Protischránkový register má ďalšiu obeť. Kto dorieši úsek R2

Moderátor: Moderátori

Protischránkový register má ďalšiu obeť. Kto dorieši úsek R2

Odoslaťod MVO » 12. Okt 2017 12:27

Protischránkový register má ďalšiu obeť. Kto dorieši úsek R2?
Stavebná spoločnosť Corsán-Corviam sa nezapísala do registra. Asi preto, že v lete išla do bankrotu.

BRATISLAVA. Protischránkový register, ktorý presadila ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská (Most-Híd), má ďalšiu obeť.

Zmluvu so španielskou stavebnou spoločnosťou Corsán-Corviam rozviazala Národná diaľničná spoločnosť, oznámila to vo štvrtok.

Okresný súd Žilina totiž ešte 25. septembra vymazal firmu Corsán-Corviam Construcción z Registra partnerov verejného sektora, takzvaného protischránkového registra. Dôvodom je, že firma v zákonnom stanovenom termíne neodhalila svoju vlastnícku štruktúru. Diaľničiari tak mohli podľa zákona od zmluvy odstúpiť.

NDS informovala, že Corsán-Corviam ešte cez leto vstúpila do procesu dobrovoľného konkurzu podľa španielskeho práva, čo môže byť dôvod, prečo sa do protischránkového registra nezapísala.

Protischránkový register má prvú obeť, vypovedali nájom bratislavskej stanice
Corsán-Corviam bol členom konzorcia, ktoré postavilo úsek rýchlostnej cesty R2 medzi Zvolenom a Pstrušou. Motoristi ju môžu využívať od mája, stála bezmála 89 miliónov eur.

Okrem Španielov je v konzorciu michalovská firma Chemskostav IS. Diaľničiari oznámili, že na túto firmu prešli všetky záväzky Corsánu.

Chemkostav teda musí vyplatiť všetkých subdodávateľov, ktorí s výstavbou pomáhali a tiež sa má postarať o záručné opravy počas päťročnej záručnej doby na autostrádu.

V krátkom čase ide o druhú obeť protischránkového registra.

Železnice Slovenskej republiky v polovici septembra odstúpili od päťdesiatročného nájmu pozemkov v okolí bratislavskej hlavnej stanice, ktorý podpísali ešte v roku 2006 s developerskou firmou Transprojekt. Dôvodom bolo, že developer sa nezapísal do protischránkového registra. Rozviazanie zmluvy však firma spochybnil.Čítajte viac: https://ekonomika.sme.sk/c/20670508/pro ... z4vHwAFQY0
MVO
diskutujúci
 
Príspevky: 102
Obrázky: 1
Založený: 20. Jún 2014 14:08

Naspäť na 2017

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.