Modernizácia úseku Bratislava-Trnava

sekcia venovaná železniciam

Moderátor: Moderátori

Odoslaťod Caesar » 14. Nov 2005 22:30

Modernizácia úseku BA-TT prebieha bez problémov, horšie je že teda meškajú vlaky, lebo SR nemá nejaký vedľajší významný koridor, ale stojí to za to teraz cestovať dlhšie, pretože potom sa bude cestovať rýchlejšie a trvalo. 8)
Caesar
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Odoslaťod Adaios » 30. Nov 2005 22:21

Caesar napísal:Modernizácia úseku BA-TT prebieha bez problémov, horšie je že teda meškajú vlaky, lebo SR nemá nejaký vedľajší významný koridor, ale stojí to za to teraz cestovať dlhšie, pretože potom sa bude cestovať rýchlejšie a trvalo. 8)


Caesar,

kazdy kto kritizuje ze vlaky meskaju, tak kazdy z takychto ludi nema absolutne zmysel pre logickost a odbornost:

SR modernizuje hlavny zeleznicny koridor a modernizacia sposobuje, ze vlaky musia ist inokadial alebo idu pomalsie nez predtym. To je normalne. Normalne by to nebolo, keby mala SR paralelne druhy uz zmodernizovany zeleznicny koridor.

A ked modernizacia skonci, tak budu vlaky premavat na tomto useku rychlejsie. To je podobne ako cesty - pretazena cesta sa rozsiri o 2 pruhy. Tiez su problemy, lebo po povodnej ceste mozu premavat nejake stroje naviac atd., ale po otvoreni 2 novych pruhov sa situacia zlepsi - nemusi ist teda len o dialnicu, ale aj o "len" 4-pruhovu cestu. :wink:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod Lenny » 01. Dec 2005 12:49

Při modernizaci je vždy vyloučena jedna traťová kolej a z bezpečnostních důvodů je rychlost na takovém to úseku snížena na 50 km/h. Vlaky čekají na projíždějící vlak. Je to všude., Např ČD s tím počítají už ve vydání jízdního řádu, kde doma je prodloužena, tak aby vlak dojel bez zpožedění.
Lenny - Búrka Thór bude zurit na zemi
Lenny
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 85
Založený: 19. Júl 2005 22:09
Bydlisko: CZ - tam na druhém břehu Moravy

Odoslaťod Adaios » 05. Dec 2005 19:02

Lenny napísal:Při modernizaci je vždy vyloučena jedna traťová kolej a z bezpečnostních důvodů je rychlost na takovém to úseku snížena na 50 km/h. Vlaky čekají na projíždějící vlak. Je to všude., Např ČD s tím počítají už ve vydání jízdního řádu, kde doma je prodloužena, tak aby vlak dojel bez zpožedění.


Velmi zalezi aj od toho ake prace sa prave deju - ak sa robi nejaka uprava na kanalizaci alebo na peronoch atd., tak doprava nie je obmedzena ani v rychlosti, ak to nie je treba ani na 2. kolaji.

Najvacsi problem SR a CR atd. je to, ze mate len 1 hlavny tah kazdym smerom a kazdy jeden treba modernizovat - ... to sposobuje problemy, ale len pocas modernizacnych prac a je naivny ten, kto prezentuje nazor, ze by sa to dalo aj inak ... ine vsak je, ak modernizacia prebieha dlhsie nez sa planovalo. :wink:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod Lenny » 18. Jan 2006 14:04

Kdy má být dokončena modernizace tohoto úseku?
Lenny - Búrka Thór bude zurit na zemi
Lenny
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 85
Založený: 19. Júl 2005 22:09
Bydlisko: CZ - tam na druhém břehu Moravy

Odoslaťod jano.z » 18. Jan 2006 14:26

Oficiálne sa to aj s úsekom TT-Nové Mesto píše do roku 2007, na tneto úsek je predpoklad ukončenia ešte v tomto roku (zostávajúce stavby sú pokiaľ sa pamätám: rekonštrukcia celých Žst Cífer a Šenkvice, dostavba 1 mimoúrovňového kríženia /Báhoň/, zrušenie Žst. Svätý Jur a jej nahradenie zastávkou a dokončenie prác v Žst. Trnava a Pezinok)
jano.z
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3
Založený: 12. Dec 2005 19:03
Bydlisko: ďaaaaaleko ...

Odoslaťod Andrej » 18. Jan 2006 19:39

JoHnZ napísal:Oficiálne sa to aj s úsekom TT-Nové Mesto píše do roku 2007, na tneto úsek je predpoklad ukončenia ešte v tomto roku (zostávajúce stavby sú pokiaľ sa pamätám: rekonštrukcia celých Žst Cífer a Šenkvice, dostavba 1 mimoúrovňového kríženia /Báhoň/, zrušenie Žst. Svätý Jur a jej nahradenie zastávkou a dokončenie prác v Žst. Trnava a Pezinok)


Este si zabudol dalsie mimourovnove krizenie pri PK-zastavke.

