Vodiči v zahraničí - skúsenosti

všeobecná diskusia o diaľniciach a RK v EÚ (okrem SR a ČR)

Moderátor: Moderátori

Vodiči v zahraničí - skúsenosti

Odoslaťod IDV » 08. Okt 2021 11:29

V 130kmh MRP sme spominali skusenosti z jazdy v zahranici, mozme pokracovat tu, kde sa vam ako jazdilo s inymi ucastnikmi dopravy na ceste? Ked porovnam ine krajiny tak najlepsie na dialniciach sa mi paradoxne jazdi u nas, co sa tyka vodicov, potom DE je v tesnom zavese, niekedy je to narovnako. Zatial najhorsie by som povedal ze Rakusko, aj ked zalezi aky den, kazdopadne prislo mi ze kazdy sa boji ist co i len o 1-2kmh navyse, resp pribrzdit a urobit si odstup a tym padom su nalepeni na seba, odstupy nie su dostatocne...
IDV
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 542
Založený: 09. Sep 2021 21:16

Re: Vodiči v zahraničí - skúsenosti

Odoslaťod ondrej100 » 08. Okt 2021 19:35

Najlepsie po dialnici jednoznacne madarsko. Nedam dopustit. Nikdy ziadne problemy a minimalne som musel vypinat tempomat. V Nemecku horsie ako u nas. V Polsku som mal casto kamiony co dlho obiehali o 1km rychlejsie sli ako toho co obiehali, ak vobec tolko. Druhe najlepsie asi Dansko, akurat ze tam som siel po dialnici len asi 1500km, ale aj tam malokedy som musel menit tempomat...Skusenosti je pomerne dost ale tak aj tak najlepsie vedia asi soferi z povolania co tak najazdia aj par stoviek tisic kilometrov rocne po dialniciach mimo SK. Tych mojich cca 10 tis rocne na cudzich dialniciach nie je dost na to
ondrej100
diskutujúci
 
Príspevky: 76
Založený: 14. Okt 2015 21:10

Re: Vodiči v zahraničí - skúsenosti

Odoslaťod IDV » 09. Okt 2021 18:13

Madari su viacmenej ok, nemam k nim velke vyhrady, skor k rumunom v Madarsku
IDV
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 542
Založený: 09. Sep 2021 21:16

Re: Vodiči v zahraničí - skúsenosti

Odoslaťod Laco » 12. Okt 2021 14:37

Uplna topka su turci a balkanci tiahnuci cez vieden a linz na passau a dalej. Aj poliaci stoja za to.
Mne sa v rakusku vzdy dobre cestovalo. Odhliadnuc od strednoprudarov.
Laco
diskutujúci
 
Príspevky: 203
Obrázky: 9
Založený: 10. Feb 2016 07:06
Bydlisko: NZ

Re: Vodiči v zahraničí - skúsenosti

Odoslaťod metelesku.blesku » 13. Okt 2021 12:17

Lenže tí rumuni, turci a balkánci sa k tej viedni dostanú jedine tak, že k nej privandrujú cez Maďarsko. Preto nejako nerozumiem tomu, že sa niekomu po M1/A4/A1 jazdí dobre, keď je plná týchto dosť na ..uja jazdiacich južanov.

A rakúske dialnice same o sebe stoja za ..ovn.. Majú ich síce prakticky hotové po celej krajine, ale časté rýchlostné obmedzenia (každú chvílu nutnosť sledovať aká zrovna platí MPR) a na tajňáša poschovávané radary z toho nerobia žiadne pohodové cestovanie. Rakúsko je len trpený a stresujúci tranzit do krajin, kde sa človek môže opäť cítiť fajn (IT, SLO,...).
To nemôže byť, lebo keď v Mýtnej bola dostatočná premávka, tak ja si myslím, že tá istá frekvencia je aj pri Pincinej.“ tvrdí starostka.
metelesku.blesku
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 27. Sep 2019 20:44

Re: Vodiči v zahraničí - skúsenosti

Odoslaťod ondrej100 » 13. Okt 2021 18:37

Na Rakusku ma dostala slabsia znalost Nemciny a mensia nepozornost - Neodbocil som tam, kde boly mytnice na zaplatenie tunela a tak som dostal pokutu. Zvyk z inych statov je, ze bez prechodu mytnicou nie je mozne pokracovat, takze cloveku dojde, ze treba platit. Ja som pokracoval po dialnici a bum pokuta dakych 100EURO za nejakych 8 EUR co by ma to inak stalo. V madarsku netusim ake narody po dialnici jazdia ale ja som nemal zle skusenosti.
ondrej100
diskutujúci
 
Príspevky: 76
Založený: 14. Okt 2015 21:10


Naspäť na Diaľnice a RK v EÚ

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 8 hostí.