Stránka 1 z 1

Na dálničním okruhu kolem Prahy vznikne poprvé vyhrazený pru

OdoslaťOdoslané: 13. Jan 2022 10:30
od pa3ck
Na dálničním okruhu kolem Prahy vznikne poprvé vyhrazený pruh pro autobusy

13 Led 2022 7:00
Jan Sůra

Autobusy využijí stávající odstavný pruh, počet jízdních pruhů zůstane stejný.

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) začne letos na jaře s úpravou provozu na části Pražského okruhu mezi křižovatkami u Horních Počernic a Běchovic. Na základě požadavku pražského organizátora veřejné dopravy zde dojde k úpravám pro první vyhrazený pruh pro autobusy na Pražském okruhu. Vznikne konkrétně v pravém jízdním pásu (směr od Počernic na Běchovice, km 61,330–62,200).

Využijí ho autobusy 240 a 250. Buspruhy se budují pro snadnější průjezd veřejné dopravy. „Propojí připojovací pruh od Chlumecké na exitu 60 s odbočovacím do Českobrodské na exitu 63,“ řekl mluvčí Ropidu Filip Drápal. Vznikne v podstatě místo stávajícího odstaveného pruhu, bude ale nutný posun pruhů vlevo pro jeho rozšíření.

ŘSD již vybralo zhotovitele pro úpravy D0. Zakázku za 1,5 milionu korun získala podle registru smluv společnost Značky Praha. „Dojde k úpravě svislého a vodorovného dopravního značení. Realizací dojde k příčnému posunutí jízdních pruhů, šířka a počet jízdních pruhů zůstanou zachovány,“ řekl Martin Buček z týmu komunikace ŘSD. K zahájení prací má dojít na začátku letošní stavební sezóny. Během nich dojde k omezení dopravy. „Snahou bude v co největší míře minimalizovat dobu realizace díla a tím minimalizovat případný negativní dopad do plynulosti dopravy,“ dodal Buček.

Součástí prací není následné dočasné vyznačení samotného vyhrazeného jízdního pruhu pro autobusy. Tento jízdní pruh bude vyznačen v související akci, jejíž investorem bude hlavní město.

https://zdopravy.cz/na-dalnicnim-okruhu ... sy-101143/