Slovenské letiská

sekcia venovaná iným infraštrukturálnym stavbám ako diaľnice a železnice, t.j. napríklad letiská, nosný dopravný systém, pozemným stavbám a developerským projektom

Moderátor: Moderátori

Odoslaťod magnus » 28. Aug 2006 13:45

ešte som našiel par obrazkov z Hričova, čo som kedysi spravil:


dráha zo smeru 24 - ten prach v pozadi sposobuje vystavba dialnice
http://www.dialnice.info/album_page.php?pic_id=1466
dráha zo smeru 06
http://www.dialnice.info/album_page.php?pic_id=1467
svetielka
http://www.dialnice.info/album_page.php?pic_id=1465
magnus
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 271
Založený: 11. Apr 2005 07:12
Bydlisko: Jasenica / Žilina

Odoslaťod wazari » 04. Sep 2006 00:11

aquila napísal:http://dialnice.info/viewtopic.php?t=4606

vazneho som si aj vazil, ale tym, ze je este schopny povedat, ze na to da EU zo strukturalneho fondu peniaze je ozaj velmi velmi zle.


v prispevku je, ze z Kohezneho fondu a to je trosku rozdiel
Obrázok používateľa
wazari
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3
Založený: 17. Máj 2005 16:12

Odoslaťod Dialniciar » 04. Sep 2006 11:32

wazari napísal:
aquila napísal:http://dialnice.info/viewtopic.php?t=4606

vazneho som si aj vazil, ale tym, ze je este schopny povedat, ze na to da EU zo strukturalneho fondu peniaze je ozaj velmi velmi zle.


v prispevku je, ze z Kohezneho fondu a to je trosku rozdiel


Tým, že Vážny povedal, že z Kohézneho fondu, povedal správnu, realizovateľnú vec alebo nie (článok som nečítal) :?:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod aquila » 04. Sep 2006 11:59

aha, neviem preco som si to precital ako strukturalny ;) preto ma to zarazilo,lebo je to samozrejme ine ako kohezny, ale aj tak je sanca temer nulova na EU fondy na letisko
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod wazari » 04. Sep 2006 11:59

Dy napísal:Tým, že Vážny povedal, že z Kohézneho fondu, povedal správnu, realizovateľnú vec alebo nie (článok som nečítal) :?:


je to realizovatelna vec (skor z Kohezneho fondu ako zo strukturalnych)

ma to dve ale - povodne letiska sa neplanovali podporit v nasledujucich rokoch - cize do operacneho programu Doprava to bude potrebne zapracovat
- EU nam to musi schvalit
Obrázok používateľa
wazari
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3
Založený: 17. Máj 2005 16:12

Odoslaťod wazari » 04. Sep 2006 12:04

aquila napísal:aha, neviem preco som si to precital ako strukturalny ;) preto ma to zarazilo,lebo je to samozrejme ine ako kohezny, ale aj tak je sanca temer nulova na EU fondy na letisko


neviem posudit sance

ale teraz boli u nas letiska podporovane - iba v malom - dake bezpecnostne systemy sa im dodali za tie peniaze - Piestany, Poprad a asi Sliac

ale ak si dobre pamatam, jeden z prioritnych projektov EU bolo letisko Malpensa - asi v Milane je
Obrázok používateľa
wazari
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3
Založený: 17. Máj 2005 16:12

Odoslaťod Dialniciar » 04. Sep 2006 12:11

wazari napísal:
aquila napísal:aha, neviem preco som si to precital ako strukturalny ;) preto ma to zarazilo,lebo je to samozrejme ine ako kohezny, ale aj tak je sanca temer nulova na EU fondy na letisko


neviem posudit sance

ale teraz boli u nas letiska podporovane - iba v malom - dake bezpecnostne systemy sa im dodali za tie peniaze - Piestany, Poprad a asi Sliac

ale ak si dobre pamatam, jeden z prioritnych projektov EU bolo letisko Malpensa - asi v Milane je


Letisko Sliač bude podporené NATO, 2 mld. SKK dá NATO a 2 mld. SKK dáva ministerstvo obrany.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 08. Sep 2006 19:03

Minister sľúbil milióny na rozšírenie haly letiska v Poprade. :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=4737
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 02. Okt 2006 12:42

Schwechat začne stavať tretiu dráhu o päť rokov skoršie. :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=5096

Dôsledok slovenského rozhodnutia nepredať Viedni podiel v bratislavskom letisku.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod aquila » 08. Nov 2006 16:37

http://dialnice.info/viewtopic.php?t=5454

tak a je to tu.

