Nová turistická mapa SR 1:50 000 na obzore

odkazy na iné fóra, stránky, dokumenty, ktoré sa dotýkajú problematiky

Moderátor: Moderátori

Nová turistická mapa SR 1:50 000 na obzore

Odoslaťod mapman » 07. Feb 2006 16:20

Mám skúsenosti s českým turistickým atlasom od tejto firmy, aj so slovenským z VKÚ, toto bude určite kvalitnejšie :wink: Vyjde v marci alebo apríli :lol: viac info tu: http://www.atlascr.cz/oproduktu.php?publikace=t50sk Oplatí sa objednávať? (predajná cena cca. 1200 Kč, v objednávke 800/750 Kč)
mapman
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 686
Obrázky: 80
Založený: 24. Feb 2005 13:40
Bydlisko: CZ 140 00

Odoslaťod Adaios » 07. Feb 2006 18:56

Ako toto suvisi priamo s dialnicami :?:

SR ma snad dost druhov map - na cestovanie sluzia ine mapy - cestovne atlasy, nie turisticke mapy - to je uz cestovny ruch. Aj podla ukazky je to jasne.

Ale OK - nemam nic proti autorovi, ale podla mna je toto skor reklama na novu mapu.

Lebo nakoniec - aj skoly, sportove arealy, hotely - toto vsetko je infrastruktura. :wink:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod mapman » 07. Feb 2006 19:26

Adoas napísal:Ako toto suvisi priamo s dialnicami :?:

SR ma snad dost druhov map - na cestovanie sluzia ine mapy - cestovne atlasy, nie turisticke mapy - to je uz cestovny ruch. Aj podla ukazky je to jasne.

Ale OK - nemam nic proti autorovi, ale podla mna je toto skor reklama na novu mapu.

Lebo nakoniec - aj skoly, sportove arealy, hotely - toto vsetko je infrastruktura. :wink:


Tak pardon, pokial to vyvoláva takéto dojmy. Nemám nič spoločné s tou firmou, stále študujem a dialnice su moje hobby. A tato mapa mi ako Slovákovi žijucemu v Prahe už od mala aspoň o trocha viac priblíži infraštruktúru tejto krajiny ako celku, ako "***" si kupujem po jednej už roky mapy 1:50 000, aby som sa vyznal pri cestách aj na túrach a teraz vyjdu všetkytzv. all-in-one. Len mi to spravilo radosť a chcel som sa o to podeliť lebo mám pocit že pre pochopenie situácie mnohých stavieb z mapy je toto dobrá príležitosť pre takých ako ja.
A obávam sa že práva čo sa týka množstva máp v SR tak tu trh považujem za nie moc bohatý.

Aspoň vidím že medzi nami sú podstatné rozdiely v tom ako chápeme svoje hobby a ten moj pohlad beriem ako ten laickejši a možno trochu detinský...

Snáď nikomu nevadia aspoň tie ortofoto, čo som dnes pridal z googlu, len mi napadlo, že by to mohlo byť zaujímave...
mapman
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 686
Obrázky: 80
Založený: 24. Feb 2005 13:40
Bydlisko: CZ 140 00

Odoslaťod Adaios » 07. Feb 2006 19:38

parker napísal:Tak pardon, pokial to vyvoláva takéto dojmy. Nemám nič spoločné s tou firmou, stále študujem a dialnice su moje hobby. A tato mapa mi ako Slovákovi žijucemu v Prahe už od mala aspoň o trocha viac priblíži infraštruktúru tejto krajiny ako celku, ako "***" si kupujem po jednej už roky mapy 1:50 000, aby som sa vyznal pri cestách aj na túrach a teraz vyjdu všetkytzv. all-in-one. Len mi to spravilo radosť a chcel som sa o to podeliť lebo mám pocit že pre pochopenie situácie mnohých stavieb z mapy je toto dobrá príležitosť pre takých ako ja.
A obávam sa že práva čo sa týka množstva máp v SR tak tu trh považujem za nie moc bohatý.

Aspoň vidím že medzi nami sú podstatné rozdiely v tom ako chápeme svoje hobby a ten moj pohlad beriem ako ten laickejši a možno trochu detinský...

Snáď nikomu nevadia aspoň tie ortofoto, čo som dnes pridal z googlu, len mi napadlo, že by to mohlo byť zaujímave...


parker,

vobec sme sa nepochopili. Aj keby si mal nieco spolocne s nejakou firmou tak mne to vobec neprekaza.

Ja som sa len snazil upozornit ze na cestovanie autom je lepsi "atlas" a napriklad ja pouzivam niekolko spolu, lebo neexistuje 1 nejaka super mapa pre cely svet: Ja mam podrobnu mapu Europy, potom Grecka, potom Macedonska, Talianska a este vela dalsich ale tie su menej podrobne, ale staci to na vsetky vyznamne cesty a to je v pripade SR D/R, cesty I.-III. triedy.

