Ministr Dan Ťok: Termín platí. Po D8 se svezeme 17. prosince

re-print článků souvisejících s problematikou dálnic, rychlostních komunikací a silnic

Moderátor: Moderátori

Ministr Dan Ťok: Termín platí. Po D8 se svezeme 17. prosince

Odoslaťod Majkl » 05. Sep 2016 11:50

Ústecko – Ministr dopravy Dan Ťok opět ujistil, že poslední úsek dálnice D8 přes České středohoří bude dokončen podle plánu, tedy letos v prosinci.

„Poté, co to trochu oslavíme, pustíme na dálnici dopravu, která tak konečně přestane proudit přes okolní obce," pronesl ministr na pódiu při sobotním Dnu otevřených dveří na dálnici.

Stavbaři navíc počítají 
s časovou rezervou, takže reálně by dálnice mohla být hotová i o pár dní dřív. „Řidiči se po dálnici 17. prosince projedou bez omezení," potvrzuje slib ministra i ředitel Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Jan Kroupa.

PRACUJE SE I O VÍKENDECH

Do té doby toho ale dělníci musí ještě dost stihnout. „Je třeba dodělat lajnování, osadit svodidla, kousek dál se dokotvuje stěna. Asi nejvíc práce je 
u sesuvu, kde se dělají jednotlivé konstrukční vrstvy vozovky, dál se dokončuje most mezi tunely a dodělávají se izolace," vyjmenovává Kroupa. Právě sesuv 
z června 2013 stavbu zkomplikoval.

„Sesunutá půda už byla úplně odtěžena a nyní se přistupuje k opravě samotného tělesa dálnice. Práce na stavbě probíhají intenzivně a neustále i o víkendech. Vzhledem k tomu, že jde o velmi rozsáhlou stavbu, může samozřejmě ještě nastat řada problémů. Ty jsme ale připraveni okamžitě řešit, takže zatím vše běží podle plánu," ujistil tiskový mluvčí ŘSD Jan Rýdl.

Nedostavěný úsek dálnice D8 přes České středohoří byl v sobotu zpřístupněn veřejnosti. O Den otevřených dveří na dálnici byl mimořádný zájem. Na akci dorazilo přes 10 tisíc lidí. „Návštěvníci se mohli projít po dokončeném úseku dálnice. Odborníci byli připraveni odpovědět na každou otázku," dodal Rýdl.

Zdroj: http://ustecky.denik.cz/zpravy_region/m ... 60905.html
Majkl
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 754
Obrázky: 1291
Založený: 03. Máj 2005 08:20

Naspäť na Monitoring tisku

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.