SPZ (ECV) na Slovensku

sekcia, ktorá sa venuje popisu technických aj netechnických záležitostí, postupov a pojmov dotýkajúcich sa infraštruktúry

Moderátor: Moderátori

Odoslaťod Honda » 14. Feb 2007 19:15

B; napísal:Skvely link.
Da sa pouzit aj na porovnanie velkosti a ekonimickej sily okresu.
(s rezervou samozrejme 8) )
Napr.
BB, ZA, PO su asi narovnako


Takýto údaj skresluje práve registrácia firiem v daných mestách, aj Blava je preto hodne popredu ..
Canada forever ...
Honda
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 569
Obrázky: 57
Založený: 23. Jan 2007 18:52

nedomyslené EČV

Odoslaťod Ike » 27. Feb 2007 08:11

Aj vám sa občas zdá, že máme nedomyslené EČV?
priznám sa, že asi najlepšie v EU (čo sa týka jednoznačnosti), ale tiež nechápem prečo je napr
SV - Snina (a nie SN s tym ze SNV by bola SV)
TT - Trnava (a nie TA)
preco napr Krupina nie je KR a podobne

Preco to pri zavadzani novych ECV nezmenili logicky? Pokial viem tak ponechali to co bolo este z cias CS(S/F)R. Ale ked napr. zmenili Povezsku Bystricu (PX), tak preco nezmenili aj ostatne?

A potom este k Bratislave, nepotrva dlho a rada BA sa vycerpa (davam tomu este taky rok), ked to zratame vydrzala 10 rokov... To znamena ze rada BL tiez vydrzi 10 rokov a potom mozme znova vymyslat ECV? Preco to nerozdelili na mestske obvody (napr B1,B2,B3,B4,B5)? To by sa urcite tak skoro nevycerpalo?

Inak este otazka? Ked sa vycerpa rada BA, tak aj pre vlastne znacky sa zavedie BL?
Ike
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 815
Obrázky: 66
Založený: 15. Mar 2006 22:01
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod eucitizen » 27. Feb 2007 08:22

Este je dalsi problem ze ECV pre motorky a traktory pouzivaju tu istu logiku ako ECV pre auta. Takze mozes mat BA 001 AA aj pre motorku, pre traktor a pre auto. Jediny rozdiel je v tom ze spzky maju ine rozmery. Prave si myslim ze to neni najlepsie rozpoznanie. Motorky a traktory mali mat vlastnu kombinaciu.

Inac si myslim ze je lepsi celonarodny anonimny system bez oznacenia mest, aj preto ze by sa ulachcil vydaj spztiek na SK, kedze u policajtov byrokracia je hrozna.

TT je uz tradicne pre Trnava a SN pre Spissku Novu Ves. Ano mohli nieco ineho vymysliet pre Sninu.
Ano ked tskonci BA pojde asi BL. Aj tu by sa mohlo sledovat priklad HR. Tam system je podobny ako u nas a kedze Zagreb uz skoncilo kombinaciu 3 cisla a 2 pimesna tak zacal vydavat 4 cisla a 1 pismeno a momentalne je na 4 cisla a 2 pismena.
Obrázok používateľa
eucitizen
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 14
Založený: 04. Feb 2005 00:43

Re: nedomyslené EČV

Odoslaťod Nevedko » 27. Feb 2007 09:12

Ike napísal:Aj vám sa občas zdá, že máme nedomyslené EČV?
priznám sa, že asi najlepšie v EU (čo sa týka jednoznačnosti), ale tiež nechápem prečo je napr
SV - Snina (a nie SN s tym ze SNV by bola SV)
TT - Trnava (a nie TA)
preco napr Krupina nie je KR a podobne

Preco to pri zavadzani novych ECV nezmenili logicky? Pokial viem tak ponechali to co bolo este z cias CS(S/F)R. Ale ked napr. zmenili Povezsku Bystricu (PX), tak preco nezmenili aj ostatne?


Spisska Nova Ves mala desiatky rokov SN, vziat im to oznacenie a priradit ho Snine by bol velmi zly napad - jednak by sa to este roky plietlo, a jednak by to znamenalo urychlenu plosnu vymenu vsetkych evidencnych cisel v oboch okresoch, co je nerealizovatelne.

