D1 tunel Višňové

sekcia venovaná tunelom a príslušným stavbám

Moderátor: Moderátori

Možný názov tunela

Višňové
167
69%
Dubná skala
23
10%
Hoblík
8
3%
Goleštan (Goldstein)
7
3%
Malá Fatra
37
15%
 
Celkový počet hlasov : 242

Re: D1 tunel Višňové

Odoslaťod juancarlos » 03. Nov 2017 14:30

Ty si myslíš, že do NP dostaneš Ľudí tak, že cez neho postavíš diaľnicu, resp. RC? "LOL".Tak možno nejakého zúfalca, čo odstaví auto na krajnici aby si urobil selfičko, ze bol v NP.
juancarlos
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 733
Založený: 04. Mar 2015 21:08
Bydlisko: BA, CA, SB

Re: D1 tunel Višňové

Odoslaťod Jonathan » 03. Nov 2017 14:40

Este to mozes skusit aj cez zadielsku tiesnavu. aj tam bola cesta pre auta tak dialnica tam vadit nebude :D
znicene jaskyne silicka, gombasecka tiez zvysia navstevnost parku. MOzno to budu ludia chodit obdivovat ako Cernobyl :D

skoda dalsej debaty na tuto temu
Jonathan
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 624
Obrázky: 31
Založený: 09. Feb 2005 09:49

Re: D1 tunel Višňové

Odoslaťod DrX » 03. Nov 2017 14:51

Co splietas. Najlepsia podpora turizmu je tam mat taky pristup, po ktorom sa da ist len teranakom a len v lete a za sucha. Proste, nic by sa neznicilo a naviac sa to nejde stavat, takze je to len mlatenie prazdnej slamy.
Ale hlavne, ze odvadzate od temy a tou je, ako pekne pribudaju kriziky pozdlz D1, vsakano...
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: D1 tunel Višňové

Odoslaťod fh » 03. Nov 2017 18:26

DrX napísal: ja som vzdy preferoval pred Soroskou povrchovy variant cez Silicu.


Povrchový variant cez Silicu bez tunelu??? Daj ako a kde, trasu.
fh
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 06. Máj 2005 11:19

Re: D1 tunel Višňové

Odoslaťod DrX » 03. Nov 2017 18:29

Dam, ked sa opytas v prislusnej teme. Tu len zopakujem:
Ale hlavne, ze odvadzate od aktualnej temy a tou je, ako pekne pribudaju kriziky pozdlz D1, vsakano...
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: D1 tunel Višňové

Odoslaťod fh » 03. Nov 2017 20:05

Ty si mimo príslušnej témy začal, tak nezahováraj, moderátor to presunie tam kde treba.
fh
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 06. Máj 2005 11:19

Re: D1 tunel Višňové

Odoslaťod milosD » 06. Nov 2017 11:08

presne tak, nezahovaraj, !
bol si tam niekedy aj v skutocnosti, alebo jednym prstom na mape a druhym ani nechcem vediet kde
milosD
diskutujúci
 
Príspevky: 200
Obrázky: 11
Založený: 28. Jan 2009 13:15

Re: D1 tunel Višňové

Odoslaťod DrX » 06. Nov 2017 15:02

fh napísal:Ty si mimo príslušnej témy začal, tak nezahováraj, moderátor to presunie tam kde treba.


Ukaz, kde som ja zacal mimo prislusnej temy. Prislusna tema je tunel Visnove a to, ze kvoli vasim megalomanskym poziadavkam tam zomrel clovek, a ze takych tragedii sa kvoli megalomanii D1 udialo uz vela, a bohuzial, kym sa dokonci, este ich urcite vela bude.
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: D1 tunel Višňové

Odoslaťod DrX » 06. Nov 2017 15:07

NAVRHOVAL SOM: Od Jablonova cez Silicku jablonicu po Silicu normalne pozdlz sucasnej cesty no a zo Silice dole miesto serpentin vo velmi miernom kleseani v zareze priamo na Plesivec.
Ale, dnes uz je to davno pase, takze zbytocne sa tym rozpisovat.
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: D1 tunel Višňové

Odoslaťod fh » 06. Nov 2017 18:34

Re: D1 tunel Višňové
Odoslaťod DrX » Št Nov 02, 2017 12:58

DrX napísal: ja som vzdy preferoval pred Soroskou povrchovy variant cez Silicu.
fh
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 06. Máj 2005 11:19

Re: D1 tunel Višňové

Odoslaťod DrX » 06. Nov 2017 19:20

To bola len odpoved na:
od juancarlos » 02. Nov 2017 10:56
Budeš takto pindať ak sa raz niekedy bude stavať Soroška a stane sa tam podobné nešťastie? Či to zase obkecáš, že na severe je tunelov viac, čiže je tam štatisticky väčšia možnosť nehody?

