3. balík projektov PPP

sekcia venovaná financovaniu nielen diaľnic, ale aj ostatných projektov s hlavným zameraním na Public Private Partnership

Moderátor: Moderátori

Akú najvyššiu cenu celkových splátok 3. balíka PPP za 30 rokov by ste boli ochotní akceptovať?

Anketa bola ukončená dňa 29. Dec 2010 17:05

Žiadnu. Tento úsek by som nikdy nestaval
3
5%
< 3,5 mld. €
3
5%
3,5 - 5,0 mld. € (väčšia ako 40% zľava)
9
16%
5,0 - 6,5 mld. € (aspoň 24-40% zľava)
31
55%
6,5 - 8,5 mld. € (menej ako 24 % zľava)
5
9%
Kľudne aj cenu bez zľavy - 8,5 mld € a vyššiu
5
9%
 
Celkový počet hlasov : 56

Re: 3. balík projektov PPP

Odoslaťod Andrej » 13. Dec 2010 22:26

duro_z_dediny napísal:Kto z vlády ponúkne svoje zdroje na Višňové ? Kto to v Bruseli urýchlene schváli ? Kto sa prihlási do tendra ? Kto vyhrá a začne stavať ? Kto mu zato zaplatí a z čoho ? Otáznikov sa mi zdá priveľa a odpovedí primálo. Jedno je isté, termín dokončenia sa posunie.

Co mam informacie, tak kandidati na presun financii su ministerstvo skolstva a kapitola informatizacie. Dalej ako som spominal, ak sa naozaj zrusil projekt zel.tunelu popod Dunaj, mas "volnych" dalsich cca 500 mil. € priamo v kapitole doprava. Cena Visnoveho je inac dost podobna useku Turany-Hubova.
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Re: 3. balík projektov PPP

Odoslaťod ELZ » 13. Dec 2010 22:31

V konecnom dosledku je to zrejme dobre rozhodnutie, aj ked financovanie bude zaujimave, pretoze aj tu sa diskutovalo, ze eurofondy treba rozdelit do regionov a moze byt problem prilisna koncentracia zdrojov na jedno miesto. Snad to maju predrokovane a nezasekne sa to v Bruseli.
Ak sa rozbehne Visnove do roka a bude zabezpecene financovanie - budem spokojny.

Co sa tyka poznamky budovania tunela cez volebne obdobie, polprofil Braniska isiel cez hranice volebneho obdobia, aj ked Meciar asi neratal s prehrou v roku 1998. A este Sitina - zacal Dzurinda, odovzdal zubami skripajuci Fico (joj ake to bolo draheeee).
Naposledy upravil ELZ dňa 13. Dec 2010 22:40, celkovo upravené 2 krát.
ELZ
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 968
Obrázky: 0
Založený: 13. Máj 2005 07:05

Re: 3. balík projektov PPP

Odoslaťod rastislav5 » 13. Dec 2010 22:31

Fico zrusil Dzurindov PPP, Sulik Ficov. Pre obyvatelov Turca a Oravy stratenych cca 8 rokov nech volili pravicu ci lavicu. A buducnost Visnoveho neistejsia ako pred 8 rokmi, lebo najlacnejsie Visnove (mantra funguje) je ziadne Visnove
rastislav5
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 14
Založený: 25. Nov 2006 18:58

Re: 3. balík projektov PPP

Odoslaťod juliustaryani » 13. Dec 2010 22:40

info z facebooku Ministerstva dopravy:
Ako dlho bude trvat priprava tendra? Ako dlho bude trvat vytendrovanie?
"viac info zajtra na tlačovej konferencii ministerstva dopravy. kazdopadne tendre by mali byť uzavrete tak, aby sa buduci rok uz stavalo"
juliustaryani
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 287
Založený: 31. Júl 2010 22:18

Re: 3. balík projektov PPP

Odoslaťod duro_z_dediny » 13. Dec 2010 22:43

aquila napísal:
...
mozno sa oprasi projekt D3 a z visnoveho sa stoci dialnica priamo hore k I/18 a prepoji k prelozke II/583... preto sa aj hovori o len 7,5 km useku tunela visnove ..