PX sa zmenilo, lebo to X tam velmi bilo do oci a PB bolo po rozdeleni federacie konecne volne.

A pokial viem, TT ostalo TT, lebo Trnavcanom to vyhovovalo.
Obrázok používateľa
Nevedko
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 454
Obrázky: 3
Založený: 21. Jún 2005 08:44

Odoslaťod Čavo » 27. Feb 2007 15:47

Vraj dakedy mali v Piešťanoch EČV PY. Bol som dosť sklamaný, keď im teraz pri zavádzaní priradili PN.
čavo

To čo píšem, sú moje názory, alebo informácie, ktoré mám. Budem rád, ak si žiadne moje slová nikto nebude brať osobne.
Čavo
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 541
Obrázky: 1
Založený: 07. Feb 2005 14:19
Bydlisko: Nitra

Odoslaťod Dialniciar » 27. Feb 2007 16:05

Je úplne zbytočné zamýšľať sa nad jednotlivými značkami, pretože proste vzniklo celkovo 79 okresov, čo je 79 značiek a ešte naviac každé krajské mesto dostalo +1 značku. Jediná nová výnimka je dnes SV - Snina, čo sa naozaj nedalo spraviť inak, respektíve všetky ostatné okresy by sa museli poprehadzovať aj z hľadiska historického a to nepripadalo do úvah.

Veľa ľudí si celkovo pletie MA a MT a tiež KN a KM. Veľa ľudí si pletie dodnes hlavne na východe SE a SC, lebo poznajú Senec a nie Senicu, prípadne si úplne pomýlia SE a SI, kde SI je Skalica.

Mne sa všetky označenia páčia, poznám ich 100% naspamäť a keby sa išla robiť zmena, tak len v dvoch veciach: oveľa menej okresov a v prípade hlavného mesta špeciálne značenie.

K tomu, že je jasná identifikácia - to je práveže dobré napr. pri odcudzení auta, únosu či iných nezákonných činností a k označeniam motoriek/traktorov/áut - to by som zmenil aj ja.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Jurislav » 27. Feb 2007 21:03

Inak Dialniciar, BA má 5 okresov a KE 4 , takže tých značiek je 80.
Ike, Trnava ako všetky krajské mestá má dve označenia, TT a TA. Pokial viem ja, tak bude sa dať vybrať medzi BA a BL, ale neviem to naisto.

Ja si zas mýlim SP a SK.

A keby sa mala meniť Trnava, tak TR a Turč. teplice by boli TT, čo má aj logiku.
Obrázok používateľa
Jurislav
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 2
Založený: 16. Dec 2006 14:15
Bydlisko: I/18 km 353,748; asi 50m odtiaľ

Odoslaťod Dialniciar » 27. Feb 2007 22:05

Jurislav napísal:Inak Dialniciar, BA má 5 okresov a KE 4 , takže tých značiek je 80.
Ike, Trnava ako všetky krajské mestá má dve označenia, TT a TA. Pokial viem ja, tak bude sa dať vybrať medzi BA a BL, ale neviem to naisto.

Ja si zas mýlim SP a SK.

A keby sa mala meniť Trnava, tak TR a Turč. teplice by boli TT, čo má aj logiku.


Ano, BA má 5 okresov aj KE majú 4 okresy, ale do značiek sa to nijako nepreviedlo, takže značiek je 79+8. :wink:

SK malo byť pôvodne označenie Skalice a Svidník mal dostať SV, Snina potom SI. Ale potom sa rozhodlo tak, ako sa rozhodlo a ešte boli aj návrhy, aby SK nebolo vôbec vzhľadom na fakt, že to je skratka SR v označení áut.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Re: nedomyslené EČV

Odoslaťod ELZ » 27. Feb 2007 22:31

Ike napísal:Aj vám sa občas zdá, že máme nedomyslené EČV?
priznám sa, že asi najlepšie v EU (čo sa týka jednoznačnosti), ale tiež nechápem prečo je napr
SV - Snina (a nie SN s tym ze SNV by bola SV)
TT - Trnava (a nie TA)
preco napr Krupina nie je KR a podobne

Preco to pri zavadzani novych ECV nezmenili logicky? Pokial viem tak ponechali to co bolo este z cias CS(S/F)R. Ale ked napr. zmenili Povezsku Bystricu (PX), tak preco nezmenili aj ostatne?

