Nosný systém MHD v Bratislave, súčasný stav MHD v BA

sekcia venovaná iným infraštrukturálnym stavbám ako diaľnice a železnice, t.j. napríklad letiská, nosný dopravný systém, pozemným stavbám a developerským projektom

Moderátor: Moderátori

Odoslaťod Adaios » 15. Okt 2005 17:32

aquila napísal:ja si tiez myslim, ze severna tangenta skorej ako 2015 nebude ani zacata ... hlavne ak BA chce NDS a este siesty most, spolu obchvatom poza letisko (co by myslim tiez velmi pomohlo...


Ja sa mozno mylim:

Co je presne severna tangenta? To je podla mna pokracovanie D4, obchvatu BA alebo je to sucast obchvatu (velkeho vonkajsieho) BA.

Alebo je to nieco ine? :roll:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod aquila » 15. Okt 2005 18:16

nie, severna tangenta je vlastne tunel poza jaskovsky rad / hlavnu stanicu .. prazska - jarosova , naklady asi 5 mld ...

viac tunak

http://dialnice.info/viewtopic.php?t=612
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod Adaios » 16. Okt 2005 12:34

aquila napísal:nie, severna tangenta je vlastne tunel poza jaskovsky rad / hlavnu stanicu .. prazska - jarosova , naklady asi 5 mld ...

viac tunak

http://dialnice.info/viewtopic.php?t=612


Hmhmhmhmhmhm, :shock: :? :lol: :oops:

Tak to je velky omyl z mojej strany.

Tak to neviem kedy sa postavi, BA ma velmi vela planov a ja nemozem vediet viac ako vy vsetci na fore - ja sa ucim v tychto regionalnych zalezitostiach.

Je to dost: Most Apollo - 4 mld. SKK, tunel Sitina, NS MHD, D4, tunel Male Karpaty, tento projekt, 6. most, ... to je 100 mld. SKK. Realne. A je to vela projektov, ale nakoniec by metro bolo lepsie podla mna. MHD mate v zlom stave - technicky, kapacitne, to treba riesit razantne. Ale tazko povedat, BA zlu polohu - ale treba mat plany a vediet robit zmeny, treba sa prisposobit. Najhorsie je, ze na dopravne projekty uz EU nebude davat BA vela penazi - max. uvery z EIB. :wink:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod aquila » 16. Okt 2005 13:29

ja si tiez myslim, ze by sa malo teraz stavat zhruba v tomto poradi

1. NDS
2. severna tangenta
3. siesty most a cast obcvhatu ala D4...
4. stupava AT hranica ..
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod Adaios » 16. Okt 2005 13:41

aquila napísal:ja si tiez myslim, ze by sa malo teraz stavat zhruba v tomto poradi

1. NDS
2. severna tangenta
3. siesty most a cast obcvhatu ala D4...
4. stupava AT hranica ..


aquila,

NDS je dialnicna spolocnost? Alebo co to je, ja to nechapem. :roll:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod aquila » 16. Okt 2005 13:55

nie, mea culpa, mal som sa vyjadrit presne, je to nosny dopravny system ;)
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod wazari » 16. Okt 2005 14:12

Adoas napísal: Najhorsie je, ze na dopravne projekty uz EU nebude davat BA vela penazi - max. uvery z EIB. :wink:


No, este zeleznice su v hre, uvidime, co z toho bude, aj zo strany Slovenska, aj zo strany EU.
Obrázok používateľa
wazari
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3
Založený: 17. Máj 2005 16:12

Odoslaťod Adaios » 17. Okt 2005 09:52

wazari napísal:
Adoas napísal: Najhorsie je, ze na dopravne projekty uz EU nebude davat BA vela penazi - max. uvery z EIB. :wink:


No, este zeleznice su v hre, uvidime, co z toho bude, aj zo strany Slovenska, aj zo strany EU.


wazari,

aky projekt v hodnote vyssej ako 100 mil. EUR je v Bratislave ohladom zeleznic?

Neratam NDS - nosny dopravny system, ani metro, ani elektricky. A 100 mil. EUR preto, lebo az to znamena, ze pojde o velki projekt. :wink:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod wazari » 17. Okt 2005 10:12

Adoas napísal:wazari,

aky projekt v hodnote vyssej ako 100 mil. EUR je v Bratislave ohladom zeleznic?

