O miliardu levněji. Stavba D35 z Hořic do Sadové může ŘSD vý

re-print článků souvisejících s problematikou dálnic, rychlostních komunikací a silnic

Moderátor: Moderátori

O miliardu levněji. Stavba D35 z Hořic do Sadové může ŘSD vý

Odoslaťod jarino » 18. Máj 2023 10:22

O miliardu levněji. Stavba D35 z Hořic do Sadové může ŘSD výrazně zlevnit

Úsek má stavební povolení, běží rozsáhlý archeologický průzkum.


Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) je blízko další velké úspoře na stavbě dálnic oproti odhadované projekční ceně. Sdružení firem Eurovia CS a M-Silnice nabídlo postavit 10,45 kilometru dlouhý úsek D35 Hořice – Sadová v Královéhradeckém kraji za 2,441 miliardy korun. Odhad byl 3,5 miliardy korun.

Cena tak v soutěži klesla na 70 % předpokládané hodnoty, informoval na Twitteru generální ředitel ŘSD Radek Mátl. Podle informací na profilu zadavatele se všech pět nabídek vešlo pod 3 miliardy korun, cena Eurovie a M-Silnice je v porovnání s druhou a třetí nejlevnější nabídkou jen o několik desítek milionů korun nižší. Soutěž byla vypsána na konci listopadu 2022, protahovaly ji dotazy uchazečů.

Na stavbě aktuálně probíhá rozsáhlý archeologický výzkum, který provádí Eurovia CS s Univerzitou Hradec Králové. Rozsahem jde o jednu z největších akcí na archeologický průzkum u tuzemských dopravních staveb. „Na D11 Hradec – Jaroměř a D35 Opatovice – Ostrov to bylo v podobném rozsahu, ale tady se čekají opravdu velké nálezy,“ řekl loni v létě Mátl. Odhadovaná cena zakázky loni při vypsání zakázky stoupla, ještě v létě ŘSD počítalo s 3,169 miliardami korun. Úsek má pravomocné stavební povolení.

Půjde o jednu ze součástí zrychlení spojení mezi Hradcem Králové a Jičínem, později už v nedálničním profilu do Turnova a Liberce. V jednom ohledu je stát na dálnici už připraven: Policie České republiky zde na začátku loňského října otevřela dálniční oddělení. Hotovo by mělo být v roce 2025. Detailně je projekt popsán v letáku ŘSD.

https://zdopravy.cz/o-miliardu-levneji- ... it-160433/
jarino
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 988
Založený: 12. Sep 2011 12:49

Naspäť na Monitoring tisku

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.