A potom este k Bratislave, nepotrva dlho a rada BA sa vycerpa (davam tomu este taky rok), ked to zratame vydrzala 10 rokov... To znamena ze rada BL tiez vydrzi 10 rokov a potom mozme znova vymyslat ECV? Preco to nerozdelili na mestske obvody (napr B1,B2,B3,B4,B5)? To by sa urcite tak skoro nevycerpalo?

Inak este otazka? Ked sa vycerpa rada BA, tak aj pre vlastne znacky sa zavedie BL?


Ako som vysvetloval kusok skor, terajsie pridelovanie je len vecou dohody. Teoreticky ma rada BA (ale v principe kazdy okres) X na piatu moznosti, kde X predstavuje sucet zakladnych znakov, ktore je dovolene pouzit v znacke (pismena + cisla). Zratal som si tak narychlo pismena a cisla na klavesnici, je ich 36, cize mame 36 na piatu = 60 466 176 moznosti. Odratat treba este moznosti, v ktorych je hanlive slovo :-) Kolko ma Bratislava zaregistrovanych aut a kolko ich denne pribuda? ;-)
ELZ
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 968
Obrázky: 0
Založený: 13. Máj 2005 07:05

Odoslaťod expwy » 27. Feb 2007 22:33

Ja som proti tomu, aby existovali dve skratky okresov krajských miest. Bratislava by mala byť iba BA a žiadne iné. Po skratke okresu môže byť 5 rôznych znakov. Prvý rad na zmenu nastane pre BA, kde by sa to mohlo označovať rôzne, napr.: BA-12ABC alebo BA-1234A a rôzne modifikácie, priestor na to je. V cestnom zákone figuruje dvojité označenie krajských miest preto, lebo keď sa zavádzalo nové označovania, existovalo staré federálne označovanie, ktoré zahŕňalo tieto dvojité skratky a boli používné aj reálne. Napr. TA pre Trnavu a ZI pre Žilinu sa vyskytovali najmä na nákladných vozidlách, ktoré mali 6-uholníkovú ŠPZ.

Staré federálne ŠPZ už neexistujú, tak tu vidím priestor na zrušenie tohto dvojitého označovania.....
30/2020 & VL 6 & TP 117/118 - systémový prístup k pravidlám cestnej premávky a DZ
Obrázok používateľa
expwy
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 183
Založený: 08. Apr 2005 09:30

Odoslaťod Dialniciar » 27. Feb 2007 23:30

MH napísal:Ja som proti tomu, aby existovali dve skratky okresov krajských miest.


Presne tak. Pretože nesystémové práve je zavádzať, že zrovna 8 miest v SR bude mať po 2 značky ... Tiež by som bol za to, aby potom po dočerpaní boli 4 čísla a 1 písmeno a to zase na dlho vydrží ...

Taktiež aj argument, že by malo byť SNV naďalej je chyba, lebo treba mať systém a jednoducho mať 2 písmená, ktoré určia oblasť (schválne toto slovo používam, keďže tie názvy sa neustále menia), kde je auto registrované.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod wazari » 28. Feb 2007 00:25

Dialniciar napísal:
Jurislav napísal:Inak Dialniciar, BA má 5 okresov a KE 4 , takže tých značiek je 80.


Ano, BA má 5 okresov aj KE majú 4 okresy, ale do značiek sa to nijako nepreviedlo, takže značiek je 79+8. :wink:


no, okresy v KE a BA nemaju vlastne znacky, iba celkova za BA a KE, takze by ich malo byt 72+8
Obrázok používateľa
wazari
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3
Založený: 17. Máj 2005 16:12

Odoslaťod expwy » 28. Feb 2007 09:40

wazari napísal:
Dialniciar napísal:
Jurislav napísal:Inak Dialniciar, BA má 5 okresov a KE 4 , takže tých značiek je 80.