A v Senkviciach ostane krizenie s cestou urovnove?
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Odoslaťod jano.z » 18. Jan 2006 19:50

PK ... ak mas na mysli ten nadjazd tak ten uz je 4 mesiace hotovy
Senkvice ... no to nevim ... musel by som sa pozret ...
jano.z
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3
Založený: 12. Dec 2005 19:03
Bydlisko: ďaaaaaleko ...

Odoslaťod Andrej » 18. Jan 2006 19:59

JoHnZ napísal:PK ... ak mas na mysli ten nadjazd tak ten uz je 4 mesiace hotovy
Senkvice ... no to nevim ... musel by som sa pozret ...


PK-zastavka - je to v miestnej casti Grinava - smerom na BA. Na ceste Grinava - Slovensky Grob sa stavia nadjazd (zhruba od oktobra) a este nie je polozena ani cela mostovka. Nie je stavany s pomocou EU, stat si ho musi financovat sam. :x
Ty si asi myslel nadjazd smerom do Senkvic, alebo do Glejovky.
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Odoslaťod jano.z » 18. Jan 2006 21:29

No mas pravdu, kukam do tabuliek tratovych pomerov a je tam este vypisany jeden rozostavany nadjazd v km 16,652. V Senkviciach je to priecestie bezprostredne pri stanici, podla toho co tu vidim sa s nim nic zatial nerobilo takze asi sa bude riesit ako podjazd pri rekonstrukcii Senkvic ...
jano.z
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3
Založený: 12. Dec 2005 19:03
Bydlisko: ďaaaaaleko ...

Odoslaťod wazari » 19. Jan 2006 11:14

JoHnZ napísal:Oficiálne sa to aj s úsekom TT-Nové Mesto píše do roku 2007, na tneto úsek je predpoklad ukončenia ešte v tomto roku (zostávajúce stavby sú pokiaľ sa pamätám: rekonštrukcia celých Žst Cífer a Šenkvice, dostavba 1 mimoúrovňového kríženia /Báhoň/, zrušenie Žst. Svätý Jur a jej nahradenie zastávkou a dokončenie prác v Žst. Trnava a Pezinok)


samotna trat Bahon - Cifer - nezda sa mi, ze by uz bola hotova, ale mozno sa mylim.
Obrázok používateľa
wazari
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3
Založený: 17. Máj 2005 16:12

Odoslaťod jano.z » 19. Jan 2006 16:25

Hmm ... dalsia vec ktoru som zabudol ... takto: na trati Cifer - Bahon je podla tabuliek tratovych pomerov opravena jedna tratova kolaj, durha este dla vseho nie je ... naposledy som tade isiel vlakom v auguste ... tak fakt nevim, musim sa tam niekedy prejst aby som si doplnil vedomosti ...
jano.z
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3
Založený: 12. Dec 2005 19:03
Bydlisko: ďaaaaaleko ...

Odoslaťod Jonathan » 19. Jan 2006 17:06

JoHnZ napísal:Hmm ... dalsia vec ktoru som zabudol ... takto: na trati Cifer - Bahon je podla tabuliek tratovych pomerov opravena jedna tratova kolaj, durha este dla vseho nie je ... naposledy som tade isiel vlakom v auguste ... tak fakt nevim, musim sa tam niekedy prejst aby som si doplnil vedomosti ...


Chodim tade pavidelne a opravene su obidve kolaje Senkvice - Vrsok (Bahon). Od Bahona po Cifer zacali "pripravne" prace ako hlbenie a betonovanie patiek pod trakcne stlpy a v pondelok som videl vrcharov robit na vedeni v stanici Cifer. Ale bola tam ta suprava, ktora sa pouzivala pri natahovani noveho vedenia, takze predpokladam, ze islo o prace v suvislosti s modernizaciou a nie o udrzbu. Kazdopadne medzi Bahonom a Ciferom su stale stare kolaje.
Jonathan
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 626
Obrázky: 31
Založený: 09. Feb 2005 09:49

Odoslaťod jano.z » 19. Jan 2006 18:17

Zeby sme mali chybu v TTP (nebola by prva a asi ani posledna ...) ale pri tom useku su jasne dve hviezdicky (mimoriadne prekrocenie rychlosti na suhlas ZSR povolene) a to by sa na starej trati asi nedalo ...
jano.z
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3
Založený: 12. Dec 2005 19:03
Bydlisko: ďaaaaaleko ...

Odoslaťod Adaios » 23. Jan 2006 19:22

Tento usek bude zmodernizovany v r. 2007 :?:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod aquila » 23. Jan 2006 20:28

podla stranok ZSR by tomu tak malo byt
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod wazari » 23. Jan 2006 23:20

Adoas napísal:Tento usek bude zmodernizovany v r. 2007 :?:


ako uz vyplyva z diskusie povyse, uz tam vela nechyba dorobit, takze by sa to malo stihnut :wink:
Obrázok používateľa
wazari
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3
Založený: 17. Máj 2005 16:12

Odoslaťod Adaios » 23. Jan 2006 23:24

wazari napísal:
Adoas napísal:Tento usek bude zmodernizovany v r. 2007 :?:


ako uz vyplyva z diskusie povyse, uz tam vela nechyba dorobit, takze by sa to malo stihnut :wink:


