Na Slovensku máme aj krásne vlaky, pribudol 12. poschodový

re-print článkov týkajúcich sa problematiky diaľnic a rýchlostných komunikácií

Na Slovensku máme aj krásne vlaky, pribudol 12. poschodový

Odoslaťod Ogi11 » 10. Feb 2012 16:15

Moderný poschodový vlak premáva už aj na Záhorie.
BRATISLAVA, 10.02.2012 10:53 | TASR, TVNOVINY.sk
29

Minister dopravy Ján Figeľ dnes (10. 2.) predstavil nový moderný vlak aj na úplnom západe krajiny. V Kútoch na Záhorí vlak s menom Janka posvätil opäť aj kňaz. Doteraz takýchto vlakov na Slovensku pribudlo už viac ako desať. Jazdia na regionálnych linkách (viac v súvisiacich článkoch).

V poradí už 12. moderná elektrická poschodová súprava typu push-pull (voľne preložené ako ťahaný-tlačený) bude premávať na trati Bratislava - Kúty a späť.

Cestovanie sa tak postupne dostáva na úroveň, na akú sme zvyknutí vo vyspelých krajinách sveta. Vďaka eurofondom sa do roku 2013 vymení až štvrtina zastaraného vozového parku ZSSK.

Cena jednej vlakovej súpravy je 7,43 milióna eur a celková suma, za ktorú Škoda Vagónka Ostrava dodá Železničnej spoločnosti Slovensko desať vlakových súprav, je takmer 82,8 milióna eur.
"Cestujúci sa opäť začínajú vracať do vlakov. Počet pasažierov železníc sa začal zvyšovať už v minulom roku. Keďže najvyšší potenciál cestujúcich je v regióne západného Slovenska, práve tu bolo veľmi potrebné nasadiť kvalitné prímestské vlaky," povedal Figeľ (KDH).

Celkovo bude do roku 2013 jazdiť 10 komfortných vlakových súprav tohto typu na tratiach: Nové Zámky – Bratislava – Kúty; Bratislava – Leopoldov/Nové mesto nad Váhom a Nové Zámky – Komárno.

http://tvnoviny.sk/sekcia/spravy/ekonom ... odovy.html
Ogi11
diskutujúci
 
Príspevky: 235
Obrázky: 31
Založený: 24. Jún 2011 15:16

Naspäť na 2012

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.