Fotogaléria na tomto webe

odkazy na fotografie diaľnic, rýchlostných komunikácií ako aj iných cestných stavieb na Slovensku a vo svete

Moderátor: Moderátori

Stojíte o to, aby boli v miestnej fotogalérii zverejňované okrem foto z výstavby aj fotky z prevádzky?

Stojím o to a rád by som aj aktívne prispel.
31
55%
Rád tu uvidím foto z výstavby ale nebudem sám prispievať.
19
34%
Príde mi to ako zbytočné plýtvanie miestom a časom.
6
11%
 
Celkový počet hlasov : 56

Fotogaléria na tomto webe

Odoslaťod mapman » 26. Sep 2006 13:46

Túto tému zakladám len z zvedavosti. Doteraz boli vo fotogalérii dialnic v SR hlavne galerie z výstavby. S aquilom sme sa dohodli že zrobíme aj D1 D2 a D4 v prevádzke, s rozdelením na veľké úseky. Preto aj táto otázka: Stojíte o to? Hodláte aktivne prispievať s fotkami alebo vám to príde ako zbytočný waste of time and space???
mapman
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 686
Obrázky: 80
Založený: 24. Feb 2005 13:40
Bydlisko: CZ 140 00

Odoslaťod Branco » 26. Sep 2006 13:52

Samozrejme, že foto z prevádzky je super. Ak by sa nás našlo viac, môžeme usporiadať prípadne súťaž o najlepšie foto buď z jednotlivých diaľničných úsekov, alebo rozdelené na obdobie, napr. foto mesiaca, prípadne foto štvrťroka.
Branco
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 06. Feb 2005 01:54

Odoslaťod aquila » 26. Sep 2006 14:05

myslim, ze to problem nie je :) prave preto som v poslednej dobe rozsiril fotogaleriu o useky ktore uz su v prevadzke.

vsak v sekcii zahranicie su fotky temer vyhradne len z prevadzky.

a ja osobne 100 krat radsej uvidim fotku z prevadzky slovenskej dialnice ako nejakej zahranicnej. pri tych zahranicnych je to skor plytvanie miestom ;)
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod Branco » 26. Sep 2006 14:24

Super, aquila.

Môj návrh znie, je to, samoyrejme, na diskusiu:
Prispievateľ do fotogalérie, ktorý prispeje dajme tomu, piatimi fotkami za mesiac, vyberie tú najlepšiu, resp. najlepšie a spraví hlasovanie s hodnotením od 1 do 10, prípadne to môže byť známkovanie nie hlasmi, ale príspevkami /napr. 7,5: dobrý záber, ale nie je vidieť krajnice....,/ táto poznámka bola uvedená len ako príklad. Na konci mesiaca sa môže spraviť hlasovanie od všetkých účastníkov fóra - môžeme tak spraviť už za tento mesiac september, resp. aj za august.
Víťazné foto sa prípadne môže umiestniť vedľa loga www.dialnice.info, zobrazovaného pri otvorení webovskej stránky. Mohlo by sa meniť každý mesiac.
Branco
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 06. Feb 2005 01:54

Odoslaťod aquila » 26. Sep 2006 14:46

pod obrazkami je mozne aj hlasovat aj pridavat komentare ;)
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod Dialniciar » 26. Sep 2006 17:01

aquila napísal:myslim, ze to problem nie je :) prave preto som v poslednej dobe rozsiril fotogaleriu o useky ktore uz su v prevadzke.

vsak v sekcii zahranicie su fotky temer vyhradne len z prevadzky.

a ja osobne 100 krat radsej uvidim fotku z prevadzky slovenskej dialnice ako nejakej zahranicnej. pri tych zahranicnych je to skor plytvanie miestom ;)


Tak končím s pridávaním zahraničných fotiek. :lol:
Tak vynechám aj tú Kanadu. Ale rozdelenie od USA si zaslúžila. :lol:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod mapman » 26. Sep 2006 17:20

Daniel, myslím že toto aquila tak nemyslel ;) Napríklad tie fotky z Turecka ma vaľmi zaujaly... Vždy je to zaujímave konfrontovať našu sieť s cudzími... Neunáhli sa prosím, stojí to za to...

K fotke mesiaca: Ja myslím že je to dobrý nápad ale musela by sa tu nájsť skupina ľudí ktorá by sa tomu venovala... A to nebude ľahké, lebo sice bysme aj chceli ale nemám vždy čas a chuť ;)
mapman
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 686
Obrázky: 80
Založený: 24. Feb 2005 13:40
Bydlisko: CZ 140 00

Odoslaťod Jarda » 26. Sep 2006 18:39

Fotografie zajímavých dálničních úseků a staveb ze zahraničí jsou přínosem. Podle mého to rozhodně není plýtvání místem.
Jarda
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3
Založený: 24. Mar 2006 11:03
Bydlisko: ČR, Praha

Odoslaťod aquila » 26. Sep 2006 18:43

mozno som to prehnal ;) skratka dialnice z blizkeho regionu zdaju byt tak nejako prinosnejsie ;)

mozno som nemal napisat to plytvanie miestom ;) toho je dost :D
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod Dialniciar » 26. Sep 2006 18:53

Ja som si povedal, že každá kategória (zahraničie) si zaslúži mať. min. 1 stránku plnú fotiek z miestnych diaľnic. Je jasné, že USA by tu mohli mať aj 100 strán ... nie je to mojim cieľom. Dodnes sú tu 3 fotky z Poľska. :shock: Dosť slabé je to s Veľkou Britániou a Írskom, nehovoriac o Španielsku a Portugalsku. Cením si prácu Adaiosa, ja ho len dopĺňam. Hľadám skôr väčšie a kvalitnejšie fotky. Z Francúzska tu bol akurát Millau. Nemám cieľ sem dávať veľa fotiek z každej krajiny a niektoré krajiny tu už ani nemienim pridávať. Ale niektoré kategórie žiadané sú podľa toho, koľkokrát boli fotky pozreté.

