Colas Slovakia (INŽINIERSKE STAVBY, a.s., Košice)

sekcia venovaná stavebným a projekčným firmám ako aj mechanizmom a technike využívanej pri stavbách, respektíve údržbe diaľničnej a cestnej siete.

Moderátor: Moderátori

Odoslaťod konstrukt » 04. Nov 2007 14:33

Dialniciar napísal:
doprastavak napísal:Prezentácia na stránke slúži predovšetkým na získanie nových súkromných zákazníkov až potom na reklamu. Odkiaľ potenciálny stavebník získa informácie o tejto firme a hlavne referenciách.


Nemáš pravdu. 8) Možno to tak robí Doprastav, ale aj to tak vyzerá.
Ale je to tak, odkiaľ sa stavebník,investor dozvie o nejakej firme, iba z internetu.
Naposledy upravil konstrukt dňa 04. Nov 2007 14:58, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
konstrukt
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 255
Založený: 28. Dec 2006 23:23
Bydlisko: BRATISLAVA

Odoslaťod konstrukt » 04. Nov 2007 14:37

Dialniciar napísal:Okrem toho, Colas dáva hlavné zakázky svojim materským firmám a ja čo viem, tak je cca. 200 zamestnancov IS už mimo SR.
Ja viem,ČR,Maďarsko. Myslým, že idú tým správnym smerom. Urobili dobre, keď sa predali Colasu.
Odbor dopravné staviteľstvo
Obrázok používateľa
konstrukt
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 255
Založený: 28. Dec 2006 23:23
Bydlisko: BRATISLAVA

Odoslaťod Dialniciar » 04. Nov 2007 17:04

doprastavak napísal:
Dialniciar napísal:
doprastavak napísal:Prezentácia na stránke slúži predovšetkým na získanie nových súkromných zákazníkov až potom na reklamu. Odkiaľ potenciálny stavebník získa informácie o tejto firme a hlavne referenciách.


Nemáš pravdu. 8) Možno to tak robí Doprastav, ale aj to tak vyzerá.
Ale je to tak, odkiaľ sa stavebník,investor dozvie o nejakej firme, iba z internetu.


:D Colas je meno a ja viem, že všetky podstatné veci rozhoduje a posúva IS-ke materská firma. Tak to je a s tým nič nespravíš, lebo keby si mal pravdu, tak od r. 2003 dodnes už to nie je druhá najv. stav. firma. :wink:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 04. Nov 2007 17:05

doprastavak napísal:
Dialniciar napísal:Okrem toho, Colas dáva hlavné zakázky svojim materským firmám a ja čo viem, tak je cca. 200 zamestnancov IS už mimo SR.
Ja viem,ČR,Maďarsko. Myslým, že idú tým správnym smerom. Urobili dobre, keď sa predali Colasu.


69 ( :D ) zamestnancov je vo Francúzsku a 44 na Jamajke. :idea:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod konstrukt » 04. Nov 2007 17:17

Dialniciar napísal:
doprastavak napísal:
Dialniciar napísal:Okrem toho, Colas dáva hlavné zakázky svojim materským firmám a ja čo viem, tak je cca. 200 zamestnancov IS už mimo SR.
Ja viem,ČR,Maďarsko. Myslým, že idú tým správnym smerom. Urobili dobre, keď sa predali Colasu.


69 ( :D ) zamestnancov je vo Francúzsku a 44 na Jamajke. :idea:
A čo tam robia? :?:
Odbor dopravné staviteľstvo
Obrázok používateľa
konstrukt
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 255
Založený: 28. Dec 2006 23:23
Bydlisko: BRATISLAVA

Odoslaťod Dialniciar » 04. Nov 2007 17:22

doprastavak napísal:
Dialniciar napísal:
doprastavak napísal:
Dialniciar napísal:Okrem toho, Colas dáva hlavné zakázky svojim materským firmám a ja čo viem, tak je cca. 200 zamestnancov IS už mimo SR.
Ja viem,ČR,Maďarsko. Myslým, že idú tým správnym smerom. Urobili dobre, keď sa predali Colasu.


