Chorvatsko - Croatia

všeobecná diskusia o diaľniciach a RK v EÚ (okrem SR a ČR)

Moderátor: Moderátori

Re: Chorvatsko - Croatia

Odoslaťod marian vančo » 13. Apr 2016 19:15

Vzhľadom na náročný profil krajiny sa dialnice do Dubrovníka asi nikdy nedočkáme.
marian vančo
diskutujúci

Založený: 22. Mar 2015 08:57

Odoslaťod jozin z bazin » 25. Apr 2016 12:12

Otazka k elektronickemu mytu (ENC) :

podla tejto stranky

http://hac.hr/hr/cestarina/enc/enc-paketi/paket-od-544-34
anglicka verzia
http://hac.hr/en/toll-rates/etc/etc-packages-and-sms-tickets/packages-of-544-34-kn

je mozne zakupit krabicku pre elektronicke myto s nabitym kreditom, v tomto pripade kredit 555 kuna + krabicka za celkovu cenu 544 kuna.

Konkretne by ma zaujal proces jej zakupenia. Na stranke sa totizto pise, ze sa da kupit na mytniciach, ale nie je tam popisany sposob.
Da sa zakupit priamo pocas prejazdu mytnice a je okamzite funkcna ?
Alebo treba pred mytnicou niekde na kraji odparkovat auto, peso vyhladat predajne miesto, zakupit, nainstalovat a az potom pokracovat dalej cez mytnicu ?
jozin z bazin
pokročilý diskutujúci

Obrázky: 20
Založený: 14. Dec 2009 15:57

Odoslaťod Hugino » 26. Aug 2018 18:14

Projekt desaťročia uľahčí cestovanie v Chorvátsku
Most má byť dlhý 2 440 metrov, vysoký 55 metrov a široký 21 metrov (štyri cestné pruhy). Jeho konštrukcia z betónu a ocele má odolať všetkým nepriaznivým podmienkam. Súčasťou výstavby budú na Pelješaci aj dva tunely (s dĺžkou 2170 a 450 metrov) a dva menšie mosty (s dĺžkou 500 a 50 metrov). Predpokladá sa, že táto dopravná cesta bude sprevádzkovaná do troch rokov. Podľa denníka Večernji list hodnota kontraktu s Číňanmi presiahne dve miliardy kún (270 miliónov eur).
https://dromedar.zoznam.sk/cl/100073/1705647/Projekt-desatrocia-ulahci-cestovanie-v-Chorvatsku--VIDEO-mosta--ktory-spoji-cele-pobrezie
Na moste, ktorý spolufinancuje Európska únia, sa oficiálne začali práce.
https://finweb.hnonline.sk/zahranicna-ekonomika/1787061-megaprojekt-ktory-spoji-chorvatske-pobrezie-postavi-cina-s-vlastnymi-robotnikmi
Hugino
nováčik

Obrázky: 0
Založený: 30. Máj 2017 14:48

Odoslaťod Yoggy52 » 28. Aug 2018 16:47

A co my staviame za 270mio? Treba cinanov aj sem :o
Yoggy52
zaslúžilý diskutujúci

Obrázky: 7
Založený: 26. Feb 2013 00:02

Odoslaťod svaco » 28. Aug 2018 17:32

Bol som cca 2 týždne dozadu v HRK a jedna info z Trogiru, v júli otvorili nový most na ostrov Čiovo cca 600m od mosta ktorý prechádza cez mestskú časť zapísanú do zoznamu UNESCO. Neviem do akej mieri pomohol, ale v čase keď som tam bol tak bol nový most úplne zapchatý a minimálne smerom von z ostrova bolo jednoduchšie dostať sa cez most starý, ale mohlo to byť spôsobéne aj nejakou nehodou alebo iným neštandardným dôvodom. Možno niekto kto tam bol, bude vedieť povedať aj iný postreh. Mapa viď https://goo.gl/maps/eeyBTQQJhyN2
Obrázok používateľa
svaco
zaslúžilý diskutujúci

Založený: 29. Jan 2008 12:16

Chorvatsko - Hrvatska

Odoslaťod KN.SK » 28. Aug 2018 22:23

Aby nemuseli ísť cez 'bratskú' (Bosnu a) Hercegovinu:Obrázok
Bosniaci teraz prskajú, že im zablokujú jediný morský prístav Neum.
Festina lente! Σπεῦδε βραδέως!
Obrázok používateľa
KN.SK
zaslúžilý diskutujúci

Obrázky: 735
Založený: 08. Máj 2014 12:56

Odoslaťod pa3ck » 28. Aug 2018 23:26

Pokiaľ viem, tak Chorváti pôvodne plánovali potiahnuť diaľnicu po pevnine s tým, že zaplatia aj úsek na území Bosny a Hercegoviny. Akurát jediná podmienka bola, že hraničná kontrola by bola iba na exite Neum a tranzit by prechádzal plynule. A to BiH odmietli. Takže Chorváti vymysleli toto náhradné riešenie.

Čo sa týka prístavu Neum, tak popravde pri pohľade na mapu ho ani poriadne v tomto meste neviem nájsť. Chápem, že Bosniaci chcú z toho svojo kúska mora vyťažiť čo najviac, ale pár kilometrov odtiaľ je veľký nákladný prístav Ploče, kam je z Hercegoviny dokonca potiahnutá železnica.
pa3ck
návštevník

Založený: 30. Máj 2018 10:34

Odoslaťod mareks96 » 05. Nov 2018 21:49

ANDi napísal:To je krasa taka suvisla dialnica. Inac maju raidne siroke VDZ a mytne stanice na dialnici by som zakazal...

one tie stance su Len na krizovatke s inou dialnicou takze presne vedia kadial si išiel a zaúčtujú ti mýto podla km... inak hanba všetkým slovákom čo sú lakomí dat ťé euro za ročnú známku... minulý týždeň som bol v HR a nechal som tam na myte 27,20€ len za prejazd od SLO hranic po Šibenik :D
mareks96
pokročilý diskutujúci

Založený: 11. Okt 2014 09:14

Odoslaťod KN.SK » 06. Nov 2018 19:11

mareks96 napísal:••• všetkým Slovákom, čo sú lakomí dať 50 ( ťé) euro za ročnú známku... •••
Festina lente! Σπεῦδε βραδέως!
Obrázok používateľa
KN.SK
zaslúžilý diskutujúci

Obrázky: 735
Založený: 08. Máj 2014 12:56

Odoslaťod mareks96 » 07. Nov 2018 00:58

mareks96 napísal:
ANDi napísal:To je krasa taka suvisla dialnica. Inac maju raidne siroke VDZ a mytne stanice na dialnici by som zakazal...

one tie stance su Len na krizovatke s inou dialnicou takze presne vedia kadial si išiel a zaúčtujú ti mýto podla km... inak hanba všetkým Slovákom čo sú lakomí dat 50 euro za ročnú známku... minulý týždeň som bol v HR a nechal som tam na myte 27,20€ len za prejazd od SLO hranic po Šibenik :D
mareks96
pokročilý diskutujúci

Založený: 11. Okt 2014 09:14

Predchádzajúca

Naspäť na Diaľnice a RK v EÚ

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.