zrazu sa stat snazi o mimosudne vyrovnanie s konzorciom TwoOne, kvoli hroziacej medzinarodnej arbitrazi za zastavenie privatizacie.

kedy to malo stat slovensko aj 20 miliard, prajem im aby nad vladou konzorcium vyhralo.

potom uvidime, aky bude fico velkohuby.

mali to dat abertisu podla zmluvy a tendera a bolo by vybavene.
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod Koksolam » 08. Nov 2006 17:01

aquila napísal:http://dialnice.info/viewtopic.php?t=5454

tak a je to tu.

zrazu sa stat snazi o mimosudne vyrovnanie s konzorciom TwoOne, kvoli hroziacej medzinarodnej arbitrazi za zastavenie privatizacie.

kedy to malo stat slovensko aj 20 miliard, prajem im aby nad vladou konzorcium vyhralo.

potom uvidime, aky bude fico velkohuby.

mali to dat abertisu podla zmluvy a tendera a bolo by vybavene.


Tiez som fandil Abertisu, tak je nakoniec vidno, ze sekciu dopravy viedol "genitalne" Prokopovic, no a minister Vazny mu zacina vazne konkurovat. Hoci je vacsi odbornik.
Obrázok používateľa
Koksolam
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 821
Obrázky: 2
Založený: 05. Dec 2005 01:43

Odoslaťod Dialniciar » 13. Nov 2006 13:12

aquila,

20 mld. SKK zaplatí štát, nie konkrétne Fico.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod aquila » 13. Nov 2006 18:29

vsak som napisal, ze keby to malo stat slovensko 20 miliard ;)

sa priznam, ze toto je najciernejsi bod ficovej vlady, neprivatizacia letiska abertisu.
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod Dialniciar » 14. Nov 2006 10:46

aquila napísal:vsak som napisal, ze keby to malo stat slovensko 20 miliard ;)

sa priznam, ze toto je najciernejsi bod ficovej vlady, neprivatizacia letiska abertisu.


Abertis nevyhral, nezavádzaj. :wink:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod mel » 14. Nov 2006 12:08

Dy napísal:
Abertis nevyhral, nezavádzaj. :wink:


na druhej strane bolo jasne povedane, ak do nejakeho datumu neziska suhlas protimonopolneho uradu 2:1, vlada ma pravo predat letisko dalsiemu v poradi.
mel
Obrázok používateľa
mel
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 10
Založený: 07. Feb 2005 12:41

Odoslaťod aquila » 14. Nov 2006 13:36

Dy, nezavadzam, skor ty sa niekedy az nezdravo snazis obhajovat velke preslapy tejto vlady ;)

ale ako som povedal, to co urobila vlada s BA letiskom, je to najhorsie co mohla. v podstate odsudila BTS na tretotriedne lokalne letisko.
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod Dialniciar » 15. Nov 2006 10:38

aquila napísal:Dy, nezavadzam, skor ty sa niekedy az nezdravo snazis obhajovat velke preslapy tejto vlady ;)

ale ako som povedal, to co urobila vlada s BA letiskom, je to najhorsie co mohla. v podstate odsudila BTS na tretotriedne lokalne letisko.


aquila, nezhodneme sa. :evil:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod aquila » 15. Nov 2006 12:01

nemusime sa, ale v tomto pripade je to, bohuzial, 100% pravda.
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod Dialniciar » 15. Nov 2006 12:12

aquila napísal:nemusime sa, ale v tomto pripade je to, bohuzial, 100% pravda.


Nie je aquila, nie je. :wink:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod aquila » 15. Nov 2006 12:45

a v com konkretne nie je pravda, ze stat si nechal letisko, na ktore nema a nebude vediet adekvatne rozvijat ? ze sa dalsich 100 rokov budume ako pasazieri vozit na autobusoch a o nejakom pohodli nastupovacich mostov mozeme zabudnut.

alebo ze este niekolko desiatok rokov bude v mode parkovat v BTS na poli ? :)
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod Dialniciar » 15. Nov 2006 12:48

aquila napísal:a v com konkretne nie je pravda, ze stat si nechal letisko, na ktore nema a nebude vediet adekvatne rozvijat ? ze sa dalsich 100 rokov budume ako pasazieri vozit na autobusoch a o nejakom pohodli nastupovacich mostov mozeme zabudnut.

