som si, že máš niečo zásadné proti deťom s HIV. Nuž ale čo s tebou.

Argument žiadny, ale čo s tebou. Neustúpim, tu nie. :idea: Admin neadmin, zavádzaš.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 22. Mar 2007 23:08

Aj tie bludy, že sme boli takmer Argentína. Keby ano, inak by sa tu žilo. :idea:

Na diaľnice sa našlo 8 mld. SKK a tak nemohol problém nájsť 12 mld. SKK. To tvrdím ja a nikto ma nepresvedčil o opaku. A môže všetkých aj roztrhať, nikto ma ani len za komunistu označiť nemôže. Okrem aquilu.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod puff dady » 22. Máj 2007 15:28

Hodi sa mi to asi najviac sem (to tejto temy) :wink:

Takyto pohlad na dialnicnu siet som nasiel na blogu sme :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=7099
puff dady
diskutujúci
 
Príspevky: 72
Obrázky: 6
Založený: 07. Mar 2005 13:49
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod aquila » 22. Máj 2007 15:42

pekne pisane z nadhladu :) hold nic ine nam nezostava :lol:
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod devil » 22. Máj 2007 16:13

hm, pise akoby vazec-mengusovce ci PB problem ako taky vyriesili. taktne nepise ze ako mal pred 89 aj po 89 stat s podkapitalizovanou ekonomikou okrem inych 100viek km vyriesit ZA-RK.
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Odoslaťod fh » 24. Máj 2007 17:14

Diaľnice sú na nevykúpených pozemkoch :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=7120
fh
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 06. Máj 2005 11:19

Odoslaťod eucitizen » 12. Jún 2007 06:49

Vcera Gasparovic podpisal novelu zakona o vyvlastneni, ako to vnimate? Je to v krok vopred? V poslednom cisle Trenda bol o tom clanok a nemali na to kladny nazor. Dokonca sef zdruzenia za spravedlive vyvlastnovanie videl v nom nejake pozitiva.
Obrázok používateľa
eucitizen
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 14
Založený: 04. Feb 2005 00:43

Odoslaťod B; » 12. Jún 2007 09:17

Podla mna velmi dobry clanok v Trende o stave a problemoch vo vystavbe:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=7195

Mna zaujalo napr.
"Hlavná inžinierka divízie Dopravoprojektu Viktória Chomová"...
Obrázok používateľa
B;
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 29
Založený: 04. Feb 2005 10:55
Bydlisko: Doma :-) v EU

Odoslaťod mel » 12. Jún 2007 09:55

B;

v tom clanku je mnozstvo chyb, ako napriklad, ze sa realizoval v minulom obdobi obchvat Svidnika... ale aj mnozstvo inych ... ten clanok sa tvari ako dobry ale nie je dobry...
mel
Obrázok používateľa
mel
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 10
Založený: 07. Feb 2005 12:41

Odoslaťod fh » 23. Jún 2007 11:46

Na diaľniciach sú najdrahšie tunely :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?p=46787#46787
fh
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 06. Máj 2005 11:19

Odoslaťod Peter Olejár » 13. Máj 2008 23:51

Pomohli s Braniskom, štát im roky nezaplatil :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=10167

Ľudia v dobrej vôli umožnili stavať tunel. Na peniaze čakajú 12 rokov. Štát ich zrejme oklamal. :shock:

Mečiarova vláda sľúbila ľuďom zaplatiť. Nestalo sa.
Dzurindova vláda si na to za 8 rokov nenašla čas. Prokopovič zaskočený.
Ficova vláda sa tiež k ničomu nemá.

Štát dlhuje obyčajným ľuďom pár desiatok mil. Sk, pričom títo ľudia dobrovoľne umožnili stavať diaľnicu na ich pozemkoch. Realita, ktorá je smutná: „Nemáme ani pozemky, ani peniaze. Zato máme v záhrade diaľnicu,“ hovorí 84-ročný Matej Forgáč z Korytného. Na to, aby chodil po úradoch a domáhal sa toho, čo mu patrí, už silu nemá. :? :o
fh gratulujem
Peter Olejár
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 896
Obrázky: 22
Založený: 05. Mar 2008 13:02

Re: Úvaha - problémy v diaľničnej výstavbe

Odoslaťod Peter Olejár » 14. Máj 2008 00:24

1. prispevok tejto temy je 2,5 roka stary a dovolim si mensiu analyzu :arrow:

1. D1 BA-KE bude otvorená, aj keď niekde len na 1/2 profil v r. 2010.

1. Štát začal váhať, či sa finančne oplatí zrýchlená výstavba D1 BA-KE a je dosť pravdepodobné, že ak by sa aj podarila D1 postaviť a otvoriť aspoň na 1/2 profil v r. 2010, tak by výstavba bola predražená a na mnohých úsekoch by kvalita musela ustúpiť, resp. nestihli by sa viaceré úseky postaviť, pretože tie najťažšie nie sú na výstavbu ani pripravené.


V r. 2001-2002 stat hovoril o termine 2010. Na jar 2005 sa nazory zacali menit. A dneska sa otvorene hovori ze ani zrychlena vystavba nepomoze suvislej D1 v r. 2010. Caesar ma pravdu. :P

2. D1 BA-ZA bude otvorená v r. 2006 v celej svojej dĺžke, aj keď niekde len na 1/2 profil.

2. Je polrok r. 2005 a štát už vie, že D1 BA-ZA nebude ani na 1/2 profil otvorený, pretože viaceré úseky na trase PB-ZA jednoducho nie sú pripravené na výstavbu a v r. 2006 sa otvoria niektoré úseky, niektoré nie a celkovo sa D1 BA-ZA otvorí na 100% v r. 2008. Najväčšie zdržania sú pri a v PB.


