BEZ DIAĽNICE NA ZEMPLÍN, JE ROZVOJ REGIÓNU NEREÁLNY

re-print článkov týkajúcich sa problematiky diaľnic a rýchlostných komunikácií

Moderátor: Moderátori

BEZ DIAĽNICE NA ZEMPLÍN, JE ROZVOJ REGIÓNU NEREÁLNY

Odoslaťod EmBe » 16. Okt 2020 19:02

POSLANCI NR SR M. SVRČEK A M. POTOCKÝ: BEZ DIAĽNICE NA ZEMPLÍN, JE ROZVOJ REGIÓNU NEREÁLNY

Trebišov/Michalovce 12. októbra (TASR) – Na Zemplíne vzniklo Občianske združenie „Diaľnica na Zemplín“. Založenie Občianskeho združenia „Diaľnica na Zemplín“ uvítali aj poslanci Národnej rady (NR) SR z regiónu Zemplína Miloš Svrček (Sme rodina) a Milan Potocký (OĽANO).
Začiatkom mesiaca október sa v Michalovciach uskutočnila ustanovujúca schôdza novo vzniknutého občianskeho združenia „Diaľnica na Zemplín“. Jeho cieľom je intenzívnejšie presadzovať výstavbu diaľnice, ktorá povedie do najvýchodnejšieho kúta Slovenska. Združenie bude spájať starostov, primátorov, zamestnávateľov, odborníkov z oblasti dopravy, aktivistov a obyvateľov Zemplína, ktorým leží na srdci rozvoj tohto regiónu.
Jeho činnosť je zameraná na osvetu a podporu aktivít smerujúcich k dobudovaniu diaľnice na územie Zemplína. Chýbajúca dopravná infraštruktúra spôsobuje tomuto ťažko skúšanému regiónu, ktorého okresy sú dlhodobo zaradené medzi najmenej rozvinuté, množstvo problémov. K tým najpálčivejším patrí nedostatok investorov a s tým súvisiaca vysoká nezamestnanosť a nízka životná úroveň. Prípravný výbor zvolil za predsedu občianskeho združenia „Diaľnica na Zemplín“ Petra Báthoryho.
Založenie Občianskeho združenia „Diaľnica na Zemplín“ uvítali aj poslanci NR SR Miloš Svrček a Milan Potocký, ktorí zastupujú záujmy občanov Zemplína. „Doprava ako téma je aktuálna všade na Slovensku, Zemplín nevynímajúc. Historicky je nášmu regiónu dané, že sme boli dopravným uzlom rôznych tovarov a služieb. Považujem za mimoriadne dôležité, aby na rozdiel od minulých vlád došlo k aktívnejšiemu riešeniu dopravného problému na Zemplíne. Z uvedeného dôvodu je kľúčové, aby kompetentné štátne orgány úseky diaľnice D1 v regióne Zemplína projektovo dotiahli do zdarného konca a zabezpečili financovanie samotnej výstavby.“ uviedol Miloš Svrček.
Poslanec NR SR Milan Potocký zároveň doplnil, že: „Je faktom, že región Zemplína bez poriadnej infraštruktúry zaostáva za inými regiónmi Slovenska. Výstavba diaľnice je pre okresy Michalovce, Sobrance, Trebišov, Humenné, Medzilaborce, Snina, Stropkov a Vranov nad Topľou kľúčová. Len tak sa nám podarí znížiť nezamestnanosť, pritiahnuť investorov, rozvíjať región a udržať mladých ľudí na Zemplíne.“
Obaja poslanci NR SR zároveň vítajú postoj súčasnej vlády SR, ktorá schválila zoznam viac ako 100 investičných priorít, na základe ktorého by mal vzniknúť aj harmonogram ich výstavby. V TOP 15 investičných priorít sú pritom všetky chýbajúce úseky D1 od Bidoviec po Sobrance.

TASR o tom informoval podpredseda poslaneckého klubu Sme rodina Miloš Svrček.

https://www.slovenskyreporter.sk/poslan ... ESj59xxJnA
Obrázok používateľa
EmBe
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 1299
Založený: 24. Jan 2010 20:33
Bydlisko: ZA/ZV/ZM

Naspäť na Monitoring tlače

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.