Ano, BA má 5 okresov aj KE majú 4 okresy, ale do značiek sa to nijako nepreviedlo, takže značiek je 79+8. :wink:


no, okresy v KE a BA nemaju vlastne znacky, iba celkova za BA a KE, takze by ich malo byt 72+8

V princípe to je jedno či to je x+x alebo y+y, malo by to byť tak že pre jednu oblasť jedna skratka, čiže 72 skratiek a pre každú oblasť len jedna skratka a hotovo - vybavená vec. Je blbosť deliť BA a KE na B1-5 a K1-4. Všetko ostatné sú nezmyselné polemiky....
30/2020 & VL 6 & TP 117/118 - systémový prístup k pravidlám cestnej premávky a DZ
Obrázok používateľa
expwy
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 183
Založený: 08. Apr 2005 09:30

Odoslaťod Dialniciar » 28. Feb 2007 11:41

wazari napísal:no, okresy v KE a BA nemaju vlastne znacky, iba celkova za BA a KE, takze by ich malo byt 72+8


Máš pravdu je ich 80, ja som sa nechal Jurislavom pomýliť a aj keď som sám napísal, že to nie je chápané podľa počtu okresov, tak som to tu sám matematicky tak vyjadril, čo je samozrejme chyba a už v tomto príspevku je jasné, že niekde nehovorím pravdu:

Dialniciar napísal:Ano, BA má 5 okresov aj KE majú 4 okresy, ale do značiek sa to nijako nepreviedlo, takže značiek je 79+8. :wink:


Správne to znie takto: 79 -5-4 (5 okresov BA, 4 okresy KE) +2+2 (čistá náhrada za BA a KE) + 6 (po jednej značke pre ďalších 6 krajských miest) no a keďže som si dal aj tú námahu si to sám prerátať, tak je to spolu podľa okresov presne 80 okresných značiek, kde však každé krajské mesto má vyčlenenú jednu značku naviac.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 28. Feb 2007 11:48

MH napísal:V princípe to je jedno či to je x+x alebo y+y, malo by to byť tak že pre jednu oblasť jedna skratka, čiže 72 skratiek a pre každú oblasť len jedna skratka a hotovo - vybavená vec. Je blbosť deliť BA a KE na B1-5 a K1-4. Všetko ostatné sú nezmyselné polemiky....


BA a KE nie sú rozčlenené na okresy, aj BA a KE majú len po jednej značke naviac. Aj to je síce nesystémové, ale je to tak.

K tomu, že čo sú nezmyselné polemiky, ja keď sa tak pozerám niekedy na ten systém značenia áut vo svete, tak by som povedal, že SR je na tom ešte celkom dobre a podľa našich značiek sa dá veľmi veľa zistiť hneď na prvý pohľad, keďže sa nenarúša systém série, že sa zrazu zmení umiestnenie písmena a podobne. Už by to chcelo len doviesť do detailov a ponechať aj pre krajské mestá a hlavné mesto len jednu značku a týmto dávať na samotných značkách mierne privilégiá, ale tak aby samotný systém značenia bol jednotný, len niektoré parametre na značke sa budú môcť zmeniť. Tak si to predstavujem ja. Teda konkrétne napr. dnes je BA - 000AA, mohlo by byť BA-0000A, BA-AA000 atď., ale skrátka BA by bolo vždy Bratislava.

A ešte by ma zaujímalo, ktorý osol vymyslel pre Košice-okolie KS :?: :roll: , asi sa im zdalo "KO" moc násilné, ale v značkách to tak neplatí, len vtedy, kedy sa o tomto rozhodovalo, sa moc do svete nikdo nepozeral.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Nevedko » 28. Feb 2007 12:22

Dialniciar napísal:A ešte by ma zaujímalo, ktorý osol vymyslel pre Košice-okolie KS :?: :roll: , asi sa im zdalo "KO" moc násilné, ale v značkách to tak neplatí, len vtedy, kedy sa o tomto rozhodovalo, sa moc do svete nikdo nepozeral.


