Práce na moste nad D1 pri Trnave sa prehupli do druhej fázy,

re-print článkov týkajúcich sa problematiky diaľnic a rýchlostných komunikácií

Moderátor: Moderátori

Práce na moste nad D1 pri Trnave sa prehupli do druhej fázy,

Odoslaťod MVO » 11. Jún 2024 12:16

Práce na moste nad D1 pri Trnave sa prehupli do druhej fázy, autá už jazdia po vynovenej časti
Dopravné problémy tu zatiaľ neevidujú.
Obrázok


TRNAVA. Komplexná oprava mosta v mieste križovania diaľnice D1 a rýchlostnej cesty R1 neďaleko Trnavy prešla do ďalšej fázy. Robotníci sa presunú na vnútorný pruh mosta, doprava sa presunie na už obnovenú časť.
Stavebné práce na vonkajšej časti mosta sú už ukončené, pozostávali z búracích prác, v rámci ktorých boli demontované zvodidlá, všetky pôvodné konštrukčné časti až na úroveň nosnej konštrukcie obnovili.
"Následne sa robila betonáž spádového betónu, vystuženie a betonáž rímsy, osadili sa nové mostné závery, celoplošná izolácia, položili sa asfaltové vrstvy vozovky, osadilo sa zábradlie a zvodidlá," uviedla Národná diaľničná spoločnosť.

Už od pondelka
Druhá fáza sa rozbehla už od pondelka, robotníci pracujú na vnútorných častiach ľavého mosta a v strednom deliacom páse.
"Doprava bola presmerovaná už na opravené vonkajšie časti mosta a je vedená v dvoch jazdných pruhoch. Odbočenie z diaľnice R1 na diaľnicu D1 v smere Nitra - Bratislava je zachované," informujú diaľničiari .
Pripojenie z diaľnice D1 na diaľnicu R1 v smere Bratislava - Trnava je naďalej riešené obchádzkou. Nákladná aj osobná doprava z D1 smerujúca do Trnavy môže využiť presmerovanie po R1 smer Nitra.
V križovatke Vlčkovce navedie obchádzková trasa vozidlá ponad R1 späť na smer do Trnavy. Obchádzka je však určená len pre vozidlá s nosnosťou maximálne 32 ton.
Policajti nám potvrdili, že až na niekoľko škodových udalostí na predmetnom úseku neevidujú žiadne komplikácie. Hustejšiu premávku vnímajú vždy v nedeľu večer a v piatok popoludní.
"Zvýšenú koncentráciu vozidiel evidujeme najmä v piatok popoludní a podvečer, a to v smere z Bratislavy na Nitru. V opačnom smere dochádza k pravidelnému zhusteniu dopravy v nedeľu, v popoludňajších a večerných hodinách," povedala krajská hovorkyňa polície Zlatica Antalová.

Zatiaľ netreba
NDS zároveň ubezpečila, že ak hlavná obchádzková trasa nebude kapacitne postačovať danému množstvu nákladnej dopravy, ako alternatívnu obchádzkovú trasu zriadia obchádzku po ceste I/61 v križovatke Senec- východ.
"V takomto prípade by však alternatívnu obchádzkovú trasu mohli využívať len nákladné vozidlá s nosnosťou maximálne do 32 ton," spresnila NDS. To však zatiaľ nebude treba.
Národná diaľničná spoločnosť apeluje na motoristov, aby dodržiavali obmedzenia súvisiace s opravou, najmä čo sa týka dodržiavania rýchlostných limitov.
"Záleží nám totiž nielen na bezpečnosti motoristov, ale aj na zachovaní bezpečnosti našich pracovníkov v teréne. Prosíme, buďte obozretní a ohľaduplní voči nim. Najčastejším dôvodom nehôd, často aj smrteľných, je totiž práve nepozornosť alebo nerešpektovanie predpísanej zníženej rýchlosti," doplnila NDS.
Komplexná oprava mosta nastala po viac ako štyridsiatich rokoch od jeho otvorenia, zároveň, je nevyhnutná pre ďalšie dlhodobé a bezproblémové využívanie. Práce sú rozdelené do dvoch etáp, aby bol minimalizovaný dopad na plynulosť dopravy.

Čítajte viac: https://mytrnava.sme.sk/c/23342658/naro ... casti.html
MVO
diskutujúci
 
Príspevky: 188
Obrázky: 12
Založený: 20. Jún 2014 13:08

Naspäť na Monitoring tlače

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: LubosG a 7 hostí.