Reorganizácia dopravy

sekcia, ktorá sa venuje popisu technických aj netechnických záležitostí, postupov a pojmov dotýkajúcich sa infraštruktúry

Moderátor: Moderátori

Reorganizácia dopravy

Odoslaťod Ike » 18. Jún 2007 08:50

Neviem ci som trafil spravne kategoriu ale snad ano....

Zaujimalo by ma ako prebieha reorganizacia dopravy. Tak uvediem priklad. Na poliankach sa jazdilo tak, ze dialnica D2 postupne presla do Lamacskej cesty. No pre pokracovanie stavebnych prac bolo nutne dopravu z dialnice presmerovat na privadzace a jednoducho nastala taka situacia ze tam kde sa nejazdilo sa uz jazdilo, tam kde sa jazdilo sa uz nejazdilo, tam kde sa jazdilo jednym smerom, jazdilo sa druhym smerom.... Vsade bolo dopravne znacenie a smerovacie dosky...
jednoducho jeden den to bolo tak, dalsie rano uz inak...

To premiestnovanie tabul, namalovanie vodorovneho znacenia zabralo urcite vela casu a urcite nebolo dobre keby tam jazdili auta...

tak a moje otazky
prebieha takato reorganizacia v noci?
pustaju robotnici auta aj ked reogranizuju, alebo dojde policia a usek uzavrie?
kolko pracovnikov sa podiela priblizne na tom prenasani znaciek?
prioritne vodorovne znacenie je lepene alebo malovane?
uz ste isli cez nejaky usek kde prave reorganizovali?


inak aj clovek co pojde po D2 a tesne pred nim odstrania poslednu smerovaciu dosku a otvoria tunel bude mat celkom stastie :)
Ike
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 815
Obrázky: 66
Založený: 15. Mar 2006 22:01
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod ELZ » 18. Jún 2007 09:18

Mozem sa podelit o malu reorganizaciu prave v spomenutom useku. Pri zjazde po novej rampe zo smeru Dubravka/Lamac (pokracovanie starej lamacskej cesty), som rano cca o 7:30 zazil reoganizaciu, ked davali dopravu do laveho pruhu, ked sa dovtedy jazdilo v pravom. Mal som stastie, ze som vliezol do laveho pruhu za autom predo mnou, lebo dole uz bol pravy pruh neprejazdny. Pritom stacilo tak malo ... oba otvorit, zo smeru jazdy uzavriet a dole uzavriet.
ELZ
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 968
Obrázky: 0
Založený: 13. Máj 2005 07:05

Odoslaťod Ike » 05. Apr 2008 09:14

Zaujimalo by ma ako prebiehal ten odklon pri Sitine...

to akoze o polnoci prislo auto s tou oranzovou blikajucou sipkou na miesto kde sa odbaca do Mlynskej /v smere z Lafranconi/ zastavilo v strede aby auta odbacali do Mlynskej, potom tam nahodili smerovacie dosky, znacky a auto odislo?

alebo zastavili na chvilku premavku?
Ike
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 815
Obrázky: 66
Založený: 15. Mar 2006 22:01
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod Tomas PO » 05. Apr 2008 10:44

Ike napísal:Zaujimalo by ma ako prebiehal ten odklon pri Sitine...

to akoze o polnoci prislo auto s tou oranzovou blikajucou sipkou na miesto kde sa odbaca do Mlynskej /v smere z Lafranconi/ zastavilo v strede aby auta odbacali do Mlynskej, potom tam nahodili smerovacie dosky, znacky a auto odislo?

alebo zastavili na chvilku premavku?

Ved PDZ uzavries tunel, svetelne vyznacis smer obchadzky a ked sa vsetky vozidla presmeruju mimo tunela, umiestnia sa zabrany...
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Odoslaťod i15 » 05. Apr 2008 11:05

Ike napísal:Zaujimalo by ma ako prebiehal ten odklon pri Sitine...

to akoze o polnoci prislo auto s tou oranzovou blikajucou sipkou na miesto kde sa odbaca do Mlynskej /v smere z Lafranconi/ zastavilo v strede aby auta odbacali do Mlynskej, potom tam nahodili smerovacie dosky, znacky a auto odislo?

alebo zastavili na chvilku premavku?


dnes to davali na TA3 v tom bloku "bez komentara", cestari tam behali so znackami pocas premavky... mozno to este do vecera zopakuju :)
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Odoslaťod Ike » 05. Apr 2008 11:53

Tomas PO napísal:
Ike napísal:Zaujimalo by ma ako prebiehal ten odklon pri Sitine...

to akoze o polnoci prislo auto s tou oranzovou blikajucou sipkou na miesto kde sa odbaca do Mlynskej /v smere z Lafranconi/ zastavilo v strede aby auta odbacali do Mlynskej, potom tam nahodili smerovacie dosky, znacky a auto odislo?

alebo zastavili na chvilku premavku?

Ved PDZ uzavries tunel, svetelne vyznacis smer obchadzky a ked sa vsetky vozidla presmeruju mimo tunela, umiestnia sa zabrany...

na to sa nemozno spoliehat, kedze minimalne 40% to PDZ nedodrzuje :)
Ike
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 815
Obrázky: 66
Založený: 15. Mar 2006 22:01
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod Ike » 05. Apr 2008 11:56

Ike
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 815
Obrázky: 66
Založený: 15. Mar 2006 22:01
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod Ike » 05. Apr 2008 11:57

http://www.ta3.com/sk/relacie/24_bez-ko ... ela-sitina

ved vidno na tom videu ze hned chce ist jeden do tunela :D
Ike
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 815
Obrázky: 66
Založený: 15. Mar 2006 22:01
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod Tomas PO » 05. Apr 2008 22:00

Ike napísal:http://www.ta3.com/sk/relacie/24_bez-komentara/4153_uzatvorenie-tunela-sitina

ved vidno na tom videu ze hned chce ist jeden do tunela :D

To je pravda, ze vela vodicov PDZ nerespektuje, resp. si ho nevsimne. Je dobre usek uzavriet aj servisnym vozom NDS, na ktorom velky cerveny krizik a zlta spika jasne upozornia vodica.
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Re: Reorganizácia dopravy

Odoslaťod zohaa » 10. Okt 2014 20:49

Stručné a jasné informácie nájdete aj tu:
zohaa
nováčik
 
Príspevky: 1
Založený: 10. Okt 2014 20:40


Naspäť na Glosár

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.