alebo ze este niekolko desiatok rokov bude v mode parkovat v BTS na poli ? :)


Ale čo by na neho nemal. Nájde 4 mld. SKK na to najpotrebnejšie, počet prepravených bude stúpať a privatizovať sa bude neskôr.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod aquila » 15. Nov 2006 12:56

Dy, 4 miliardy stat nenajde. sam vazny povedal, ze letisko si moze zobrat realne uver maximalne 2 - 2,5 miliardy korun.

za to sa nebude dat ani zrekonstruovat stary terminal, vystavit poriadny parkhaus alebo nebodaj urobit nejake seriozn eodbavovanie, o nutnosti opravy drahy, alebo vystavbe hangarov ani nehovoriac.

hej bude sa neskor privatizovat, kym tomu komunistovi ficovi dojde, ze na to jednoducho nema. akurat s tym rozdielom, ze za tri roky uz mohli ludia slusne lietat z BTS.

takto sa zase ficovi mecenasi nabalia na nejakom absolutne zle riesenom "prilepku" na letisku ...

a paradoxne, to by bola este vyhra, ak by sa vobec nieco stavalo.

ak ti to nedoslo, v BA chyba poriadne servisne zamezemie a z toho letisko moze kvalitne zit. na to ale stat uz peniaze nebude mat.

Dy, v cestnej doprave ta uznavam, ale v letiskach si totalne mimo a tunak obhajujes neobhajitelne.
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod Dialniciar » 15. Nov 2006 13:01

Vážny hovoril o úvere aj o štátnom rozpočte na r. 2008 atď. Takže niet k čomu diskutovať. My sa aquila dlhodobo nezhodneme pri výstavbe diaľnic, pri možnosti prestavať 30 mld. SKK, pri klube500, pri niektorých dopravných riešeniach v tejto krajine v mestách a obciach, pri privatizácii, pri politike, ... takže o čom to je ? O hádkach ? O diskusii ?

A mňa už to nebaví, pre mňa za mňa nech sa letisková dráha aj do pekla prepadne, ja som v živote z BA neletel a nepoletím. Lebo BA nikdy nebude Viedeň, Praha alebo Budapešť.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod aquila » 15. Nov 2006 13:12

Dy, vazny hovoril, ze stat na letisko nielenze neda ani jednu korunu, dokonca neposkytne ani len statnu zaruku na uver! takze Dy, inak to neviem povedat, ako ze v tom pripade hodnetrepes :)

sorry, ale ohladne BTS vyslovene obhajujes neobhajitelne a este zavadzas. takze niekedy by si si mal fakt uvedomit, ze nie vsetko vies a nie na vsetko mas spravny nazor. to by mohol byt docela dobry zaciatok ;) (tolko k tym nezhodam)

inak tou poslednou vetou si to pekne zaklincoval. mas pravdu, kvoli tomu zakomplexovanemu zvazokovi bude BTS tretotriednym provincialnym letiskom.
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod Dialniciar » 15. Nov 2006 13:34

aquila napísal:Dy, vazny hovoril, ze stat na letisko nielenze neda ani jednu korunu, dokonca neposkytne ani len statnu zaruku na uver! takze Dy, inak to neviem povedat, ako ze v tom pripade hodnetrepes :)

sorry, ale ohladne BTS vyslovene obhajujes neobhajitelne a este zavadzas. takze niekedy by si si mal fakt uvedomit, ze nie vsetko vies a nie na vsetko mas spravny nazor. to by mohol byt docela dobry zaciatok ;) (tolko k tym nezhodam)

inak tou poslednou vetou si to pekne zaklincoval. mas pravdu, kvoli tomu zakomplexovanemu zvazokovi bude BTS tretotriednym provincialnym letiskom.


1. Hovoril tak len k r. 2007.
2. Neviem, čie záujmy obhajuješ ty, ale ja mám informácie z prvej ruky, takže kto tu trepe a zavádza ? Čo neviem, si zistím a nevyjadrujem sa k tomu, čo neviem. Ono mnohých dvíha zo stoličiek, lebo sa tu robí prievan. A je vidieť, kam si sa zaradil - urážať mňa a iných, ktorí majú iné názory ako ty sa u teba už stalo pravidlom. AKo vlastníkovi fóra som ja k tebe slušný a ty to zneužívaš.
3. To letisko také odjakživa je a keď si myslíš, že nie, tak ja už nemám slov.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Ostatná infraštruktúra, pozemné stavby a developerská činnosť

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 8 hostí.