Ak sa nemylim, znacka KS pre Kosice-okolie vznikla v case, ked KO bolo obsadene pre Kolin.
Obrázok používateľa
Nevedko
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 454
Obrázky: 3
Založený: 21. Jún 2005 08:44

Odoslaťod Dialniciar » 28. Feb 2007 12:25

Nevedko napísal:
Dialniciar napísal:A ešte by ma zaujímalo, ktorý osol vymyslel pre Košice-okolie KS :?: :roll: , asi sa im zdalo "KO" moc násilné, ale v značkách to tak neplatí, len vtedy, kedy sa o tomto rozhodovalo, sa moc do svete nikdo nepozeral.


Ak sa nemylim, znacka KS pre Kosice-okolie vznikla v case, ked KO bolo obsadene pre Kolin.


Keď vznikli nové okresy za Mečiara, nepredpokladám, že tu bol nejaký Kolín podstatný ... a teda malo prísť k zmene. :wink:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Ike » 28. Feb 2007 13:09

No toto znacenie je neperspektivne... najskor dojde k vycerpaniu Bratislavy a Kosic, ostatne tak skoro nehrozi...
neviem preco by sme Bratislavu a Kosice nemohli rozdelit. Mestsky obvod je de fakto specificky pripad okresu bez okresneho mesta, ktory patri do jedneho mesta.
Keby mala BA a KE 5 a 4 znacky, bolo by to fer z hladiska obyvatelov. Ved to je blbost a absolutne nelogicke ze taka Krupina a Bratislava maju rovnaky pocet vymedzeny...
a ked uz pridavat znaky, tak potom radsej pismena, lebo pismeno = 20 moznosti, kdezto cislo len 10

priklad.
po
ZA-999ZZ
by nasledovalo
ZAA-000AA
ked zvazime ze Zilina teraz minula (po neratani ZI) taku tretinu (10 rokov) znamena to, ze celu radu ZA minie za 30 rokov. Ked si vezmeme ze jednu radu minie za 30 rokov, tak 20 rad (mozne pismena v abecede) minie za 20x30= 600 rokov (treba vsak zohladnit automobilovy boom)

Bratislave a Kosiciam by som ako mestam ktore maju obvody dal specialny status dostali by pismenko B a K (tak ako je to aj v zahranici)
po BA-999ZZ
by nasledovalo (podla obvodu)
B1 A - 000AA
B2 A - 000AA
....
B5 A - 000AA
po minuti tejto rady by nasledovalo
B1 B - 000AA
atd.
vznikla by tak sada ECV ktora by bola prakticky niekolko desiatky generacii nevycerpatelna
Ike
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 815
Obrázky: 66
Založený: 15. Mar 2006 22:01
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod Ike » 28. Feb 2007 13:46

ok takto nejako by to mohlo vyzerat
Obrázok
a

Obrázok

poopripade keby sa menil aj dizajn, tak tako:
Obrázok
alebo takto
Obrázok
Ike
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 815
Obrázky: 66
Založený: 15. Mar 2006 22:01
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod Dialniciar » 28. Feb 2007 14:37

Ike napísal:No toto znacenie je neperspektivne... najskor dojde k vycerpaniu Bratislavy a Kosic, ostatne tak skoro nehrozi...


Práveže to nie je neperspektívne a okrem toho, BA má síce 5 okresov, ale mestských častí má oveľa viac, takže ani to nie je fair-play ako ty píšeš.

Systém, ktorý opisujem ja+MH je založený na tom, že mimo BA by to bolo jednotné a samotná BA by bola jednotná v tom, že vždy BA by bola Bratislava a zmeny by nastávali až za BA, nuž a k záveru mi nedá: BA nepotrebuje zase milióny možností. :twisted:

My sa nezhodneme, to je celé. Ale rozkúskovať Bratislavu a ešte Žiline pridávať ZAA atď. je krajne nesystematické. Perspektívnosť predsa určuje to, čo je za označením, teda kombinácia čísiel a písmen. Keby sme boli v N.Y., tak pochopím, že to treba ísť komplikovane a na dlhú dobu riešiť, ale tu je to zabehnuté dobre, len to potrebuje korekcie.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod expwy » 28. Feb 2007 15:59

Dialniciar napísal:Práveže to nie je neperspektívne a okrem toho, BA má síce 5 okresov, ale mestských častí má oveľa viac, takže ani to nie je fair-play ako ty píšeš.

