ŽSR Modernizácia trate Liptovský Mikuláš - Košice

sekcia venovaná železniciam

Moderátor: Moderátori

Re: ŽSR Modernizácia trate Liptovský Mikuláš - Košice

Odoslaťod bombardier » 08. Máj 2021 22:22

a z coho cerpaju mesta ako bratislava kosice ci presov zilina nakupy autobusov elektriciek ci trolejbusov? z fondu obnovy? ci maju specialne fondy?
bombardier
návštevník

Založený: 06. Máj 2021 01:25

Odoslaťod metelesku.blesku » 10. Máj 2021 13:45

Google, 20 sekúnd:
Od roku 2007 sa vďaka realizácii projektov v Operačnom programe Doprava podarilo naštartovať zmeny vedúce k zatraktívneniu verejnej osobnej dopravy v najväčších slovenských mestách (Bratislava a Košice). Z eurofondov boli zrekonštruované a vybudované električkové trate, zakúpené vozidlá MHD a vybudovaný moderný terminál integrovanej dopravy (pri Košiciach).

Oblasť dráhovej verejnej osobnej dopravy v Operačnom programe Integrovaná Infraštruktúra pokrýva prioritná os 3, v ktorej je na projekty v Bratislave a okolí, Košiciach a okolí, Prešove, Žiline a Banskej Bystrici vyčlenených 387 455 295 eur (zdroje EÚ + štátny rozpočet). Na podporu ostatných druhov verejnej dopravy vrátane autobusovej sú vyčlenené aj ďalšie prostriedky z iných európskych fondov (Integrovaný regionálny operačný program).
To nemôže byť, lebo keď v Mýtnej bola dostatočná premávka, tak ja si myslím, že tá istá frekvencia je aj pri Pincinej.“ tvrdí starostka.
metelesku.blesku
zaslúžilý diskutujúci

Založený: 27. Sep 2019 20:44

Odoslaťod bombardier » 10. Máj 2021 14:24

ja som reagoval na jarina zevraj su fondy vycerpane na 110 percent pritom vlada vsade vykrikuje vo velkom ze cerpanie je len na 25% a ze mame mnozstvo miliard nevycerpanych este aj z predoslej vlady a obdobia.. tak kto ma pravdu potom?
ale vratme sa k zelezniciam, takto si predstavujem po poriadnej modernizacii ze to bude ficat na severe ale aj na celej trase kosice bratislava https://www.youtube.com/watch?v=qCbvWJiWR4k
bombardier
návštevník

Založený: 06. Máj 2021 01:25

Odoslaťod jarino » 11. Máj 2021 20:35

Zakontrahované na 110%
Je rozdiel medzi kontrahovaním a čerpaním.
jarino
veterán fóra

Obrázky: 943
Založený: 12. Sep 2011 12:49

Odoslaťod Pacho » 13. Jún 2021 16:18

dnes som išiel okolo, tak medzi popradom a svitom už tahali druhú trolej, z dialky to vypadá ako hotové. :-)
Pacho
veterán fóra

Obrázky: 87
Založený: 09. Máj 2006 07:19

Odoslaťod corrado » 06. Júl 2021 04:09

ano potvrdzujem, prechadzal som nedavno usekom, uz su hotove obe kolaje medzi stanicami ,vratane troleje, aktualne sa buduje 1.nastupiste v stanici Svit a pracuju na novom podchode popod trat a mimourovnovom prepojeni Batizovce-Svit
skor by ma zaujimalo co usek Paludza-LH a Markusovce-SNV-Poprad,ktore su najblizsie v plane vramci severu v akom je to stave, uz sa pohli veci dalej?
corrado
návštevník

Založený: 06. Júl 2021 03:55

Predchádzajúca

Naspäť na Železničná infraštruktúra

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.