Neratam NDS - nosny dopravny system, ani metro, ani elektricky. A 100 mil. EUR preto, lebo az to znamena, ze pojde o velki projekt. :wink:


Toto (projekt sa spomina vo viacerych temach):

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=1011

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=894

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=1182
Obrázok používateľa
wazari
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3
Založený: 17. Máj 2005 16:12

Odoslaťod Adaios » 17. Okt 2005 10:16



:shock: ano, mas pravdu. To uz som cital, ale nejako som zabudol.

Dakujem - opakovanie je matka mudrost. :wink:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod Caesar » 14. Nov 2005 22:42

NS MHD v BA by sa mal začať realizovať v r. 2006, ale ak štát nepomôže, tak sa asi nezačne, alebo tam bude riziko nedostavania, ale možno štát pomôže, "len neskôr". A v takom prípade by sa malo investovať do nákupu autobusov, trolejbusov a električiek a riešiť, reálne riešiť modernizáciu vozového parku MHD. 8)
Caesar
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Odoslaťod Adaios » 30. Nov 2005 22:30

Caesar napísal:NS MHD v BA by sa mal začať realizovať v r. 2006, ale ak štát nepomôže, tak sa asi nezačne, alebo tam bude riziko nedostavania, ale možno štát pomôže, "len neskôr". A v takom prípade by sa malo investovať do nákupu autobusov, trolejbusov a električiek a riešiť, reálne riešiť modernizáciu vozového parku MHD. 8)


V r. 2006 asi len nejake dokumenty, realna vystavba sa podla mna nezacne skor ako v r. 2007 (ak stat da peniaze) a dostavba 1. spojenia nebude skor ako po r. 2010 - to je moj nazor ohladom NS MHD v BA.

Vela sa robi v cestnej doprave, aj sa uz vela pripravuje pri velkom vonkajsom obchvate BA, co je cestna doprava, aj sa planuju investicie do zeleznic v BA aj do spojenia s Viednou, aj letisko sa zlepsi, ale samotna MHD velmi nie. Nie je dost penazi. A podla mna nebude dost penazi z jednoducheho dovodu - MHD je najprv vysoko stratovo investicia nech uz je to cokolvek. :wink:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod aquila » 01. Dec 2005 02:07

inak v tomto absolutne nechapem mesto BA, ktore si zobralo uz teraz niekolko miliardovy uver na dopravu, pricom NDS sa v tom najlepsom moznom stave, bude stavat az v roku 2007 a neskor ..

zbytocne mrhanie desiatkami az stovkami milionov korun co budu mat na urokoch ..
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Moj nazor

Odoslaťod Adaios » 01. Dec 2005 10:04

aquila napísal:inak v tomto absolutne nechapem mesto BA, ktore si zobralo uz teraz niekolko miliardovy uver na dopravu, pricom NDS sa v tom najlepsom moznom stave, bude stavat az v roku 2007 a neskor ..

zbytocne mrhanie desiatkami az stovkami milionov korun co budu mat na urokoch ..


Mesto BA si vzalo uver 6 mld. SKK pretoze malo 2 hlavne dovody:

1. Dalo najavo statu, ze uz je nutne stavat rychloelektricku.

2. Bolo jasne vsetkym, ze mesto potrebuje peniaze na riesenie inej dopravy - rozsirenie hlavnych tahov, parkoviska, doplatenie mostu Apollo tiez prebehlo nejako divne cez jednu firmu, ktore nemala tolko penazi a az teraz setri cez MHD, ...
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod Caesar » 08. Dec 2005 19:16

Prioritami rozpočtu sú opravy ciest a obnova MHD - mesto Bratislava.

O NDS v meste sa však nepíše na r. 2006 nič okrem vyčlenenia 120 mil. SKK na územné rozhodnutie a celý proces okolo tohoto, takže tak skoro sa stavať nezačne a zrejme z toho jedného úveru vo výške 6 mld. SKK už nie je 6 mld. SKK a ešte sa budú musieť splácať úroky zbytočne skoro. Nakoniec aj na to sa v rozpočet prihliada, mesto bude splácať do 180 mil. SKK za rok na úverovú službu. Rozpočet mesta bude vyrovnaný. :arrow:

Viac: http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=2176
Caesar
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Odoslaťod Adaios » 08. Dec 2005 23:52

Caesar napísal:Prioritami rozpočtu sú opravy ciest a obnova MHD - mesto Bratislava.