cerveno nakreslene ..

gallery/image_page.php?album_id=46&image_id=400


Nič proti červenému variantu, domašínsky meander by bol prekonaný 2-mi cestami, ale ak by som išiel z V a pokračoval ku KIA, alebo CZ-PL, tak sa mi zdá výhodnejšie ísť okolo Strečna...
Obrázok používateľa
duro_z_dediny
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 207
Založený: 18. Jún 2009 10:46

Re: 3. balík projektov PPP

Odoslaťod Pacho » 13. Dec 2010 22:45

Tak 13.12, je čierny deň výstavby dialnic na SK a ukážka neschopnosti MD. Možno to vidím moc čierne, ale veľmi rád by som sa mýlil.
Pacho
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 125
Založený: 09. Máj 2006 07:19
Bydlisko: Lipt. Mikulas

Re: 3. balík projektov PPP

Odoslaťod Koro » 13. Dec 2010 22:51

Pekne, necakal som ze ma po prichode domov budu cakat take dobre info. Teraz este zmenit trasovanie na severny obchvat ZA a asi zacnem mavat o dialniciach mokre sny :)
Obrázok používateľa
Koro
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 291
Obrázky: 50
Založený: 19. Sep 2008 22:07

Re: 3. balík projektov PPP

Odoslaťod i15 » 13. Dec 2010 22:52

Cierny den dialnicnej vystavby je 4.7.2007, ked sa ohlasili PPP projekty na urychlenie D1. Nakoniec oba padli a namiesto urychlenia sa stratili vyse 3 roky.
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Re: 3. balík projektov PPP

Odoslaťod aquila » 13. Dec 2010 22:57

tak tak, ficova chyba bola, ze vsetky karty vsadil na PPP a nezmyselne v blbu dobu.. teraz to skaredo vypalilo spat.. keby neboli hlupi a dotiahli prokopovicov pilotny PPP projekt ergo lietavska lucka - dubna skala - turany, tak sme teraz vsetci vysmiaty ...
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Re: 3. balík projektov PPP

Odoslaťod pohodak » 13. Dec 2010 23:41

koro ukludnim ta, navliecky prat nebudes musiet ;) prave som na TA3 dopozeral zaznam z tlacovky, visnove do vystavby buduci rok z fondov, cca 2 roky na to HP-LL a zrejme opat skusia PPP (tu by som si ale radsej pockal na zajtrajsiu tlacovku MDP, nezdalo sa mi to moc presvedcive)...budu sa presuvat dost velke peniaze medzi kapitolami (tu by som sa o uspech nebal, figel velmi dobre vie ako to v bruselskom byrokratickom chlieviku chodi), takze peniaze by nemali byt problem...navyse ak si dobre pamatam rozpis prac pri 3. baliku prvy rok tam velke vydavky neboli, nabehlo to az v 2. roku...niekto niekde spominal odovzdanie dokumentacie od koncesionara, ale tu by to nemal byt ziadny problem ak sa nepletem, kedze visnove bolo na kompletku pripravene uz par rokov a HP-LL ma more casu...

teoreticky mozu rok pracovat na spolupraci s DSS a v 2012-13 zacat stavat Rky z tychto penazi...obchvat PO a turany-hubova tymto asi do 2014 nerozostavaju (mozno zazijeme klasicke predvolebne poklepkavanie kamienka), co sa mi teda moc nepaci :( ale mozno nakoniec aspon prejde korbelka (pri visnovom snad vsetci barani pochopia, ze tunely su uplne bezna sucast dialnic a bat sa ich ako cert kriza je nezmysel)

som sam zvedavy aky strednodoby dopad na moznosti PPP u nas toto bude mat...na jednej strane sa dotiahol len 1 z 3 balikov, na strane druhej dala vlada dost jasne najavo, ze nebude stavat hocico za hociaku cenu (narozdiel od ex-premiera)...
Everything that can be counted does not necessarily count; everything that counts cannot necessarily be counted.
pohodak
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 0
Založený: 20. Apr 2006 13:49
Bydlisko: PK

Re: 3. balík projektov PPP

Odoslaťod Zulo » 13. Dec 2010 23:55

i15 napísal:Cierny den dialnicnej vystavby je 4.7.2007, ked sa ohlasili PPP projekty na urychlenie D1. Nakoniec oba padli a namiesto urychlenia sa stratili vyse 3 roky.