A ked chcem chodit do prirody tak mam dalsie mapy - turisticke kde su znacky a popis atd.

A potom su aj vojenske mapy - turisticke atd.

Takze sa snazim "ukazat" vyber map - nie len jednu, lebo s jednou sa neda robit nic. Samozrejme ze ak niekto chce chodit len v Tatry v SR tak si kupi extra mapu o Tatry.

Ja si naopak myslim ze SR ma velky vyber map svojho uzemia.

Odpocivadla ktore si pridal su OK. :wink:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod mapman » 07. Feb 2006 19:49

Adoas napísal:parker,
vobec sme sa nepochopili.
:wink:

V poriadku, mam chripku a na kazdu blbost reagujem trochu podrazdene. Neajko stale obdivujem vas vsetkych (Adoas, aquilla, Dy atd.) že máte taký obrovksý prehlad ale to bude asi aj skusenostami a nie len zapalom pre svoje zamestnanie ci hobby... Rád sa od Vás nechám poučiť, preto aj by ma zaujímal názor na tísíce vecí a neviem si vybrať čo skor tak radsej len citam.
Hlavne aby sa tu dalej objavovali cerstve info a snad zacnu pribudad aj nove fotky z D a RK. Na Slovensku sa ocitnem tak pat sest krat do roka a napr. ten usek kolo Sverepca by som uz strasne rad videl v premavke :wink: a keby len ten :P
mapman
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 686
Obrázky: 80
Založený: 24. Feb 2005 13:40
Bydlisko: CZ 140 00

Odoslaťod Adaios » 07. Feb 2006 20:16

parker napísal:
Adoas napísal:parker,
vobec sme sa nepochopili.
:wink:

V poriadku, mam chripku a na kazdu blbost reagujem trochu podrazdene. Neajko stale obdivujem vas vsetkych (Adoas, aquilla, Dy atd.) že máte taký obrovksý prehlad ale to bude asi aj skusenostami a nie len zapalom pre svoje zamestnanie ci hobby... Rád sa od Vás nechám poučiť, preto aj by ma zaujímal názor na tísíce vecí a neviem si vybrať čo skor tak radsej len citam.
Hlavne aby sa tu dalej objavovali cerstve info a snad zacnu pribudad aj nove fotky z D a RK. Na Slovensku sa ocitnem tak pat sest krat do roka a napr. ten usek kolo Sverepca by som uz strasne rad videl v premavke :wink: a keby len ten :P


Nechcem provokovat ale ked ma clovek chripku tak idealne je 2-4 dni len lezat a potit sa a pit caj - ziadne lieky, nic (len keby sa zhorsil stav :( ), a nie sledovat forum, vobec ani nezapinat pocitac.

Osobne som rad ze sledujes toto forum ako aj som rad ze sa zaujimas o infrastrukturu.

Ja sam foto o dialniciach v SR nepridavam. To nechavam ostatnym.

A usek cez PB nebude skor ako v r. 2008.

Prajem vela zdravia a novych sil. :wink:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Re: Nová turistická mapa SR 1:50 000 na obzore

Odoslaťod Andrej » 07. Feb 2006 20:29

parker napísal:Mám skúsenosti s českým turistickým atlasom od tejto firmy, aj so slovenským z VKÚ, toto bude určite kvalitnejšie :wink: Vyjde v marci alebo apríli :lol: viac info tu: http://www.atlascr.cz/oproduktu.php?publikace=t50sk Oplatí sa objednávať? (predajná cena cca. 1200 Kč, v objednávke 800/750 Kč)


Neviem, nakolko su kvalitne mapy od tejto firmy, ale podobny atlas (tiez 1:50 000) vysiel nedavno od VKU Harmanec - a su to vlastne vsetky mapy 1:50 000 spojene do 1 atlasu (ja mam vsetky mapy k dispozicii,takze tento atlas by mi nanic nebol). Cena je myslim nieco cez 1000 Sk.
Ja inak pouzivam pri kombinacii turistika+cestovanie autom mapu Turisticky atlas SR 1:100 000 od VKU Harmanec, ta sa podla mna na 100% oplati :P su v nej dokonca varianty planovanych dialnic (obcas sice zle :? ale vecsina je v pohode :) )
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Odoslaťod romanca » 07. Feb 2006 21:02

ja by som chcel pocitacovu podobu tohto atlasu. aj hned.
romanca
diskutujúci
 
Príspevky: 93
Založený: 03. Feb 2005 21:54

Odoslaťod Adaios » 07. Feb 2006 21:05

romanca napísal:ja by som chcel pocitacovu podobu tohto atlasu. aj hned.


Ked bude existovat system Galileo tak nebudu potrebne ziadne automapy - ked tak 1 zakladna pre celu Europu. :wink:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36


Naspäť na Linky a dokumenty

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 9 hostí.