Začala stavba obchvatu Vlachova Březí, odvede auta z náměstí

re-print článků souvisejících s problematikou dálnic, rychlostních komunikací a silnic

Moderátor: Moderátori

Začala stavba obchvatu Vlachova Březí, odvede auta z náměstí

Odoslaťod aquila » 13. Apr 2022 12:58

13. dubna 2022 12:39
Kolem Vlachova Březí na Prachaticku brzy povede obchvat. Po letech příprav tam poklepáním na základní kámen začala samotná stavba. Na starost ji má firma Strabag. Hlavním investorem je Jihočeský kraj, nová silnice bude stát 163 milionů korun.
Obchvat Vlachova Březí povede východně kolem města. Stavba začala 13. dubna...Fotogalerie2
Obchvat Vlachova Březí povede východně kolem města. Stavba začala 13. dubna 2022 poklepáním na základní kámen. | foto: Lukáš Marek, MF DNES

Pokud se nestane nic mimořádného, do konce roku 2023 budou řidiči jezdit po novém. Vyhnou se tak především cestě přes náměstí ve Vlachově Březí a úzkým uličkám při průjezdu městem. Obyvatelům se pak uleví především od hluku.

Nová vozovka bude dlouhá 1,1 kilometru a povede východně kolem malého města na Prachaticku.

„Součástí prací budou například úpravy křižovatek, překládky sítí, 258 metrů opěrných zdí či 459 metrů protihlukových stěn,“ vypočítal náměstek jihočeského hejtmana Tomáš Hajdušek.Jihočeský kraj za akci zaplatí 161,7 milionu korun, Vlachovo Březí přidá 1,3 milionu. „Určitě to uleví dopravě ve městě a našim obyvatelům. Nebudou tudy jezdit například těžké kamiony,“ podotkl starosta města Lubomír Dragoun.

V Jihočeském kraji se v poslední době podařilo postavit a zprovoznit také obchvat Strážkovic na Českobudějovicku, který funguje od loňského roku a hejtmanství připravuje i další. „Namátkou kolem Blatné, Husince, Srubce, Trhových Svinů či Ledenic,“ vyjmenoval Hajdušek.

Ředitelství silnic a dálnic pak chce ještě letos zahájit stavbu obchvatu Lišova a Štěpánovic na Českobudějovicku. Rozestavěný je obchvat Budějovic, který je součástí dálnice D3, a pak také na Jindřichohradecku kolem Dolní Lhoty.

Zdroj: https://www.idnes.cz/ceske-budejovice/z ... zpravy_mrl
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 561
Založený: 03. Feb 2005 19:08
Bydlisko: doma :)

Naspäť na Monitoring tisku

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.