Nič sa nestratilo, veď aj tak v rozpočte neboli peniaze na intenzívnejšiu výstavbu. Alebo boli a nikto ich nevidel? :idea:
Naposledy upravil Zulo dňa 14. Dec 2010 00:00, celkovo upravené 1 krát.
Zulo
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 452
Obrázky: 4
Založený: 30. Dec 2009 17:07

Re: 3. balík projektov PPP

Odoslaťod juliustaryani » 13. Dec 2010 23:56

D1 Turany – Hubová (13,58 km)
( zrušený projekt PPP č. 1, rozhodne sa po vyriešení environmentálnych rizík)
financovanie: Kohézny fond + štátny rozpočet, alebo nový balík PPP (http://ekonomika.etrend.sk/ekonomika-sl ... cesty.html)
juliustaryani
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 287
Založený: 31. Júl 2010 22:18

Re: 3. balík projektov PPP

Odoslaťod pohodak » 14. Dec 2010 00:00

zulo - peniaze boli, len sa minali na bludy typu predrazene myto, socialne podniky, dodavky 7-krat predrazenych peciek do statnej spravy a podobne

julius - priznam sa ze neviem co si tym prispevkom chcel povedat :oops:
Everything that can be counted does not necessarily count; everything that counts cannot necessarily be counted.
pohodak
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 0
Založený: 20. Apr 2006 13:49
Bydlisko: PK

Re: 3. balík projektov PPP

Odoslaťod Zulo » 14. Dec 2010 00:01

To súhlasím, ale v rozpočte MD neboli a N :) eber všetko tak smrteľne vážne...........sI PREDSA POHOĎáK
ANO Z TOHO MýTNEHO TENDRA NIEčO MOHLO ZVýšIť AJ NA CESTY.
Naposledy upravil Zulo dňa 14. Dec 2010 00:07, celkovo upravené 1 krát.
Zulo
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 452
Obrázky: 4
Založený: 30. Dec 2009 17:07

Re: 3. balík projektov PPP

Odoslaťod Andrej » 14. Dec 2010 00:06

zulo, inak povedane, pri historicky najvyssom raste 10% hdp dala vlada historicky najmenej penazi na dialnice, pricom moznosti boli a v r. 2007-2008 sa bez problemov dala rozostavat väcsina severnej D1 (a seriozne sa aj planovala, pokial neprislo PPP).

julius, Turany-Hubova sa planoval financovat takisto z eurofondov v pripade presunu, vid. viewtopic.php?f=35&t=14470
Na úsek Fričovce - Svinia má ísť 120 miliónov eur z eurofondov a 96 miliónov eur zo štátu, Turany - Hubová 406 miliónov z únie a 324 miliónov eur zo štátnej kasy

Zhruba ta ista cena (figel spominal 400 mil. € z eurofondov, celkova cena je nieco cez 700 mil. €) by zodpovedala aj Visnovemu :-)
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Re: 3. balík projektov PPP

Odoslaťod pohodak » 14. Dec 2010 00:14

suma fondov na vsetky tie useky je 1.55mldeu + 400 mega visnove...kolko by sa muselo presunut aby to cele vyslo?
Everything that can be counted does not necessarily count; everything that counts cannot necessarily be counted.
pohodak
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 0
Založený: 20. Apr 2006 13:49
Bydlisko: PK