Keby mal byť naozaj problém s miestom, okamžite skončím a všetky fotky, ktoré som pridal sa môžu kľudne zmazať, podobne moje príspevky a hneď bude miesta dosť. Ja mám základné príspevky (cca. 400) skopírované (originálne) spracované v počítači. :lol:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 26. Sep 2006 18:56

A ešte: ja kľudne môžem pridávať aj diaľnice vo výstavbe v zahraničí, ale zdá sa mi to byť zbytočné: myslím si, že porovnávať treba hotové. Keď tak nejaká stavba sa dá tak pridať, keď je zaujímavá: počas výstavby, po dokončení. :lol:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod mapman » 27. Sep 2006 20:38

Tak včera a dnes som do fotgalérie pridal spolu 40 fotiek. Len aby som tomu dal jeden rámec: všetky sú nafotené behom jednoho dňa v prvej polovici decembra 2005, v Bratislave krásne slnečno, ideálne počasie na fotenie ;) a o 150 km ďalej už prechádzal novo otvorený úsek Ladce Sverepec zaťažkávaciou skúškou v podobe snehu a mrazivého počasia. Dúfam že som vás tým množstvom fotiek moc nezahltil, možno som to mal rozdeliť do viacej dní, no nebudem mať už moc času tak som to chcel mať rýchlo za sebou ;) Z mojej strany moc foto zo SR nepríde, lebo žijem v Čechách a na Slovensku sa s foťákom vyskytujem veľmi málo, ale keby niečo dorazilo od známych (ako napr. tieto od Honzu) tak rád doplním.
mapman
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 686
Obrázky: 80
Založený: 24. Feb 2005 13:40
Bydlisko: CZ 140 00

Re: Fotogaléria na tomto webe

Odoslaťod JaNY » 19. Jan 2011 03:13

gallery/image_page.php?album_id=82&image_id=461 gallery/image_page.php?album_id=102&image_id=9097


Z nasej galerie som vytiahol dve foto. Jedna je z USA, druha z Albanska. Velmi zaujimava podobnost. :o
Obrázok používateľa
JaNY
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 37
Založený: 18. Jan 2010 02:41

Re: Fotogaléria na tomto webe

Odoslaťod B; » 19. Jan 2011 14:46

Cesta a hora?
btw: na jednej su v stredovej ciare medzi zvodidlami nejake zlte znacky, na druhej nic
Obrázok používateľa
B;
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 29
Založený: 04. Feb 2005 10:55
Bydlisko: Doma :-) v EU

Re: Fotogaléria na tomto webe

Odoslaťod konstrukt » 20. Jan 2011 02:01

Neviem, čo ťa tam tak zaujalo na tých fotkách :)
Odbor dopravné staviteľstvo
Obrázok používateľa
konstrukt
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 255
Založený: 28. Dec 2006 23:23
Bydlisko: BRATISLAVA

Re: Fotogaléria na tomto webe

Odoslaťod JaNY » 20. Jan 2011 23:38

Ze albanci uz sa vyrovnali americanom v stavani ciest :lol:
Obrázok používateľa
JaNY
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 37
Založený: 18. Jan 2010 02:41

Re: Fotogaléria na tomto webe

Odoslaťod LubosG » 30. Okt 2011 09:48

Chcem sa spýtať administrátorov tejto skvelej stránky o výstavbe ciest, či by sa nedala v budúcnosti, pri nejakej "servisnej odstávke" alebo pri jej ďalšom vynovovaní, rozšíriť Fotogaléria aj o videá, ktoré sú dostupné a boli tu v rôznych jednotlivých témach už zverejnené, tak aby boli spolu s fotkami na jednom dostupnom mieste, priradené k príslušným úsekom D, RC či ost. ciest v SR. Neviem, či by to bolo urobené formou odkazov na tie linky pre jednotlivé videá alebo umiestnením videí priamo sem na web (asi problém - autorské práva, veľkosť súborov). Bolo by to prehľadnejšie a hlavnej rýchlejšie, ak by som si mohol pozrieť ktorýkoľvek videozáznam z prejazdu jednotlivými úsekmi ciest, ktoré boli behom pár sekúnd a niekoľkých kliknutí. Tuším však, že to bude problém najmä z časového hľadiska, teda prácne a zdĺhavé urobiť takúto úpravu a presun tých všetkých videí, potešilo by aj to, keď by sa sem takýmto spôsobom dali uverejnovať, umiestňovať nové videá resp. linky na ne.
D1 NM
Obrázok používateľa
LubosG
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 87
Založený: 13. Jan 2007 18:16
Bydlisko: BpJ/NM


Naspäť na Fotogaléria

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 7 hostí.