Osobna doprava - ZSSK, RegioJet etc

sekcia venovaná železniciam

Moderátor: Moderátori

Re: Osobna doprava - ZSSK, RegioJet etc

Odoslaťod masterplan » 17. Júl 2020 22:05

co znmamena tych 9 EJ pre vychod ,to je nahrada starych pantakov 460tiek pre smer Lipany a Cierna n Tisou? teda tie regiopantery co maju dost na vychod a nahradit konecne tie 460ky na vyradenie? a ozaj kedy maju byt dodane? (predpokladam ze to sa netyka tejto novej varky ale este starsej teda mali by byt dodane este o cosi skor)
a btw velmi potesila hlavne obnova parku na trati Banská Bystrica – Červená Skala – Margecany yess!konecne! turisticky zaujimava a atraktivna trat kde chodia len same vraky este z komancov dlhodobo sa docka obnovy, najvyssi cas.. krasna reprezentativna trat a take vraky co tam chodili to nemalo obdoby.. to iste na Moldavu z Kosic alebo PP Mikulas Zilina hlavna trat, Kralovany Trstena to iste
velka skoda ze namiesto tych moricoviek sa neobjednaju radsej Stadlery bud wink alebo gtw alebo prip elektricke Flirt 160/200 ci poschodaky Kiss 160/200
masterplan
diskutujúci
 
Príspevky: 174
Založený: 27. Mar 2020 00:46

Re: Osobna doprava - ZSSK, RegioJet etc

Odoslaťod masterplan » 17. Júl 2020 22:20

0a0 ked uz tu mame ten velky mega koronabalik tak preco hned neobjednat aspon dve supravy rychlovlaky do 250km/h typu pendolino od alstomu alebo od stadleru smile 250 0teraz je megasanca kupit taketo supravy aby sme nemuseli poziciavat od ČD a vlastnili a vypravovali by zssk vlastne ako SC napr Kosican do Prahy..
masterplan
diskutujúci
 
Príspevky: 174
Založený: 27. Mar 2020 00:46

Re: Osobna doprava - ZSSK, RegioJet etc

Odoslaťod rexino » 17. Júl 2020 23:38

Áno, tie jednotky budú smer Lipany a Cierna nad Tisou, aby nahradili 460-tky. Ale ešte sa ani nezačali obstarávať, takže najskôr za 3 roky.
rexino
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 252
Obrázky: 3
Založený: 16. Júl 2017 18:05
Bydlisko: PO

Re: Osobna doprava - ZSSK, RegioJet etc

Odoslaťod masterplan » 17. Júl 2020 23:44

podla mna to bude skor resp malo by byt skor, za tri roky maju byt tamtie z toho noveho balika obstaravani ,leda zeby to zacali obstaravat rovno naraz vsetko.. a mozno to pojde uz v zrychlenom rezime obstaravania ,uvidime, kedze sa chysta v septembri zmena zakonov aj o VO
masterplan
diskutujúci
 
Príspevky: 174
Založený: 27. Mar 2020 00:46

Re: Osobna doprava - ZSSK, RegioJet etc

Odoslaťod IceFox » 18. Júl 2020 08:59

masterplan napísal:velka skoda ze namiesto tych moricoviek sa neobjednaju radsej Stadlery bud wink alebo gtw

To je teda škoda. Ale šanca tu je, Stadler sa pravidelne hlási do tendrov ZSSK.
masterplan napísal:elektricke Flirt 160/200 ci poschodaky Kiss 160/200

Tie KISS nie sú až tak nereálne. Neviem, či by sa ešte Škoda prihlásila s Jánošíkmi (teraz majú len akési netrakčné dvojpochoďáky + rušeň, na základe ktorých má ešte len vzniknúť nová dvojposchodová EJ).
masterplan napísal: preco hned neobjednat aspon dve supravy rychlovlaky do 250km/h typu pendolino od alstomu alebo od stadleru smile 250

Ja by som bol skôr za Siemens Viaggio + Vectron 200 (na SK sa ti oplatí max. 230 (a to ešte ani na to nemáme trate)).
Peter_CA napísal: Alebo dieselový Vectron.