Re: 3. balík projektov PPP

Odoslaťod Zulo » 14. Dec 2010 00:20

Andrej máš asi pravdu, že celý rozpočet bol zle nastavený a spoliehal sa len na PPP. Dnes to je minulosť a treba sa zamerať na budúcnosť. Ja som len chcel v skratke povedať, že peniaze tiekli inam a nie do dopravy v rámci schváleného rozpočtu..........To, že sa časť rozkradla ? To je už milion krát opakovaný fakt. Máš asi pravdu, že je to potrebné opakovať, lebo niekomu to ešte nedošlo a bojím sa, že ani nedôjde. Ja som len chcel povedať, že F. si zámerne naplánoval taký malý rozpočet pre dopravu..............nič viac nič menej..........Záver: zo zle naplánovaného rozpočtu, by aj tak nejaké veľké zázraky podľa mňa neurobili a teda neplačme tu nad tým ako ďaleko by sme boli, keby.............Musel by ubrať z inej kapitoly - poľnohospodárom, zdravotníkom alebo školstvu?......Ktorý rezort teda zdržal diaľnice? /Kradnutie som vynechal zámerne - F. nie je môj libling./
Zulo
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 452
Obrázky: 4
Založený: 30. Dec 2009 17:07

Re: 3. balík projektov PPP

Odoslaťod stanog » 14. Dec 2010 08:27

Zhrňme si to:
1.PPP ohlásili aj Dzurindova aj Ficova vláda preto, že bolo a je potrebné výstavbu výrazne urýchliť a hoci eurofondy by aj boli chýbajú peniaze na spoluúčasť štátu
2. Doplatili sme na závisť a trucovanie slovenských politikov
3. Keď niečo odložím na neskôr v aktuálnom rozpočte slušne ušetrím, ešte viac ušetrím ak nepostavím vôbec nič
4. Úplne najviac ušetrím keď nepostavím vôbec nič, poriadne zdvihnem cestnú daň, známky, mýto a palivá
5. A prečo že sme tie eurofondy doteraz nečerpali? Nuž preto že to nevieme, korumpujeme a pod. A vari sa to tí noví ľudia na ministerstvách za toho pol roka naučili?
6. Prečo padli PPP1 a PPP3? Nuž preto že neboli nijako napojení na súčasnú vládnu garnitúru a prečo by sme dávali zarobiť niekomu kto nám nič nedal?
7. Vraj stop korupcii na Slovensku? Zatiaľ tomu nič nenasvedčuje, aj doteraz všetko bolo v medziach zákona a tak to aj zostane (lebo platí prezumpcia neviny a žiadny súd nikomu okrem jedného futbalistu nikomu korupciu nedokázal)
8. Posledné 3 roky boli čiernymi rokmi infraštruktúry na Slovensku, ale aké budú ďalšie 3? Nuž z eurofondov sa buduje aj železničný koridor a ten má z roka na rok väčšie meškanie, takže na nejaký rozbeh to nevyzerá.
9. Začne sa doba hľadania "Nového diaľničného programu", prekresľovania, zmien , variantov, optimalizovania, opäť dostanú slovo Mesíkovci a podobne, reálne sa nepostaví skoro nič.
10. V roku 2014 sú nové voľby, takže znovu sa stopne všetko čo sa tejto vláde podarí nakopnúť.
stanog
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 46
Založený: 29. Jan 2008 12:05
Bydlisko: Do Senca to mám na skok ale do/z Bratislavy často aj hodiny...

Re: 3. balík projektov PPP

Odoslaťod dragon » 14. Dec 2010 08:36

Kraaasne stanog. A komu tieto fakty doteraz nedochadzaju v suvislostiach ten bude este veelmi sklamany...
dragon
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 462
Obrázky: 0
Založený: 29. Jan 2007 13:49

Re: 3. balík projektov PPP

Odoslaťod i15 » 14. Dec 2010 08:45

Zulo napísal:
i15 napísal:Cierny den dialnicnej vystavby je 4.7.2007, ked sa ohlasili PPP projekty na urychlenie D1. Nakoniec oba padli a namiesto urychlenia sa stratili vyse 3 roky.