V r. 2004 sa firme KIA slubila suvisla D1 po Zilinu. Je r. 2008 a stale sa tak nestalo a hlavne kvoli useku cez PB. Caesar ma pravdu. :P

3. Výstavba na RK R1 bude prebiehať intenzívnejšie a úseky sa budú otvárať načas a podľa plánu.

3. Výstavba prebieha takým istým tempom, možno rýchlejším.


To, co si stat naplanoval sa splnit nepodarilo. Rychlejsiu vystavbu zmarili protesty ludi a meska PPP. V principe ale vystavba prebieha rovnakym tempom. Caesar ma skoro pravdu. :lol:

4. Zrýchli sa výstavba D3 a R5.

4. Nedokážem posúdiť.


Stat povedal a D3 sa stavia, R5 nie. Otazka je co Caesar povazuje za "zrychlenu vystavbu" :?:

5. D1 PO-Svinia sa v r. 2005 začne bez akýchkoľvek problémov stavať.

5. Neviem, či sa tento úsek začne stavať v r. 2005, ale problémy nastali ohľadom majetkovo-právneho vysporiadania pozemkov.


az som spravne tu na fore cital tak sa vystavba zacala v decembri r. 2005 a teda Caesar ma pravdu. :P

6. R4 KE-Milhosť bude v r. 2005 pripravená na svoju výstavbu a aj sa začne výstavba realizovať. Zhodnotí sa potreba stavať obchvat okolo SK.

6. Nedokážem posúdiť úsek R4 KE-Milhosť, no celkovo sa realizácia tohto úseku už viackrát posunula. Obchvat okolo Svidníka sa bude realizovať ako prvý úsek na severnej vetve R4.


juzna R4 sa nestavia a obchvat svidnika sa realizuje ako prvy co vypoveda samo o sebe dost a aj ked s posunom tak predsa .. Caesar ma pravdu. :P

7. Úsek Mengusovce-Jánovce, keďže bude financovaný zo zdrojov EÚ a jej inštitúcií, rozdelí sa na 3 úseky a prebehne verejná súťaž, kde budú jasní víťazi a začne sa s výstavbou.

7. Úsek Mengusovce-Jánovce je úplným zlyhaním. Hrozí súd a súdy môžu súdiť aj 10 rokov. Okrem 1. úseku sú priamo ohrozené stále aj ďalšie dva. Financovanie stavby by však ohrozené byť nemalo, keďže finančné prostriekdy už boli vyčlenené v tomto finančnom období EÚ.


sudy nesudili 10 rokov a aj ked to na nich skoncilo, stavia sa dalej, .. stavaju sa vsetky useky dokonca sa dostavia posledny na plny profil. Caesarove obavy sa nenaplnili. :(

8. Doprava v hlavnom meste BA. Most Košická sa dostavia aj za pomoci štátu. Tunel Sitina bude financovaný z úverov od japonských bánk, investorom bude štát, NDS. Mesto môže vypracovať NS MHD v BA, ktorý štát bude posudzovať z hľadiska finančnej pomoci.

8. Most Apollo bol dofinancovaný štátom na 33% z chýbajúcich financií, ostatné potrebné financie však okamžite mesto BA osúhlasilo, resp. ihneď zaistilo ďalších 33% a ostatné chýbajúce % nájde. Tunel Sitina sa dostáva do finančných problémov kvôli nedostatočnej geologickej štúdii. Podpora štátu mestu BA ohľadom NS MHD je stále nedoriešená.


most sa predrazil a 50% predrazenia zaplatil stat a 50% mesto
tunel mozno mal nejake problemy, aj sa stavalo nieco naviac na D2 ale pre silnu SKK sa usetrila 1 miliarda Sk
nosny system (asi tym sa mysli NS) sa nestavia, stav zostava rovnaky, aj ked sa vystavba planuje na tento rok a zatial bez pomoci statu

Caesar na viac ako 50% ma pravdu. :lol:

9. Bude sa hodnotiť celkový plán diaľničnej výstavby, trasovanie R3, R7 a prípadná rýchlejšia výstavba obchvatov či obchvatu okolo BA, t.j. D4.

9. Začínajú sa realizovať viaceré obchvaty po celom Slovensku. Napríklad severný obcvhat TT, obchvat okolo GA, Vrábiel, SI, PD, ... Začína sa budovať aj časť úseku na RK R3. O vonkajšom obchvate okolo BA sa zatiaľ len uvažuje, konkrétne sa plánuje trasovanie.


na R3 sa jeden usek dostaval, dalsi sa zacal
na R7 nenastal pokrok, starostovia ziadaju vystavbu
o D4 sa viac hovori a pise ako by sa malo realne zacat stavat ale faktom je ze sa plany posunuli az cez 10 km tunel MK a k rakuskym hraniciam

Caesar ma pravdu. :P

10. Vznikne NDS, ktorá vnikne najmä pre to, aby si štát mohol aj naďalej požiačiavať peniaze, no úvery sa nebudú započítavať do štátneho dlhu.

10. NDS, a.s. vznikla, no zatiaľ si nevzala ani jeden úver.


NDS vznikla, vzala si uvery za 17-20 mld. Sk, dnesna ich hodnota je vyse 16 mld. Sk. Ale toto bolo skor hodnotenie stavu vzniku.
fh gratulujem
Peter Olejár
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 896
Obrázky: 22
Založený: 05. Mar 2008 13:02

Predchádzajúca

Naspäť na Diaľnice a RC všeobecne

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 8 hostí.