Aj som zabudol, že sa vyrába vo viacerých verziách. To by bolo fajn, aspoň by bol park ZSSK trošku unifikovaný.
Cogito ergo sum.
Obrázok používateľa
IceFox
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 989
Obrázky: 2
Založený: 09. Máj 2017 15:14
Bydlisko: CA

Re: Osobna doprava - ZSSK, RegioJet etc

Odoslaťod Peter_CA » 19. Júl 2020 11:04

masterplan napísal:ked uz tu mame ten velky mega koronabalik tak preco hned neobjednat aspon dve supravy rychlovlaky do 250km/h typu pendolino

Zase porcuješ kožu medveďa, ktorý ešte behá po lese?
LKV reduce travel time by Slovakia
Der Güterverkehr verkürzt die Reisezeit der Slowakei
Peter_CA
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 814
Obrázky: 47
Založený: 12. Jún 2017 12:40

Re: Osobna doprava - ZSSK, RegioJet etc

Odoslaťod jarino » 20. Júl 2020 08:36

Tie projekty sú obyčajné plátanie mizerného čerpania eurofondov.
Do 2023 už nič rozumné okrem nákupu vozidiel nevymyslia.
jarino
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 988
Založený: 12. Sep 2011 12:49

Re: Osobna doprava - ZSSK, RegioJet etc

Odoslaťod rexino » 20. Júl 2020 10:49

To je jasné, že rýchlo sa snažia nájsť využitie pre PO5, ale nákup nových vozidiel vnímam ako veľmi opodstatnený a správny krok.
rexino
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 252
Obrázky: 3
Založený: 16. Júl 2017 18:05
Bydlisko: PO

Re: Osobna doprava - ZSSK, RegioJet etc

Odoslaťod Peter_CA » 06. Aug 2020 10:07

Verejná doprava pohľadom INEKO, smutná realita na začiatku a mnoho sľubov nakoniec.

viewtopic.php?f=35&t=25044
LKV reduce travel time by Slovakia
Der Güterverkehr verkürzt die Reisezeit der Slowakei
Peter_CA
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 814
Obrázky: 47
Založený: 12. Jún 2017 12:40

Re: Osobna doprava - ZSSK, RegioJet etc

Odoslaťod rexino » 19. Okt 2020 13:24

https://www.uvo.gov.sk/vyhladavanie-zak ... ail/424383
ZSSK obstaráva po viac ako 40 rokoch nové vlaky pre východ (ak si odmyslím tie 2 polofunkčne ešusy, čo nám tu nechali).
9 jednotiek príde z eurofodnov, na ďalších 11 je možná opcia.
ZSSK žiada dvojsystemové jednotky s minimálnym počtom sedadiel 300.
Podľa eurofondovej žiadosti majú nahradiť všetkých 10 pantografov, ktoré v depo Košice sú (pár sa už vyradilo samo a predpokladám, že do 2022 sa ešte pár vyradí, keďže sú v katastrofálnom stave).
rexino
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 252
Obrázky: 3
Založený: 16. Júl 2017 18:05
Bydlisko: PO

Re: Osobna doprava - ZSSK, RegioJet etc

Odoslaťod cableguy » 19. Okt 2020 13:47

yesss!!! no kooooneeecneee! tie povojnove sroty 460ky koncia! pravdepodobne sa kupia regiopantery , jednotky 660 https://www.rail.sk/arp/slovakia/rolstock/660.htm ,pripadne este prichadzaju do uvahy stadlery Kiss 160 https://www.stadlerrail.com/en/products ... iss160/25/ prip Flirt 160 https://www.stadlerrail.com/en/products ... irt160/29/
cableguy
diskutujúci
 
Príspevky: 136
Založený: 03. Sep 2020 16:05

Re: Osobna doprava - ZSSK, RegioJet etc

Odoslaťod IceFox » 19. Okt 2020 19:20

Tie mikronákupy sú síce lepšie ako nič, ale aj tak by bolo fajn keby sa urobil poriadny tender, aby ZSSK neskončila s roztriešteným vozovým parkom.
Cogito ergo sum.
Obrázok používateľa
IceFox
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 989
Obrázky: 2
Založený: 09. Máj 2017 15:14
Bydlisko: CA

Re: Osobna doprava - ZSSK, RegioJet etc

Odoslaťod pa3ck » 19. Okt 2020 19:38

Normálne mi bude smutno za 460 (veril som, že vydržia, pokiaľ ŽSR pritiahnu na východ striedavý prúd) :D
pa3ck
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 947
Obrázky: 18
Založený: 30. Máj 2018 09:34
Bydlisko: VT/BA

Osobná doprava - ZSSK, ÖBB, (RegioJet) etc.

