Brno - 2. najväčšie mesto Českej republiky

sekce věnovaná silnicím

Moderátor: Moderátori

Odoslaťod Thomas » 06. Feb 2008 15:40

Politici zahajovali stavbu (ne ražbu) už jednou - pozoruhodné, jak se dá z jedné stavby vytřískat politický kapitál.

Byl jsem se podívat na horní portály koncem prosince - ještě se ani nerýsovalo, kde budou stát - byly rozdělané nějaké zemní práce, dělaly se piloty, základy pro nový most na Korejské ul., celkově nic moc stavební ruch. Tunely se ale razí dovrchně tj. z druhé strany, než jsem byl.

POkud jde o článek k VMO - Bauerova - přidávám odkazy na stránky města brna o stavebních projektech:
http://www.brno.cz/projekty/
http://www.brno.cz/projekty/terminy.html

zajímavé je že na první stránce není nic. ne druhé se počítá se stavbou v r. 2020.

A ještě 3. odkaz - projekty doúprvních staveb v Brně obecně:

http://www.brno.cz/index.php?nav01=88&nav02=89
Thomas
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 27
Založený: 20. Dec 2007 19:42
Bydlisko: Brno

Odoslaťod Thomas » 10. Feb 2008 17:41

Malé info z výstavby tunelů Dobrovského - západní strana - křižovatka Hradecká ul.:

vizualizace (pro srovnání): http://www.brno.cz/projekty/source/dob/index.html

stav:
1) nový most přes okruh - Korejská ul. - hotové krajní opěry, ani náznak po středových, přesto se vysunuje konstrukce na které se zřejmě bude dělat mostovka.
2) úsek Korejská - Hradecká vybagrováno rozšíření pro galerie, na svahy nastříkán beton pro zpevnění
3) místo kruhového objezdu na Hradecké ul. - zatím žádné významné zemní práce, za Hradeckou směrem ke Královu Poli jsou vybetonovány základy čehosi, co se mi nepodařilo identifikovat. Původní most přes MÚK Hradecká/Žabovřeská ve směru Svitavy stržen. ve smětu centrum stržen z 1/4 (přesněji byly oba mosty 4 trám a z tohoto mostu byl stržen 1 trám - na zbytku překvapivě stále veřejná doprava).

Východní strana - žádná aktivita.

Příště nezapomenu foťák doma :-)
Thomas
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 27
Založený: 20. Dec 2007 19:42
Bydlisko: Brno

Odoslaťod Dialniciar » 12. Feb 2008 21:43

Brno: Nádraží v centru se vrací do hry :arrow: http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=9331 .
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Thomas » 03. Mar 2008 22:02

Někde jsem psal o velikosti brněnské aglomerace. pro srovnání aktuální velikost BM (cca 367 tis. - městro začíná zase růst) + BO (194 tis.) je 561 tis. obyv. To je přibližná velikost aglomerace (ne celá BO, ale na druhou stranu části VY a BK)
Thomas
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 27
Založený: 20. Dec 2007 19:42
Bydlisko: Brno

Odoslaťod Thomas » 05. Mar 2008 18:37

Marty umístil článek o 3 obchvatech městských částí (Žebětín, Slatina, Tuřany. Jsem zvědav, zda se takové stavby objeví i na stránkách města Brna, resp. se objeví i další zprávy o nich. Za potřebný (z hlediska pritot - zejména VMO) pak pokládám za rozumný jen obchvat Tuřan, které jsou přetížené.
Thomas
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 27
Založený: 20. Dec 2007 19:42
Bydlisko: Brno

Odoslaťod Koksolam » 06. Mar 2008 11:17

Thomas napísal:Marty umístil článek o 3 obchvatech městských částí (Žebětín, Slatina, Tuřany. Jsem zvědav, zda se takové stavby objeví i na stránkách města Brna, resp. se objeví i další zprávy o nich. Za potřebný (z hlediska pritot - zejména VMO) pak pokládám za rozumný jen obchvat Tuřan, které jsou přetížené.


