Zprovoznění obchvatu je za dveřmi

re-print článků souvisejících s problematikou dálnic, rychlostních komunikací a silnic

Moderátor: Moderátori

Zprovoznění obchvatu je za dveřmi

Odoslaťod Peter_CA » 12. Okt 2017 18:35

Už jen několik dní nás dělí od historického okamžiku, na který roky čeká nejen Třinec, ale celý region Třinecka. V úterý 17. října v podvečer se mají první řidiči projet po novém obchvatu, který uleví přetížené mezinárodní silnici I/11 v úseku od Bystřice přes Oldřichovice po Nebory. Než ale na novou komunikaci vyrazí první auta, bude v odpoledních hodinách patřit cesta kolečkovým bruslím, koloběžkám, skateboardům či kolům.

„Chceme, abychom si tento slavnostní den užili všichni společně, proto jsme se rozhodli uspořádat pro vás ještě před spuštěním provozu malý vzpomínkový happening. Příprava i realizace obchvatu nás stála spoustu energie, úsilí, peněz i času, proto si všichni zasloužíme odměnu. Rádi bychom vám poděkovali za trpělivost během realizace obchvatu,“ uvedla starostka Třince Věra Palkovská.

Slavnostní zprovoznění obchvatu 17. října se bude skládat ze dvou částí. Dopoledne v 9:30 bude v blízkosti čerpací stanice Shell v Oldřichovicích na nové komunikaci slavnostně přestřižena páska za účasti nejvyšších představitelů Ministerstva dopravy ČR, Ředitelství silnic a dálnic, Státního fondu dopravní infrastruktury, Moravskoslezského kraje a dalších významných hostů. Odpolední akce pro veřejnost odstartuje na stejném místě ve 14:00 hodin koncertem kapely Blaf. Ve 14:30 požehná nové stavbě biskup ostravsko-opavské diecéze František Václav Lobkowicz a od 15:00 hodin potěší svým koncertem všechny přítomné Markéta Konvičková, kterou na závěr vystřídá kapela Contiband. V průběhu odpoledne bude nová komunikace veřejnosti k dispozici až do 17:00. Na místo bude zájemce vozit i speciální autobus, který bude jezdit kyvadlově od 12:30 do 17:00 ze zastávek na nám. T.G. Masaryka a Terasa konečná k čerpací stanici Shell v Oldřichovicích a zpět.

„Stavba obchvatu Třince bude dle smlouvy mezi Ředitelstvím silnic a dálnic a zhotoviteli zakončena na jaře příštího roku. Podle již dříve schváleného harmonogramu však mají být oba úseky zprovozněny do 18. října 2017. To znamená, že na řidiče bude čekat ještě řada omezení, protože do jara budou probíhat dokončovací práce. Pro nás, kteří zde žijeme, je ovšem důležité, že zprovozněním obchvatu dojde už nyní k odlehčení na stávající silnici I/11, zejména v úseku Oldřichovice – Bystřice, protože zvláště v zimním období zde často dochází ke kolizním situacím. Proto se těšíme, že už teď budeme moci jezdit, i když s omezeními, po nové cestě,“ dodala starostka Třince.

Zdroj: http://www.trinec-mesto.cz/aktuality/in ... ta&Id=2709
LKV reduce travel time by Slovakia
Der Güterverkehr verkürzt die Reisezeit der Slowakei
Peter_CA
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 631
Obrázky: 35
Založený: 12. Jún 2017 12:40

Naspäť na Monitoring tisku

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.