69 ( :D ) zamestnancov je vo Francúzsku a 44 na Jamajke. :idea:
A čo tam robia? :?:


Podieľajú sa v rámci výmeny pracovníkov na výstavbe a údržbe diaľničných stavieb. :wink:

A potom správne sú aj v ČR a Maďarsku. Výmena ľudí je totiž základom rozvoja stavebnej firmy. Získajú skúsenosti, aké na Slovensku nemajú kde získať. A že to je silná motivácia, to ani nehovorím (všetko zadarmo + slušný plat + nové skúsenosti). Jamajka - moderný diaľničný systém a jeho výstavba, Francúzsko - rozširovanie diaľnice z 2+2 na 3+3 pruhy.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod konstrukt » 04. Nov 2007 17:22

Dialniciar napísal:
doprastavak napísal:
Dialniciar napísal:
doprastavak napísal:Prezentácia na stránke slúži predovšetkým na získanie nových súkromných zákazníkov až potom na reklamu. Odkiaľ potenciálny stavebník získa informácie o tejto firme a hlavne referenciách.


Nemáš pravdu. 8) Možno to tak robí Doprastav, ale aj to tak vyzerá.
Ale je to tak, odkiaľ sa stavebník,investor dozvie o nejakej firme, iba z internetu.


:D Colas je meno a ja viem, že všetky podstatné veci rozhoduje a posúva IS-ke materská firma. Tak to je a s tým nič nespravíš, lebo keby si mal pravdu, tak od r. 2003 dodnes už to nie je druhá najv. stav. firma. :wink:
Podstatné je že od roku 2003 neaktualizovali svoj web a na takú firmu je to hanba. A tým to zhaslo :!:
Odbor dopravné staviteľstvo
Obrázok používateľa
konstrukt
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 255
Založený: 28. Dec 2006 23:23
Bydlisko: BRATISLAVA

Odoslaťod Dialniciar » 04. Nov 2007 17:24

doprastavak napísal:Podstatné je že od roku 2003 neaktualizovali svoj web a na takú firmu je to hanba. A tým to zhaslo :!:


Zhaslo to pre teba a hlavne, že stránka Doprastavu je najlepšia na Slovensku. Tým zase zhaslo toto pre mňa. :wink: :D
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod konstrukt » 04. Nov 2007 17:28

Dialniciar napísal:
doprastavak napísal:
Dialniciar napísal:
doprastavak napísal:
Dialniciar napísal:Okrem toho, Colas dáva hlavné zakázky svojim materským firmám a ja čo viem, tak je cca. 200 zamestnancov IS už mimo SR.
Ja viem,ČR,Maďarsko. Myslým, že idú tým správnym smerom. Urobili dobre, keď sa predali Colasu.


69 ( :D ) zamestnancov je vo Francúzsku a 44 na Jamajke. :idea:
A čo tam robia? :?:


Podieľajú sa v rámci výmeny pracovníkov na výstavbe a údržbe diaľničných stavieb. :wink:

A potom správne sú aj v ČR a Maďarsku. Výmena ľudí je totiž základom rozvoja stavebnej firmy. Získajú skúsenosti, aké na Slovensku nemajú kde získať. A že to je silná motivácia, to ani nehovorím (všetko zadarmo + slušný plat + nové skúsenosti). Jamajka - moderný diaľničný systém a jeho výstavba, Francúzsko - rozširovanie diaľnice z 2+2 na 3+3 pruhy.
Ako som už písal, spravili dobre že sa predali Colasu. Myslým, že ešte táto firma zamieša poriadne karty vo výstavbe PPP projektov v SR. Chcel by som sa ťa spítať Diaľničiar, či nevieš náhodov či prijímajú nových zamestnancov v robotníckych profesiách-tesár, železiar...
Odbor dopravné staviteľstvo
Obrázok používateľa
konstrukt
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 255
Založený: 28. Dec 2006 23:23
Bydlisko: BRATISLAVA

Odoslaťod konstrukt » 04. Nov 2007 17:33

Dialniciar napísal:
doprastavak napísal:Podstatné je že od roku 2003 neaktualizovali svoj web a na takú firmu je to hanba. A tým to zhaslo :!:


Zhaslo to pre teba a hlavne, že stránka Doprastavu je najlepšia na Slovensku. Tým zase zhaslo toto pre mňa. :wink: :D
To si povedal ty, nie ja a ja s tebou nesúhlasím, že je najlepšia je podľa mňa nudná. Ešte aj TBG DPS má podľa mňa lepšiu. Ak ti to vadí, tak napíš vedeniu Doprastavu, nech s ňou niečo spravia. :!:
Odbor dopravné staviteľstvo
Obrázok používateľa
konstrukt
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 255
Založený: 28. Dec 2006 23:23
Bydlisko: BRATISLAVA

Odoslaťod Dialniciar » 04. Nov 2007 17:43

doprastavak napísal:To si povedal ty, nie ja a ja s tebou nesúhlasím, že je najlepšia je podľa mňa nudná. Ešte aj TBG DPS má podľa mňa lepšiu. Ak ti to vadí, tak napíš vedeniu Doprastavu, nech s ňou niečo spravia. :!:


A čo to akože pomôže, keď ja napíšem vedeniu Doprastavu ? Ja napíšem vedeniu, aby vrátili Slovensku 200 mil. SKK za most Apollo. :idea:

Doprastav - má stránku, je lepšia ako IS, ... ale DDM Group nemá žiadnu, DOAS akože má ...