Odoslaťod KN.SK » 26. Nov 2020 11:21

Na železničnej trati Komárno – Bratislava bude od 13. decembra premávať nový poskytovateľ dopravných služieb, ktorý vystrieda doterajšieho – RegioJet. Spoločnosť ZSSK, ktorá spolupracuje s rakúskou ÖBB ponúka pre svojich zákazníkov tzv. SUPERGARANCIU. ( :roll:, trochu ťažkopádne, zložité ba až diskriminačné, lebo:
"Nárok na SUPERGARANCIU ZSSK má každý zaregistrovaný cestujúci, ktorý si zakúpi vnútroštátny jednorazový cestovný lístok v e-shope ZSSK (na http://www.zssk.sk alebo v mobilnej aplikácii Ideme vlakom) a v procese nákupu pri zadávaní mena a priezviska lístok priradí k svojmu zákazníckemu kontu zadaním čísla registrácie (platba kreditom nie je podmienkou). Minimálna suma cestovného prislúchajúceho na daný vlak a úsek na uplatnenie SUPERGARANCIE ZSSK na linke Bratislava – Komárno je 1 €.")
Na linke Bratislava – Dunajská Streda – Komárno bude jazdiť 59 vlakov ZSSK v spolupráci s rakúskymi ÖBB, najrýchlejší trasu zvládne za 1 hodinu a 42 minút (Teraz najrýchlejší Komárno - Bratislava hlavná stanica [podľa cestovného poriadku] REX 1770: 1 hodinu a 55 minút — opačným smerom REX 1771; REX 1775: 1 hodinu a 54 minút). Okrem iného predstavil nový prepravca aj tzv. supergaranciu t. j. ak ich vlak bude meškať viac ako 60 minút, vráti im polovicu z celkovej ceny cestovného lístka, ak viac ako 120 minút, vráti celú sumu...
Viac tu či tu. 1462
Festina lente! Σπεῦδε βραδέως!
Sapienti sat.
Radšej budovať, než niečo ničiť.
Obrázok používateľa
KN.SK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3839
Založený: 08. Máj 2014 11:56

Re: Osobna doprava - ZSSK, RegioJet etc

Odoslaťod Peter_CA » 08. Dec 2020 16:06

Heger si dnes notoval s krajmi, ako sú železnice dôležitou oblasťou spoločnej diskusie. Že ho huba nebolí po tom, čo vyviedli na budúci grafikon...
LKV reduce travel time by Slovakia
Der Güterverkehr verkürzt die Reisezeit der Slowakei
Peter_CA
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 814
Obrázky: 47
Založený: 12. Jún 2017 12:40

Re: Osobna doprava - ZSSK, RegioJet etc

Odoslaťod rexino » 17. Dec 2020 09:27

viewtopic.php?f=35&t=25229
Kupujeme nové vlaky do Žiliny, aby sme mohli poslať aj tie staršie nové vlaky do Žiliny, alebo ako? Do Bdtmee sa v Žiline nezmestia? Veď s esom na čele je všetko viacsystémové :D
SAD Prešov pôvodne plánovala po zavedení REXov zrušiť spoje PO-KE, lenže posledné mesiace sa tam presunulo paradoxne oveľa viac ľudí (vrátane mňa), pretože to čo sa tu posledné mesiace vypravovalo by odmietli aj v Indii. Pantografy bez vložákov zničené napriek generálkam vo Vrútkach a Bdtmee boli tvorené pre hobitov a nie normálnych ľudí.
rexino
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 252
Obrázky: 3
Založený: 16. Júl 2017 18:05
Bydlisko: PO

Re: Osobna doprava - ZSSK, RegioJet etc

Odoslaťod jarino » 17. Dec 2020 10:49

To si myslíš, že ste tam jediný, čo sa vozíte v Honeckeroch?
jarino
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 988
Založený: 12. Sep 2011 12:49

Re: Osobna doprava - ZSSK, RegioJet etc

Odoslaťod KN.SK » 17. Dec 2020 12:29

politik Zajac v blogu napísal:...Danko vyhlásil, že sa mu žlté vlaky RegioJetu nepáčia a musia zo Slovenska odísť“ ...
Teraz k tomu došlo aj na trati Bratislava-Komárno, na čo podľa jeho slov doplatia zníženou kvalitou cestovania nielen tamojší cestujúci, ale aj cestujúci pod Tatrami, odkiaľ narýchlo museli presúvať vlaky.
Hahaha. Asi nimi, teda v tých žltých skvostoch, necestoval, čím ďalej to bolo horšie a horšie. Cestovanie na trati Komárno — Nové Zámky bolo v rovnakom období kultúrnejšie, podľa niektorých iných a i podľa mňa. No zatiaľ som necestoval staronovým prepravcom... 1475
Festina lente! Σπεῦδε βραδέως!
Sapienti sat.
Radšej budovať, než niečo ničiť.
Obrázok používateľa
KN.SK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3839
Založený: 08. Máj 2014 11:56

Re: Osobna doprava - ZSSK, RegioJet etc

Odoslaťod rexino » 17. Dec 2020 13:12

jarino napísal:To si myslíš, že ste tam jediný, čo sa vozíte v Honeckeroch?