Cize ja som nezacal, tak sa nauc citat.

Ale najlepsie je, ze stale sa snazite tymto balastom zaplnit temu D1 Visnove (a to dokonca aj presunom mojho prispevku o Soroske z temy Sorosky sem), a odbacate od podstaty a tou je, ako pekne pribudaju kriziky pozdlz D1 a konkretne na Visnovom, vsakano...
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: D1 tunel Višňové

Odoslaťod Mawerick81 » 07. Nov 2017 00:14

no a co by si navrhol? Ukoncit stavbu a nechat to tak? Ked je vyrazenych uz aj viac ako polovica?
Mawerick81
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 756
Založený: 02. Júl 2015 14:19

Re: D1 tunel Višňové

Odoslaťod fh » 07. Nov 2017 08:32

DrX napísal: odbacate od podstaty a tou je, ako pekne pribudaju kriziky pozdlz D1 a konkretne na Visnovom, vsakano...


Ty si DrX len ľudská hyena čo sa priživuje na smrti a nešťastiach iných.
fh
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 06. Máj 2005 11:19

Re: D1 tunel Višňové

Odoslaťod DrX » 07. Nov 2017 13:58

Mawerick81 napísal:no a co by si navrhol? Ukoncit stavbu a nechat to tak? Ked je vyrazenych uz aj viac ako polovica?


No, ak chyba este 3.5km tunela, ale ten vedla zeleznicneho by bol dokopy len 0.5km, tak este stale sa da vela usetrit (aj na ludskych zivotoch). Ale, samozrejme, pri takto pokrocilej stavbe by to bolo problematicke. Skor sa treba zamerat na buducnost: Ruzomberok, Zvolen, PO sever, Plesivec, tam su vsade navrhnute nezmyselne tunely.

PS: Na primitivov, ktori nevedia citat, a pisat zjavne tiez vedia len urazky, reagovat nebudem.
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: D1 tunel Višňové

Odoslaťod miroa » 07. Nov 2017 15:32

tvoje nezmyselne reci o nezmyselnosti tunelov a megalomenstve sa uz nedaju citat...musim uz na teba reagovat ...dlho som odolal ale toto je uz moc...asi aj v iných krajinach su "hlupaci" ktori navrhujú a razia tunely,ze? Aj tie reci o D1 ze je zbytocna a predrazena a ma sa stavat R2 aby sa spojila BA s KE...dialnica nie je o spojeni dvoch najvacsich miest SK najkratsou trasou...ktoru realne vyuzije kolko ludi co jazdia tuto trasu? ... ide medzinarodne koridori ... Asi aj BATA ktorý chcel dialnicu viest severom dol blbec a megaloman...nik ti neberie ze netreba i R2jku..treba ale treba si stanovit priority...stale sa nadava ze peniaze sa leju len do Žilinského kraja...ano leju ale preco...lebo v iných krajoch je uz D1 postavena (po Presov a aj tam sa leje) a aj do Kosickeho kde pokracuje...najtazsie a najdrahsie useky sa nechavali nakoniec...Ja ako martincan jazdim kazdy tezden do Liptovského Mikulasa a trcim v zápchach v RK a Ivachnovej a "kompletnej" D1 sa mozno dozijem za 5-7 rokov aby som bezpečne presiel RK? znami trcia pod strecnom denno denne cestov do a z prace do ZA... naco Visnove staci uzke Strecno vsak teba sa to netýka...ked sa dobudje D1 bude sa investovat podla mna hlavne do R2 , R3 ...tak prosim neopakuj tu tie svoje nazory dookola...zbytocne zahlcujes forum...ja tu chodim citat fakty a poznatky z výstavby a nie vase dohadovanie kto ma pravdu a ako vsetko je zle...tymi recami sa to nezlepsi
Obrázok používateľa
miroa
diskutujúci
 
Príspevky: 136
Obrázky: 502
Založený: 19. Jún 2007 06:09
Bydlisko: Martin

Re: D1 tunel Višňové

Odoslaťod 1mmortal2 » 07. Nov 2017 16:26

Takze DrX by prestal razit Visnove a isiel kamsi pod strecno razit 500m tunel :lol: A na nejkej ludskej tragedii si prihrievat polivocku robia tak hyeny. Uz mi to tiez nedalo a musel som reagovat...
1mmortal2
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 443
Obrázky: 37
Založený: 28. Dec 2007 18:34
Bydlisko: Trencin

Re: D1 tunel Višňové

Odoslaťod DrX » 07. Nov 2017 16:40

A ako sa volaju ludia, ktori svojimi poziadavkami sposobia smrt niekoho ineho? Vrahovia bez umyselneho zavinenia?
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: D1 tunel Višňové