Systém, ktorý opisujem ja+MH je založený na tom, že mimo BA by to bolo jednotné a samotná BA by bola jednotná v tom, že vždy BA by bola Bratislava a zmeny by nastávali až za BA, nuž a k záveru mi nedá: BA nepotrebuje zase milióny možností. :twisted:

My sa nezhodneme, to je celé. Ale rozkúskovať Bratislavu a ešte Žiline pridávať ZAA atď. je krajne nesystematické. Perspektívnosť predsa určuje to, čo je za označením, teda kombinácia čísiel a písmen. Keby sme boli v N.Y., tak pochopím, že to treba ísť komplikovane a na dlhú dobu riešiť, ale tu je to zabehnuté dobre, len to potrebuje korekcie.

Diaľničiar, hovoríš mi z duše! Úplne sa stotožňujem so všetkým čo si napísal. Proste BA je BA a hotovo. BA musí byť oddelené od variabilných symbolov. Za pomlčkou/znakom už môže byť 5 písmen/číslic - je tu niekoľko miliónov možností, ktoré sa nevyčerpajú ani do roku 2050....netreba to zbytočnš komplikovať. Ikeho snaha sa samozrejme cení, ale netreba byť len efektný ale hlavne efektívny a veci zbytočne nekomplikovať.
30/2020 & VL 6 & TP 117/118 - systémový prístup k pravidlám cestnej premávky a DZ
Obrázok používateľa
expwy
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 183
Založený: 08. Apr 2005 09:30

Odoslaťod Jurislav » 28. Feb 2007 18:42

Ike napísal:priklad.
po
ZA-999ZZ
by nasledovalo
ZAA-000AA

Po ZA-999XZ....lebo Y a Z sú pre prívesy

Ike napísal:Bratislave a Kosiciam by som ako mestam ktore maju obvody dal specialny status dostali by pismenko B a K (tak ako je to aj v zahranici)


Nechal by som 7 znakov. Mholo by byť napr. B-123 ABC alebo B-1234 AB
Obrázok používateľa
Jurislav
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 2
Založený: 16. Dec 2006 14:15
Bydlisko: I/18 km 353,748; asi 50m odtiaľ

Co keby sme diskusiu trocha otocili.

Odoslaťod KC » 01. Mar 2007 08:42

Na co vlastne sluzia ECV. Ako identifikacia vozidla, predpokladam pre policajne ucely. Pri sucasnom stupni rozvoja elektronickej komunikacie ale predpokladam, ze do 10 rokov budu tieto znacky zbytocne. Viem si predstavit nejake minizariadenie v aute, nieco na sposob transpondera v dopravnych lietadlach, ktore si kontrolne organy na dialku aktivuju, to vysle svoj kod, napriklad VIM a hned maju vsetci jasno.
...end user
KC
diskutujúci
 
Príspevky: 56
Založený: 08. Nov 2005 10:51
Bydlisko: Nitra

Odoslaťod mel » 01. Mar 2007 09:51

KC,

ono sa ti to zide, ze ma auto ECV, ked ti nejaky "ucastnik" sposobi dopravnu nehodu a chcel by zdrhnut :) Nie je to len kvoli policajtom...
mel
Obrázok používateľa
mel
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 10
Založený: 07. Feb 2005 12:41

Odoslaťod B; » 01. Mar 2007 10:08

Je to uz off topic, ale v praxi sa testuju zariadanie komunikacie medzi autami.
Vyuzitie : Info, ze za neprehladnym usekom ide auto v protismere, resp, tvori prekazku.
A v tomto poslat ID auta nemoze byt problem + cierna skrinka, kto bol v case nehody v okoli.
Skor to pomoze manzelke hladat auto na parkovisku medzi tolkymi cervenymi :lol:
( My mame preto modre 8) )
Obrázok používateľa
B;
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 29
Založený: 04. Feb 2005 10:55
Bydlisko: Doma :-) v EU

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Glosár

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.