Tie mi to pride divne a malo pravdepodobne ze kym nie je VMO sa budu stavat prkotiny, Slatina je OK a co sa tyka Turan mi to az tak katastroficke neprislo. Mali sme tam kedysi sklad akurat velke fronty boli a uzka cesta, co je normalne vsdae v meste, nie?
Inac ak bude prsunuty nadr, takisto sa stavat VMO pochybujem ze sa to zrealizuje aj ked urcite by to nebolo od veci. Ale je toho prilis naraz
Obrázok používateľa
Koksolam
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 821
Obrázky: 2
Založený: 05. Dec 2005 01:43

Odoslaťod Thomas » 06. Mar 2008 19:03

Slatina je fakt zbytečná (připomínám, že má jít jen o spojku ze silnice do Šlapanic ke kruháku u výpadu na Vyškov). V Tuřanech se uzoučká silnička vlní přes celou městskou část, je tam i dost velká křižovatka a hlavně je to výpadovka na JV s patřičnou intenzitou provozu. Stačí se tam projet ve špičce.
Thomas
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 27
Založený: 20. Dec 2007 19:42
Bydlisko: Brno

Odoslaťod Koksolam » 07. Mar 2008 12:01

Thomas napísal:Slatina je fakt zbytečná (připomínám, že má jít jen o spojku ze silnice do Šlapanic ke kruháku u výpadu na Vyškov). V Tuřanech se uzoučká silnička vlní přes celou městskou část, je tam i dost velká křižovatka a hlavně je to výpadovka na JV s patřičnou intenzitou provozu. Stačí se tam projet ve špičce.


Viem o com hovoris, ale povazujes za realne aby sa Turany riesili v dohladnej dobe? A vobec ako je to s pripadnym trasovanim, kade by to slo?
Obrázok používateľa
Koksolam
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 821
Obrázky: 2
Založený: 05. Dec 2005 01:43

Odoslaťod Thomas » 07. Mar 2008 19:28

Trasování nevím - info vychází jen z článku, který je taky obecný. A jak jsem psal - jsem zvědav, jestli šlo v výkřik do tmy, nebo se tím hodlá někdo vážně zabývat, což se projeví dalším článkem, údajem na stránkýách městaapod. Já považuju za prioritu VMO a radiály (to jsou Tuřany svým způsobem taky), k Tuřanům jsem psal, že to není úplně zbytečné na rozdíl od druhých dvou.
Thomas
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 27
Založený: 20. Dec 2007 19:42
Bydlisko: Brno

3 obchvaty

Odoslaťod Marty » 08. Mar 2008 08:43

Podle mne ten článek vychází z:

http://www.brno.cz/main/dokumenty/rmb/2 ... bR5_53.htm

můj názor k ochvatům:

Tuřany --> ano !
Slatina - zaplatí soukromá firma (nepřímo zlepší obslužnost nové Inv. zóny ve Šlapanicích) --> ano !
Žebětín - tady osobně cítím i lobbing majitelů okolních pozemků aby se za městský peníz dovedla komunikace --> ne !
Obrázok používateľa
Marty
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 718
Založený: 17. Okt 2006 21:19
Bydlisko: CZ, Troubsko

Odoslaťod Thomas » 09. Feb 2009 09:08

po dloué době info o největší současné stavbě - tunely Dobrovského:

1) západní portál - samotné západní portály se rýsují (jsou vybetonované), hloubená část tunelů ještě není zakrytá. Most na Korejské ul. je již vybetonován, probíhají dokončovací práce, k 1.8.2009 má být (zřejmě jen v průběžném směru, nikoli odbočení k tunelům) uveden do provozu. Galerie se směry na MÚK mají hotové jen kousky u mostu na Korejské, zbytek se zřejmě bude dělat až po dokončení MÚK. Samotná MÚK nad západním potrtálem (Žabovřeská - Hradecká), není v nijak pokročilém stádiu jejím středem vede ještě část starého mostu s jehož demolicí má být započato po 27.2.2009, je hotový nejméně jeden pilíř nového vedení mostu a zárubné zeď u Královopolské zástavy. Na křižovatce Královopolská - Hradecká ještě nebylo započato se samotnou výstvbou "zmimoúrovnění", zatím jen přípravné práce. Samotné práce započnou zřejmě po 27.2.2009

2) tunely - probíhá ražba, zřejmě už vpokročilé fázi

3) MÚK u východního portálu - dosud nezačala výstavba
Thomas
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 27
Založený: 20. Dec 2007 19:42
Bydlisko: Brno

Re: Brno - 2. najväčšie mesto Českej republiky

Odoslaťod korfo27 » 05. Jan 2021 10:02

korfo27
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 321
Obrázky: 478
Založený: 14. Dec 2009 18:10
Bydlisko: PD

Predchádzajúca

Naspäť na Silniční síť v ČR

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.