Odoslaťod Mawerick81 » 07. Nov 2017 17:23

super logika,, cize vsetky tie umrtia su sposobene len poziadavkami aby to slo cez ten tunel,, ok,, tak potom vsetky urmtia na stavbach a nehody sa stavaju lebo to niekto tak blbo vymyslel,, no este niesme v dobe, kedy budu stavat roboty,, a ludia su omylni,, aj bezpecnost prace niekedy pokulhava,, ale hadzat to na "nezmyselne" planovanie dokazu len blbci
Mawerick81
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 756
Založený: 02. Júl 2015 14:19

Re: D1 tunel Višňové

Odoslaťod devil » 07. Nov 2017 17:28

PS: Na primitivov, ktori nevedia citat, a pisat zjavne tiez vedia len urazky, reagovat nebudem.


no tak nereaguj.

Ale je jasna statistika, ze pri kilometri jednoduchej vystavby 1km dialnice v rovinatom terene alebo sledujuc teren bude urazov menej nez pri vystavbe 1km tunela alebo extremnych mostov/viaduktov na D1 a D3. Cize ak si vyberieme, ze ideme stavat 7km miesto 1km tunela+6km popod strecno, tak to riziko vedomo 7nasobne zvysi.


iste ze je vacsie riziko pri tuneloch. ale toto nie je argument a nemoze byt argument. bezpecnost pri praci treba mat na vysokej urovni. ja tiez nie som za tunely ale na zaklade cisiel a od pripadu k pripadu. takisto viest R2 cez planinu co je NP je zle riesenie. environmentalne, pravdepodobne aj financne.

tvoje nezmyselne reci o nezmyselnosti tunelov a megalomenstve sa uz nedaju citat...musim uz na teba reagovat ...dlho som odolal ale toto je uz moc...asi aj v iných krajinach su "hlupaci" ktori navrhujú a razia tunely,ze? Aj tie reci o D1 ze je zbytocna a predrazena a ma sa stavat R2 aby sa spojila BA s KE...dialnica nie je o spojeni dvoch najvacsich miest SK najkratsou trasou...ktoru realne vyuzije kolko ludi co jazdia tuto trasu? ... ide medzinarodne koridori ... Asi aj BATA ktorý chcel dialnicu viest severom dol blbec a megaloman...nik ti neberie ze netreba i R2jku..treba ale treba si stanovit priority...stale sa nadava ze peniaze sa leju len do Žilinského kraja...ano leju ale preco...lebo v iných krajoch je uz D1 postavena (po Presov a aj tam sa leje) a aj do Kosickeho kde pokracuje...najtazsie a najdrahsie useky sa nechavali nakoniec...Ja ako martincan jazdim kazdy tezden do Liptovského Mikulasa a trcim v zápchach v RK a Ivachnovej a "kompletnej" D1 sa mozno dozijem za 5-7 rokov aby som bezpečne presiel RK? znami trcia pod strecnom denno denne cestov do a z prace do ZA... naco Visnove staci uzke Strecno vsak teba sa to netýka...ked sa dobudje D1 bude sa investovat podla mna hlavne do R2 , R3 ...tak prosim neopakuj tu tie svoje nazory dookola...zbytocne zahlcujes forum...ja tu chodim citat fakty a poznatky z výstavby a nie vase dohadovanie kto ma pravdu a ako vsetko je zle...tymi recami sa to nezlepsi


vsetky tieto "odborne" nazory boli vyvratene aj tu, zial neexistuje autorita ktora sa to odvazi povedat sirokej verejnosti a vymyvaju sa mozgy nezmyselnostami ktore si napisal. cize ano, aj v europe su hlupaci ale drzime sa na cele, dialnica je o spojeni vzdialenych a dolezitych oblasti, ze na Sk je "dolezite" hocijake okresne mesto a bez ohladu ci je 40 alebo 400 km...cize klasicke Sk malomestiactvo. taky MT je ukazkovy priklad, provincne mestecko s par tisic obyvatelmi kde komunisticky rezim po vojne postavil panelaky a zopar fabrik... ukaz mi prioritne (cize stavane na ukor inych) dialnice v okolitych krajinach v dlzke 400 km kde nemaju na jej trase ani jedno mesto cez 100.000 obyvatelov ? kolko ludi vyuzije trasu spodkom...tak na to uz mame cisla z R1 nad ocakavanie. BATA bol za CS ktore sa rozpadlo cim sa zasadne zmenili priority.....potom preco nie je trasy z R-U alebo rovno zo staroveku....netreba si stanovit absolutne priority. tak ako inde sa stavia vsade podla potreby. ja som martincan a trcim v zapche - to nemusi zaujimat obyvatelov inych krajov tak ako martincana nezaujimaju problemy inych krajov. btw. RK sa stavia. strecno sa stavia tak co vyskakujes ? podobne ako CA sa stavia a kysucania vyskakuju do trojmetrovej vysky. a na zaver - penaiaze sa leju do ZA kraja lebo na mostoch a tuneloch sa najlepsie kradne. ale aj iny platia dane a rovnake sadzby. potom o com je tento system. o vyzierani a parazitizme :?:
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: D1 tunel Višňové

