Svah nad nedokončenou D8 se opět hýbe.

re-print článků souvisejících s problematikou dálnic, rychlostních komunikací a silnic

Moderátor: Moderátori

Svah nad nedokončenou D8 se opět hýbe.

Odoslaťod juancarlos » 11. Okt 2016 13:23

Svah nad nedokončenou D8 se opět hýbe. Prosincové otevření je v ohrožení
Ministr dopravy Dan Ťok a ředitel ŘSD Jan Kroupa svolali tiskový brífink k aktuálnímu stavu dostavby dálnice D8. Svah v jedné části posledního úseku Lovosice - Řehlovice se totiž opět začal hýbat. Stavbaři se přitom nedaleko současného místa pohybu musí vypořádat s obří sesuvem půdy. Termín otevření 17. prosince však podle ministra zatím ohrožen není.

„Na dálnici D8 došlo k ne zrovna pozitivnímu vývoji co se týče geologie. Svah se nám začal trošku hýbat, sledujeme ho pozorně. Děláme vše pro to, abychom svah zastabilizovali,“ uvedl ministr Ťok.

V současnosti stále platí, že dlouhá léta netrpělivě očekávaná dálnice má být dokončena a zprovozněna termínu 17. prosince 2016. K ohrožení termínu dokončení ministr řekl, že v první řadě musí být vše bezpečné. „Pokud nebude dálnice 100% spolehlivá, nikoho tam nepustíme,“ řekl Ťok.

Podle zdrojů iDNES.cz je pravděpodobnost splnění termínu v současnosti na 90 procentech.

Ředitel ŘSD Kroupa řekl, že jeho experti na místě našli technické řešení a dokončují štěrkové piloty, které odvodňují svah. „Pohyby jsou v řádu milimetrů,“ upřesnil.


„Bude hotovo. Samozřejmě budou ještě probíhat dokončovací práce, ale řidiči už tu budou jezdit,“ slíbil ministr návštěvníkům staveniště v rámci dne otevřených dveří na začátku září (více čtěte zde).

„Ty nejobjemnější práce jsou hotové, nebo se blíží do finiše,“ dodal tehdy mluvčí ŘSD Jan Rýdl. Termín dokončení dálnice se však už v minulosti mnohokrát posunul.

http://ekonomika.idnes.cz/ministr-dan-t ... oprava_neh
juancarlos
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 717
Založený: 04. Mar 2015 21:08
Bydlisko: BA, CA, SB

Naspäť na Monitoring tisku

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.