O NDS v meste sa však nepíše na r. 2006 nič okrem vyčlenenia 120 mil. SKK na územné rozhodnutie a celý proces okolo tohoto, takže tak skoro sa stavať nezačne a zrejme z toho jedného úveru vo výške 6 mld. SKK už nie je 6 mld. SKK a ešte sa budú musieť splácať úroky zbytočne skoro. Nakoniec aj na to sa v rozpočet prihliada, mesto bude splácať do 180 mil. SKK za rok na úverovú službu. Rozpočet mesta bude vyrovnaný. :arrow:

Viac: http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=2176


To sa mi nejako nezda, ze by mesto BA splacalo rocne len 180 mil. SKK uvery+uroky, ... kolko ma mesto uverov, ved len ten jeden za 6 mld. SKK - to potom kolko preplati toto mesto? No mne sa to nezda nejako.

A ten NSD MHD v meste BA bude na tom postupne tak ako metro, ... plany a projekty za 1 mld. SKK za 20 rokov a vysledok stale nikde. Tu uz radsej mohlo mesto a stat investovat do nakupu novych elektriciek a autobusov, ktore maju aj 30 respektive 10 rokov. :wink:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

NOSNÝ SYSTÉM MHD, prevádzkový úsek Janíkov dvor – Šafárikovo

Odoslaťod myfseci » 01. Feb 2006 02:17

Vizualizacia 3 roznych variant nosneho systemu v BA k stiahnutiu tu:

http://www.bratislava.sk/vismo5/dokumen ... 5&p1=51337
Obrázok používateľa
myfseci
návštevník
 
Príspevky: 25
Obrázky: 19
Založený: 06. Sep 2005 21:19

Odoslaťod Dialniciar » 01. Feb 2006 17:42

Začala sa verejná diskusia o petržalskej rýchloelektričke. :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=2736
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod mel » 02. Feb 2006 09:12

Nechcem nejako mlatit velmi do toho, tu RE treba bez pochyby ... len by som chcel pocut vase nazory, ci si myslite, ze Safarikovo namestie je dobre miesto, kde by to malo koncit ... Zvladne ten napor??? ... Budu na RE navazovat dalsie spoje vsetkymi smermi? Takisto ci sa zmeni system dopravy v Petrzalke tak, ze budu Busy privazat ludi k elektricke, alebo sa len obmedzi sucasny stav?
mel
Obrázok používateľa
mel
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 10
Založený: 07. Feb 2005 12:41

Odoslaťod johhan » 02. Feb 2006 12:43

mel napísal:Nechcem nejako mlatit velmi do toho, tu RE treba bez pochyby ... len by som chcel pocut vase nazory, ci si myslite, ze Safarikovo namestie je dobre miesto, kde by to malo koncit ... Zvladne ten napor??? ... Budu na RE navazovat dalsie spoje vsetkymi smermi? Takisto ci sa zmeni system dopravy v Petrzalke tak, ze budu Busy privazat ludi k elektricke, alebo sa len obmedzi sucasny stav?


Osobne si myslím že to čo robia je v najlepšom povedané nešťastné riešenie

1- obsadzujú koridor metra električkou
2- električka má iný "obslužný dosah" ako metro
3- ano petržalka potrebuje električku ale nie týmto štýlom - minimálne 2 vetvy
4- to čo vznikne na Šafku si neviem ani moc dobre predstaviť - tam bude doprava kolabovať

Čo si ja pamatám tak MHD mala mať cez Dunaj vlastný most ( cesta + električka ) čo myslím že má svoj význam.