Lebo podla mna to bol len tak diplomaticky nastaveny rok, bude to zrejme dokoncene aj skor - aj ked realne neskor. :wink:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod Lenny » 24. Jan 2006 15:31

Adoas napísal:
wazari napísal:
Adoas napísal:Tento usek bude zmodernizovany v r. 2007 :?:


ako uz vyplyva z diskusie povyse, uz tam vela nechyba dorobit, takze by sa to malo stihnut :wink:


Lebo podla mna to bol len tak diplomaticky nastaveny rok, bude to zrejme dokoncene aj skor - aj ked realne neskor. :wink:


Většinou koridor bývá dokončen dříve než je oficiální datum. 8)

Kopiu som zmazal B;
Lenny - Búrka Thór bude zurit na zemi
Lenny
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 85
Založený: 19. Júl 2005 22:09
Bydlisko: CZ - tam na druhém břehu Moravy

Odoslaťod Adaios » 24. Jan 2006 15:35

Lenny napísal:
Adoas napísal:
wazari napísal:
Adoas napísal:Tento usek bude zmodernizovany v r. 2007 :?:


ako uz vyplyva z diskusie povyse, uz tam vela nechyba dorobit, takze by sa to malo stihnut :wink:


Lebo podla mna to bol len tak diplomaticky nastaveny rok, bude to zrejme dokoncene aj skor - aj ked realne neskor. :wink:


Většinou koridor bývá dokončen dříve než je oficiální datum. 8)


Ano ale v tomto pripade uz to meska a pokial viem tak sa posuval aj rok a posunul sa diplomaticky tak, ze modernizacia bude dokoncena skor - ale realne neskor. :wink:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod Andrej » 17. Mar 2006 15:40

Posledné dni sa na žel. stanici v Rači začala znášať 1 koľaj na okraji stanice, a sú tam nachystané aj nové stĺpy pre trakčné vedenie. Súvisí toto s modernizáciou trate Rača-Trnava?
Inak neexistuje niekde približný harmonogram dokončenia prác na jednotlivých objektoch tohoto úseku?
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Odoslaťod jano.z » 17. Mar 2006 17:29

Andrej: existuje, ale podla neho mal byt Pezinok davno hotovy ... pozeram do POVP (plan organizacie vylukovych prac) a je tam napisana nepretrzita vyluka jednej skupiny do 22.3. (?? - to nemozu stihnut) ... co bude potom musel by som zistit ... holt je to az za Novym Mestom ...
jano.z
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3
Založený: 12. Dec 2005 19:03
Bydlisko: ďaaaaaleko ...

Odoslaťod Andrej » 17. Mar 2006 17:39

JoHnZ napísal:Andrej: existuje, ale podla neho mal byt Pezinok davno hotovy ... pozeram do POVP (plan organizacie vylukovych prac) a je tam napisana nepretrzita vyluka jednej skupiny do 22.3. (?? - to nemozu stihnut) ... co bude potom musel by som zistit ... holt je to az za Novym Mestom ...


Hm, tak dalo by sa aspon zosumarizovat, co vsetko sa uz spravilo, co sa prave robi a co sa este planuje spravit?
Co ja viem, tak hotove useky su Raca-Sväty Jur, Sväty Jur-PK, PK-Senkvice a Cifer-TT.
V rekonstrukcii pokracuju stanice PK, Senkvice, Bahon, TT (alebo useky okolo stanic) a usek Senkvice-Bahon.
Este sa ani nezacalo v stanici Sväty Jur (ta ma byt tusim prebudovana len na zastavku), ani Bahon-Cifer :?: (to neviem presne, davnejsie som tadial nesiel :roll: ).

Co sa tyka priamo stanice v PK, tu rekonstruuju od juna 2004 doteraz a zdrzanie nastalo hlavne kvoli prelozkam inzinierskych sieti (ktore ako tradicne boli zle zaznacene). Chyba este dokoncit hlavnu budovu stanice a podchod. Pritom to malo byt hotove tusim v 12/2005 :roll:
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Odoslaťod Lenny » 17. Mar 2006 22:01

JoHnZ napísal:Andrej: existuje, ale podla neho mal byt Pezinok davno hotovy ... pozeram do POVP (plan organizacie vylukovych prac) a je tam napisana nepretrzita vyluka jednej skupiny do 22.3. (?? - to nemozu stihnut) ... co bude potom musel by som zistit ... holt je to az za Novym Mestom ...


JoHnZ, můžeš tady ten plan organizacie vylukovych prac zveřejnit?
Lenny - Búrka Thór bude zurit na zemi
Lenny
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 85
Založený: 19. Júl 2005 22:09
Bydlisko: CZ - tam na druhém břehu Moravy

Odoslaťod jano.z » 17. Mar 2006 22:58

Nemám ho po ruke, až sa k nemu dostanem, tak ho tu určite obesím
jano.z
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3
Založený: 12. Dec 2005 19:03
Bydlisko: ďaaaaaleko ...

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Železničná infraštruktúra

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 21 hostí.