Odoslaťod milan_KM » 07. Nov 2017 17:57

Rovnako ako sa teraz lejú peniaze do ZA kraja, lebo sa naň kašlalo až začala doprava kolabovať, tak sa raz budú peniaze liať len do Košického kraja, na ktorý sa tiež kašle ale doprava tam ešte nikde nekolabuje. A potom si ťa vychutnám a otrieskam ti to o hlavu ako sa na zvyšok SK kašle. Lebo je jednoduché schválne nespomínať súvislosti len preto aby si podporil svoje smiešne predstavy.
milan_KM
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 266
Založený: 05. Mar 2012 23:31

Re: D1 tunel Višňové

Odoslaťod ANDi » 07. Nov 2017 18:45

V Kosiciach doprava nekolabuje, ale na Kysuciach ano :lol: :lol: :lol:
Obrázok používateľa
ANDi
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 1142
Založený: 14. Júl 2012 16:12

Re: D1 tunel Višňové

Odoslaťod milan_KM » 07. Nov 2017 18:51

Môj milý, keď bude v Rožňave 5km kolóna o 10 večer v nedeľu, kvôli jednému semaforu, potom tu môžeš písať takéto ironické poznámky.
milan_KM
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 266
Založený: 05. Mar 2012 23:31

Re: D1 tunel Višňové

Odoslaťod DrX » 07. Nov 2017 19:22

milan_KM napísal:Rovnako ako sa teraz lejú peniaze do ZA kraja, lebo sa naň kašlalo až začala doprava kolabovať, tak sa raz budú peniaze liať len do Košického kraja, na ktorý sa tiež kašle ale doprava tam ešte nikde nekolabuje. A potom si ťa vychutnám a otrieskam ti to o hlavu ako sa na zvyšok SK kašle. Lebo je jednoduché schválne nespomínať súvislosti len preto aby si podporil svoje smiešne predstavy.


Praveze do ZA kraja si vzdy peniaze liali. Vsak Visnove sa stavia uz 20 rokov a zvysok Slovenska proste musi cakat. Vsak este aj ked sa robila dialnica cez Trencin, tak to bolo hlavne pre spojenie zo ZA na BA. A ked vlada slubila KII dialnicu do ZA, tak tiez to nebolo kvoli kolabujucej doprave, ale kvoli slubenej investicii. Cize kolabujuca doprava je dosledok toho 25-rocneho protezovania, nie pricina, ktoru teraz treba riesit. A az potom, ked sa rovnake rozvojove inveticie, ako sa naliali a leju do ZA kraja, naleju do KE kraja, mozeme hovorit, ze kde bude vacsia potreba novych investicii kvoli kolabujucej doprave.
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: D1 tunel Višňové

Odoslaťod Mawerick81 » 07. Nov 2017 19:35

opytam sa ta inak,, kolko treba do spojenia BA-KE cez sever? A kolko by bolo treba cez R2? Ked si to spocitas, tak do D1 treba zlomok toho co by bolo treba na R2. Po dalsie,, to co pises o protazovani ZA kraja,, spociatj kolko tu bolo vlad,, a vsetky tlacili na D1,, Kde sa potom stala chyba? no a este nieco,, uznavam, ze vychod oproti zapadu bol a je menej zvyhodnovany,, aj co sa tyka pracovnych prilezitosti aj ciest.. ale zas na druhej strane doprava tu a v KE kraji je neporovnatelne ina.. nieje chyba ziliny, ze 90% vyhodnare chce robit v BA. Zacinas to prilis prezivat.. kandiduj na posranca,, urob vladu,, a mozes liat vsetko kam chces,, aj do kravskej rite
Mawerick81
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 756
Založený: 02. Júl 2015 14:19

Re: D1 tunel Višňové

Odoslaťod Mawerick81 » 07. Nov 2017 19:37

DrX napísal:
Praveze do ZA kraja si vzdy peniaze liali. Vsak Visnove sa stavia uz 20 rokov a zvysok Slovenska proste musi cakat.


akoze,, a kolko toho sa v tom tuneli za 20 rokov urobilo? Co viem, tak jedna prieskumna stolna za ciciklistu,, a teraz posledne dva roky co sa razi,, niekedy premyslaj skor ako nieco vypotis..
Mawerick81
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 756
Založený: 02. Júl 2015 14:19

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Tunely

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 18 hostí.