ZAČÍNAME POSTUPNE SPREJAZDŇOVAŤ KRIŽOVATKU BLATNÉ

Moderátor: Moderátori

ZAČÍNAME POSTUPNE SPREJAZDŇOVAŤ KRIŽOVATKU BLATNÉ

Odoslaťod cargobull » 22. Nov 2017 12:09

ZAČÍNAME POSTUPNE SPREJAZDŇOVAŤ KRIŽOVATKU BLATNÉ

NDS vo štvrtok ráno začne postupne sprejazdňovať novovybudovanú križovatku Blatné na diaľnici D1. Presmerovanie dopravy a sprejazdnenie križovatky Blatné bude prebiehať po etapách s obmedzeniami.

S presmerovávaním dopravy na diaľnici začneme vo štvrtok 23. novembra o cca 10:00. Trasa obchádzky nie je potrebná, prejazdné budú vždy minimálne 2 jazdné pruhy pre každý smer jazdy s výnimkou termínu od 23.11. (štvrtok) od 21:00 do 24.11. (piatok) do 05:00, kedy bude v smere z Bratislavy do Trnavy v úseku cca 50 - 100 m premávka vedená len v jednom jazdnom pruhu.

Križovatka Blatné by mala byť prejazdná bez obmedzení už v pondelok 27. novembra. Oproti pôvodnému harmonogramu, ktorý počítal s definitívnym otvorením všetkých smerov 29. novembra, to znamená urýchlenie sprejazdnenia o dva dni. Termíny sa samozrejme môžu mierne meniť, keďže niektoré pracovné postupy sú závislé aj od priazne počasia.

Po vetvách

Najskôr dôjde k presmerovaniu dopravy v smere Trnava - Bratislava do dvoch jazdných pruhov a následne do troch jazdných pruhov. Vo štvrtok plánujeme spustiť aj severné vetvy, teda zjazd z diaľnice od Trnavy na Senec a Blatné a výjazd od Senca a Blatného na Bratislavu.

V piatok začneme s presmerovávaním dopravy aj v smere z Bratislavy do Trnavy. Doprava bude vedená v dvoch jazdných pruhoch a následne už v troch jazdných pruhoch.

Ako posledné sa spustia južné vetvy, teda zjazd z diaľnice v smere z Bratislavy na Senec a Blatné a výjazd v smere zo Senca a Blatného na Trnavu. V noci z nedele na pondelok by už mali vodiči jazdiť po tomto úseku diaľnice D1 a križovatke Blatné bez obmedzení.

Posledné práce

Práce na križovatke Blatné prebiehajú podľa harmonogramu. V uplynulých dňoch sa rozobrali a odviezli staré betónové zvodidlá. Ostáva už len odstrániť tie dočasné a namaľovať vodorovné dopravné značenie na pravej strane diaľnice i odbočovacej a zaraďovacej vetve a aktivovať zvislé dopravné značenie. Žiadame preto vodičov o ohľaduplnosť, zvýšenú opatrnosť počas prác na diaľnici D1 a o rešpektovanie pokynov počas presmerovávania dopravy.

:arrow: https://www.ndsas.sk/press/spravy/zacin ... tku-blatne
Obrázok používateľa
cargobull
diskutujúci
 
Príspevky: 232
Obrázky: 75
Založený: 05. Aug 2010 19:42

Naspäť na 2017

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.