Vôbec nie, viem čo jazdí napr. na juhu alebo v okolí Zvolena. Mňa len fascinuje, že Žiline nestačia aj klasiky ale musí dostať všetky jednotky a 25 panterov navrch.
rexino
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 252
Obrázky: 3
Založený: 16. Júl 2017 18:05
Bydlisko: PO

Re: Osobna doprava - ZSSK, RegioJet etc

Odoslaťod sendvo » 17. Dec 2020 13:24

klud. v ziline sa idu prerabat nastupistia tak sa tam nezmestia klasicke supravy preto sa vymenili poschodove s kosicami. ako niekto v inej teme spominal iba sa vymenili take iste stare vlaky s klasickymi voznami
https://freebitco.in/?r=41546130
Obrázok používateľa
sendvo
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 505
Obrázky: 54
Založený: 24. Jan 2010 11:04
Bydlisko: Wien (A) / original Zilina

Re: Osobna doprava - ZSSK, RegioJet etc

Odoslaťod devil » 17. Dec 2020 16:17

Vôbec nie, viem čo jazdí napr. na juhu alebo v okolí Zvolena. Mňa len fascinuje, že Žiline nestačia aj klasiky ale musí dostať všetky jednotky a 25 panterov navrch.
samozrejme, pamatame tam isli pred par rokmi nove supravy spolu s BA. cize rovnaka priorita.

Hahaha. Asi nimi, teda v tých žltých skvostoch, necestoval, čím ďalej to bolo horšie a horšie. Cestovanie na trati Komárno — Nové Zámky bolo v rovnakom období kultúrnejšie, podľa niektorých iných a i podľa mňa. No zatiaľ som necestoval staronovým prepravcom... 1475
ked tak pozeram nevidim zlepsenie. 840-ky vyzeraju fajn, to je asi na urovni ako najlepsie zlte vlaky. potom su tie zname rakuske osarpane bmpz a klasicke bdteery. tie maju vacsiu kapacitu. ale oproti poschodovym co daval regiojet na spicky sa nezda akekvatne.

viewtopic.php?f=35&t=25226
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Osobna doprava - ZSSK, RegioJet etc

Odoslaťod DrX » 17. Dec 2020 18:56

Video k tomu trapasu aj s vyjadreniami Dolezala a hovorcu ZSSK viewtopic.php?f=35&t=25231
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: Osobna doprava - ZSSK, RegioJet etc

Odoslaťod Pacho » 17. Dec 2020 19:54

taak toto je riadna haluz a podraz na "vychodnaroch". Celkom vtipne vyznie prednosti nových súprav pre východ, kde dôležitý argument, je , že súpravy môžu jazdiť až 160km, len hovorca trocha pozabudol, a neuviedok, kde by tá súprava chodila 160. :shock: /TV košice z monitoringu/
Pacho
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 119
Založený: 09. Máj 2006 07:19
Bydlisko: Lipt. Mikulas

Re: Osobna doprava - ZSSK, RegioJet etc

Odoslaťod jarino » 17. Dec 2020 20:03

rexino napísal:
jarino napísal:To si myslíš, že ste tam jediný, čo sa vozíte v Honeckeroch?

Vôbec nie, viem čo jazdí napr. na juhu alebo v okolí Zvolena. Mňa len fascinuje, že Žiline nestačia aj klasiky ale musí dostať všetky jednotky a 25 panterov navrch.

Keby len Zvolen. Aj v ZA jazdia honeckery, Bcka a ležadlové vozne. Dodávka Panterov mešká už snáď rok a ktovie či je vlastne čo závidieť...
jarino
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 988
Založený: 12. Sep 2011 12:49

Re: Osobna doprava - ZSSK, RegioJet etc

Odoslaťod KN.SK » 17. Dec 2020 22:09

ja som napísal:Hahaha. Asi nimi, teda v tých žltých skvostoch, necestoval, čím ďalej to bolo horšie a horšie. Cestovanie na trati Komárno — Nové Zámky bolo v rovnakom období kultúrnejšie, podľa niektorých iných a i podľa mňa. No zatiaľ som necestoval staronovým prepravcom...
Necestoval som ním, ale dôverujem informácii od kolegu, že jeho známy, čo cestuje nimi z práce domov, vraví, že sú čistejšie ako predošlé. Do práce cestuje autobusom a sú už červené s polepom ZSSK, O. T., tak som ich niektoré videl, no na internete o tom som nič nenašiel, stále je ARRIVA, i v CP. 1476
Festina lente! Σπεῦδε βραδέως!
Sapienti sat.
Radšej budovať, než niečo ničiť.
Obrázok používateľa
KN.SK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3839
Založený: 08. Máj 2014 11:56

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Železničná infraštruktúra

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 9 hostí.