Nič sa nestratilo, veď aj tak v rozpočte neboli peniaze na intenzívnejšiu výstavbu. Alebo boli a nikto ich nevidel? :idea:


Boli, ale neboli vyclenene na stavbu ciest. Umelo sa vytvoril dojem, ze bez PPP sa nic nepostavi, aby sa dali lahsie odsuhlasit predrazene projekty pre sponzorov. Ale zrazu pride ina vlada a aj "v case krizy" (neznasam tento pojem) vycleni na cesty miliardu eur
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Re: 3. balík projektov PPP

Odoslaťod mino » 14. Dec 2010 09:45

Nuz urazeni Doprastav s Vahostavom si aspon mozu madlit ruky ze sa vracaju do biznisu, ked nie pri Visnovom tak mozno pre zvysok...
mino
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 619
Obrázky: 44
Založený: 02. Nov 2007 11:50
Bydlisko: LM/BA

Re: 3. balík projektov PPP

Odoslaťod Zulo » 14. Dec 2010 10:25

Doprastav s Vahostavom boli vždy v biznise . Tu na Slovensku nie je v oblasti dopravných stavieb nejaký veľký výber. Hádam nikto nemyslí , že šibnutím zázračného prútika tu vznikne Novodoprastav a Novováhostav........
Dopľňam: raz už z Váhostavu "vznikol" Váhostav SK .......ale to pre bývalých dodávateľov - obchodných partnerov Váhostavu nebolo príjemné zistenie......
Zulo
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 452
Obrázky: 4
Založený: 30. Dec 2009 17:07

Re: 3. balík projektov PPP

Odoslaťod Andrej » 14. Dec 2010 12:57

viewtopic.php?f=35&p=117315#p117315
"Európske zdroje z iných rezortov musia byť už dnes zadefinované a vyalokované v prospech ministerstva dopravy. Celý tento proces musí byť odsúhlasený Bruselom. Zároveň sa musí rozbehnúť príprava tendra na tunelový úsek Višňové – Dubná Skala, aby sa na jar 2011 začalo tendrovať a na jeseň stavať. V budúcom roku sa zároveň musia nájsť zdroje aj forma výstavby úseku Hričovské Podhradie - Višňové," informoval ďalej Palčák o výstavbe úsekov D1 medzi Hričovským Podhradím a Dubnou Skalou. Za dôležité pritom označil, že na výstavbu diaľnice bude k dispozícii oveľa viac finančných prostriedkov z európskych zdrojov, čo doteraz nebolo jednoznačné.

Za chvilu zacina tlacovka MDPT. Snad sa dozvieme viac :-)
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Re: 3. balík projektov PPP

Odoslaťod DrX » 14. Dec 2010 13:38

Jeeeej, PPP3 padlo. V prvom rade gratulujem sebe za presnu predikciu vyvoja PPP na Slovensku uz pred rokom a pol, ked preslo PPP2 a ked som tvrdil, ze jedine rozumne riesenie pre Slovensko je ostatne dva predrazene projekty zrusit.

V druhom rade dakujem Figelovi (resp. hlavne Sulikovi), ze sa nedali zmanipulovat zilino-lobistami. Zdravy rozum na Slovensku raz za cas vyhrava. Skvele!

Teraz len dufam, ze sa Figel pozrie aj do mapy, a pochopi, ze treba popri D1 mysliet aj na R2 ZV-KE.
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: 3. balík projektov PPP

Odoslaťod pohodak » 14. Dec 2010 13:43

padnut malo aj PPP2 a bolo by vsetko s kostolnym poriadkom...figel sa do mapy pozerat moze, ale peniaze z fondov na R2 pred rokom 2014 nebudu, jedina sanca budu asi DSS...aby z tohto este nebolo pyrrhovo vitazstvo miestneho neformalneho zdruzenia antivisnove...
Everything that can be counted does not necessarily count; everything that counts cannot necessarily be counted.
pohodak
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 0
Založený: 20. Apr 2006 13:49
Bydlisko: PK

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Public Private Partnership (PPP) + financovanie projektov

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 14 hostí.