Inak som pozeral stavba metra " na kľúč " v cenách 2008 by mala predstavovať cca 2,1 mld Skk na 1 km.
johhan
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 39
Založený: 03. Feb 2005 21:43

Odoslaťod aquila » 02. Feb 2006 13:44

mel napísal:Nechcem nejako mlatit velmi do toho, tu RE treba bez pochyby ... len by som chcel pocut vase nazory, ci si myslite, ze Safarikovo namestie je dobre miesto, kde by to malo koncit ... Zvladne ten napor??? ... Budu na RE navazovat dalsie spoje vsetkymi smermi? Takisto ci sa zmeni system dopravy v Petrzalke tak, ze budu Busy privazat ludi k elektricke, alebo sa len obmedzi sucasny stav?


mel, ono to len magistrat vyhlasuje za rychloelektricku. v skutocnosti je to len petrzalska elektrickova radiala taka ista aka ide do dubravky, race, alebo vajnor ... so vsetkymi negativami co to prinesie.

navyse sa pocita, ze to budu obsluhovat zcasti tie iste stare elektricky co behaju po celom zbytku mesta.

a to ze to volaju nosny system je vysmech ..

to ze safko to nebude zvladat a bude tam kolabovat doprava je snad jasne kazdemu. jedine riesenie je mimourovnovea zakopanie od stareho mostu elektricku pod zem. ale s tym oni nepocitaju.

aj vo viedni su elektrickove tunely. terajsia linka U2 je vedena v elektrickovom tunely. a kedze bol stavany na parametre elektricky, tak tam ide metro extremne pomaly. cize tunak je tiez vidno, ze toto riesenie bude o nicom aj v BA.

a ano zrejme sa zmeni aj vedenie autobusov, ale nie z vychodnej casti petrzalky do vychodnej casti bratislavy ..

inak kdesi som cital, ze sa uvazovalo s elektrickou aj cez apollo..
keby boli dve vetvy elektricky (cez stary most a apollo), tak by to bolo vcelku dobre riesenie.

ale takto je to o nicom ..
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod wazari » 02. Feb 2006 15:34

no, ked sa robilo v minuly rok v lete trasovanie busov v Petrzalke, tak bolo povedane, ze c. 95 beha co najblizsie k buducej trase elektricky a ze teda cele trasovanie uz pocita s elektrickou (asi ako nahradou za c. 95) :wink:

neviem si to na safku dost dobre predstavit v jeho sucasnej podobe

po apolle mali behat aj trolejbusy
Obrázok používateľa
wazari
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3
Založený: 17. Máj 2005 16:12

Odoslaťod aquila » 03. Feb 2006 23:00

wazari, vsak to, uz teraz safko kolabuje v spicke a to si tam neviem predstavit az tak budu behat elektricky co i len v 3minutovom intervale .. to budu vlaciky na starom moste aj na sturovej ..

o trolejbusoch na apolle som cital aj ja. konkretne ze stlpy verejneho osbetlenia uz su na to predpripravene
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod myfseci » 07. Feb 2006 00:52

pozn. admin: reakcia na http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=2785

Teraz si narychlo nespomeniem kde som to videl. ale co sa tyka MHD v BA ide o polske busy Solaris, kde cena prevysila kvalitu. Mali by byt o cosi kratsie ako doterajsie ikarusy a uz sa objavila otazka ci budu kapacitne stacit. Kazdopadne aspon sa zvysi standard a budu nizkopodlazne. Lepsie ako nic.

Co sa tyka SAD-ky ide o kupu 100 kusov busov SOLARIS, 20ks busov zn. KAROSA a zda sa mi ze 10 MERCEDESov.
Plati to iste. Som zvedavy aka je kvalita prepracovania polskych masin... Dufajme ze je ok.

ak by nieco: http://www.solarisbus.pl/english_site/sol_bus.html
Obrázok používateľa
myfseci
návštevník
 
Príspevky: 25
Obrázky: 19
Založený: 06. Sep 2005 21:19

dodatok k NOVE BUSY v bratislavskej MHD

Odoslaťod myfseci » 07. Feb 2006 18:04

Uz len dodam ze nikde som nevidel o aky konkretny typ autobusov v BA pojde. Pokial niekto viete uvitam poznamku. Budu to tieto uz jazdiace v kosiciach?

http://www.mestskadoprava.net/galeria/c ... .php?cat=5
Obrázok používateľa
myfseci
návštevník
 
Príspevky: 25
Obrázky: 19
Založený: 06. Sep 2005 21:19

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Ostatná infraštruktúra, pozemné stavby a developerská činnosť

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 39 hostí.