IS má stránku zanedbanú, ale kontrakty im vybavuje Colas a pozri sa na ich stránku ... to je zodpovednosť v dnešnom svete, aby materská firma mala stránku na úrovni.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod konstrukt » 04. Nov 2007 18:48

Dialniciar napísal:
doprastavak napísal:To si povedal ty, nie ja a ja s tebou nesúhlasím, že je najlepšia je podľa mňa nudná. Ešte aj TBG DPS má podľa mňa lepšiu. Ak ti to vadí, tak napíš vedeniu Doprastavu, nech s ňou niečo spravia. :!:


A čo to akože pomôže, keď ja napíšem vedeniu Doprastavu ? Ja napíšem vedeniu, aby vrátili Slovensku 200 mil. SKK za most Apollo. :idea:

Výstavba mosta Apollo nebola predražená :idea: , prečítaj si článok v ktorom sa o tom píše. Je to rozhovor s Ing.Šestákom, ktorý to tam aj vysvetľuje. Článok si pridal ti a je v sekcii DDM Group.
Odbor dopravné staviteľstvo
Obrázok používateľa
konstrukt
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 255
Založený: 28. Dec 2006 23:23
Bydlisko: BRATISLAVA

Odoslaťod Dialniciar » 04. Nov 2007 20:15

doprastavak napísal:Výstavba mosta Apollo nebola predražená :idea: , prečítaj si článok v ktorom sa o tom píše. Je to rozhovor s Ing.Šestákom, ktorý to tam aj vysvetľuje. Článok si pridal ti a je v sekcii DDM Group.


To je tvoj názor. A na p. Šestáka mám tiež svoj názor v poslednej dobe. A tiež vidím do mosta Apollo trošku viacej, než minulý rok. :idea:

Celkovo mi chýba kvalita v Doprastave:

1. Most Beckova sa rozsýpal. Odôvodnenie: zrýchlená výstavba. (takže čakajme ďalšie úseky ?!)
2. Námestie vo Zvolene. Zlý dodávateľ. (takže čakajme to všade ?!)
3. Most Apollo. DPH bolo 200 mil. SKK, ďalších 200 bolo neustráženie si nákladov ... a problémom boli výťahy. Odôvodnenie: chyba vo Fínsku. (takže čakajme to všade ?!)
4. ...
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod konstrukt » 04. Nov 2007 21:33

Dialniciar napísal:
doprastavak napísal:Výstavba mosta Apollo nebola predražená :idea: , prečítaj si článok v ktorom sa o tom píše. Je to rozhovor s Ing.Šestákom, ktorý to tam aj vysvetľuje. Článok si pridal ti a je v sekcii DDM Group.


To je tvoj názor. A na p. Šestáka mám tiež svoj názor v poslednej dobe. A tiež vidím do mosta Apollo trošku viacej, než minulý rok. :idea:

Celkovo mi chýba kvalita v Doprastave:

1. Most Beckova sa rozsýpal. Odôvodnenie: zrýchlená výstavba. (takže čakajme ďalšie úseky ?!)
2. Námestie vo Zvolene. Zlý dodávateľ. (takže čakajme to všade ?!)
3. Most Apollo. DPH bolo 200 mil. SKK, ďalších 200 bolo neustráženie si nákladov ... a problémom boli výťahy. Odôvodnenie: chyba vo Fínsku. (takže čakajme to všade ?!)
4. ...
V poslednej dobe si si nejako zasadol na Doprastav a hodnotíš ho stále dosť často iba negatívne.
Odbor dopravné staviteľstvo
Obrázok používateľa
konstrukt
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 255
Založený: 28. Dec 2006 23:23
Bydlisko: BRATISLAVA

Odoslaťod Dialniciar » 04. Nov 2007 22:22

doprastavak napísal:V poslednej dobe si si nejako zasadol na Doprastav a hodnotíš ho stále dosť často iba negatívne.


