NDS PODPÍSALA ZMLUVU NA VÝSTAVBU PRIVÁDZAČA LIETAVSKÁ LÚČKA

Moderátor: Moderátori

NDS PODPÍSALA ZMLUVU NA VÝSTAVBU PRIVÁDZAČA LIETAVSKÁ LÚČKA

Odoslaťod rastislav5 » 23. Nov 2017 13:40

Národná diaľničná spoločnosť (NDS) podpísala zmluvu na vybudovanie diaľničného privádzača Lietavská Lúčka – Žilina. Víťazom riadneho tendra sa stala spoločnosť Metrostav, ktorá privádzač postaví za 13,9 milióna eur. Súťaž priniesla zníženie ceny o približne 40 percent, keďže predpokladaná hodnota zákazky bola stanovená na 22,5 milióna eur. Súťažné podklady si vyžiadalo 26 záujemcov, cenové ponuky predložilo 8 spoločností.

Komfortnejšie napojenie

Nový privádzač cez diaľničnú križovatku Lietavská Lúčka napojí mesto Žilina na diaľnicu D1, čím sa zvýši plynulosť, rýchlosť, komfort a hlavne bezpečnosť cestnej premávky.
Začiatok úseku je v križovatke Lietavská Lúčka diaľničného úseku D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala a končí v Žiline v križovatke Solinky. NDS v priebehu najbližších týždňov odovzdá zhotoviteľovi stavenisko, aby mohol odštartovať so stavebnými prácami.


Sprejazdnenie

Cieľom NDS je, aby sa privádzač Lietavská Lúčka – Žilina odovzdal do užívania spolu s úsekom D1 Hričovské Podhradie – Lietavská Lúčka. Tento úsek by sa mal stavebne ukončiť v druhom štvrťroku 2019, keďže zhotoviteľ úseku avizoval predĺženie výstavby oproti pôvodnému termínu (10/2018) o niekoľko mesiacov z dôvodu nepredvídaných geologických udalostí počas razenia tunelov.
https://www.ndsas.sk/press/spravy/nds-p ... cka-zilina
rastislav5
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 907
Obrázky: 7
Založený: 25. Nov 2006 19:58

Naspäť na 2017

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.