D4R7: Takto pokročila výstavba nultého obchvatu Bratislavy

re-print článkov týkajúcich sa problematiky diaľnic a rýchlostných komunikácií

Moderátor: Moderátori

D4R7: Takto pokročila výstavba nultého obchvatu Bratislavy

Odoslaťod plš » 06. Apr 2021 20:12

D4R7: Takto pokročila výstavba nultého obchvatu Bratislavy
Martin Domček, Pravda 06.04.2021 18:00

Práce na nultom obchvate Bratislavy výrazne pokročili. Ukazujú to aj najnovšie fotografie z ťažiskového úseku Bratislava, Jarovce - Bratislava, Východ.

Práce na nultom obchvate Bratislavy pokračujú aj napriek zdržaniam, súvisiacim s odstraňovaním čiernej skládky v Rači. Stále je tu možnosť, že obchvat by mohol byť v takmer kompletnom stave odovzdaný do užívania do konca tohto roku. V iných jeho častiach práce už finišujú. Vidno to aj na nový fotkách aktuálneho stavu jeho ťažiskovej časti Bratislava, Jarovce – Bratislava, Východ.
Mapa ťažiskovej časti nultého obchvatu Bratislavy. Mapa ťažiskovej časti nultého obchvatu Bratislavy. Autor: D4R7

Úsek Bratislava, Jarovce – Bratislava, Východ tvorí ťažiskovú časť nultého obchvatu Bratislavy. Tu motoristi samozrejme netrpezlivo očakávajú najmä otvorenie nového mostu.

Začiatok úseku je umiestnený v napojení na existujúcu diaľnicu D2 v Jarovciach, pokračuje cez Rusovce, kde vedie na moste ponad preložku cesty I/2, ďalej ponad Jarovské rameno a rieku Dunaj.

Na ľavom brehu prechádza na estakáde až po km 5,5 chráneným územím európskeho významu Biskupické Luhy popri prírodnej rezervácii Gajc, potom obchádza Podunajské Biskupice a cez križovatku Bratislava – Vrakuňa pokračuje smerom na Vajnory.

https://auto.pravda.sk/doprava/clanok/5 ... va-vychod/
plš
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 04. Sep 2011 22:26
Bydlisko: Košice

Naspäť na Monitoring tlače

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 7 hostí.