Keď si Doprastav zasadol na iné firmy v EÚ, tak ja som si zasadol na neho. :wink: A práveže celkom mi to vyhovuje a to ešte keď ma tu budeš vytáčať, pôjdem do hĺbky. A nehovorím len negatívne veci, hovorím fakty a realitu. Až bude treba chváliť, ja začnem. :wink:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod konstrukt » 08. Nov 2007 11:47

Inžinierske stavby,a.s. Košice majú zaregistrovanú novú domému :arrow: www.colassk.sk ale zatiaľ je to ich stará pôvodná stránka.
Odbor dopravné staviteľstvo
Obrázok používateľa
konstrukt
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 255
Založený: 28. Dec 2006 23:23
Bydlisko: BRATISLAVA

Odoslaťod Dialniciar » 10. Nov 2007 11:53

Inžinierske stavby, a.s., Košice zvýšili svoje tržby v r. 2006 oproti r. 2005 o 0,6% a dosiahli úroveň takmer 7 mld. SKK. Firma sa tak stala 2. najväčšou stavebnou spoločnosťou na Slovensku. :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=8428
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 03. Dec 2007 19:26

Košické Inžinierske stavby z francúzskej skupiny Colas kúpili tento rok vlastný finišer. Použili ho v tuneli Lučivná, na stavbe diaľnice pri Budapešti a využijú ho aj ako subdodávateľ na úsek diaľnice neďaleko Ostravy. :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=8701
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod konstrukt » 29. Dec 2007 12:12

Dialniciar napísal:Košické Inžinierske stavby z francúzskej skupiny Colas kúpili tento rok vlastný finišer. Použili ho v tuneli Lučivná, na stavbe diaľnice pri Budapešti a využijú ho aj ako subdodávateľ na úsek diaľnice neďaleko Ostravy. :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=8701
V Maďarsku sa jedná o výstavbu diaľničného obchvatu Budapešti, realizujú 16 km úsek /osem v každom smere/ cementobetonový povrch. Spolupracujú s firmami v skupine Colas Debmut :arrow: www.debmut.hu a Egut :arrow: www.egut.hu Vo veľkej miere k realizovaní tejto stavby IS napomohla príslušnosť k skupine Colas. Colas Hungária :arrow: www.colas.hu
Odbor dopravné staviteľstvo
Obrázok používateľa
konstrukt
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 255
Založený: 28. Dec 2006 23:23
Bydlisko: BRATISLAVA

Odoslaťod konstrukt » 15. Jan 2008 13:58

Inžinierske stavby,a.s. Košice prebudujú križovatku ciest 1/50 a 3 na okružnú križovatku v intraviláne mesta Michalovce.
Odbor dopravné staviteľstvo
Obrázok používateľa
konstrukt
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 255
Založený: 28. Dec 2006 23:23
Bydlisko: BRATISLAVA

Odoslaťod Dialniciar » 16. Jan 2008 00:23

doprastavak napísal:Inžinierske stavby,a.s. Košice prebudujú križovatku ciest 1/50 a 3 na okružnú križovatku v intraviláne mesta Michalovce.


V akých nákladoch :?:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod konstrukt » 16. Jan 2008 00:45

Dialniciar napísal:
doprastavak napísal:Inžinierske stavby,a.s. Košice prebudujú križovatku ciest 1/50 a 3 na okružnú križovatku v intraviláne mesta Michalovce.


V akých nákladoch :?:
33 818798 Sk bez DPH
Odbor dopravné staviteľstvo
Obrázok používateľa
konstrukt
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 255
Založený: 28. Dec 2006 23:23
Bydlisko: BRATISLAVA

Odoslaťod konstrukt » 27. Jan 2008 23:23

Hádzanársky klub Inžinierske stavby Košice :arrow: www.mhk.sk
Odbor dopravné staviteľstvo
Obrázok používateľa
konstrukt
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 255
Založený: 28. Dec 2006 23:23
Bydlisko: BRATISLAVA

Odoslaťod Dialniciar » 29. Jan 2008 12:05

Colas postúpil do 2. kola PPP spolu s Doprastavom ako jedno z dvoch konzorcií (druheje Vinci a Skanska), ostatné 4 konzorciá vypadli pre nesplnenie podmienok tendra.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod konstrukt » 15. Feb 2008 17:57

Inžinierske stavby,a.s. Košice pripravujú nový web, spustenie plánujú v mesiaci február.
Odbor dopravné staviteľstvo
Obrázok používateľa
konstrukt
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 255
Založený: 28. Dec 2006 23:23
Bydlisko: BRATISLAVA

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Stavebné a projektové firmy + Stavebné a údržbové stroje

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 6 hostí.