Ružomberčania sa dočkajú obchvatu. Bude však meškať a výrazn

Moderátor: Moderátori

Ružomberčania sa dočkajú obchvatu. Bude však meškať a výrazn

Odoslaťod rbarat » 30. Nov 2017 09:27

Ružomberčania sa dočkajú obchvatu. Bude však meškať a výrazne sa predraží

Diaľnica bude meškať viac, ako sa predpokladalo, novú trasu ešte stále neodobrilo ministerstvo životného prostredia.
Obrázok
Národná diaľničná spoločnosť sa dohodla so zhotoviteľom na dodatku k zmluve o výstavbe meškajúcej diaľnice D1 Hubová – Ivachnová. Súčasťou tohto úseku je aj problematický tunel Čebrať, kvôli ktorému sa celá stavba zastavila. Podľa informácií HN dosiahli diaľničiari a spoločnosti Váhostav a OHL ŽS dohodu na nových termínoch výstavby a spôsobe zvyšovania celkovej sumy. Stavba sa totiž kvôli zmene trasy výrazne predraží. Pôvodných 227 miliónov eur na nový projekt stačiť nebude.

Termíny sa nestihnú
Diaľnica mala byť podľa pôvodných plánov hotová už na začiatku tohto leta. Kvôli riziku zosuvu pôdy pri tuneli Čebrať však bolo jeho razenie po 300 metroch zastavené a od polovice roku 2015 sa na ňom už žiadne práce nevykonávajú.

Riaditeľ Národnej diaľničnej spoločnosti Ján Ďurišin ešte v septembri avizoval, že s razením tunela by sa mohlo opätovne začať v januári budúceho roku. Podmienkou bolo dokončenie takzvaného procesu EIA, čo v preklade znamená odsúhlasenie nového trasovania ministerstvom životného prostredia. Diaľničiari pôvodne tvrdili, že bude k dispozícii...http://finweb.hnonline.sk/ekonomika/1071278-ruzombercania-sa-dockaju-obchvatu-bude-vsak-meskat-a-vyrazne-sapredrazi
rbarat
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 469
Obrázky: 3
Založený: 10. Jún 2005 13:15
Bydlisko: Ba

Naspäť na 2017

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.