Přes 15 tisíc vozidel denně. Výstavba dálnice D55 v úseku Ba

re-print článků souvisejících s problematikou dálnic, rychlostních komunikací a silnic

Moderátor: Moderátori

Přes 15 tisíc vozidel denně. Výstavba dálnice D55 v úseku Ba

Odoslaťod bonik-r » 26. Sep 2020 12:57

Ředitelství silnic a dálnic zahájilo ve středu 23. září výstavbu dálnice D55 Babice – Staré Město. V současnosti úsekem projede denně v průměru více než 15 tisíc vozidel.

„Nový dálniční úsek o délce 8,5 kilometru odvede tranzitní dopravu mimo zastavěná území obcí Babice, Huštěnovice a Staré Město, což povede k zlepšení životních podmínek místních obyvatel. Přesun dopravy z dvoupruhové I/55 na čtyřpruhovou D55 zvýší také bezpečnost řidičů, jelikož se odstraní riziko střetů s protijedoucími vozidly. Nová dálnice přinese samozřejmě také časovou úsporu“, představil přínosy nového dálničního úseku generální ředitel ŘSD Radek Mátl.

Aby bylo možné nový úsek dopravně využívat, je součástí stavby také mimoúrovňová křižovatka Babice ze sousedního připravovaného úseku D55 Napajedla – Babice.

Dálnice D55 vytvoří důležitou komunikaci, jež propojí sídelní oblasti střední, jihovýchodní a jižní Moravy. Zároveň nahradí stávající silnici I/55, jejíž kapacita je již nedostatečná a nevyhovuje současným intenzitám provozu.

D55 spojí Olomouc s Přerovem, Hulínem a Otrokovicemi, kde bude prostřednictvím dálnice D49 napojeno také krajské město Zlín. Přes úseky kolem Uherského Hradiště, Bzence a Hodonína bude D55 v budoucnu u Břeclavi napojena na dálnicí D2.
Obrázok používateľa
bonik-r
diskutujúci
 
Príspevky: 145
Obrázky: 6
Založený: 08. Mar 2010 13:28
Bydlisko: Trenčín

Naspäť na Monitoring tisku

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.